Právě je 16 srp 2018, 07:52

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: 6x Angelika :((
PříspěvekNapsal: 06 čer 2014, 18:06 
Královská rodina
Královská rodina

Tak jsem si před týdnem, z vědeckých důvodů (samozřejmě) koupila (za 20,- tak nezkuste to) 6x Angeliku v jedné knize. Myslela jsem, že to bude jen hrozně osekaný, ale ono je to i přepracovaný (já vim oběv století no)!! Tak jsem do toho zběžně koukla a tak nějak mě to přišlo zas líto, protože tohle je snad ještě horší než ty filmy.
Když už nějaký nešťastník koukne na filmy, ty ho neodradí, ale naopak navnadí aby se podíval na knížku a pak se mu, nedejbože, dostane do ruky tohle monstrum, no potěš... to si ten chudáček už opravdu nemůže myslet o Angelice nic pozitivního. Nebo ještě lépe kdyby se tohle dostalo do rukou někomu kdo Angeliku z principu nemusí, tak 6x Angelika ho v tom jen utvrdí.

Snad první kniha kterou jsem měla chuť spálit (ano i u učebnic matematiky by mi bylo líto :D), ale tohle bych spálila fakt ráda, aby se to nemohlo šířit, tohle nepatří ani do sekce v knihovně kde jsou knihy zadarmo, spálit je jediné rozumné řešení :twisted: :twisted: A nejhorší je, že právě tohle vydání se nejvíce objevuje v antikvariátech, ach jo.

Vlastně ta knížka je osekaná tak, aby svým dějem co nejvíc kopírovala prostoduché filmy a vzhledem k tomu, že narozdíl od filmů, zde nemáme možnost si hloupý děj kompenzovat alespoň krásnými kostýmy, účesy a dekoracemi... no nic. Taky jsem se teda schválně zaměřila na vykreslení Joffreye - oni mu tam nenechali, chudáčkovi, ani to rescatorský charisma, ani jeho duchaplné konverzace, o sofistikovaném dobývání Angeličina srdce ani nemluvě, dokonce ani ty rozkošný pirátský hadry nesměl mít, ani bradku a ani vlasy jako toulouský hrabě. Prostě ho co nejvíc stylizovali do hosseinovského ztvárnění. Tak, našla jsem první případ kdy je záhodno Joffreye politovat. Ani Honorina se tam neobjevuje, to by bylo totiž příliš neromantické a ani s Colinem Angelika nic nesmí mít. Samozřejmě všechnu blbost korunoval závěr, kdy po připlutí do Ameriky, Angelika Joffreyovi sděluje, že je s ním těhotná. To asi aby si všechny ty paní a slečny (kterým je tahle knížka dle vydavatele určená) mohly pořádně poplakat... :D :twisted: No řekněme, že když se někdo žene jen za výdělkem, vznikají fakt hrozný věci...

Omlouvám se že tu kvůli takovému hloupému tématu zakládám novou diskuzi, určitě o téhle "knize" všichni víte dávno své, ale trochu te ve mě kypělo, měla jsem potřebu to sem napsat a teď doufám, že vy všichni ostatní na to pořádně nakydáte bahno :lol: :lol: :lol:

Profil Poslat soukromou zprávu  

Předmět příspěvku: Vedecky vyskum Angeliky ;-)
PříspěvekNapsal: 06 čer 2014, 20:48 
Královská rodina
Královská rodina

Z vedeckych dovodov mam samozrejme vo svojej kniznici aj ja.

A to som vam, pretoze to chcem davat po davkach, este nepovedala
ze som si z vedeckych dovodov stiahla Angelika v Moskve a Angelika a Ruska Carovna. :twisted: :twisted:
(Pokracovanie Angeliky, vydane hadajte v akej krajine a v akom jazyku) :mrgreen: :mrgreen:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 06 čer 2014, 20:54 
Královská rodina
Královská rodina

Haha to zní hodně pekelně, jsem zvědavá co nám k tomu povíš až to dočteš :D :D nebo to možná radši ani nechci vědět, alespoň víme že hloupé fan fictions jdou taky vydat :roll:, možná bychom měly jednou vydat nějaké normálnější... třeba ty naše :twisted: Co člověk neudělá pro vědecký výzkum no... někdy to jsou velké oběti :D

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 06 čer 2014, 20:57 
Baroni
Baroni

Soukromně bych si tipla, že tam Angelika v průběhu času zmrzne :-D No těším se na "skutečnou" verzi

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 06 čer 2014, 21:23 
Královská rodina
Královská rodina

Skor zmrznem ja kym to docitam pri mojej zamrznutej Rustine
..ale co by clovek nespravil
pre vyskum...
dnes som sa porochnala v portugalskych angelikach...aspon obaly su uzasne...

