Právě je 18 črc 2018, 12:25

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: mal Joffrey milenku?
PříspěvekNapsal: 09 lis 2016, 17:21 
Královská rodina
Královská rodina

Berete mi dětství, já chci věřit tomu, že když Joffrey viděl Angeliku, nezatoužil po jiné a bral jako výzvu se jí dvořit a získat si její srdce. Takže já jsem zastánce věrnosti :) .

Profil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: 09 lis 2016, 20:06 
Královská rodina
Královská rodina

PenelopaW píše:
Berete mi dětství, já chci věřit tomu, že když Joffrey viděl Angeliku, nezatoužil po jiné a bral jako výzvu se jí dvořit a získat si její srdce. Takže já jsem zastánce věrnosti :) .

Já tomu chci také věřit. U soudu přísahal, že od svatby se miloval jen se svou ženou. Jsem přesvědčena, že by se neodvážil křivě přísahat na život své milované ženy a syna.

PříspěvekNapsal: 10 lis 2016, 12:22 
Královská rodina
Královská rodina

mimi píše:
PenelopaW píše:

Já tomu chci také věřit. U soudu přísahal, že od svatby se miloval jen se svou ženou. Jsem přesvědčena, že by se neodvážil křivě přísahat na život své milované ženy a syna.

Věřím, že u soudu tomu tak bylo a opravdu byl věrný, ale po jeho "smrti"? Uplynula příliš dlouhá doba, jejich životy byly úplně odlišné. Co je nevěra? Z pohledu člověka, který si myslí, že druhou bytost vlastní, pak zřejmě nevěra existuje. Jenže, každý je tu ve skutečnosti sám za sebe. Moc se mi líbí věta, kterou na závěr dokumentu o Bruceovi Lee řekla jeho žena Linda, něco ve smyslu - "že je vděčná za dobu, kdy tu s námi byl" (a to si mohla opravdu stěžovat, protože rodinu silně zanedbával).

A tak si myslím, že Joffrey žil tak, jak nejlíp uměl. Protože "žít po smrti" má možná jiný nádech, než žít "bez smrti" - tím myslím to jeho odsouzení a "upálení". Nedovedu si představit, že by zahodil svůj život a do smrti žil v asketickém odhodlání - to by přeci nebyl náš Joffrey. Joffrey, který navzdory svému těžkému dětství užíval života plnými doušky. Přemýšlím nahlas - co se stalo poté, co se uzdravil a osvobodil a stal se Rescatorem? Kde vzal tu sílu a odhodlání žít? Měl přeci úplně všechno a to všechno mu sebral král. Nevzpomínám si, ale bylo to někde uvedené?

Jejda, mám pocit, že odpovídám na něco úplně jiného a vůbec to nedává smysl. :witch: (se mi líbila ta čarodějka, už jsem jí chtěla použít :D ).

PříspěvekNapsal: 10 lis 2016, 13:39 
Královská rodina
Královská rodina

Myslím, že po své "smrti" asi věrný nebyl :) , ale chci věřit tomu, že do "upálení" ano. Sice to byl muž, který měl své potřeby a uměl si užívat života, na druhou stranu věřím, že byl natolik zkušený milenec, aby dokázal svou touhu udržet na uzdě a počkat si na opožděnou svatební noc 8) . Nedělám si ale iluze, že po svém útěku z Francie by žil v celibátu :) .

PříspěvekNapsal: 10 lis 2016, 13:57 
Královská rodina
Královská rodina

O tomhle období se docela podrobně píše v díle Angelika a její láska.Joffrey vzpomíná, jak žil od domnělé popravy až do setkání v La Rochele.

PříspěvekNapsal: 10 lis 2016, 14:41 
Vévodové
Vévodové

Tania píše:
Přemýšlím nahlas - co se stalo poté, co se uzdravil a osvobodil a stal se Rescatorem? Kde vzal tu sílu a odhodlání žít? Měl přeci úplně všechno a to všechno mu sebral král. Nevzpomínám si, ale bylo to někde uvedené?

na toto odpovedala aj mimi,
po jeho úteku z Francúzska, keď si zachraňoval naozaj len svoj holý biedny život a kým sa dostal do Fezu a potom ďalej mu isto ani na um neprišli myšlienky na ženy a radovánky s nimi, až potom, keď sa uzdravil,
citát zo 6.dielu

Kolik dnů takhle uplynulo v bílém klidu maghribského domu? Dodneška to neví. Týdny?
Měsíce? Roky? Nepočítal je. Čas se zastavil.

