Právě je 17 říj 2018, 18:46

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: ANGELIKA KNIHY V ROZNYCH JAZYKOCH
PříspěvekNapsal: 07 bře 2015, 14:06 
Královská rodina
Královská rodina

Keďže rešeršujem v ovšetkých možných aj nemožných jazykoch, zasa som pri rešeršiach o dezgrezovi
urobila objav. Šialenú talianskú fan fikciu :slzici:

má to názov TMA NOCI, ale ja by som to nazvala Angelika a Upíri :twisted:

(okrem v taliančine som našla zatiaľ iba brazílsku a nemeckú fan fikciu)

Budem tak trocha diabolská :twisted: a vyrvem vám zo stredu tej fikcie ukážku:
----------------------------------------------------------------

"Zistila som, kde je Darla a ostatný upíri," povedala Margot de Bertaux, "schovávajú sa v suteréne budovy v Rue de Beaufort"

"V nášom dome," povedala Angelika, "našli útočisko tam"

"Samozrejme," povedal Joffrey, "dolu je jeden zo vstupov pekla. :lol: Rozhodol som sa naňho dávať pozor , ale bohužiaľ teraz sa už obávam , že sa situácia môže byť vážna. "

"Idem tam," povedala Isabelle a vybrala sa von.

"Isabella, mohla by to byť pasca," povedal Florimond. Na to pozor!

"Ja viem, ale nemôžeme riskovať. Tvoj brat so sestrou sú v rukách tých upírov, a tí chystajú niečo hrozné! "

-------------------------------------

No, ako sa vám to páči dámy? Joffrey nezvládol očividne funkciu strážcu vchodu do pekla.
Pán Rochat by na to povedal: Toto by sa Rescatorovi nikdy nestalo. :slzici:

Obrázek

Kto vie taliansky, tuto je link na fikciu, mne sa ju zatiaľ nechelo čítať celú. lebo mám inú robotu:

http://btvsatsarchivio.altervista.org/a ... anotte.htm

Profil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: 08 bře 2015, 10:55 
Královská rodina
Královská rodina

Ha ha to je šílený! Ale vchod do pekla v domě pana de Peyrac, to je dokonalý nápad! :twisted: :twisted:

PříspěvekNapsal: 08 bře 2015, 13:47 
Site Admin
Site Admin

Kde jinde by měl taky být :D Jen si to peklo asi představuju jinak, než to, jehož vchod stráží arcibiskup. :D
Škoda, že nečtu italsky, ale my zase máme Katarínu! :twisted:

PříspěvekNapsal: 08 bře 2015, 17:18 
Moderator
Moderator

Náhodou, peklo a upíři, vsadím se, že takové Tanie by se to líbit mohlo ;)
Je vidět, že fantazie fanoušků je bezbřehá a my jsme nakonec jen parta přízemních pisálků (pisálkyň?), co se neumí pořádně odvázat :slzici:

Předmět příspěvku: Re: Odvozená díla a jiné PLAGIÁTY
PříspěvekNapsal: 18 pro 2016, 15:58 
Královská rodina
Královská rodina

No pre tie čo majú záujem pridávam mini výťažok s Angeliky v Moskve

stiahla som si totižto úž dávnejšie šialené knihy Angelika a moskovský Černokňažník (veštec) a
Angelika a Ruská Cárovná v Moskve.
Ak má niekto záujem - môžem dodať v PDF alebo Epub

už viem čo ma tak vtedy znechutilo na knihe Angelika moskovský Černokňažník - nespomína sa
tam ani jeden krát Joffrey a rovnako kniha Moskovská cárovna:
- vyhľadávaním v PDF som zistila že sa meno Joffrey v knihe spomína asi len 5 krát
a ten koniec dámy:

neviem či sa mám smiať alebo plakať..... :lol: + :cry:

Adelaide, v minulosti Angelique de Peyrac de Monbarrey, teraz vojvodkyňa Romanov...... :zle:

Teraz teprva ukázala sebe a svetu, že môže byť slobodná a nezávislá! A teraz ...
Teraz chcela aby sa o tom dozvedela ešte jednu osoba! Ale kto? Oh, samozrejme, Joffrey!
Nech aj on vidí novú Angeliku, slobodnú a nezávislú od jeho rozmarov a plánov! .. :budu_zvracet:
A Adelaide Angelique začala písať nový list....

