Právě je 09 črc 2020, 10:14

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nejméně oblíbený díl
PříspěvekNapsal: 06 bře 2008, 10:06 
Královská rodina
Královská rodina

Tak už sme tu mali najobľúbenejší diel, teraz si môžme prebrať časť, ktorá sa nám páči najmenej, resp. ktorú čítame najneradšej. Ja poviem, že Cestu nádeje. Tá atmosféra na začiatku, to Angelikino blúznenie, či scény s dvoma salemskými "čarodejnicami" mi proste nesedia, neviem sa cez ne dáko preniesť, ťažko sa mi čítajú a takmer vôbec sa k nim nevraciam. Isteže sú v tomto dieli aj pekné pasáže, ale celkovo mám z neho taký depresívny pocit :? A ani Angelikino víťazstvo veľmi nemusím... Trojku "nefavoritov" u mňa uzatvára Angelika sa búri.

Profil Poslat soukromou zprávu  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 06 bře 2008, 13:09 
Markýzové
Markýzové

Já mám taky nejmíň ráda Cestu naděje a kupodivu Nezkrotnou Angeliku. Tam mně rozčiluje to "zdržování". Uteče ode dvora, který mě baví a dokonce i od Jeffreye, když ho má vedle sebe!!! To mě prostě rozčiluje,takže ten díl nemusím :).

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 06 bře 2008, 17:06 
Markýzové
Markýzové

Andrej píše:
Já mám taky nejmíň ráda Cestu naděje a kupodivu Nezkrotnou Angeliku. Tam mně rozčiluje to "zdržování". Uteče ode dvora, který mě baví a dokonce i od Jeffreye, když ho má vedle sebe!!! To mě prostě rozčiluje,takže ten díl nemusím :).

Já to mám asi stejně, i když Cesta naděje mi vyloženě nevadí. Ale mě moc nebaví (resp. četla jsem jen jednou) ani Cesta k vítězství :oops:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 06 bře 2008, 18:03 
Královská rodina
Královská rodina

Abych pravdu řekla, poslední díly jsem četla tak jednou dvakrát - možná to o něčem svědčí. Nejvíc mi chybí - ten konec. Cesta do Francie ( a tolik zmiňovaná a lákavá Praha).
Jinak moc nečtu ani Ďáblici a Spiknutí stínů. Já prostě skončím u nezkrotné, bouřící se, zamilované a bydlící ve Wapasu, a dále prožívající románek v Qebecu. :? :roll:
(i když čarodějky ze Salemu můžu)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 06 bře 2008, 19:24 
Vévodové
Vévodové

Je zajimave, ze ja mam oblibenejsi a neoblibenejsi dily, ale kdyz dojdu na ten mene oblibeny, zase si tam najdu sceny a situace ktere me chytnou a najednou mi prijde uzasny.

Ale asi je to pro me taky Cesta nadeje, hlavne ten zacatek je zvlastni, ponury...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 07 bře 2008, 03:07 
Site Admin
Site Admin

Musím přiznat, že také čtu méně ráda depresivní nebo méně humorné díly: Cestu do Versailles (vlastně přeskakuji už konec původní Markýzy andělů), Angelika se bouří a pak Naději a Vítězství. Nejradši si tímpádem užívám bezstarostné Spiknutí stínů, Quebec nebo nejdobrodružnější Nezkrotnou či Ďáblici.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 07 bře 2008, 11:35 
Markýzové
Markýzové

Já má na druhou stranu právě Cestu do Versailles nejraději, takže nějaký klíč k tomu, který díl aspiruje na oblíbený nebo neoblíbený nemám.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 07 bře 2008, 13:46 
Královská rodina
Královská rodina

Andrej píše:
Já má na druhou stranu právě Cestu do Versailles nejraději, takže nějaký klíč k tomu, který díl aspiruje na oblíbený nebo neoblíbený nemám.

U mňa je to rovnaké. Cesta do Versailles sa mi nezdá ponurá. Isteže, na začiatku je to smutné - hoci určite nie smutnejšie ako koniec Markízy anjelov. Ale potom je práve podľa mňa úžasné sledovať, ako sa Angelika prepracúva krôčik po krôčiku až na vrchol spoločenského rebríčka. Z toho môže človek aj sám čerpať odvahu a inšpiráciu! 8)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 07 bře 2008, 14:17 
Hrabata
Hrabata

Já také mám ráda Cestu do Verailles právě z těchto důvodů - jak se Angelika prokousává a bojuje za svůj cíl. Je v tom hodně energie. Začátek Cesty naděje je opravdu takový ponurý, i já se tím prokousává jen nerada. Spiknutí stínů to samé... Naopak Nezkotnou mám ráda, protože je plná děje v krátkém čase. Nad jejím útěkem z Kandie si říkám " ty kozo pitomá, to musíš pořád zdrhat?" Celkem vzato, nejneoblíbenější díl je asi A. se bouří, i když tam už jsem si také našla své plus.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 07 bře 2008, 15:16 
Královská rodina
Královská rodina