Vzpomněl si za ta uplynulá léta někdy na svou ženu, na Angeliku? Zajímal ho nějak hlouběji
osud jeho rodiny? Po pravdě řečeno znal mentalitu krásného pohlaví a tak věděl, že by mu žena
mohla plným právem vyčítat, že ho celý ten čas nehryzalo svědomí, že po ní bolestně nevzdychal.
Ale byl muž, a jeho povaha ho neustále nutila žít přítomnou chvílí. Navíc musel napnout všechny
síly, aby vůbec přežil, a bylo to skutečně těžké. Joffrey de Peyrac si znovu vybavil chvíle, kdy trpěl
tak strašně, že nebyl vůbec s to myslet. Cítil jen, jak se kolem něj svírá smrtelný kruh hladu, nemoci
a pronásledovatelů, jimž musí za každou cenu uniknout. Málem zemřel, jen aby se dostal o kousek
dál.
Jednou večer se však vracel v záři měsíce do svých pokojů a s překvapením objevil na svém
lůžku krásnou dívku s velkýma laníma očima, rudými ústy pod lehkým závojem. Průhledná tunika
prozrazovala nádherné tělo.
Bývalý languedocký mistr v umění milovat už tak strašně dávno nepomyslel na milostné
souboje, že ho napadlo, že jde o žert nějaké služky a málem ji poslal pryč. Řekla mu však, že ji
poslal sám svatý marabut a pověřil ji, aby v noci pobavila jeho hosta, kterému se už vrátily síly a
může je tedy věnovat i ženám.
Nejdřív se rozesmál. Díval se, jak s vědoucí prostotou svého povolání odhazuje jeden za
druhým své mnohé závoje, a srdce mu začalo tlouct. Zatoužil po ženě.
Stejné jako toužil po chlebu, když umíral hlady, po prameni vody, když žíznil, právě tak ho
to teď táhlo k šafránové pleti, vonící po ambře a jasmínu. Právě v tuto noc zjistil, že opravdu zůstal
naživu.
A právě téhle noci si za dlouhé měsíce poprvé vzpomněl na Angeliku. Tak ostře ho zabolelo
u srdce, že nemohl usnout. Milenka spala na koberci jako klidné mladé zvířátko, dokonce i dýchala
sotva slyšitelně.
On ležel na orientálních polštářích a vzpomínal. Poslední žena, kterou držel v náručí, byla
ona, jeho žena, Angelika, víla z poitouských močálů, jeho malá modla se zelenýma očima.
Utonula v hlubině času. Chvílemi ho napadlo, co se s ní asi stalo. Nedělal si starosti. ZřejměKdyž se s ní v Toulouse oženil, netušil, jaké objevy mu přinese toto manželství, tato
smlouva. Bylo mu třicet let a dobrodružství se ženami už se poměrně nasytil. Překvapila ho její
krása a ještě víc její nevinnost. Byla panna. Milostné zaučování této okouzlující ženy, podivně
smyslné a přitom plaché jak srnka, bylo jeho nejkrásnější erotickou vzpomínkou.
Ostatní ženy pro něj přestaly existovat, ty přítomné stejně jako minulé. S obtížemi by si
vybavoval jejich jména, ba dokonce i obličeje.

takže áno, ja som presvedčená, že po svadbe milenku nemal, v jeho srdci bola Angelika a chcel ju dobiť, ale po jeho údajne smrti si nemyslím a v podstate aj pani AG píše, že nežil v celibáte, v podstate prečo aj? ich minulé spoločné životy boli veľmi vzdialené, vťah pošľapaný diaľkou a odlúčením, bol presvedčený, že si Angelika žije dobre a v pohode, tak sa nad tým netrápil a aj v 1.dieli predsa po otcovi ANtonovi odkázal Angelike, povedzte jej, že ju milujem, naplnila môj život, ale bol som len etapou v jej živote, ale verím, že dokáže ísť svojou cestou.

PříspěvekNapsal: 10 lis 2016, 22:55 
Rytíři
Rytíři

Tak o tom, že měl ve Středomoří milenky, bylo v knize zmíněno, jak už jste psali. Ani v Akádii nežil v celibátu, koneckonců sama Marcellina říká Angelice, když se s ní potkává, že ty "ženy", které sebou přivážel, když se u ní zastavoval, ho nebyly hodny. A jak se bála, když se doslechla o existenci nějaké manželky. :mrgreen: V podstatě jediné období po Joffreyově "popravě", o kterém víme nejmíň je jeho působení v Karibiku. A vzhledem k tomu, že tam taky chvíli strávil, určitě i tam měl nějaké ženy.

