Právě je 19 lis 2017, 22:46

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Rescatorov Outfit - Rescatorov styl
PříspěvekNapsal: 01 říj 2014, 09:33 
Rytíři
Rytíři

Dámy, a takhle byste to pobraly?

Přílohy:
pirat_rescator.jpg
pirat_rescator.jpg [ 87.15 KiB | Zobrazeno 2106 krát ]
 Profil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: 01 říj 2014, 09:48 
Site Admin
Site Admin

Teda Jitko, tomu říkám pořádné zapojení se do tématu! :twisted:

Nejvíc mě na tom baví, že jste s Dauphine sice nakreslili totéž a podle stejného popisu a přece je to pokaždé jiné... 8)

PříspěvekNapsal: 01 říj 2014, 10:38 
Královská rodina
Královská rodina

AAAAAh!!! Jitka to je nadhera! :roll: :D :D
Dokonaly mephisto!!!! :P

No kedze ja som, (ako ma to Dauphine nazvala ked som ju otravovala aby pera na klobuku vyfarbila na cerveno ??? ) aha : "cimprlak" :lol: :lol:
takze malilicka pripomienocka:

Este by si mu mohla ten biely plast rychlo vysit nejakou zlatou orientalnou vysivkou, ako je popisany
v knihe, a bola by to dokonala ilustracia kanonu od pani AG..... 8)

A v skutku by si sa ako Errnie a Dauphine mohla o tuto nadhernu kresbu podelit na medzinarodnom fore.
(aspon na anglickom) nech z toho nieco maju aj ini fanusikovia, nielen ceski a slovenski.....

PříspěvekNapsal: 01 říj 2014, 11:20 
Rytíři
Rytíři

Ha, výšivka - já věděla, že mi něco unikne :lol: , tak tedy přidám výšivku.

PříspěvekNapsal: 01 říj 2014, 11:59 
Královská rodina
Královská rodina

Jitko, pěkná kresba, líbí se mi detaily - opasek s pistolí. Ta je úžasná! Stylově mi to připomíná kostýmy z těch nových Třech muškerýrů od BBC. Já osobně bych si představovala víc dramatičnosti - vysoká strohá nehybná postava na které žije jen dramaticky rozevlátý plášť a načechraná péra na obrovském klobouku, ach. :lol:

PříspěvekNapsal: 01 říj 2014, 12:34 
Královská rodina
Královská rodina

dauphine píše:
Já osobně bych si představovala víc dramatičnosti - vysoká strohá nehybná postava na které žije jen dramaticky rozevlátý plášť a načechraná péra na obrovském klobouku, ach. :lol:

Takze pani Cimprlakova ti k tomu povie iba jedno slovo: "nakreslit!" 8) :twisted: :twisted:

PS: načechraná "červená" péra na obrovském klobouku..... :evil:

PříspěvekNapsal: 01 říj 2014, 12:50 
Vévodové
Vévodové

pekná kresba jitka, prikláňam sa však k dauphine

dauphine píše:
Já osobně bych si představovala víc dramatičnosti - vysoká strohá nehybná postava:lol:

viem, že nakresliť Rescatora nie je jednoduché, ale pri pohľade na túto postavu ma neprechádza mráz po chrbte, chýba mi tam tá tajomnosť....

PříspěvekNapsal: 01 říj 2014, 13:22 
Rytíři
Rytíři

No já osobně mám právě raději postavy v pohybu, než nehybné, pak jsou sice méně dramatické ale zato nevypadají, jak to říct, tak amatérsky, prostě vypadají nějak živěji.
Mimochodem velice správný postřeh na vztah k Mušketýrům, hledala jsem u nich inspiraci, jak přibližně vypadaly dobové zbraně. S popisem krajkového límce jsem se vypořádala uvázáním dobové krajkové kravaty pod kabátec (považuji to za nesprávný překlad), no a rozevláté peří na klobouku - je strašně tenoučká hranice mezi v uvozovkách realitou a karikaturou, takže v mém případě znamená méně více. Také si uvědomte, že čím více detailů do postavy zakomponujete, tím méně se stává tajemnou, pokud z ní zbyde jen černý (eventuelně bílý) stín v plášti se záplavou peří na klobouku, tak je to tajemné samo o sobě. Já se chtěla co nejvíce vypořádat s detaily v popisu, tak mi odpusťte nedostatek tajemna. :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 01 říj 2014, 13:30 
Vévodové
Vévodové

