Právě je 12 pro 2017, 17:10

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 87 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 07 dub 2015, 20:46 
Královská rodina
Královská rodina

dauphine píše:
Moirro, kde jsi měla dojem, že Angelika má pocit, že se za ní Joffrey vydá? Přiznám se, že mám poslední knihy bídně načtené a nejsem žádný desgrez, takže to tam klidně být může, jen jsem to nějak přehlídla...

Nielen že jej to Joffrey sľubil:
. Do plachet nám zavane příznivý vítr
a já se brzy vrátím. Musíme přežít jen jedinou zimu.
Dni budou za sebou následovat tak, jak si přejete, každý bude
jiný a přinese svůj díl tragédií i komedií.
Uvidíte: musíme přežít jen jednu zimu. Dávejte na sebe pozor.
Zůstaňte naživu. To je všechno, co od vás chci."

Ale aj Colin to vraví aj ona sama to vraví:

Ked Colin přišel po Angeliku do Gouldsbora:

"Teď vás odvedem do Gouldsbora. Vás i vaše děti, madame. Jen
tam budete v bezpečí. Baron de SaintCastine a jeho Ečemíni a
Malecitové vás ochrání před každým nepřítelem. Budete čekat, až se
vrátí pan de Peyrac, jeho spojenec. Oba jsou Gaskoňci a slíbili si
vzájemnou podporu.
--------------------------------

Pořád ještě jí bylo do pláče, ale když na ni z čistého prádla a šatů
dýchla jemná vůně její přítelkyně Abigail, najednou pocítila
nesmírné blaho.
Brzy bude u ní a nechá se jí hýčkat, bude poslouchat vzdálené
šumění moře v Gouldsboru a čekat, až se objeví plachty lodi,
přivážející jí Joffreye.
-----------------------------------------

Profil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: 07 říj 2017, 18:22 
Královská rodina
Královská rodina

Ajojte holky - otváram rubriku

Kráľovstvo francúzske - Nápady ako to mohlo pokračovať

ja som svoje nápady ako by príbeh mohol pokračovať zhmotnila do podoby fikcie Kráľovstvo francúzske, kde medzi iným prezrádza desgrez Joffreyovi čo vyvádzala po jeho domnelej smrti Angelika pod pseudonymom markíza Anjelov -

feedback od Mairy ma priviedol k zamysleniu sa že každá by sme zrejme napísali úplne niečo iné - takže podeľte sa prosím o vašu víziu pokračoania knižnej série aspoň v skratke - tuto spomínaný úryvok s feedbacku:

Maira píše:
Tak čo sa týka Desgreza:
- príbeh úžasný, normálne mi aj slza vyšla, keď si Joffrey uvedomoval, ako nespravodlivo obvinil Angeliku ako zlú matku;
- avšak celkom sa mi nezdá, že by Joffrey chcel až také podrobnosti o Angelike. On nie je malicherný, veľmi ju ľúbi a vlastne s jej minulosťou sa už dávno vyrovnal. Takže možno z tohto pohľadu by som ubrala z podrobností. Možno aj dôvod návštevy by som viac videla iný – prísť za Desgrezom poďakovať sa za pomoc Angelike a vlastne aj Joffreyovi a pritom by sa to „zvrhlo“ na takéto objasňovanie detailov zo života Markízy anjelov. Lebo prísť a vyzvedať podrobnosti zo života svojej ženy, to sa mi k povahe Joffreya vôbec nehodí, hlavne nie po skončení 14.dielu. Tým by sa aj v očiach Desgreza zhodil. A Angelika by mu to ťažko neodpúšťala;

K tomu Desgrezovi a Joffreyovi - môj Desgrez :find: Joffreya varuje že sa možno dozvie viac ako mu bude milé -
keď už sa v tej minulosti markýzy Anjelov chce silou-mocou vŕtať -

Joffreové odôvodnenie je že ak ju má chrániť - musí poznať nebezpečenstvá ktoré jej hrozia z minulosti - veď
či už raz obaja nedoplatili na Angelikyné tajomstvá z dávnej minulosti ???