PříspěvekNapsal: 10 lis 2016, 23:34 
Královská rodina
Královská rodina

PenelopaW píše:
Myslím, že po své "smrti" asi věrný nebyl :) , ale chci věřit tomu, že do "upálení" ano. Sice to byl muž, který měl své potřeby a uměl si užívat života, na druhou stranu věřím, že byl natolik zkušený milenec, aby dokázal svou touhu udržet na uzdě a počkat si na opožděnou svatební noc 8) . Nedělám si ale iluze, že po svém útěku z Francie by žil v celibátu :) .

Myslím že na tieto všetky otázky odpovedá samotná kniha.

najskôr Joffrey Angelike rozpráva že od svadby nebol z inou ženou:

Hrabě jí rovněž vysvětlil, proč se rozhodl odjet do Paříže a nic jí neříct.
„Držel jsem vás v náručí… Blíže jsem poznal poklad, který mi odmítáte věnovat… Nechtěl jsem se dál trápit rozmary ženy nechápající mou touhu. Proto jsem odjel.
Ne, drahé neviňátko, nehledal jsem útěchu u Ninon de Lenclos. To odporuje přirozenosti muže, kterého postihne nemoc lásky, o níž mluví básník a kterou tak málo lidí zná… Může ho uspokojit jediné – zmocnit se předmětu své touhy. Každé jiné vlastnictví ho odpuzuje. Vy jste byla mým cílem. Objevil jsem mnohá z tajemství Umění milovat, které mi byla dosud skryta…“
:trubadur:

na súde tvrdí že od svadby nebol milencom inej ženy:

Bourié, jemuž ostatní soudci přenechali tento delikátní výslech, se zašklebil a prohlásil:
„Vaše milostná výdrž je tak proslulá, že nás neudivuje, když se dovídáme, kolik ostudných
radostí jste si dopřával."
„Kdybyste měl tak velké zkušenosti, jako já mám milostnou výdrž," odpověděl hrabě de
Peyrac s vražedným posměchem, „musel byste vědět, že vyhledávání podobných rozptýlení je spíš
příznakem neschopnosti, která hledá vzrušení v nenormálních radovánkách. Pokud jde o mě,
přiznávám, pánové, že jedna jediná žena, s níž se setkám v samotě tiché noci, mi stačí, abych
uspokojil svou touhu. Dokonce bych rád dodal," řekl vážněji, „že žádám pomlouvače z Toulouse a
Languedoku, aby dokázali, že jsem byl od své svatby milencem nějaké jiné ženy než své vlastní."
„Ve spisech je o téhle maličkosti skutečně zmínka," souhlasil Delmas.
„Oh, tak to je tedy maličkost!" zasmál se Joffrey.
Soud se rozpačitě zavrtěl.

PříspěvekNapsal: 10 lis 2016, 23:42 
Královská rodina
Královská rodina

a napokon po stretnutí po 15 rokoch :sailor: nielen že Rescatora predchádzala povesť veľkého milovníka ktorého
ženy zbožňujú a on si po Stredomorí skupuje tie najkrajšie ale na dôvažok ešte aj neustále dovádzal Angeliku
k zúrivosti keď spomínal svoje "odalisky" :slzici:

Je to chyba nehodná muže, který se kdysi pokládal za mistra umění milovat. To vy mi prosím odpusťte, madame. Už příliš dlouho se nechovám k ženám tak, jak jsem se k nim s potěšením choval v Toulouse.
Středomoří je v tomto ohledu velice špatná škola. Poddajné a hloupé odalisky člověka odnaučí vidět
v ženě myslící bytost. Jsou to jen hračky, předměty k potěše nebo otrokyně, a muž jimi začne
pohrdat. Povězte, kam jste se běžela dnes večer uklidnit?“

-----------------------------

A EŠTE:

Rozepnul jí šaty, stáhl košilku. :love:
„Nechte to na mně, krasavice. Musíte volně dýchat, aby vám netížil srdce strach z
Francouzů či Irokézů. Není vám takhle lépe? Nechte mě tedy… Už dávno jsem neměl to potěšení
bojovat s komplikovaným evropským oblečením. V Orientu se ženy nabízejí bez sebemenších
tajností.“
Ach, přestaňte už mi vykládat o těch vašich odaliskách.“
„To srovnání svědčí jen ve váš prospěch.“
„To je možné. Přesto je nenávidím.“
„Zbožňuji vás, když žárlíte,“ zvrátil ji se smíchem na širokou postel.

---------------------

Jako dokonalá orientální otrokyně, jež se snaží odehnat od svého pána starosti,
v něm vzbuzovala touhu a on se nedokázal bránit.
„To v harému Mulaje Ismaila se z vás stala taková umělkyně, miláčku? Chcete, abych
zapomněl na odalisky, které mi kdysi sloužily?“

„Ano… vím, jak to dělají… Můj sultán mi může důvěřovat.“
Vášnivě ho líbala na rty, na oči, na milovaný obličej, a on se poddával, dával se jí všanc a
nechal na ní, aby ho dovedla na vrchol rozkoše.
„Vy jste ale skvostná společnice v lásce, matko představená,“ říkával jí.

PříspěvekNapsal: 14 lis 2016, 11:12 
Královská rodina
Královská rodina

Děkuju, takhle pohromadě srovnané, to má ještě větší účinek :) . Je to obdivuhodné, to jeho neustálé stoupání na nohy a jistá zarputilost, se kterou žije dál. Prostě umí žít sám, sám se sebou, v jisté osamělosti (protože počítat davy žen nelze). Hm, to mě doteďka nenapadlo, že byl vlastně osamělý po celý svůj život. Osamělý v samotě. Jako vlastně i Angelika, i když ona na tu osamělost není stavěná, je k ní spíš dotlačená okolnostmi.

Koukám na to z homeopatického hlediska, čím vším si musel prožít a jak se s tím popasoval, že to skoro až vypadá, že jeho dětství poznamenané úrazem na něm nenechalo stopu - myslím tím, v tom negativním. Jsem si včera pohrávala s myšlenkou stanovení léčby. Dneska se pro změnu děsím rozsáhlosti úkolu :D .

Prostě jsou oba staré duše, které si tady už mnohým prošli.

PříspěvekNapsal: 15 lis 2016, 00:33 
Královská rodina
Královská rodina

Tania píše:
Je to obdivuhodné, to jeho neustálé stoupání na nohy a jistá zarputilost, se kterou žije dál. Prostě umí žít sám, sám se sebou, v jisté osamělosti (protože počítat davy žen nelze). Hm, to mě doteďka nenapadlo, že byl vlastně osamělý po celý svůj život. Osamělý v samotě. Jako vlastně i Angelika, i když ona na tu osamělost není stavěná, je k ní spíš dotlačená okolnostmi.
Prostě jsou oba staré duše, které si tady už mnohým prošli.

No toto tvoje zhrnutie to skvele vystihuje. čo mi zasa pripomenulo ako to zhrnul pán sebavedomý
(no ale v každom prípade vedel čo je správny liek na Angelikinu osamelosť)

Kdyby ji tak pevně netiskl, řekla by mu, co si o něm myslí. Ale zdvihl jí tvář a nekonečně
něžně jí utíral slzy z tváří.
„Odpusť mi,“ opakoval potřetí.
A Angelika potřebovala veškerou sílu vůle, aby uhnula před rty, blížící se k jejím.
„Ne,“ řekla tvrdohlavě.
Držel ji v náručí a dobře věděl, že mu nakonec neodolá. Vždyť celý život snila o tomhle
objetí, které ji ochrání před samotou, bude ji bránit, kolébat, laskat. Sen všech žen na světě,
skromný a nezměrný zároveň: láska.
Přijde večer a zpečetí jejich smíření. Večer se znovu octne v jeho náručí, a tak už po všechny
další večery svého života…

Aaaach! :ach: :trubadur:

PříspěvekNapsal: 15 lis 2016, 12:44 
Královská rodina
Královská rodina

:love: :ach: :trubadur:

PříspěvekNapsal: 20 lis 2016, 00:56 
Vévodové
Vévodové

moirra píše:
Kdyby ji tak pevně netiskl, řekla by mu, co si o něm myslí. Ale zdvihl jí tvář a nekonečně
něžně jí utíral slzy z tváří.
„Odpusť mi,“ opakoval potřetí.
A Angelika potřebovala veškerou sílu vůle, aby uhnula před rty, blížící se k jejím.
„Ne,“ řekla tvrdohlavě.
Držel ji v náručí a dobře věděl, že mu nakonec neodolá. Vždyť celý život snila o tomhle
objetí, které ji ochrání před samotou, bude ji bránit, kolébat, laskat. Sen všech žen na světě,
skromný a nezměrný zároveň: láska.
Přijde večer a zpečetí jejich smíření. Večer se znovu octne v jeho náručí, a tak už po všechny
další večery svého života…

Aaaach! :ach: :trubadur:

och, v češtine je to zas inak preložené ako v slovenčine... a máte to krajšie... :agree:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]