Právě je 19 črc 2019, 06:24

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 183 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 24 bře 2008, 16:53 
Markýzové
Markýzové

Precious píše:
Len dačo máme lepšie ako v češtine - obaly :wink:

Jo, ty naše jsou úplně tragický :lol:. Mě se docela líbí ty na novém vydání :wink:

Profil Poslat soukromou zprávu  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 24 bře 2008, 17:13 
Moderator
Moderator

Ty nové jsou krásné, nápadité, stylové, zajímavé... :lol:
Ty staré byly hrůza obzvlášť některé, Cesta naděje = uhelné doly apod :D :D

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 24 bře 2008, 18:02 
Markýzové
Markýzové

dasha píše:
Ty nové jsou krásné, nápadité, stylové, zajímavé... :lol:
Ty staré byly hrůza obzvlášť některé, Cesta naděje = uhelné doly apod :D :D

Tak to máš možná lepší obálky než já - co bych dala za uhelné doly! :lol: Klidně by mohla být za Angelikou nakreslená továrna a bylo by mi to milejší :lol: :lol:

Já se musím pořád koukat na obličej Mercierové a to mě fakt nebaví, protože ji opravdu (ale opravdu) nemám ráda :oops:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 24 bře 2008, 18:09 
Markýzové
Markýzové

No, to mě taky rozčiluje, že je všude na obálkách, ale zas pokud bych byla objektivní a nechala stranou svou nechuť k filmové sérii, tak je vcelku normální, že obálky knih, které mají filmové adaptace, jsou filmy inspirovány. Je toho poměrně dost, protože pravdou je, že film je silnější médium než kniha a tak obrázky z filmů víc přitáhnou pozornost, pokud to samozřejmě ta kniha potřebuje - takovej Harry Potter se bez filmových obálek obejde.

Mně se docela líbí obálky od Ikaru, i když mají velkou nevýhodu a to tu, že podle mě silně evokují červenou knihovnu, jsou takové kýčovité. Ty nejnovější jsou prostě nejlepší :).

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 24 bře 2008, 19:06 
Moderator
Moderator

Já bych asi měla uvést na pravou míru, jak jsem to myslela s těmi "uhelnými doly": Narážela jsem na nedávnou diskusi o make-upu MM ve filmu, že někde má tak příšerné oční linky, jako kdyby vyfárala z uhelných dolů.
Nejhorší je to na obálce Cesty naděje, kde vypadá jako vysloužilá štětka :? ...
Jsem ráda, že nové vydání má konečně takové ilistrace, jaké si Angelika zaslouží. I když absence obsahu a barevných map je škoda a zajímalo by mě, proč to Fragment nepojal trochu výpravněji.. no asi z finančních důvodů. :roll:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 24 bře 2008, 20:49 
Vévodové
Vévodové

Tech map je opravdu skoda :roll: Ja celou Angeliku projela s atlasem v ruce, ale preci jen neco vice podrobneho by bylo fajn

btw, ja mam uhelne doly opravdu rada a myslim ze je nas vic...co Jeanne? :wink: :wink: :wink: I kdyz souhlas, ze s "opravdovou" Angelikou moc spolecneho nemaji

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 24 bře 2008, 20:55 
Královská rodina
Královská rodina

Je pravda, že obálky knih o Angelice jsou až příliš moderní. Fotky Michelle mi nevadí, ale přivítala bych příjemnější úpravu.

Co se týká "uhelných dolů" :wink: , ještě jsem se neodhodlala je vyzkoušet :? Zatím jsem skončila u "povrchových" :shock:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 24 bře 2008, 21:28 
Královská rodina
Královská rodina

no my máme tiež na každom obale malú fotku filmovej Angeliky, na prvých dvoch dieloch dokonca viac fotiek, ale celkovo sú tie obaly pekné. Až na tie fotky - neviem, prečo vydavateľ dával také tie tragické, kŕčovité až smiešne, napr. tie, keď bojovala o život na púšti či keď ju mlátil d´Escrainville, to ozaj nie sú dvakrát pekné zábery :evil: Ale veľmi pekný obal je na poslednom dieli - MM v šatách od Bachtiariho Beja a na celej strane záber na Versailles. Hoci Angelikino víťazstvo má s kráľovským dvorom pramálo spoločné :(

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 24 bře 2008, 22:08 
Moderator
Moderator

yenn píše:
Tech map je opravdu skoda :roll: Ja celou Angeliku projela s atlasem v ruce, ale preci jen neco vice podrobneho by bylo fajn

btw, ja mam uhelne doly opravdu rada a myslim ze je nas vic...co Jeanne? :wink: :wink: :wink: I kdyz souhlas, ze s "opravdovou" Angelikou moc spolecneho nemaji

Já myslím, že vaše uhelné doly jsou proti uhelným dolům MM druhá až třetí kategorie - to vás nechci holky podcenit 8)
Myslím, že u Mercierové se to ještě s věkem zhoršovalo, teta měla kdysi ve skříni nalepené fotky z nějakých jejích rozhovorů, kdy už byla z ní byla "vyzobaná slunečnice" pár let po sezóně a tam měla linky, že vypadala, jak kdyby ji po cestě do redakce někdo zmlátil... k tomu i príma obleček, no prostě tak nějak si představuju správnou odkvetlou kočku Velkého Korzára... :roll:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 25 bře 2008, 00:00 
Hrabata
Hrabata

Mě přebaly v původním vydání zas až tak nevadí, docela ráda bych viděla ty slovenské :o) Ty, co mi poršly rukama jsou všěchny černé a mají tam nějakou fotku z filmu nějak upravenou, až na cestu naděje, ta se jim vymyka a je tam přímo fotka MM a je barevná.

Jinak vím, že to sem nepatří ale omlouvám se, ža zatím nedám postavu, pojedu zítra do plzně a nebudu pár dní na netu. Ale už si ji promýšlím :D

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 25 bře 2008, 08:57 
Markýzové
Markýzové

dasha píše:
Já bych asi měla uvést na pravou míru, jak jsem to myslela s těmi "uhelnými doly"...

Aha... :oops: :oops: já právě viděla jiné obálky knih, absolutně netuším, která země byla autorem a tam v právě bylo zrovna u tohohle dílu na obálce cosi, co mi uhelné doly doslova připomínalo, takže jsem už myslela, že tohle vydání máš :oops:. No tak nic... :lol:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 25 bře 2008, 10:25 
Site Admin
Site Admin

Přece jen mi to nedá... Pokud bychom chtěli dát dohromady přeled obalů starších českých a slovenských vydání (asi jako máme přehled filmových plakátů), abychom je v budoucnu mohli pěkně srovnávat s novými obaly od Ivy Garo (mimochodem, pátý díl má oranžový podklad) :) poprosila bych ty, co originály vlastní o nafocené nebo naskenované obrázky. Bohužel je nemám. Díky.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 25 bře 2008, 10:30 
Královská rodina
Královská rodina

Můžu Ti je naskenovat a poslat do mailu :D

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 25 bře 2008, 10:42 
Královská rodina
Královská rodina

jeanne píše:
Přece jen mi to nedá... Pokud bychom chtěli dát dohromady přeled obalů starších českých a slovenských vydání (asi jako máme přehled filmových plakátů), abychom je v budoucnu mohli pěkně srovnávat s novými obaly od Ivy Garo (mimochodem, pátý díl má oranžový podklad) :) poprosila bych ty, co originály vlastní o nafocené nebo naskenované obrázky. Bohužel je nemám. Díky.

presne toto som chcela navrhnúť! Môžem slovenské naskenovať a poslať - tie, čo vyšli komplet začiatkom 90. rokov. Novšie ikarácke, čo vyšli len tri, boli také isté ako české, tie nemôžem poskytnúť.

A kde je k nahliadnutiu ten obal z piateho dielu? Oranžový, to ako symbol toho svetla v Paríži? :wink:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 26 bře 2008, 07:57 
Site Admin
Site Admin

Tania píše:
Můžu Ti je naskenovat a poslat do mailu :D

Skvělé, díky, jen prosím o velikost maximálne cca 300KB u jednoho obrázku

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 183 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]