:shock: :twisted:

PS: Cudujem sa ze som nenasla Angelika a Lenin ;-)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 06 čer 2014, 21:35 
Site Admin
Site Admin

A já se divím, že to zvládáš vytížená při překladech ;) :twisted: Proč mám pak pocit, že nestíhám zase a jenom já? :?

Předmět příspěvku: Re: Vedecky vyskum Angeliky ;-)
PříspěvekNapsal: 06 čer 2014, 21:35 
Moderator
Moderator

moirra píše:
Z vedeckych dovodov mam samozrejme vo svojej kniznici aj ja.

A to som vam, pretoze to chcem davat po davkach, este nepovedala
ze som si z vedeckych dovodov stiahla Angelika v Moskve a Angelika a Ruska Carovna. :twisted: :twisted:
(Pokracovanie Angeliky, vydane hadajte v akej krajine a v akom jazyku) :mrgreen: :mrgreen:

Technicky vzato byl Goloubinoff, jako předloha k hraběti de Peyrac, potomek ruské šlechty, takže je to pro Angeliku takový návrat ke kořenům, ne? :wink: :wink:
Každopádně jsi mě, Moirro, svým objevem pobavila, takhle už jsem se dlouho nezasmála! :lol: :lol:
Moc se přimlouvám o alespoň minimální recenzi toho, jak si Angelika v Rusku vedla.
Třeba to některou z nás zase inspiruje k beta-fikci! :roll:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 06 čer 2014, 23:37 
Královská rodina
Královská rodina

Jeanne ved ja som zatial nemala cas z toho citat. ;-)

Na tie portugalske obaly som narazila ked som hladala ine veci.
Tie stare interview.

No a Dasha, ja som vtedy ked som to nasla dostala taky huronsky zachvat smiechu
ze sa az cely dom triasol
az som sa bala ze susedia zavolaju policiu (uz bolo po pol noci)

:mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol:

PS: ked to budem citat, dam sem potom reportaz o com to bolo,
ak teda citanie prezijem a neumrem pritom od smiechu ked uz som
pri nazve diel skoro skolabovala.... :roll: :twisted:

Předmět příspěvku: Re: 6x Angelika :((
PříspěvekNapsal: 16 čer 2014, 10:23 
Markýzové
Markýzové

"6x Angelika v jediné knize : všechna dobrodružství proslulé milostnice 17. století / podle franc. orig. Anne a Serge Golonových volně napsal Karel Princ ; fot. Karol Belický ... [et al.]"

Toto čo má byť ???? :twisted: :twisted: :twisted: Ten podnázov to kto vymyslel ? :twisted: :twisted: :twisted:

Nebodaj autor ??? (asi ho manželka nútila pozerať dvakrát denne na filmy a každy večer pred spaním mu čítala jednu kapitolu ... tak sa rozhodol že sa takto A. pomstí) :evil: :evil: :evil:

PříspěvekNapsal: 24 čer 2014, 14:34 
Hrabata
Hrabata

Já bych tuhle knížečku zas tak nepodceňovala. Přiznám se, že jí vděčím za to, že jsem se dostala ke knižní Angelice. Jednou jsem jí totiž zahlédla v antikvariátu, koupila a zjistila, že jsou tam určité věci, které ve filmu nebyly. Proto jsem začala pátrat po knihách :-)

PříspěvekNapsal: 24 čer 2014, 20:13 
Královská rodina
Královská rodina

Tak to mě těší, že alespoň jednomu člověku byla k užitku, ovšem to nic nemění na tom, že by se všechny výtisky tohoto "díla" měly spálit :D

Předmět příspěvku: Odvozená díla a jiné PLAGIÁTY
PříspěvekNapsal: 04 črc 2014, 23:08 
Správkyně časové osy
Správkyně časové osy

moirra píše:
A to som vam, pretoze to chcem davat po davkach, este nepovedala ze som si z vedeckych dovodov stiahla Angelika v Moskve a Angelika a Ruska Carovna. :twisted: :twisted: (Pokracovanie Angeliky, vydane hadajte v akej krajine a v akom jazyku) :mrgreen: :mrgreen:
PS: Cudujem sa ze som nenasla Angelika a Lenin :wink:
Před časem jste rozebíraly knihu „6x Angelika“ a další zahraniční „díla“ .... jo, člověka překvapuje, kolik kuriozit se na tomhle světě válí ... ale co by člověk pro vědu neobětoval, že? No, myslím, že korunu tomu všemu dodává „dílo“, na které jsem náhodou při tvorbě databáze vydaných knih v AJ narazila na serveru amazon.com. Takže zde je kniha, kterou si opravdu můžete zakoupit a jejíž nabídka vypadá takto (ponechávám v AJ, jen anotaci ke knize jsem přeložila):

Titul: Angelique And Sultan, by Sergeanne Golon (Author)
Paperback: 36 pages (!)
Publisher: Nabu Press (August 16, 2011)
Language: English
ISBN-10: 1175395048
ISBN-13: 978-1175395047

This is a reproduction of a book published before 1923. This book may have occasional imperfections such as missing or blurred pages, poor pictures, errant marks, etc. that were either part of the original artifact, or were introduced by the scanning process. We believe this work is culturally important, and despite the imperfections, have elected to bring it back into print as part of our continuing commitment to the preservation of printed works worldwide. We appreciate your understanding of the imperfections in the preservation process, and hope you enjoy this valuable book.