ale ajtak by som chcela vedieť aké majú na toto názor ostatné Angelikoložky-

TAKŽE, ČO MYSLÍTE, STRETNÚ SA TÍ DVAJA ???
A AK ÁNO, O ČOM SA BUDÚ BAVIŤ ? PADNE AJ TÉMA MARKÍZA ANJELOV?

zrejme bude každá jedna mať iný názor :lol: :lol:
keby sme ten koniec písali spolu neviem či by sme sa boli schopné dohodnúť ako to má ísť ďalej ....
napriek tomu sa teším na všetky avše nápady k pokračovaniu - nie iba tie čo sa týkajú spomínaných dvoch pánov
:find: + :scar:

PříspěvekNapsal: 08 říj 2017, 13:20 
Markýzové
Markýzové

Setkání Desgreze :desgrez: s Joffreyem... Těžko říct... Za sebe bych tipovala, že spíše ne... Desgrez udělal kariéru, zatkl travičku, sám za sebe nemá potřebu se s Angelikou vidět (osobní vazby a motivy ponechávám stranou), ta se navíc opět pohybuje ve vyšších kruzích a nemají společný okruh známých... Na druhou stranu Desgrez ji roky opatroval, i Joffreyovi kryl záda (minimálně při procesu), pročež by si zasloužil alespoň malý dík ze strany hraběte (který mu díky "upálení" poděkovat nestihl)... V tomhle se mi líbí Tvoje fikce, Moirro, protože tam se setkali de facto incognito, nikoli veřejně, a přijde mi, že takové setkání by v knize uvedeno nebylo... že by se AG spíše soustředila na zpětný zisk postavení Angeliky u dvora, na její syny (zejména v posledním díle je znát, že velkou roli hraje Cantor) a určitě i na Honorinu.

Ale co se Desgreze týče, s ohledem na prostudování historických pramenů ze strany autorky, bychom se doufám určitě dočkaly informace o jeho případné ženitbě (http://angelique.cz/cz_phpBB3/viewtopic.php?f=3&t=131&start=75)!

Sama nedokážu vůbec říct, o čem by poslední díl mohl být, zde je moje fantazie krátká. Více by se mi líbilo, kdyby ústřední dvojice zůstala v Americe, francouzskou půdu pro ně považuji pořád za horkou, ale na druhou stranu by mne zajímalo, jak by se příběh vyvíjel, kdyby se vrátili. Jestli by Angelika z nostalgie navštívila Monteloup apod. A samozřejmě čekám na rozuzlení několika nedotažených věcí a záhad, třeba proč Joffrey neměl jet do Prahy :) .

Nechcete si někdo vyžádat autorčiny poznámky k poslednímu dílu a dát ho dokupy?! :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 08 říj 2017, 14:14 
Královská rodina
Královská rodina

Vravím že každý by to napísal inak :lol: :lol:

preto existuje iba jediná osoba ktorá vie ako to malo dopadnúť: Anne Golon

nakoniec budeme musieť spraviť nejakú špiritistickú seansu aby sme sa jej to opýtali ... :witch:

Obrázek

PenelopaW píše:

Nechcete si někdo vyžádat autorčiny poznámky k poslednímu dílu a dát ho dokupy?! :mrgreen:

Vtipálku! :slzici:

kľudne Nadji napíš :twisted: :twisted:

E-mailovú adresu vyhrazenú pro vzkazy čtenářů nájdeš tuto:

http://angelique.international/angelika ... lu-web.php

poprípade má Jeanne ešte nejakú inú :P :P

PS: Pani AG však v Interview - Videu - prezradila že aj Angelika pôjde do Francie (sama to vraví na konci záverečného dielu) a tiež že Angelika a Joffrey zostanú jedine spolu -

ono by to chcelo namiesto teoretizovania :la-polak-fun: :P :P
si dať námahu pozrieť všetky videa s ňou a spraviť výpisky -
proste to stabuľkovať - čo o Kráľovstve Francúzskom povedala
tak by sme si mohli vytvoriť aspoň akú takú kostru .....

ja už som nejaké veci čo môžeme dať do tabuľky poprekladala ale toto jedno sa mi ešte nepodarilo
rozlúštiť celé - lebo pre hluk všetko dobre nepočujem:

viewtopic.php?f=4&t=491

takže dámy čo ste mali v škole francúzštinu a aspoň trochu pri vyučovaní dávali pozor
(Penelopa a Jeanne a možno ešte niekto ???)
prosíme o preklad :prayer:

a ešte potom tie dve videa z roku 2009 :twisted:

a nechcem niektoré z vás sklamať ale pri jednom videu (musím ho zasa nájsť)

Golonová vraví že Joffrey do Prahy nepôjde 8)

tuto sa bavia o tom na ruskom fore:

http://wap.angelique.borda.ru/?1-1-60-0 ... 1282165497

PříspěvekNapsal: 08 říj 2017, 17:01 
Vévodové
Vévodové

Na poslední díl se vždy sluší uzavřít většinu "rozdělaných" dějových linií. Mám třeba na mysli to, že jejich přátele z Wapassu jsou stále někde v zajetí mezi indiány - nějaké dobrodružství, jak je dostat na svobodu by se tedy hodilo. (Kdysi jsem viděla moc zajímavý film na toto téma, název si bohužel nepamatuju.) Mám v nose i nějakou vážnou roztržku mezi Angelikou s panem Berne a protestanty vůbec.

Zmínku paní A.G. o tom, že se Angelika vrátí do Francie považuji za bernou minci. Paní A.G. dvojici A+J nechala trmácet se po celém světě, pochybuji, že by v tom v posledním díle ještě nějak ve velkém pokračovala. Pro mě jako čtenéře je těch dobrodružství až nad hlavu, už bych nějakým dalším příliš nevěřila.

Intriky v nejvyšších kruzích jsou věčné, myslím, že nejen Joffrey, ale i starší synové museli logicky mít informace, k čemu všemu se připletla Angelika. Kdo je připraven, není překvapen.

A Desgrez? Byl vždy nejlepší přítel a vždy jím bude. Byl celé rodině na blízku tenkrát, bude jim nablízku i potom. (Vždyť jsem se k nim do pařížského paláce poctivě propila při teleportu a mohu jeho au pair kvality potvrdit.)
Několikrát tady padla myšlenka, že by bylo zajímavé přečíst si celý příběh z pohledu Joffreye de Peyrac. Mě by se strašně líbilo, kdyby celý příběh té zvláštní dvojice A+J převyprávěl Desgrez, prostě někdo zvenčí. Jak ráda bych s ním prolézala pařížské stoky, šmírovala po nocích se psem okolo Kokrháče a bez dechu četla o tom, jak nasazoval informátory do Versailles, aby tu bláznivou ženskou, kterou obdivuje a nešťastně miluje, ochránil.

Tož tak to vidím já :agree: .

PříspěvekNapsal: 08 říj 2017, 17:33 
Královská rodina
Královská rodina

Už sám název posledního dílu avizuje, kde by se děj měl odehrávat.
Desgrezovi Angelika a Joffrey dlužili opravdu mnoho. Vždyť na konci pátého dílu, svým galantním gestem vůči Angelice, jim vlastně umožnil se setkat a začít znovu.
Joffreyovi by neuškodilo, kdyby se dozvěděl něco z toho, co si Angelika po jeho "popravě" prožila.
Mě by se líbilo, kdyby na konci posledního dílu Angelika s Joffreyem odjeli s dvojčaty a Honorinou doAmeriky. Majetky ve Francii by nechali synům. Myslím si, že paní AG, ale zamýšlela nechat je dožít ve Francii.

Terezo, sepsat příběh z pohledu Desgreze je dobrý nápad. Ujmi se toho a napiš fikci.
Od prvního setkání s Angelikou, přes budování kariéry policisty až po travičskou aféru.
Něco o jeho dětství, studiích a jestli se oženil a měl dceru. :writer:

P.S. Já se pokoušela o něco málo o jeho údajném manželství, ale je to zase sentimentální romantika. :disagreement:

PříspěvekNapsal: 08 říj 2017, 17:38 
Královská rodina
Královská rodina

Tereza píše:

