Právě je 20 lis 2017, 14:24

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 74 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Outfitologie - Angelikin Styl
PříspěvekNapsal: 21 lis 2014, 05:23 
Správkyně časové osy
Správkyně časové osy

Strašně moc bych chtěla všem dodatečně pochválit vaše úžasné, nádherné a překrásné výtvory. :applaus: :applaus: :applaus: A moc se omlouvám za pozdní komentáře :oops:
Nevím, která z těch vašich kreseb se mi líbí víc, protože všechny jsou prostě úchvatné a je radost se na ně dívat :agree: :P :P

A abyste neřekli, že akorát do všeho kecám a nic nedělám, přikládám tentokrát i já svůj nepochybně neodborný výtvor.
Rozhodně nikdy nedosáhnu takové kvality a nádherné duhové barvy šatů jako Errnie, ale snažila jsem se zvěčnit svoji představu o „krajkovém límci“ na quebeckých azurových duhových šatech (šaty podle popisu v českém překladu). Možná to neodpovídá době, ale snad to Dauphine překousne :mrgreen: :mrgreen:
Protože mé malířské a kreslířské umění zakrnělo někdy v dětství, neb od školky kreslím pořád ty samé princezny, odpovídá tomu i tato kresba. Tak doufám, že se alespoň pořádně pobavíte :lol: :lol: :lol:
A protože jsem asi tisíckrát gumovala, je výtvor jaksi ušmudlaný, tak se nedivte. Jo, a taky postavička nemá ruce, protože ty jsem gumovala asi stokrát a nakonec to vzdala, dokreslila ještě jeden „balónek“ rukávu a vy si třeba představujte, že má ruce „v kapsách“ :twisted: :twisted: :twisted:

Příloha:
Quebecké_m.jpg
Quebecké_m.jpg [ 22.62 KiB | Zobrazeno 2241 krát ]

Tady ve větším rozlišení
Příloha:
Quebecké.jpg [719.2 KiB]
Zatím nestaženo

Profil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: 21 lis 2014, 13:06 
Site Admin
Site Admin

Chybí krejčovský smajlík. :!: Pěkně duhové a s límcem, přesně tak, jak odpovídá popisu v českém vydání. Jen já si je asi představovala skoro bílé jen s odlesky... :?

PříspěvekNapsal: 21 lis 2014, 13:14 
Správkyně časové osy
Správkyně časové osy

Ale to jsi si je představovala asi správně. Jsou popisovány "z těžkého, téměř bílého saténu" .... "měly perleťový odstín". Já jsem jen nakreslila víc azurové ;) :D

PříspěvekNapsal: 21 lis 2014, 13:48 
Královská rodina
Královská rodina

FaNtina, krasny vytvor. :ok:

ja si tie saty tiez predstavujem zo zdvihnutym limcom. mozno este vyssim ako na tvojom obrazku.

Zhŕkli sa ľudia, prekvapení, že ju vidia kľačať pred jedným z chovancov seminára, a dojatí obrazom, aký sa núkal ich očiam: ona vo veľkom bielom kožušinovom plášti s modrým ligotavým golierikom na šatách, ktorý pripomínal korunku kvetu.

Mozno nema ruky, ale zato sa ti vydarila povabna tvaricka.

Jeanne, ze by takyto krejčovský smajlík ??

Obrázek

Alebo skor rucne sitie?

Obrázek

Naposledy upravil moirra dne 21 lis 2014, 20:55, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 21 lis 2014, 20:13 
Královská rodina
Královská rodina

Fantino, to je moc hezké. :P

Já se teď pokouším nakreslit Angeliku v její čokoládovně. Jak drží v ruce podnos s šálkem čokolády a vychází mi z toho zatím zvláštní výtvory. Ty ruce jsou problém. No jsem sama zvědavá, co se mi nakonec podaří. :lol:

PříspěvekNapsal: 21 lis 2014, 23:57 
Královská rodina
Královská rodina

Ach Fantino, ani nevíš jak jsem ráda, že ses mezi nás konečně zapojila se svými výtvory!! Tvůj návrh šatů se mi moc líbí, ta duhová sukně je náhodou nádherná a řekla bych, žes vystihla i dobovou linii. A koukám, žes změnila tvar límce...
Měla jsem snad někdy s nějakým výtvorem problém?! Ne, vždycky kritizuju jen "profesionály" kostýmní designery, kteří to občas nádherně prasí. :evil:, navíc nejde o to vystihnout přesně dobový střih, ale pokusit se vymyslet šaty tak, aby pasovaly k charakteru postavy ;) :idea:. No, takže až přijedeš, dám ti barvičky a budeš povinně outfitologovat, tímto ses připravila o jakékoliv výmluvy :mrgreen: :mrgreen: :twisted:

A jsem zvědavá na verzi Angeliky-kavárnice od Mimi... ;)

PříspěvekNapsal: 22 lis 2014, 01:17 
Správkyně časové osy
Správkyně časové osy

Díky všem za přijetí do kroužku nadšených stylistů :lol:

Moirro, ty krejčovské smajlíky jsi našla úplně super :ok: :D

dauphine píše:
Měla jsem snad někdy s nějakým výtvorem problém?!
:P Ne, vím že ne .... vždyť víš, že jsem tě chtěla jen poškádlit ;) :D

dauphine píše:
A koukám, žes změnila tvar límce...
:agree: :agree: Ano, změnila ... vždyť jsem psala, že jsem hodně gumovala :lol: Původně byl límec ze špičaté krajky. Ale změnila jsem to, protože si nejsem jistá, zda bylo vůbec možné, aby dobové šaty vysoké šlechty měly tak malý výstřih. V podstatě moje první vize tak trochu i odpovídá popisu, který tady cituje Moirra.

Takže tady je ta první verze:
Příloha:
Quebecké_limec.jpg
Quebecké_limec.jpg [ 18.82 KiB | Zobrazeno 2154 krát ]

PříspěvekNapsal: 22 lis 2014, 14:34 
Baroni
Baroni

Mně se ten stojatý límec líbí více :-)

Nevím, proč by nemohly mít malý výstřih. Koneckonců, nejde o oděv pro formální příležitost na královský dvůr.

PříspěvekNapsal: 22 lis 2014, 21:21 
Královská rodina
Královská rodina

Přikládám návrh setkání A. a J. v čokoládovně. Angeliku jsem u namalovala stejně vysokou jako Joffreye, to budu muset změnit. ale je to návrh, jak by to mohlo proběhnout.

Přílohy:
čokolada.jpg
čokolada.jpg [ 37.21 KiB | Zobrazeno 3067 krát ]

Naposledy upravil mimi dne 22 lis 2014, 21:30, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 22 lis 2014, 21:27 
Správkyně časové osy
Správkyně časové osy

Jé, to je hezký :!: :applaus: A i s interiérem :!: :D :D :D
Moc se ti to povedlo, mimi :P :P ... to jsem zvědavá, co to bude příště ;)

PříspěvekNapsal: 22 lis 2014, 21:34 
Královská rodina
Královská rodina

Fantino, jsem ráda, že se ti to líbí. Jak píšu A. je stejně vysoká jako J., to bych měla změnit. Já původně chtěla nakreslit jen Angeliku. Mužskou postavu jsem si netroufala, už jsem ji strašně dlouho nekreslila. Joffrey je opravdu hodně štíhlý a vypadá menší a křehčí, ale to vidím až teď. Pak mě napadlo nakreslit i trochu toho interiéru .

Příště bych chtěla nakreslit k fikci o předčasně oženěném panu dokonalém A. a J. v oblečení na prvním večeru slavností v Toulouse.

PříspěvekNapsal: 25 lis 2014, 12:27 
Královská rodina
Královská rodina

Moje přibližná představa šatů z Quebeku. Vzhledem k tomu, že tu máme už tři verze, rozhodla jsem se nejít úplně přesně podle popisu ale spíš se pokusit nareslit svojí představu, já ty šaty totiž vidím spíš jako hladké a splývavé než vyšívané květy a s těmi několikařadovými balónkovými rukávy, které se tenkrát nosily. A pak jsem tu zahlédla obraz Judity z roku 1678 a řekla jsem si, že je to přesně ten typ šatů, které si na Angelice v Quebeku představuji! (pro připomenutí: http://33.media.tumblr.com/18f72528a1f8 ... o1_500.jpg - Judith, Detail. (1678) by Eglon Hendrick van der Neer). Mám takovou teorii: Joffrey jí možná nakonec nechal dovést spíš teatrální kostým než vyloženě dvorské šaty, celé to jejich vylodění bylo majestátní divadlo, lahodící oku, takže k tomu klidně mohl i přizpůsobit šaty, které se inspirovaly třeba v dřívějších dobách - gotice, ranném baroku a přitom šly tak nějak s dobovou linií.

Ještě pro úplnost shrnutí popisů v českém vydání:
Vybrala si azurové šaty. Byly z těžkého, téměř bílého saténu, ale když se sklady sukně rozevřely rozvlnily se jí kolem nohou, hrála nádherná lesklá látka najednou do modra a do růžova jako nebe při východu slunce. (str.5)
Důležitá byla barva látky, z níž byly šaty ušity. Její jemné duhové odstíny musely oslnit i ty nejrafinovanější oči. Živůtek s krátkými šůsky, na němž byly vyšité růže, a vyztužené náprsenka měly stejný perleťový odstín. Ze saténového uzlu na ňadrech vycházel jakýsi krajkový, poměrně tuhý límec, který lemoval celý výstřih a vzdy tvořil stojáček, jehož lesklý podkld zvýrazňoval půvabnou křivku bělostné šíje. (...) Obrátil se ke šperkovnici, kterou mu podával jeho černý sluha Kouassi-Ba. Vybral třířadový perlový náhrdelník. (str. 9)
...obléct ten plášť nebylo tak jednoduché. Byl z bílé kožešiny, podšitý bílou vlněnou látkou se saténovou vložkou a široká kapuce byla lemovaná zlatem a stříbrem vyšitými květy. (str. 10)
Dotkla se jedné visací náušnice, aby viděla odlesk diamantu na své tváři. (...) Jejich lidé se objevili s bílým pláštěm, nesli ho za čtyři cípy jako vlajku. Hrabě de Peyrac ho vzal a sám ho položil Angelice na ramena a urovnal záhyby, rozprostřel jí nádhernou kapuci kolem zářivých vlasů. Vypadalo to, jako by jí krášlil na nějaké rytířské klání, jako by jí ten plášť stejně jako brnění měl chránit, ale také byl znamením, že jde do boje. (str. 11)