PříspěvekNapsal: 19 pro 2016, 00:09 
Královská rodina
Královská rodina

moirra píše:
Adelaide, v minulosti Angelique de Peyrac de Monbarrey, teraz vojvodkyňa Romanov...... :zle:

Teraz teprva ukázala sebe a svetu, že môže byť slobodná a nezávislá! A teraz ...
Teraz chcela aby sa o tom dozvedela ešte jednu osoba! Ale kto? Oh, samozrejme, Joffrey!
Nech aj on vidí novú Angeliku, slobodnú a nezávislú od jeho rozmarov a plánov! .. :budu_zvracet:
A Adelaide Angelique začala písať nový list....

Haha a nakonec se ukázalo, že to nebyla Angelika ale Katarína. :mrgreen: :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 25 kvě 2017, 21:33 
Královská rodina
Královská rodina

dauphine píše:

Haha a nakonec se ukázalo, že to nebyla Angelika ale Katarína. :mrgreen: :mrgreen:

Ze som na to neprišla hneď :roll:

už podľa tejto vety som mala okamžite spoznať o koho ide, zmiatol ma jej pseodoným Angelique, asi chcela byť v Rusku inkognito:

Citace:
v minulosti de Peyrac de Monbarrey,....teraz vojvodkyňa Romanov...... Teraz teprva ukázala sebe a svetu, že môže byť slobodná a nezávislá!
A teraz ...Teraz chcela aby sa o tom dozvedela ešte jednu osoba! Ale kto? Oh, samozrejme, Joffrey!
Nech aj on vidí novú Angeliku, slobodnú a nezávislú od jeho rozmarov a plánov! .

jasne že do Ruska sa vydala Katarína! :katarina: bude tam pokračovať vo svojich slávnych vedeckých pokusoch

.....Fuj to sa mi uľavilo! :potapec:

PříspěvekNapsal: 25 kvě 2017, 21:44 
Královská rodina
Královská rodina

Skvelý ruský obal na pološialený plagiát, ako ináč,
samozrejme že v Ruskom štýle a Angelika vyzerá ako domorodkyňa

Obrázek

A inak pripomínam že tu sú na čítanie aj na stiahnutie všetky ruské originál Angelika knihy online:

http://www.anzhelika-book.ru/

a tu sa dajú okrem všetkých ruských Angelika kníh vo vami vybranom formáte
(sú zazipované) stiahnuť aj dva plagiáty :P

http://thelib.ru/series/anzhelika.html

Inak rozčítaný má Fantina Angeliku v Rusku od iného autora a musím priznať že naposledy som sa do tej jej
knihy poriadne začítala.... škoda že už som bola na odchode .... bola to krásna pološialená fantazmagoria

ale teraz sa teším na túto ruskú Fanfiktion - Kráľovstvo francúzske

https://ficbook.net/readfic/2870151

asi si dnes pred spaním trochu počítam :ok: a budem preibežne informovať čo som sa dočítala.

má to kapitoly z názvami:

1. Gouldsboro
2. Dunkerque (francúzske prístavné mesto na hranici z Belgickom)
3. Paríž
4. Versailles
5. Tajomstvo železnej masky
6. Toulose
7. Bézier.

No to som teda zvedavá čo sa s toho vykľuje :twisted: :twisted:

PříspěvekNapsal: 27 kvě 2017, 00:53 
Správkyně časové osy
Správkyně časové osy

moirra píše:
Skvelý ruský obal na pološialený plagiát, ako ináč, samozrejme že v Ruskom štýle a Angelika vyzerá ako domorodkyňa
No jo no, už ji mám doma taky :mrgreen: :mrgreen: Ostatně jako všechny ostatní knihy, které jsem letos na Ukrajině nakoupila :twisted: :twisted:

Tato kniha Angelika v Rusku od Anne-Mari Nuvo vyšla ve třech verzích u různých vydavatelů a děj má být zasazen mezi "Nezkrotnou" a "A. se bouří" :D

Obrázek Obrázek Obrázek

A jak víš, pro tebe sháním ještě tu z "bílé" série, ale zatím mi ji nechce nikdo prodat samostatně, jen společně s celou sérií Angeliky, kterou už bohužel doma máš :roll: Třetí verze této knihy (ten poslední obrázek) je bohužel nesehnatelná. Nikde o ní neexistují žádné informace, takže se mi ani do dnes nepodařilo zjistit vydavatele, natož se ji pokusit koupit :twisted:

Ještě sháním dva další plagiáty:
- ten první je "Angelika u dvora" a je to první ruský plagiát vydaný v r. 1992. Je to podobný paskvil jako česká kniha Angelika v jediné knize, jen s tím rozdílem, že první dvě části knihy jsou převyprávěné díly Markýza andělů a A. a král, třetí část knihy se odehrává opět v Rusku, tentokrát o 100 let později na dvoře carevny Kateřiny II. Veliké (vládla 1762 - 1796) v Petrohradu :twisted: No, to máme ale skutečně nesmrtelnou Angeliku :lol: :lol:
Obrázek

