Právě je 18 črc 2018, 12:41

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Hygiena, parfémy a toaleta
PříspěvekNapsal: 07 úno 2018, 13:54 
Královská rodina
Královská rodina

Tereza píše:
Když jsem viděla ty obrazy pradlen, hned jsem si vzpoměla na Angeliku na lodi, s bílým čepcem,v jednoduchých protestantských šatech, jak prala

No vida! Tyhle díly nemám tolik pod kůží, takže tohle si vůbec nepamatuju! :) Ale je to dobré další téma k rešeršování - praní a obecně starost o oděvy :) .

Profil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: 07 úno 2018, 18:56 
Královská rodina
Královská rodina

Ano, šestý díl Angelika a její láska je podle mě také nejkrásnější, nejromantičtějšī, prostě ten nej z celé série. :love: :eyes: :mask: :trubadur: :sailor: .
Je také skvělý tím, že je psaný z pohledu Angeliky, ale i Joffreye. :ok:

PříspěvekNapsal: 07 úno 2018, 19:02 
Královská rodina
Královská rodina

moirra píše:
PenelopaW píše:
No vida! Tyhle díly nemám tolik pod kůží, takže tohle si vůbec nepamatuju! :)

Ha-Ha veď to je najkrajší a najromantickejší diel zo všetkých :love: :ach: :love: :trubadur: :sailor: :sailor:
ale pre teba asi nie - pretože Desgreza :desgrez: nechali v La Rochele :slzici: :slzici:

:lol: Tak to jsi vystihla :lol: .

PříspěvekNapsal: 07 úno 2018, 19:15 
Královská rodina
Královská rodina

Angelika a jej Laska ♥ Najromantickejší diel ♥

Sorry, dopredu sa ospravedlňujem všetkým sofistikovaných Angelikoložkám -
že som si pri tejto téme dovolila "srdiečkovať" už v názve. :ach:

Och, ako veľmi by som chcela zažiť ten pocit čitateliek kedysi,
keď z vždy napätím očakávali vyjdenie nového dielu. :roll:

Tušili azda už ku koncu piateho dielu kto sa skrýva za povestným pánom Rescatorom? :mask:

Mihlo sa o nich tušenie už v Kandii? Alebo neskoršie keď Osman vravel Angelike :eyes: že jej osud je s tajomným pirátom spojený?

Onedlho je tu Valentín - sviatok zamilovaných. Kto nikdy skutočne nemiloval, ten ani akoby nežil. :roll:
Túto tému som otvorila aby sme spolu prebrali tie najkrajšie momenty plavby za láskou. :sailor: :trubadur:

PříspěvekNapsal: 07 úno 2018, 19:23 
Královská rodina
Královská rodina

mimi píše:
Ano, šestý díl Angelika a její láska je podle mě také nejkrásnější, nejromantičtějšī, prostě ten nej z celé série. :love: :eyes: :mask: :trubadur: :sailor: .
Je také skvělý tím, že je psaný z pohledu Angeliky, ale i Joffreye. :ok:

Presne tak Mimi! Konečne sme sa raz dozvedeli aj to čo sa odohrávalo v Joffreyovom vnútri.

PříspěvekNapsal: 07 úno 2018, 19:32 
Královská rodina
Královská rodina

na tomto mieste si dovolím znovu upozorniť na chýbajúce časti 6 dielu v českom aj Slovenskom vydaní:

viewtopic.php?f=1&t=708

Slovenských čitateľov obrali o tie najromantickejšie chvíle

a českých zasa hneď na začiatku o celý týždeň.

viewtopic.php?f=1&t=258&p=18154&hilit=masku#p18154

Porovnávanie textov šiesteho dielu samozrejme ešte nieje skončené.

PříspěvekNapsal: 07 úno 2018, 19:34 
Královská rodina
Královská rodina

Ha! tuhle o tom psala Tereza a už se mi to stalo taky... vše se mi smazalo :( .

Tenhle díl jsem četla dvakrát. Poprvé v pubertě a v podstatě vůbec nic jsem si z něj nezapamatovala, a to ani vzpouru hugenotů v čele s panem Bernem při snaze získat loď. Asi jsem si k tomu musela dozrát, získat nějakou životní zkušenost, promítnout do čtení vlastní prožitky ze vztahů, nešťastné lásky, partnerské soužití, ...

Druhé čtení proběhlo před rokem a těch myšlenek a postřehů o soužití mezi manželi či o vztazích mezi mužem a ženou obecně tam bylo tolik, že jsem k tomuto dílu jako k jedinému nesepsala komentář na Databázi knih. Záložek ve formě nejrůznějších papírků mám v knize tolik, že díky nim musel zdvojnásobit svoji váhu :) . Ovšem možná právě proto, že jsem se k nim nevrátila, přebila dojem ze čtení pokračující dějová linie dalších dílů... :?

Těším se proto na Vaše postřehy, úryvky, glosy... Mně se líbilo už jen to, že Angelika a Joffrey si k sobě museli znovu najít cestu. že jejich shledání neproběhlo jako v prvoplánové červené knihovně ve stylu "padli si do náručí a byli spolu šťastni až navěky", jako kdyby uplynulé roky byly zapomenuty a nikdy neexistovaly. Naopak se oba dva setkali s cizincem, který jen vzdáleně připomínal blednoucí idealizovanou vzpomínku na dávnou lásku, začali stavět na základech, které už byly na mnoha místech vydrolené, museli si vyříkat mnohá nedorozumění a přitom se dopouštěli dalších. A oba už měli něco odžito, co se do jejich rozpoložení a hodnocení protějšku promítalo... Osobně pro mne měl velkou cenu už jen Joffreův vztah k Honorině. Protože o tom, že s Angelikou spolu znovu skončí, jsem nepochybovala :P .

PříspěvekNapsal: 08 úno 2018, 19:48 
Královská rodina
Královská rodina

Penelopo, já četla tenhle díl mnohokrát a určitě ještě budu číst.
Pokaždé objevím něco, co jsem předtím přehlédla nebo zapoměla. Je to o vztahu muže a ženy, hledání cesty matky k nechtěnému dítěti, touha Honoriny po rodině, kde je matka i otec.
Vzpoura protestantů, to je ukázka, jak na lidi působí uzavřené prostředí, omezení svobody a nečinnost.
Těch motivů je hodně a autorce se podařilo všechno krásně spojit.

PříspěvekNapsal: 28 čer 2018, 12:12 
Královská rodina
Královská rodina

Tak toto sme už dlhšie hľadali, tento citát:

„Každá žena je však trochu sentimentální, když odhání vášnivého milence.“ :trubadur:

V Slovenčine je to takto: ale každej žene je tak trochu clivo keď odmieta milenca

V Nemčine: Každá žena cíti stopu melanchólie, keď odmieta vášnivého milenca.

Originál vo Francúzštine:
– Mais n'importe quelle femme éprouve quelque mélancolie à détourner d'elle un amoureux passionné.

Ale každá žena pociťuje istú melancholiu keď musí odmietnuť vášnivého milenca.

To vraví Joffrey Angelike čo sa týka Berneho.

a rozkošná je aj Angelikyna odpoveď (nikto iný v celom Stredomorí by sa veľkomožného pána Rescatora
neodvážil počastovať takýmto menom)

„Ach, vy jste hlupák,“ :slzici: zasmála se Angelika.
„Nikdy nevím, mám-li věřit vaší žárlivosti, tak
mi připadá nesmyslná.

PříspěvekNapsal: 29 čer 2018, 19:28 
Správkyně časové osy
Správkyně časové osy

moirra píše:
Tak to moc gratuluji! :applaus: :ok: Já jsem se ho také snažila pro vás najít, zrovna minulý víkend jsem se do toho pustila znovu. Ale tím, že ve slovenštině je to napsané dost jinak, tak jsem s tím měla fakt potíže. Jakmile ho vidím napsaný v češtině, tak hned vím, do jakého rozhovoru ho mám zařadit a kdo to řekl :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
To je vždy náročné, když překlady, byť významem shodné, dokáží být pro "cizince" zavádějící :twisted:

PříspěvekNapsal: 29 čer 2018, 19:58 
Baroni
Baroni

Moja najobľúbenejšia časť tohto dielu, keď Peyrac objaví skutočnú Angeliku (pri pozorovaní veľrýb s deťmi):

"Když viděl, jak je obětavá vůči svým přátelům, jak vášnivě miluje dcerku a jak rozčilená klečí u protestantova lože a něžně mu hladí raněné rameno, spalovala ho ještě větší žárlivost, než kdyby se cynicky vrhla do náručí milence. To by jí aspoň mohl pohrdat, věděl by, zač stojí. A také by se k ní podle toho choval.

Z čeho je to vlastně stvořená? Z jakého zdroje plyne tlumený jas její zralé krásy, prozářený jásavým sluncem vrcholného rozkvětu, který v člověku probouzí touhu položit jí unavené čelo na ňadra a poslouchat její hlas, vyslovující něžná a povzbuzující slova?

Takovouhle slabost snad ještě nezažil… Proč mu ji musí působit právě tahle prudká amazonka, jež umí drze odseknout, tahle vášnivá a citlivá žena, která ho bez lítosti podvedla?

Slunce se klonilo k západu a Joffrey de Peyrac našel ke svému údivu jeden z klíčů k tajemství Angeličina chování za nejrůznějších okolností.

Ano, je velkorysá, říkal si. Hlava se mu zatočila závratí."

PříspěvekNapsal: 05 črc 2018, 16:17 
Královská rodina
Královská rodina

fantina píše:
moirra píše:
Tak to moc gratuluji! :applaus: :ok: Já jsem se ho také snažila pro vás najít, zrovna minulý víkend jsem se do toho pustila znovu. Ale tím, že ve slovenštině je to napsané dost jinak, tak jsem s tím měla fakt potíže. Jakmile ho vidím napsaný v češtině, tak hned vím, do jakého rozhovoru ho mám zařadit a kdo to řekl :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
To je vždy náročné, když překlady, byť významem shodné, dokáží být pro "cizince" zavádějící :twisted:

No to mladu slecnu Rescatorovu :mask: osvietilo a priamo z lode z Francie :sailor: mi vyslala rozkaz
hladat vo vsetkych pdfkach od 7 do 9 dielu :!: slovo "sentimental" lebo si je ista ze tam to bude ...

samozrejme ze som nic nenasla .. hoci som poctivo prehaldala pdfky az po 14 diel ... :slzici:

ale indicia to nebola zla .. uz som to chcela vzdat a zavrhnut ako nepresnu indiciu
a potom som zadala vyhladavanie predsa len este do 6-teho dielu ...

a ... voila! aleluja! ako by povedal arcibiskup toulousky :priest:

Maira píše:
Moja najobľúbenejšia časť tohto dielu, keď Peyrac objaví skutočnú Angeliku (pri pozorovaní veľrýb s deťmi):

ano to je nadherna pasaz ... ach! :ach:

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]