V Angelice se bouří si prožila takové životní kotrmelce, od naprosté duchovní prázdnoty a pohlcenosti zlem až k duševnímu klidu, že to snad ani v jiném díle tolik nepoznala. Není sice úplnou a zářící hvězdou, ale myslím, že právě v tomhle díle nejvíc vyzrála. V Kandii ještě byla tou ženou, jakou Joffrey znal, ale po povstání v Poitu a životě v La Rochelle se změnila v něco víc. Ve víc okouzlující ženu, teď už nejen tolik vzhledově, ale i duševně. V podstatě jí mám tak raději.
Ne, opravdu nemohu říct, že by to byl můj nejneoblíbenější díl. Spíš naopak, hned za Novým Světem a Její láskou.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 13 bře 2008, 22:32 
Moderator
Moderator

Mě nevadí díly jako takové, ale mám scény, které přeskakuji a nemusím, a to je vzpoura v Poitou a vlastně i celé buřičské období (ale La Rochelle, kde čeká na "Čaroděje" a vyhlíží k moři, miluju) a pak požár u Rudé masky... čím jsem starší, tím více se programově vyhýbát rhrillerům, hororům a vlastně i detektivním seriálům a vyhledávám v životě jen to hezké.
Taky jsem se hrozně dlouho těšila na Pokušení, to je díl, který jsem roky nečetla, a když jsem ho konečně sehnala, byla jsem zklamaná: Hned na začátku se rozdělí, tak to už člověk tuší průser, a pak se tam až do setkání s Colinem vlastně "nic" neděje... :cry:
Je to ošklivé, takhle odsoudit pozoruhodný popis a vztahy té doby, ale bez Angeliky a Jofreye to ňák hokky není ono... jsem divná? :?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 13 bře 2008, 23:18 
Hrabata
Hrabata

Dasho určitě nejsi. Ono je sice super jak se Angelika podrobná v popisech, věrná době atd...ale co si budeme povídat, stějně to stojí a padá na ústřední dvojici, bez které by nás to nebavilo. Já jsem třeba četla celou Angeliku zatím jen jednou a v knihovně zrovna po Králi neměli volnou ani Nezkrotnou ani Bouřící. Ale já byla tak nedočkavá jak budou konečně spolu, že jsem ty dva díly prostě přeskočila :D Zpětně jsem je pak jen prolistovala.
Můj neoblíbený je taky asi Cesta naděje, po těch dějově a citově "napraných" dílech ve Wapassu a Quebecu je takový nijaký. A to i přes to, že mám obecně radši americké díly, právě pro tu "amerikou Angeliku"

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 13 bře 2008, 23:58 
Markýzové
Markýzové

Ty jo, to já to mam úplně jinak!!! Mně baví úplně nejvíc díly bez Joffreye. Cesta do Versailles, Pokušení je taky senzační, Král a tak. Jediný díl který mně hodně baví a je s Joffreyem je Láska, ale tak tam je to proto, protože spolu bojujou vlastně, to mě baví i na Markýze Andělů. Ale jakmile je klid a děsná pohodička mezi nima, tak se nudim. Proto mě baví to Pokušení, to už zas má jiskru :). Asi jsem divná já :D .

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 14 bře 2008, 08:42 
Vévodové
Vévodové

Andrej, nejsi, ja to mam podobne :wink: Strasne me bavi Cesta do Versailles a Nezkrotna a vubec vsechny francouzske dily. Vim ze se setkaji, tak si v klidu vychutnavam to, co bylo predtim :D

Kdyz jsem cetla A. se bouri poprve, byla jsem z toho takova rozladena, vubec me to nebavilo a nektere pasaze jsem preskalovala...ale napodruhe uz to bylo uplne jine a zabrala jsem se do deje naplno. Takze ani tento dil nemuzu jmenovat jako neoblibeny

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 14 bře 2008, 12:33 
Královská rodina
Královská rodina

ja osobne si myslím, že je ľahšie nájsť a pomenovať najobľúbenejší diel. To je kniha, ktorá nás chytí všetkým: prostredím, vykreslením postáv, dialógmi, dejom. Kdežto podľa mňa tie neobľúbené časti nie sú až také zlé, len skrátka nám nesadnú ako celok. V každom dieli sa nájde niečo zaujímavé/dojímavé/vzrušujúce atď, len je tam toho menej či poskromne. A treba si tiež uvedomiť, že každého baví niečo iné: niekoho romantika v Toulouse, ďalšieho cesta na vrchol spoločenského rebríčka v Paríži, niekoho zas dobrodružstvo na mori či stretnutie s psychicky narušeným človekom ako Ambroisine, niekto má rád pohodu v Quebecu či veštenie z kariet v Saleme. Ale povedzme si úprimne: myslím, že všetky máme rady román Angelika hlavne pre jeho ľúbostný, resp. životný príbeh hlavnej hrdinky. Alebo je tu niekto, kto zbožňuje Angeliku hlavne pre americkú prírodu, kráľovský dvor či bitky na mori? :wink:

Možno by bolo zaujímavé spraviť anketu či tému na obľúbenú/neobľúbenú scénu z každého dielu...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]