- druhá kniha je "Angelika při hledání Eldoráda" (opět napsala Ann-Mari Nuvo). Děj se má odehrávat v Americe asi po návratu Joffreye z Francie (prostě místo knihy Království Francie). Proto také vyšla jako "doplňkový díl" k sérii Angelika od vydavatele AST Moskva:
Obrázek

moirra píše:
Inak rozčítaný má Fantina Angeliku v Rusku od iného autora a musím priznať že naposledy som sa do tej jej knihy poriadne začítala.... škoda že už som bola na odchode .... bola to krásna pološialená fantazmagoria
No, ono přesněji, přečetla jsem zatím pouze první kapitolu, a protože jsem se po našem minisrazu pustila zase do jiných věcí, tak jsem to zatím odložila ad acta :mrgreen: Takže ty jsi se dostala dál, protože jsi přečetla kapitolu číslo dvě :twisted:
Děj této knihy navazuje na poslední dosud vydaný díl Cesta k vítězství, Angelika se vrací do Gouldsbora, kde dostane zprávu, že je Joffrey v nebezpečí a vyráží mu na pomoc - a kam jinam než do Ruska, že? :mrgreen: Holt žádná Praha tam nebude... :(
Obrázek

PříspěvekNapsal: 28 kvě 2017, 16:20 
Královská rodina
Královská rodina

fantina píše:

moirra píše:
Inak rozčítaný má Fantina Angeliku v Rusku od iného autora a musím priznať že naposledy som sa do tej jej knihy poriadne začítala.... škoda že už som bola na odchode .... bola to krásna pološialená fantazmagoria
No, ono přesněji, přečetla jsem zatím pouze první kapitolu, a protože jsem se po našem minisrazu pustila zase do jiných věcí, tak jsem to zatím odložila ad acta :mrgreen: Takže ty jsi se dostala dál, protože jsi přečetla kapitolu číslo dvě :twisted:
Děj této knihy navazuje na poslední dosud vydaný díl Cesta k vítězství, Angelika se vrací do Gouldsbora, kde dostane zprávu, že je Joffrey v nebezpečí a vyráží mu na pomoc - a kam jinam než do Ruska, že? :mrgreen: Holt žádná Praha tam nebude... :(
Obrázek

No ale preto to práve bolo pre mňa také napínavé lebo sa neviem dočkať ruského odôvodnenia prečo Angelika,
ktorá utekala do Francie na pomoc Joffreyovi, ktorý sa zasa raz nevedel zbaviť svojho starého zlozvyku
provokovať kráľa :king: ,
skončila v RUSKU :!: :?: No jasne, kde inde, keď to písal Rus? :slzici:

keby to písal Brazílčan, tak by skončila v Brazílii :P Prahu si budeme musieť napísať samy
a Katarína :katarina: by ho istotne poslala do Uhier na bryndzové halušky :lol:

PříspěvekNapsal: 08 čer 2018, 15:07 
Královská rodina
Královská rodina

ďalšia šialená rarita:

Obrázek

Preklad názvu: V zlatej klietke paláca Schönbrunn

Keď bola Angelika v Rusku prečoby nemohla vo Viedni? :D

Obsah románu neznámy ..... :potapec:

PříspěvekNapsal: 08 čer 2018, 16:56 
Královská rodina
Královská rodina

moirra píše:

Je jisté, že se obsah týká Angeliky? Nemůže být jen Mercierka na obálce?? Skoro by to chtělo téma jen na obálky knih, které se na (filmovou) Angeliku odkazují, ale obsahově s ní nemají nic společného. Vzpomeň na tu knihu "Hexen von Paris" - tam je MM taky na obálce ;) .

PříspěvekNapsal: 08 čer 2018, 17:21 
Královská rodina
Královská rodina

PenelopaW píše:
moirra píše:

Je jisté, že se obsah týká Angeliky? Nemůže být jen Mercierka na obálce?? Skoro by to chtělo téma jen na obálky knih, které se na (filmovou) Angeliku odkazují, ale obsahově s ní nemají nic společného. Vzpomeň na tu knihu "Hexen von Paris" - tam je MM taky na obálce ;) .

Samozrejme že je dosť možné že Mercierka je tam iba na obálke. A tú knihu Hexen von Paris
(nemýliť si s Hexe von Paris od Judith Merkle Riley) z Mersierkou na obálke už tiež mám - z Viedenskeho bazáru :potapec:

a až teraz som si uvedomila že na obálke v názve nieje Schönbrunn ale Schönbuch ha ha :lol:

Hexen von Paris od Hansa Rehfisha:

Obrázek

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]