(Toto je reprodukce knihy vydané před rokem 1923. Tato kniha může mít občasné nedostatky, jako chybějící nebo rozmazané stránky, špatné obrázky, zavádějící značky, atd., které byly buď součástí originálního artefaktu nebo byly přeneseny při skenování. Věříme, že toto dílo je kulturně důležité, a navzdory nedostatkům jsme ho vybrali k opětovnému uvedení do tisku jako součást našeho trvalého závazku k zachování tištěných děl po celém světě. Vážíme si vašeho pochopení nedokonalostí při konzervačním procesu a doufáme, že vás tato cenná kniha potěší.)

Tady je odkaz na nabídku knihy, pod kterou si můžete přečíst protestující příspěvky fanynek:
http://www.amazon.com/Angelique-And-Sultan-Sergeanne-Golon/dp/1175395048/ref=pd_sim_b_8?ie=UTF8&refRID=0YC33QBEBP7CH5E0DX05

PS: Tak nevím, mám se tomu zase smát nebo už tentokrát začít plakat? :roll:

Přílohy:
Angelique and Sultan_paskvil.jpg
Angelique and Sultan_paskvil.jpg [ 31.18 KiB | Zobrazeno 4754 krát ]

Předmět příspěvku: Re: ANGELIKA KNIHY V ROZNYCH JAZYKOCH
PříspěvekNapsal: 05 črc 2014, 08:33 
Site Admin
Site Admin

Proboha, 2011, hadam, ze o tomhle nema Nadja ani tuseni a veri, ze tyhle veci uz skoncily...

PříspěvekNapsal: 05 črc 2014, 13:59 
Správkyně časové osy
Správkyně časové osy

Mně to přijde jako nemístný fór ... a nebo spíš pokus o výsměch, že lidé mají dílo AG rádi ... prostě je to smutný, když se tohle děje.

moirra píše:
A to som vam, pretoze to chcem davat po davkach, este nepovedala ze som si z vedeckych dovodov stiahla Angelika v Moskve a Angelika a Ruska Carovna. :twisted: :twisted:
Jo, sice si vydali vlastní pokračování, ale na rozdíl od ostatních zemí začali vydávat L'Intégrale .... v listopadu 2013 vydali první díl, naposledy v březnu (marci) 2014 díl Válka v krajkách (1. část A. a král). Takže Rusům momentálně závidím a to jejich "vlastní pokračování" bych jim klidně odpustila ...

PříspěvekNapsal: 05 črc 2014, 19:43 
Královská rodina
Královská rodina

fantina píše:
Mně to přijde jako nemístný fór ... a nebo spíš pokus o výsměch, že lidé mají dílo AG rádi ... prostě je to smutný, když se tohle děje.

moirra píše:
A to som vam, pretoze to chcem davat po davkach, este nepovedala ze som si z vedeckych dovodov stiahla Angelika v Moskve a Angelika a Ruska Carovna. :twisted: :twisted:
Jo, sice si vydali vlastní pokračování, ale na rozdíl od ostatních zemí začali vydávat L'Intégrale .... v listopadu 2013 vydali první díl, naposledy v březnu (marci) 2014 díl Válka v krajkách (1. část A. a král). Takže Rusům momentálně závidím a to jejich "vlastní pokračování" bych jim klidně odpustila ...

AAAAAH! To je ale dobra sprava Fantina! ♥ :D
Konecne sa mi ta moja zhrdzavela, v skole tak velmi nenavidena Rustina uz zasa na nieco raz zide!!!! :mrgreen:

PS: to s tymi knihami uz pozname, v internete kolovali "biografie" mojho zosnuleho priatela, z ktorych sa vykluli
neautorizovane vypisky z wikipedie...(vatsinou je to niekde celkom malilinkym pismom napisane ako dodatok, v nadeji ze si to pri objednavani nikto nevsimne)
takych "knih" koluje o slavnych osobnostiach neurekom a tazia pri tom z medzier v zakone..ale tam ta kniha na amazone to je jasny podvod kedze uvadzali nepravdive informacie

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]