Právě je 18 črc 2018, 12:12

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Humor v Angelice
PříspěvekNapsal: 10 lis 2016, 17:07 
Královská rodina
Královská rodina

"Můžete mi říct, jak ostudně jste se opovážila chovat v Suresnes, když nám je bej schopen předhodit tak potupný požadavek?"
"Chovala jsem se, Sire, jako se chová žena, která je vyslána k mocnému vládci, aby ho obměkčila, nechci-li říct svedla tak, aby byl povolnější a její král pak mohl uskutečnit své politické záměry, tedy aby posloužila králi."
"Chcete snad říct, že jsem vás já sám nabádal k prostituci proto, aby mé jednání s vyslancem bylo úspěšné?"
"Záměr Vašeho Veličenstva mi připadal jasný."
"Jak můžete vyslovit podobnou hloupost? Žena tak inteligentní a čestná, jako jste vy, má spoustu možností obměkčit srdce prince a přitom se nechovat jako děvka... Takže vy jste byla milenkou toho barevného barbara, toho bezvěrce, nepřítele našeho náboženství? Udělala jste to? Odpovězte!"
Angelika se kousla do rtů, aby zakryla úsměv, a pak se rozhlédla po shromáždění.
"Pane, podobná otázka mě před těmito pány zahanbuje. Dovolte mi prohlásit, že taková věc se týká pouze mého zpovědníka."

Aby uspokojil zvědavce, vyložil jim král se smíchem poslední požadavky perského vyslance.
Nevyslovil Angeličino jméno, prohlásil pouze, že orientální princ, okouzlený krásou francouzských žen, si přál odnést si malý suvenýr z masa a kostí.
(...)
Obtíže jsou ovšem ve výběru toho suvenýru," pokračoval král. "Mám chuť pověřit tím delikátním úkolem pana de Lauzun. Je v tomhle oboru odborník."
Péguilin si nenuceně načechral manžety.
"Snadná věc, pane. Na našem dvoře je dost rozkošných kurviček." Ukazováčkem zvedl bradu paní de Montespan. "Tahle by nevyhovovala? Už přece dokázala, že se může líbit králům..."

Profil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: 13 lis 2016, 23:24 
Královská rodina
Královská rodina

No Lauzun bol zasa raz drzý ako opica. :lol:

A napokon kráľovi radil z ošemetnej situácie Savary, pokiaľ si dobre spomínam. :mrgreen:

----------------------------------------------

Mne prišlo naozaj do popukania :slzici: , ako Angelika vyslvetluje Joffreyovi prečo bolo jej svätou povinnosťou Rescatorovi utiecť:

V Kandii ……chtěla jsem utéct. Když pomyslím, jakou hloupost jsem to udělala (...) Ne, nemohu říct, že to byla hloupost. Se starým Savarym jsme ten útěk tak přesně naplánovali. Otrok má přece za povinnost hledat příležitost k útěku?"
Rozesmál se.
"To jste celá vy. Že jsem si to včas neuvědomil! Zapomněl jsem snad, kdo jste?

PříspěvekNapsal: 14 lis 2016, 16:19 
Královská rodina
Královská rodina

Teď jsem četla scénu, kdy se Angelika od Florimonda dozví, že v paláci je tajná chodba, o které vůbec netušila, a že její děti vědí nejen to, kdo byl jejich otcem, ale i to, že je naživu. Florimond, 12letý chlapec, který vědoucně poučuje maminku, je tady k sežrání :) (ačkoli chlapecké zábavy 17. století nejsou nic pro mne... :disagreement: ).

"(...) Byla k smíchu... Myslela si, pitomá, že se z toho vykroutí. Od té doby jsme ji neustále otravovali: Kdo byl náš otec, Barbe? Byl to on, hrabě de Peyrac? Jednoho dne jsme s Cantorem dostali nápad: Přivázali jsme ji na židli u krbu a pohrozili jsme jí, že jestli nám neřekne pravdu o tom, co ví o našem skutečném otci, budeme jí pálit chodidla, jako to dělají banditi, co přepadávají pocestné..."
Angelika vykřikla hrůzou. Je to možné? Její chlapečci, její andílci, kteří jako by neuměli do pěti napočítat... Florimond se při té vzpomínce pobaveně rozesmál.

Angelika upřeně pohlédla na syna.
"Florimonde, doufám, že mi nechceš tvrdit, že ty a Cantor, že jste... že jste slezli do té studny?"
"Jasně že jo," ušklíbl se Florimond, "a ne jednou, to mi můžete věřit."
Začal vytahovat vědro a najednou vybuchl smíchy.
"Barbe nás tu čekala, odříkávala růženec a byla vyděšená jako slepice, co vyseděla kachny."
"Ta tlustá hlupačka o tom věděla?"
"Přece nám musela pomoct vytáhnout vědro!"
"Potvora jedna. Nechala vás dělat takové nebezpečné klukoviny, a ani se mi nezmínila."
"No jo, měla strach, že jí zas budem pálit chodidla."

Poučení, které z toho plyne:
1. Nemyslete si o svých dětech, že jsou to andílkové, a nenechte se opít rohlíkem. Za jejich roztomilým kukučem se ukrývá rošťáctví!
2. Pokud uvažujete o chůvě, důkladně si ji proklepněte, zda bude držet za jeden provaz s vámi nebo vašimi dětmi.

V knize o tom zatím není zmínka, ale myslíte, že Barbe byly uděleny nějaké srážky ze mzdy??? :D

PříspěvekNapsal: 15 lis 2016, 00:22 
Královská rodina
Královská rodina

PenelopaW píše:

V knize o tom zatím není zmínka, ale myslíte, že Barbe byly uděleny nějaké srážky ze mzdy??? :D

nemyslím - myslím že hoci Angelika bola v tomto momente poriadne nahnevaná, a nazvala ju v zúrivosti
všelijakými skvostnými menami :lol:
nikdy Barbe nezabudne
čo všetko pre ňu a pre jej deti spravila - a to aj vtedy keď bola Angelika celkom na mizine a nemala nič :agree:

PříspěvekNapsal: 18 lis 2016, 16:04 
Královská rodina
Královská rodina

Další pasáž, která mne pobavila, bylo Florimondovo lichocení Charlesi-Henrimu - že je tlusťoučký jako prelát, že je cucač bonbónů apod. Zajímalo by mne, jak to bylo přeloženo v jiných knihách :) .

PříspěvekNapsal: 27 dub 2017, 12:11 
Královská rodina
Královská rodina

ja som si doteraz ani poriadne nevšimla aké smiešne je toto:

prvá noc lásky v letohrádku v Toulouse. Angelika mala odvahu povedať Joffreyovi, po tom čo na naplnenie manželstva čakal približne rok, takéto niečo:
---------------------------
Mohl jste být buď nevěrný, nebo pěkně rozumně plnit manželské povinnosti.

vraj "pěkně rozumně plnit manželské povinnosti" proste Angelika sa zasa nezapre a perlí :slzici: :slzici:

Keď sa pri tej hláške vžijeme do pozície čakajúceho manžela....

A inak ma ešte napadlo že Joffrey postupoval ako krotiteľ divých koní .... najskôr Angelike prejavoval dvornú
pozornosť a potom neskoršie sa ona sama v knihe sťažuje že si ju nevšímal viac a neprejavoval jej viac pozornosti
ako ktorejkoľvek inej dáme.
Takto to robia krotitelia divých koní: Najskôr zahrnú koňa nesmiernou pozornosťou a láskou (kôň sa bráni) a potom si
ho prestanú všímať, kým mu tá starostlivosť začne chýbať a napokon príde sám ju požadovať.
Rafinovaný diabol! :mask: :twisted:

Pridávam ilustračný obrázok z filmu:

Obrázek

Tu je celý text z knihy:

Joffrey byl prostě ve všem úplně jiný než ostatní.

Lehl si k ní na lehátko a tiše se rozesmál.
"Když si pomyslím, jak arcibiskup právě shlíží z výše své arcibiskupské věže na palác
trubadúrské poezie a proklíná mé volnomyšlenkářství. Kdyby věděl, že zrovna prožívám onu
zavrženíhodnou rozkoš s vlastní ženou, jejímuž spojení se mnou sám požehnal."

"Jste nenapravitelný. Právem se na vás dívá s podezřením, existuje-li totiž dvojí způsob, jak
něco udělat, vy si určitě vymyslíte třetí. Mohl jste být buď nevěrný, nebo pěkně rozumně plnit
manželské povinnosti. Ale ne! Vy musíte svou svatební noc zahalit takovou atmosférou, že se ve vašem náručí cítím jako hříšnice."
"Příjemný pocit, ne?"
"Mlčte! Vy jste ďábel! Přiznejte, Joffreyi, že i když vy se ze všeho elegantně vykroutíte,
většina vašich dnešních hostů na tom bude hůř. Jak šikovně jste je vmanipuloval do toho, čemu monsignore říká spoušť. Vůbec nevylučuju, že jste nebezpečný zjev."
"A vy, Angeliko, jste přepůvabná nahá malá jeptiška! A nepochybuju o tom, že z vašich
rukou se mé duši dostane odpuštění.

PříspěvekNapsal: 15 črc 2017, 13:35 
Královská rodina
Královská rodina

Krásná scéna pro mne byla v Cestě k vítězství, kde se Cantor vyzná paní de Chaulnes a jejich slovní souboj :) .

PříspěvekNapsal: 15 črc 2017, 20:30 
Baroni
Baroni

Je toho veľa, myslím toho humoru - v každej knihe sa nasmejem, rôzne žartovné repliky, duchaplné odpovede Angeliky. Neviem si momentálne spomenúť na niečo konkrétne, ale je tam toho dosť....

PříspěvekNapsal: 08 zář 2017, 10:34 
Královská rodina
Královská rodina

Pastor poděkoval a požádal o dovolení se chvíli vzdálit a "trochu se opláchnout".
To mu nestačil ten liják? Pomyslela si Angelika. Ti hugenoti jsou ale divní lidé. Opravdu snad nejsou jako ostatní. Musím se zeptat Viléma, jestli se taky pořád myje. Zřejmě je to nějaký jejich rituál. Proto jsou často tak zaražení a nedůtkliví jako Lützen. Mají kůži vydrbanou až do krve a musí je to bolet... Jako ten mladý Filip, co se taky neustále chtěl mýt. Však ona ho ta péče o vlastní osobu jednou přivede až ke kacířství. Možná ho upálí - a to mu patří.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

(1. díl Integrale)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]