A Desgrez? Byl vždy nejlepší přítel a vždy jím bude. Byl celé rodině na blízku tenkrát, bude jim nablízku i potom.
Několikrát tady padla myšlenka, že by bylo zajímavé přečíst si celý příběh z pohledu Joffreye de Peyrac. Mě by se strašně líbilo, kdyby celý příběh té zvláštní dvojice A+J převyprávěl Desgrez, prostě někdo zvenčí. Jak ráda bych s ním prolézala pařížské stoky, šmírovala po nocích se psem okolo Kokrháče a bez dechu četla o tom, jak nasazoval informátory do Versailles, aby tu bláznivou ženskou, kterou obdivuje a nešťastně miluje, ochránil.

Tož tak to vidím já :agree: .

Presne tak to vidím aj ja - že by sa z kráľovstva Francúzskeho odrazu vyparili všetci, (a tých bolo neúrekom)
ktorí vedeli o pádoch a úspechoch krásnej markízy od domnelého upálenia jej krivého manžela -
by bolo aj v reále nemožné .....

Citace:
Intriky v nejvyšších kruzích jsou věčné, myslím, že nejen Joffrey, ale i starší synové museli logicky mít informace,
k čemu všemu se připletla Angelika. Kdo je připraven, není překvapen.

presne tak :agree: - a keby len oni :!: :idea: :la-polak-fun:

nezdá sa vám čudné že by kráľ, ktorý kedysi akejsi pani Morensovej daroval za mlčanie v Afére s predavačom oblátiek
patent na čokoládu, ten kráľ ktorý má všade zvedov čo mu denne chodia referovať novinky zadnými dverami do pracovne (historický fakt) nebol aspoň neskoršie zistil kto sa za tým menom vlastne skrýval?

a že Voisinka :witch: ktorá vždy bola jednou nohou v šestákovom kráľovstve a druhou na kráľovskom dvore, by sa nikdy nedozvedela, aké styky mala medzi žobračou Angelika ???? a tiež prečo?
a že neprehovorí, hlavne teraz, keď jej ide, podobne ako predtým Brinvillierke, o krk?
a to aj vďaka Angelike? no vlastne kvôli Angelike! a Montespanka? tá musí Angeliku teraz teprva nenávidieť ....
veď vďaka jej listu, :writer: ktorý odhalil okultné praktiky týchto dvoch dám a mnohých ďalších,
týmto dvom teraz ide o krk ...

PS: napríklad preto som už do rozprávania zamotala jednookú Katku - a ešte zamotám Voisinku
(obidve skutočné historické osobnosti)
a ďalšie "tiene z minulosti" :twisted: :twisted:

a nezabúdajme že práve v tom období vyliezol bláznivý Lauzun z väznice kde sa pravidelne stýkal s Fouquetom až do jeho skonania ... (dokonca sa stýkal aj z mužom zo železnou maskou, tiež historický fakt)

PříspěvekNapsal: 08 říj 2017, 17:39 
Královská rodina
Královská rodina

mimi píše:

P.S. Já se pokoušela o něco málo o jeho údajném manželství, ale je to zase sentimentální romantika. :disagreement:

Sem s tým MIMI! :writer:

PříspěvekNapsal: 08 říj 2017, 19:13 
Královská rodina
Královská rodina

Snažím se to upravit.

PříspěvekNapsal: 08 říj 2017, 19:30 
Vévodové
Vévodové

mimi píše:
Terezo, sepsat příběh z pohledu Desgreze je dobrý nápad. Ujmi se toho a napiš fikci..... :writer:

:disagreement:
Já měla na mysli skutečný román z pera profesionála. Abych si početla, ne psala fikci. I nějaký fikční střípek, který by byl vsazený do románu, je podle mě totiž velké sousto - viz Tři návštěvy. Co to muselo autorce spolknout času, na to ani nechci pomyslet.

PříspěvekNapsal: 08 říj 2017, 19:42 
Královská rodina
Královská rodina

Terezo, psát takový román, to je práce na plný úvazek. S tím souhlasím.

PříspěvekNapsal: 08 říj 2017, 22:47 
Královská rodina
Královská rodina

Komentáre o Desgrezovi som presunula do postáv. ;)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 87 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina