Angélique: Ve světě krále Slunce
http://angelique.cz/cz_phpBB3/

Nejvíce oblíbený díl
http://angelique.cz/cz_phpBB3/viewtopic.php?f=1&t=19
Stránka 1 z 4

Autor:  Angie [ 11 říj 2007, 15:32 ]
Předmět příspěvku:  Nejvíce oblíbený díl

Který z dosud vydaných dílů je pro vás ten nej?

Když jsem si tuto otázku položila, tak jsem na ni neuměla jednoznačně odpovědět. Mě se líbily první tři díly a potom také osídlování Nového Světa, ale ten opravdu nej je pro mě asi ten díl, kde se Angelika a Joffrey po letech znovu setkávají, takže Angelika a její láska.

Autor:  Sarka [ 11 říj 2007, 19:05 ]
Předmět příspěvku: 

Já mam nejraději Angelika markýza andělů-Angelika a Kral - Angelika a jeji laska,kde se opět setkavá s Joffreym.

Autor:  jeanne [ 11 říj 2007, 20:05 ]
Předmět příspěvku: 

Před časem jsme tu měli podobnou anketu viz http://angelique.cz/angelika-ankety.php a její výsledek byl v podstatě stejný. Hlasovalo se totiž pro 3 nejoblíbenější knihy.
Ale tohle téma je pro diskusi zajímavé už proto, že důvody pro naše nejoblíbenější knihy (ne)bývají stejné. Osobně mám na jaře nejraději Pokušení, v létě Ďáblici, na podzim Nový svět a Spiknutí stínů, v zimě Quebec a úplně kdykoli můžu Angeliku a její lásku a druhou a třetí část původní Markýzy andělů. Prostě je obvykle nečtu popořádku, ale podle ročních období a pak taky stále znovu některé části... Má někdo podobnou úchylku? :twisted:

Autor:  Angie [ 11 říj 2007, 20:11 ]
Předmět příspěvku: 

Tak já jsem četla všechny díly celé jen jednou, ale pak jsem měla pasáže, které jsem uměla skoro naspaměť a to nejen proto, že jsem je četla pořád dokola, ale taky proto, že jsem si je dokonce vypisovala! Znovu jsem je nečetla, protože jsem jim chtěla dát odstup, až je pozapomenu a tak když to budu číst podruhé, jako bych to četla znovu a už teď vím, že spousta věcí mě tam překvapí.

Autor:  jeanne [ 11 říj 2007, 20:42 ]
Předmět příspěvku: 

Angie, to si piš, že obvlášť teď překvapí! :) Vždyť jen kapitola o králově svatbě je už celá jedna kniha a je v ní toho tolik navíc. Už se těším až ty popisy vychutnám v češtině, protože knížky v originále jsou skvělé jen v informační rovině, ale zážitek z těch krásných popisů to fakt není. Vzpomínám, kolik výrazů jsem ani nenašla ve slovníku, když jsem si chtěla přečíst jak vypadal interiér kočáru, jímž jela Angelika do Toulouse. :D
Ale řada věcí už byla v prvních vydáních v padesátých letech - jen byly postupně vystříhány vydavateli a zapomnělo se na ně. Anne Golon prý teď myslela, jak se za ta léta zlepšila v psychologii postav, když např. dopsala scénu o tom, jak Angelika uteče do lesa, když umírá její sestra v kláštěře - a ukázalo se, že tuto scénu napsala už tehdy, ale vyšla jen jednou a pak už se k nikomu z nás nedostala, sama Anne ji zapomněla a dnes "znovu vymyslela".

Autor:  milly [ 11 říj 2007, 21:34 ]
Předmět příspěvku: 

Zdravím všechny příznivce knih o Angelice! Ve svém okolí nikoho stejně "postiženého" neznám a jsem ráda, že mi toto fórum umožní si vyměnit názory i dovědět se spoustu zajímavostí o Angelice a její době. Jeanne odvedla záslužnou práci!

Já miluji knihy o Angelice už od 70. let, kdy začaly vycházet ve slovenštině. Tehdy jako poslední vydali "Angelika a jej láska". Řadu let jsem si pak myslela, že to byl poslední díl. Příjemným překvapením pro mě bylo, že po revoluci, kdy Angelika byla znovu vydávána, se objevilo pokračování. Mám ve své knihovně všechny díly, prvních 8 ve slovenštině a zbytek česky. Mým nejoblíbenějším je šestý, četla jsem ho určitě nejvícekrát. Už se nemohu dočkat nového pokračování - ale to ještě asi hned tak nebude, že?

Zatím se tedy těším aspoň na nové vydání knih, určitě si je koupím a jsem zvědavá, čím se budou lišit od těch půvoně vydaných. Např. podle mého názoru je slovenský překlad 8. dílu (Angelika v pokušení) hodně odfláknutý.

Autor:  Angie [ 11 říj 2007, 21:39 ]
Předmět příspěvku: 

Ahoj milly, vítám tě mězi podobně "postiženými" :D Já mám taky dva díly ve slovenštině: Angelika a jej láska a Angelika sa búri :-) Koupila jsem si je, když se rušila knihovna za 2,- Kč/kus. Dobrý ne?
Jinak já bych chtěla poprosit Jeanne, jestli by mi to vydání nových knížek trochu neobjasnila. Po reedici dostud vydaných, končících Angelikou a cestou k vítězství by tedy měl vyjít ještě poslední díl rozdělený do třech knih s názvem Francouzské království? Je to tak?

Autor:  jeanne [ 12 říj 2007, 08:48 ]
Předmět příspěvku: 

tak tak, všechny budou zásadně rošířené a přepracované a Království Francie - jako poslední závěrečný díl bude mít dvě nebo tři části.
Zdravíme Milly :)

Autor:  Alex [ 12 říj 2007, 16:51 ]
Předmět příspěvku: 

Mám ráda všechny, ale ty, co se k nim nejčastěji vracím považuji za "Moje nejoblíbenější", a to jsou první tři díly (nejvíc první polovina prvního). Pak šestý díl - Angelika a její láska (ten mám asi úplně nejradši) a pak Pokušení a Quebec... No ale prostě mám ráda všechny... :lol:

Jinak všechny díly mám kompletně v češtině a u příbuzných mám šestidílnou slovenskou verzi. Ono to vypadá, jako kdybych Angeliku poprvé četla před několika lety, ale ve skutečnosti jsem to celé začala číst jako patnáctiletá a skončila jako šestnáctiletá (tedy jistě, že jsem to nečetla rok - jenom v přelomovém měsíci květnu :D ). No a teď po půl roce jsem do toho pořád strašně zažraná :oops: ...

Autor:  anndrra [ 14 říj 2007, 10:49 ]
Předmět příspěvku: 

Rozhodně Angelika a její láska,ačkoliv jsem jí četla jako poslední díl teprve před půl rokem.Nebyla totiž vůbec k sehnání.Ale byla to pro mně opravdová třešnička na dortu.Doma mám jen Angelika cesta do Versailles,ale chstám se si koupit celou novou sérii a teprve tu su přečíst,abych co nejvíc zapomněla.

Autor:  Angie [ 15 říj 2007, 11:16 ]
Předmět příspěvku: 

jeanne píše:
tak tak, všechny budou zásadně rošířené a přepracované a Království Francie - jako poslední závěrečný díl bude mít dvě nebo tři části.
Zdravíme Milly :)


Jeanne a nevíš kdo bude dělat překlady těch nových verzí? Převezmou část od ČS a doktorky Hany Müllerové, nebo to bude někdo překládat celé nanovo?

Autor:  jeanne [ 15 říj 2007, 11:42 ]
Předmět příspěvku: 

Nevím, všechno najednou probíhá dost rychle. Předpokládala bych ale, že snazší bude vše udělat originálně.

Autor:  Precious [ 17 říj 2007, 14:33 ]
Předmět příspěvku: 

Mne sa najviac páči prvá, druhá a šiesta časť, no taká najvyváženejšia mi príde druhá. V prvej je veľa smutných miest, v "Angelike a jej láske" mám niekedy sto chutí zatriasť niekoľkými postavami, aby sa správali racionálnejšie (od Joffreya cez Angeliku a "milých" protestantov nevynímajúc), no dvojka mi príde celá taká zaujímavá a témeticky vyvážená, nevidím v nej hluché miesta. Ale páči sa mi aj štvorka s nesmierne sympatickým Osmanom Ferradžim a atmosférou gréckych ostrovov či celého Stredomoria. Z "amerických" častí ma najviac bavia "Angelika v pokušení" a "Angelika a diabol", ináč sa mi ostatné časti zdajú dosť pomiešané s politikou a náboženstvom, čo nie sú pre mňa až také ľahké a vábivé témy. Celkovo mám radšej "európske" časti.

Autor:  Andrej [ 18 říj 2007, 11:24 ]
Předmět příspěvku: 

Ahoj,
teprve dneska jsem objevila tuhle stránku, přestože Angelika je moje hrdinka číslo jedna už 8 let a jsem úplně nadšená, že v tom nejsem sama, mám pouze jednu známou, která Angelice propadla úplně stejně :). Jinak já miluju všechny díly, ale ohromné kouzlo pro mě má Cesta to Versailles, fascinuje mě, jak se z té bídy probojuje zpátky. No teď hned se běžím podívat do knihkupectví, jak že se liší ten nově vydaný díl a zdá se, že si ho rovnou koupím:).

Autor:  dana.k.scully [ 04 lis 2007, 20:06 ]
Předmět příspěvku: 

Moje nejoblíbenější knihy jsou určitě všechny díly Angelika, markýza andělů, a pak se mi strašně líbila Angelika a Nový svět, jak se zabydlují v Kanadě a čelí divoké přírodě - prostě úplně něco jiného, než v palácích a přepychových domech. I když z Angelika a ďáblice mi místy běhal opravdu mráz po zádech, to je taky hodně povedené a sugestivní :o

Stránka 1 z 4 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/