Jitka píše:
Já se chtěla co nejvíce vypořádat s detaily v popisu, tak mi odpusťte nedostatek tajemna. :mrgreen:

oooo , to áno, to si vystihla super :D

PříspěvekNapsal: 01 říj 2014, 14:06 
Královská rodina
Královská rodina

errnie píše:
Jitka píše:
Já se chtěla co nejvíce vypořádat s detaily v popisu, tak mi odpusťte nedostatek tajemna. :mrgreen:

oooo , to áno, to si vystihla super :D

Ano! Tie detaily si zvladla bravurne...az na tu vysivocku :roll: :twisted: ale ta sa da predsa na biely
plast lahulinko dokreslit :wink: :twisted: :twisted:

PříspěvekNapsal: 01 říj 2014, 14:56 
Site Admin
Site Admin

Myslím, že ten nedostatek tajemnosti vychází i z toho, že Jitka zkusila zařadit i tvář. Dauphine se s tím vypořádala svým způsobem jednodušeji, když to pojala jen jako návrhářskou kresbu outfitu bez tváře.

PříspěvekNapsal: 01 říj 2014, 23:17 
Královská rodina
Královská rodina

Jitko, myslím, že pohyb rozhodně neubírá na dramatičnosti, sám o sobě je mnohem dramatičtější než strnulá postava. Záleží na podání, nádhernou inspiraci v pohybu a gestech nám můžou dát třeba Jean Marais nebo Richard E. Grant. A jsem si jistá, že kdyby tu někdo namaloval Rescatora, při jeho slavné scéně kdy vytahoval z moře Vivonnovu loď, jistě by to bylo také dramatické ;) :twisted: Každopádně já pohyb nakreslit prostě nedokážu, proto obdivuji, když je toho někdo schopen ;).

Co se týče mého názoru na detaily oděvu - Rescatorův outfit byl černý a minimalistický - na černé detaily vidět nejdou čili zde bych sázela spíš na souhru různých kvalitních materiálů (samet, kůže, satén...) a perfektní, elegantní střih - tak to nebude působit nudně, naopak to bude nápadité i při absenci detailů (zde bych viděla to tvrzení méně je více). Detaily samy o sobě také mohou být dramatické, viz třeba vymašličkovaný outfit na královské svatbě. No a k tomu Rescatorovu dramatickému, minimalistickému outfitu jednodušše patří teatrální plášť a obrovská péra (rudá Moirro, samozřejmě :D), protože Rescator je přece král Středomoří a navíc jsme v Orientu a Orient je celý dramatický, teatrální a tak trochu přemrštěný, takže i Rescator musí vypadat okázale a rozhodně nesmí splývat s davem. :) takže já si rozhodně stojím za svou verzí - dramatičnost, jednoduchost, hra materiálů a tři výrazné, klidně i lehce přes míru, ale stále elegantní doplňky - plášť, šátek a klobouk s RUDÝM peřím. :D

A ohledně toho límce, souhlasím, na přelomu 60. a 70. let už ty velké límce moc nefrčely. I když, jsem se rozhodla respektovat knihu (překlad??) a udělala jsem jeden outfit s límcem, takže pak klidně můžem diskutovat dále :D

ps. tímto zakládám podobor katedry outfitologie, který se bude zabývat péry na klogouku - tedy jednoduše PÉROLOGII :D a myslím, že se všechny shodnem, kdo by měl být jejím vedoucím (se specializací na rudá péra)

PříspěvekNapsal: 02 říj 2014, 21:21 
Královská rodina
Královská rodina

Moje verze Rescatora z Atlantiku :)

Přílohy:
rsz_outfitologia_226.jpg
rsz_outfitologia_226.jpg [ 62.74 KiB | Zobrazeno 2635 krát ]

PříspěvekNapsal: 02 říj 2014, 21:39 
Site Admin
Site Admin

Opět detailně provedené, že jeho dvorní stylista by to nezvládl líp. Pan Rescator, tedy pan de Peyrac s vámi bude spokojen... ;) Ale co ten dramaticky dlouhý plášť až po zem? :shock: Máme ho brát jako takové to návrhářské zvýraznění určitých prvků, které se však během tvorby stanou běžnějšími?

PříspěvekNapsal: 03 říj 2014, 09:07 
Královská rodina
Královská rodina

Hmm tam se tvurce asi nechal prilis unest stejne tak jako u tech nekonecne dlouhych nohou :twisted: predstavuj si to tak, jak ti to nejlepe vyhovuje, ale to vlaste delas porad ne? :)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina