Právě je 22 zář 2018, 02:12

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 29 dub 2015, 23:42 
Správkyně časové osy
Správkyně časové osy

:ach: :ach: :ach: Ách, Moirro, ty obrázky jsou tak strašně krásný! Já pořád říkám, že nejlepší filmová Angelika by byla animovaná :mrgreen: :mrgreen:

jeanne píše:
Tak tohle už nebude na článek, ale na další fantina-tabulku jaké máme pro obaly a plakáty. :D
No jasně, že něco "ztabulkujeme" :slzici: Jen to asi zabere trochu víc času.... Stačilo by mi, kdyby mi Moirra naposílala odkazy na stránky, kde ty obrázky našla. Já už bych se těmi texty a podrobnostmi nějak probrala a nějakou strukturu bych vytvořila... Když už jsem se zvládla prokousat japonštinou, tak nějaká islandština mě nevyleká :lol: :lol: :lol:

Profil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: 30 dub 2015, 14:06 
Královská rodina
Královská rodina

Už si zapisujem čo mám nazipovať a zbaliť a poslať ti.

Pošlem ti čo som nazbierala z komixu aj z tohoto aj linky.

Už to vidím že tento rok budeš mať štýlovú tabuľkovaciu dovolenku vo Viedni. :lol: :lol:

mala by som chalanom povedať aby nám vymysleli nejaký akumulátor na elektrinu čo si budeme nosiť zo sebou
na pláž , aby sme mali dostatok energie na naše Laptopy. :mrgreen:

Ach čo sa týka toho Linku:

keby to bolo tak jednoduché že som tie obrázky niekde našla, tak by bolo super.

Pošlem ti odkaz na tú knižnicu kde budeš musieť krvopotne prelistovať všetky ročníky časopisu kde vydávali Angeliku na
pokračovanie a hľadať Angeliku ktorá je na pokračovanie rozhádzaná po celom časopise a sem tam, nie v každom vydaní nájdeš aj obrázok.

Myslím že ty máš do smrti čo tabuľkovať a ja čo prekladať ha ha ha :slzici: :slzici: :slzici: Nehovoriac o tom
že okrem Islandčiny sa budme musieť zrejme učiť aj Japonsky. :roll: :roll:

PříspěvekNapsal: 01 kvě 2015, 12:05 
Správkyně časové osy
Správkyně časové osy

moirra píše:
Už si zapisujem čo mám nazipovať a zbaliť a poslať ti. Pošlem ti čo som nazbierala z komixu aj z tohoto aj linky. Už to vidím že tento rok budeš mať štýlovú tabuľkovaciu dovolenku vo Viedni. :lol: :lol:
:mrgreen: :mrgreen: No, to teda jo :lol: A věř, že už jsem si rezervovala dovolenou v červenci na celé 2 týdny v kuse - v rámci plánovaného srazu jsem si zamluvila tolik dní volna, abych měla dostatek volného času, kdyby bylo potřeba termín nějak posunout.. :twisted: :twisted: Takže s dalším cestováním rozhodně počítám. S tím generátorem jsi mě teda pobavila :slzici: :slzici:
Link na knihovnu určitě pošli, jsem na něj hodně zvědavá ;)

PříspěvekNapsal: 01 kvě 2015, 13:31 
Královská rodina
Královská rodina

fantina píše:
S tím generátorem jsi mě teda pobavila

No Tereza má kolegov ktorý jej spravili generátor na mašinu na kávu Obrázek čo si ju zobrala zo sebou keď
bola navštíviť Časostrojom veľkomožného pána Rescatora :mask: na lodi. :sailor:
Možno by sa ich týmu podarilo vymyslieť-vypočítať nejaký pojazdný akumulátor, ktorý by sme mohli ťahať zo sebou.

PříspěvekNapsal: 01 kvě 2015, 13:46 
Královská rodina
Královská rodina

Pre tie čo niesu na FB pridávam ďalšie dva obrázky:

Adresa na FB je:
https://www.facebook.com/pages/Angelika ... k=timeline

Obrázek

"U svatého Severina," zvolal markýz a nadskočil. "Mám dojem, že vám přijel naproti manžel."
"Už!" Angelika cítila, jak bledne. Pážata jí hbitě otevírala dvířka kočáru a ona musela sestoupit do písku cesty, na žhavé slunce. (…) Objevila se vysoká postava v rudém sametu, opírající se o ebenovou hůl. Jak se ten člověk kulhavě blížil, rozeznávala v orámování obrovské černé paruky obličej na pohled stejně nehezký jako chůze. Spánek a levou tvář protínaly dvě hluboké jizvy a napůl přivíraly víčko. Rty byly silné a tvář bez vousů, což nebylo v módě a ještě podtrhovalo neobvyklé vzezření tohoto podivného strašáka.
To není on, modlila se Angelika, Bože můj, udělej, ať to není on!
"Váš manžel, hrabě de Peyrac, madame," hlásil vedle ní markýz de Andijos

Obrázek

"Už je mi naprosto jasné," vydechl mnich, "že tady narazím na mnoho podivných věcí: žena v laboratoři (…) Joffrey de Peyrac, Velký Kulhavec z Languedoku, opřený o zídku jedné z pecí, pohlédl povýšeným ironickým pohledem na své hosty. Dával zřetelně najevo, jak si vůbec neváží starého dona Quijota alchymie a jeho naparáděného Sancha Panzy. Ve srovnání s oběma směšnými figurkami připadal Angelice tak velký, svobodný a výjimečný, že se jí sevřelo srdce jakýmsi neznámým citem, který téměř bolel. Miluji ho, napadlo ji najednou. Miluji ho a mám strach.

PříspěvekNapsal: 10 říj 2015, 20:04 
Královská rodina
Královská rodina

Písal sa rok 1968 keď začal román Ankelika od Anne Golon vychádzať na pokračovanie v Islandskom časopise VIKAN.

Toto je jedna z ilustrácii k románu, na ktorej je Angelika a Honorine.

Obrázek

PříspěvekNapsal: 12 říj 2015, 10:43 
Markýzové
Markýzové

moirra- ta Honorine je tak sladká! krasny obrazok!

PříspěvekNapsal: 18 říj 2015, 22:10 
Královská rodina
Královská rodina

Moirro, to je moc půvabná ilustrace. :ok: :applaus:

PříspěvekNapsal: 16 led 2016, 17:32 
Královská rodina
Královská rodina

Čo myslíte dámy, na FB sa objavil názor že Peyrac je tiež na tejto kresbe z medvedej hostiny.

Obrázek

Myslíte že to v popredí by mal byť on? Ja som si vôbec neni istá či to má byť na tej kresbe z časopisu Vican v ktorom Angelika vychádzala Peyrac.....pretože inde ho zasa kreslili celkom ináč

Patrí k tomu tento text z knihy:

Medvědí hostina v Katarunku
---------------------------------------
Angelika došla až ke dveřím hlavní budovy, u nichž stál nepříliš bdělý strážný a měnil s Indiány tabákové listy za půl tuctu černých vydřích kůží.
Ani se nenamáhala žádat ho o dovolení a vešla do místnosti: doufala, že tam najde hraběte de Peyrac. A skutečně – hodoval uprostřed pestré společnosti, v níž jen s obtížemi rozeznala hrabětede Loménie a jeho důstojníky. (...) Stařičký Eloi Macollet, který přede dvěma měsíci uprchl před oddanou péčí své snachy z vesnice Levis nedaleko Quebeku.....Stařec právě uzavíral svou meditaci, když mu málem zaskočila kostička: zaklel a vyplivl ji.
Najednou měl totiž dojem, že v oblacích dýmu před sebou vidí svou snachu. Ale ne, to není Sidonie, ale přesto je to ženská. Stojí na prahu a pozoruje je.
Ženská na medvědí hostině! To je skandál! Ženská uprostřed té největší pustiny jižně od Chaudiere, kam se neradi vydávají i lidé od Svatého Vavřince, kam nezabloudí nikdo ani od pobřeží Akádie, kam se opováží jen ten, kdo se odhodlal získat pár skalpů kacířů z Nové Anglie!

PříspěvekNapsal: 23 lis 2016, 12:38 
Královská rodina
Královská rodina

Angelika a skrinka z jedom.
Illustracie: Islandský magazín Vikan a Brazílsky Časopis G-Querida.
V oboch vychádzala Angelika na pokračovanie.

Obrázek

PříspěvekNapsal: 21 lis 2017, 18:57 
Královská rodina
Královská rodina

Keď už sme pri tých magazínoch kde som dlho už nič nepridala, tak aby ste mali predstavu ako vychádzala
Angelika vo Francii v magazíne France-Soir:

Vydanie zo 6 oktobra 1959

http://www.francesoir.fr/culture-medias ... soir-video

celá predná stránka:

https://i.pinimg.com/564x/d5/42/2e/d542 ... c4243c.jpg

zaujímavé je že tam píšu že v oktobri 1659 začala v novinách vychádzať neskrotná Angelika :roll:
čiže pani AG už vtedy písala 4 diel!

ako tu píšu v tých novinách vyšli celé štyry diely Angeliky a že sa dostali k 250.000 čitateľom

le roman historique français Angélique, marquise des anges signé Anne et Serge Golon et publié en feuilleton en 1957, apportant au journal jusqu'à 250 000 lecteurs supplémentaires à chaque parution. Quatre tomes d'Angélique paraissent en texte illustré dans France-Soir.

Zdroj: https://fr.wikipedia.org/wiki/France-Soir

ach keby sme len mali všetky tie výstrižky! :la-polak-fun: to by bol Integrale!

"Page 8: Indomptable Angélique (La Marquise des Anges)", titre France-Soir ce mardi 6 octobre 1959 pour annoncer "le début d'un nouveau grand roman d'amour et d'aventures d'Anne et Serge Golon".

Obrázek

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]