Mimochodem šaty se stojáčkem můžeme vidět na jednom z outfitů mme de Maintenon ve filmu Králova alej.

větší rozlišení: http://media-cache-ec0.pinimg.com/origi ... e7c162.jpg

Přílohy:
rsz_img_1467.jpg
rsz_img_1467.jpg [ 50.45 KiB | Zobrazeno 3041 krát ]

PříspěvekNapsal: 25 lis 2014, 12:35 
Královská rodina
Královská rodina

Ještě jezdecké šaty ze 3. dílu:
Přiměla krejčího, aby jí ušil perlově šedý sametový kabátec pánského střihu, který dá patřičně vyniknout jemným ženským tvarům. Na velkém bílém mušketýrském klobouku se skvěla pštrosí péra. Nejkrásnější ale byla kravata. Angelika se spoléhala, že tenhle nejnovější módní výstřelek přiláká všeobecnou pozornost a vzbudí zvědavost urozených dam u dvora. Byla to vlastně široká stuha z naškrobeného linonu, pošitá maličkými perličkami, několikrát ovinutá kolem krku a pak uvázaná do tvaru motýla. Ten nápad dostala včera večer. Dlouho váhala před zrcadlem, zmačkala nejméně deset přepychových kravat, jež jí poslal obchodník od Zlaté vázanky, a nakonec se rozhodla uvázat si jakýsi „mušketýrský“ uzel, ale větší, než nosí muži. Ženské tváři by podle jejího názoru jen tvrdý límec loveckého kabátce neslušel. Ten bílý obláček pod bradou dodá oblečení ženskost.

ale zatím, si nejsem jistá barevnou kombinací, takže klidně pište, jak byste ty šaty dolepšily :)

nedodělaná verze v odstínech které bych si představovala: http://media-cache-ak0.pinimg.com/origi ... f40a2c.jpg
Obrázek

verze s tmavějšími odstíny, kterou jsem zavrhla: http://media-cache-ak0.pinimg.com/origi ... 1c806f.jpg
Obrázek

PříspěvekNapsal: 25 lis 2014, 14:36 
Hrabata
Hrabata

dauphine píše:
Ještě jezdecké šaty ze 3. dílu:
Přiměla krejčího, aby jí ušil perlově šedý sametový kabátec pánského střihu, který dá patřičně vyniknout jemným ženským tvarům. Na velkém bílém mušketýrském klobouku se skvěla pštrosí péra. Nejkrásnější ale byla kravata. Angelika se spoléhala, že tenhle nejnovější módní výstřelek přiláká všeobecnou pozornost a vzbudí zvědavost urozených dam u dvora. Byla to vlastně široká stuha z naškrobeného linonu, pošitá maličkými perličkami, několikrát ovinutá kolem krku a pak uvázaná do tvaru motýla. Ten nápad dostala včera večer. Dlouho váhala před zrcadlem, zmačkala nejméně deset přepychových kravat, jež jí poslal obchodník od Zlaté vázanky, a nakonec se rozhodla uvázat si jakýsi „mušketýrský“ uzel, ale větší, než nosí muži. Ženské tváři by podle jejího názoru jen tvrdý límec loveckého kabátce neslušel. Ten bílý obláček pod bradou dodá oblečení ženskost.

ale zatím, si nejsem jistá barevnou kombinací, takže klidně pište, jak byste ty šaty dolepšily :)

nedodělaná verze v odstínech které bych si představovala: http://media-cache-ak0.pinimg.com/origi ... f40a2c.jpg

verze s tmavějšími odstíny, kterou jsem zavrhla: http://media-cache-ak0.pinimg.com/origi ... 1c806f.jpg

moc pekné saty! :ok: :ok:

PříspěvekNapsal: 25 lis 2014, 15:09 
Královská rodina
Královská rodina

mimi píše:
Přikládám návrh setkání A. a J. v čokoládovně. Angeliku jsem u namalovala stejně vysokou jako Joffreye, to budu muset změnit. ale je to návrh, jak by to mohlo proběhnout.

Mimi pekna pracicka, :agree: vo väcsom rozliseni to nemas?

Ak potrebujes poradit ako to riesit aby si to sem dala/ linkla napis PN. ;)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 74 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina