Právě je 23 zář 2018, 09:15

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18 úno 2008, 18:57 
Hrabata
Hrabata

Mám takový dotaz, takovou nesrovnalost v ději a nevím, kam bych to napsala. Určitě jsem něco přehlédla a vy mi odpovíte :D Když měl Joffrey shořet na hranici tak místo něj upalovali mrtvé tělo jiného muže. Jak tedy mohl zpívat a říct že do roka a do dne se s Bécherem setká u božího soudu?
Předem díky za odpověď :roll:

Profil Poslat soukromou zprávu  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18 úno 2008, 19:00 
Moderator
Moderator

Joffreye "vyměnili" až těsně před vstupem na hranici v hospodě, kam ho odvedli pod záminkou, že to bude jeho poslední sklenička na posilněnou. Takže on samozřejmě nic netušil a opravdu si myslel, že jde na smrt a vzýval mnicha Béchera na boží soud... :?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18 úno 2008, 21:05 
Hrabata
Hrabata

No to joo ale Angelika mu přece pak vyčítá na Gouldsboru, že na hranici dokonce zpíval...z toho jsem pochopila že to všechno a ten zpěv říkal až na hranici jako přivázaný..Což není možný.. :?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18 úno 2008, 21:07 
Královská rodina
Královská rodina

To mi také vrtá hlavou :?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18 úno 2008, 21:09 
Moderator
Moderator

To opravdu možné není, ale já jsem to "na hranici" chápala jen symbolicky, jak před tím - ten anonymní odsouzenec měl i zahalenou tvář a snad i "hlavu na prsou" - no, kde jinde by jí měl být, když už byl vlastně mrtvý a jen přivázaný :D :D

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18 úno 2008, 22:10 
Markýzové
Markýzové

Také bych to chápala symbolicky, protože on se v té chvíli před Notre Dame na té hranici už jistě viděl a Angelika jeho taky, takže bych to nebrala doslova.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18 úno 2008, 22:12 
Královská rodina
Královská rodina

Ano, jedině tak :lol: , ještě, že tak :wink:

PříspěvekNapsal: 12 čer 2014, 14:35 
Rytíři
Rytíři

Asi mě tu ukamenujete, ale posloucham fantoma opery a tak nějak mi přijde dost podobná ta hlavní písnička s příběhem Angeliky a Joffreye v zámku toulouse...... ta ponurá a dramatická melodie, on nadaný zpěvák a černá tajemná postava a ona křehká nezkušená a ještě do toho ten text písničky...... maskovaná zjizvená tvář, všichni se ho bojí a on ji má rád a dělá pro ni první poslední a ukazuje ji svůj svět...... skoro by ta písnička při troše fantazie seděla do našeho příběhu :D

https://www.youtube.com/watch?v=pgz6PnHkmpY

Předmět příspěvku: Re: Podobnost s fantomem opery
PříspěvekNapsal: 12 čer 2014, 15:00 
Site Admin
Site Admin

Ahoj Artemiss, - pěkně stylové jméno sem.

Zabloudila jsi už někdy na hlavní stránku? ;)

"Dílo, v němž vystupuje cca 1350 postav, z toho několik set skutečných, se na počátku inspirovalo klasickými příběhy typu Kráska a zvíře, Amor a Psýché, Fantóm opery nebo Jih proti Severu, v dalších částech se přesune k temným popisům legendární travičské aféry u dvora krále Slunce a k praktikám pařížského podsvětí."

Pak by ses nebála ukamenování. ;)

PříspěvekNapsal: 12 čer 2014, 22:36 
Rytíři
Rytíři

Ty brďo, to jsem ani nevěděla, ale sedělo by to :-) Stránky prolízám nárazově už několik let, ale tohohle jsem si nikdy nevšimla :-) Díky za připomínku :-)

PříspěvekNapsal: 13 čer 2014, 21:16 
Královská rodina
Královská rodina

No tak ako ja, ja si to davam "po davkach", ale aspon tu stale nieco prekvapujuce najdem. Prihlasila som sa v roku 2008, potom som sem chodila len sporadicky. Potom som robila reserse na moju fikciu, a znovu ma to sem zaviedlo.
A zrazu som zbadala ze tu su aj Fikcie, tak som sa po precitani tej Dashinej zo stredomoria rozhodla
zverejnit tu aj tie moje :D :evil: povodne pisane len mnou ako darcek pre mna samu. :mrgreen:
Bez tejto stranky by k tomu zrejme nikdy nebolo prislo.

PS: Fantom opery je krasny pribeh, samozrejme ze uz velmi dlho tu knihu mam vo svojej kniznici, asi tak dlho
ako Angeliku. A mas pravdu: Podobnost nieje ciste nahodna.

Pri tejto prilezitosti sa neda nespomenut, ze Joffrey nemal malicku neznu jazvicku na lici, ako to zaviedol samoluby
Hossein, ktory sa odmietol od vizazistov dat znetvorit, ale on mal podla pani AG polovicu tvare vskutku zohyzdenu obrovskou nadutou jazvou v tvare pismena V. :roll: :idea:

Zabavne na tom je ze ziadna citatelka si ho tak zrejme nepredstavuje. :shock:

PříspěvekNapsal: 14 lis 2016, 15:55 
Královská rodina
Královská rodina

Když jsem četla Cestu do Versailles, byla zde zmínka na dovoz kávových zrn přes Španělsko obchodníkem jménem Costa. Že by měl něco společného se současným řetězcem kaváren Costa Coffee? :) (teď ten úryvek nemohu najít, ale dohledám!)
Nyní jsem na začátku Nezkrotné Angeliky, kde v Marseilles vévoda de Vivonne zve dámy ke zmrzlináři Scevolovi (str. 43). Má jazyková vybavenost není taková, abych dokázala prošťourat internet - nevíte někdo něco o této osobě? Existovala v té době opravdu?
A v Novém světě zas tuším Joffrey podával nápoje ve vyhlášeném českém skle...

Našly jste také nějaké další drobné narážky na historické reálie a osoby, které nejsou dále rozvinuty, ale odpovídají historické pravdě? :)

PříspěvekNapsal: 18 lis 2016, 18:37 
Královská rodina
Královská rodina

Výborný postreh Penellope! :ok:

Už si niekedy bola vo vyhľadávaní postáv?

http://angelique.cz/postavy.php

Spomínaného Costu tam máme ale okrem informácie že "posílal Davidovu otci boby na čokoládu"
o ňom toho veľa nevieme. (teda sme doteraz nevedeli, lebo práve som to zrešeršovala)

Zdá sa že to bola rozvetvená rodina ktorá mala toto priezvisko - a jeho rozličné variácie,
zaoberajúca sa obchodom medziiným aj s kakaovými bôbmi na ostrove Martinique. (Martinik)

Záznamy o tom som našla v knihe
Chocolate: History, Culture, and Heritage

https://books.google.at/books?id=zwVS5g ... ue&f=false

Obrázek

Podľa mňa sa jedná o tohto pána židovského pôvodu ktorý sa od roku 1660 venoval na ostrove Martinik pestovaniu kakaových bobúľ a ich exportom do Európy. Francúzky článok na Wikipédii som zatiaľ iba tak preletela, ale ešte sa k nemu vrátim. :agree:

Benjamin da Costa d'Andrade

https://fr.wikipedia.org/wiki/Benjamin_ ... _d'Andrade

PS: Nemyslím že by mal čo len niečo spoločné z dnešným Costa Coffee - ale možné je všetko.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Costa_Coffee

PříspěvekNapsal: 15 úno 2017, 22:23 
Vévodové
Vévodové

Možná bych mohla poznamenat, že když jsem Angeliku četla před mnoha lety, brala jsem její příběh jako červenou knihovnu a nic víc.
Teprve když jsem více méně náhodou z nudy a nostalgie po ní někdy předloni sáhla, začala jsem jako trochu zkušenější čtenář hledat souvislosti a osudy ostatních autentických postav a tak jsem se dostala na tyto stránky.

Sice to asi do tohoto vlákna nepatří, ale nevíte, kdy ji vlastně poprvé vysílali u nás v televizi? To si z dětství pletu Angeliku s jiným filmem
s něktorou z těch dalších krásných žen z té doby, např. CC nebo BB?

PříspěvekNapsal: 20 úno 2017, 11:27 
Královská rodina
Královská rodina

Tereza píše:
Sice to asi do tohoto vlákna nepatří, ale nevíte, kdy ji vlastně poprvé vysílali u nás v televizi? To si z dětství pletu Angeliku s jiným filmem s něktorou z těch dalších krásných žen z té doby, např. CC nebo BB?

ako som už spomenula filmy vysielali až v rokoch 1988-89
a "čírou náhodou" ju vysielali presne na minútu v Slovenský aj Českej Televízii časoch keď sme chodili
štrngať klúčmi do ulíc .... teda v časoch naplánovaných demonštrácií :potapec:

takže ak by sa nám spätne podarilo zistiť dátumy tých veľkých celonárodných demonštrácií,
tých čo sa v rovnakom čase zámerne skoordinovane demonštrovalo vo všetkých veľkých mestách v republike,
v Prahe, Brne, Ostrave, Bratislave, Košiciach atď, tak vieme presne kedy Angelika prišla do televízie .... :roll:

V mojom detstve sa dostali do telky aspoň iné historické francúzke filmy ako Diablová krása,
Fanfán tulipán, Traja mušketieri atď. Mnohé z nich sa kostýmami a výpravou Angelike opticky veľmi podobali. ;)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]