Právě je 19 lis 2017, 22:47

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 74 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Outfitologie - Angelikin Styl
PříspěvekNapsal: 25 lis 2014, 12:35 
Královská rodina
Královská rodina

Ještě jezdecké šaty ze 3. dílu:
Přiměla krejčího, aby jí ušil perlově šedý sametový kabátec pánského střihu, který dá patřičně vyniknout jemným ženským tvarům. Na velkém bílém mušketýrském klobouku se skvěla pštrosí péra. Nejkrásnější ale byla kravata. Angelika se spoléhala, že tenhle nejnovější módní výstřelek přiláká všeobecnou pozornost a vzbudí zvědavost urozených dam u dvora. Byla to vlastně široká stuha z naškrobeného linonu, pošitá maličkými perličkami, několikrát ovinutá kolem krku a pak uvázaná do tvaru motýla. Ten nápad dostala včera večer. Dlouho váhala před zrcadlem, zmačkala nejméně deset přepychových kravat, jež jí poslal obchodník od Zlaté vázanky, a nakonec se rozhodla uvázat si jakýsi „mušketýrský“ uzel, ale větší, než nosí muži. Ženské tváři by podle jejího názoru jen tvrdý límec loveckého kabátce neslušel. Ten bílý obláček pod bradou dodá oblečení ženskost.

ale zatím, si nejsem jistá barevnou kombinací, takže klidně pište, jak byste ty šaty dolepšily :)

nedodělaná verze v odstínech které bych si představovala: http://media-cache-ak0.pinimg.com/origi ... f40a2c.jpg
Obrázek

verze s tmavějšími odstíny, kterou jsem zavrhla: http://media-cache-ak0.pinimg.com/origi ... 1c806f.jpg
Obrázek

Profil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: 25 lis 2014, 14:36 
Hrabata
Hrabata

dauphine píše:
Přiměla krejčího, aby jí ušil perlově šedý sametový kabátec pánského střihu, který dá patřičně vyniknout jemným ženským tvarům. Na velkém bílém mušketýrském klobouku se skvěla pštrosí péra. Nejkrásnější ale byla kravata. Angelika se spoléhala, že tenhle nejnovější módní výstřelek přiláká všeobecnou pozornost a vzbudí zvědavost urozených dam u dvora. Byla to vlastně široká stuha z naškrobeného linonu, pošitá maličkými perličkami, několikrát ovinutá kolem krku a pak uvázaná do tvaru motýla. Ten nápad dostala včera večer. Dlouho váhala před zrcadlem, zmačkala nejméně deset přepychových kravat, jež jí poslal obchodník od Zlaté vázanky, a nakonec se rozhodla uvázat si jakýsi „mušketýrský“ uzel, ale větší, než nosí muži. Ženské tváři by podle jejího názoru jen tvrdý límec loveckého kabátce neslušel. Ten bílý obláček pod bradou dodá oblečení ženskost.

ale zatím, si nejsem jistá barevnou kombinací, takže klidně pište, jak byste ty šaty dolepšily :)

nedodělaná verze v odstínech které bych si představovala: http://media-cache-ak0.pinimg.com/origi ... f40a2c.jpg

verze s tmavějšími odstíny, kterou jsem zavrhla: http://media-cache-ak0.pinimg.com/origi ... 1c806f.jpg

moc pekné saty! :ok: :ok:

PříspěvekNapsal: 25 lis 2014, 15:09 
Královská rodina
Královská rodina

mimi píše:
Přikládám návrh setkání A. a J. v čokoládovně. Angeliku jsem u namalovala stejně vysokou jako Joffreye, to budu muset změnit. ale je to návrh, jak by to mohlo proběhnout.

Mimi pekna pracicka, :agree: vo väcsom rozliseni to nemas?

Ak potrebujes poradit ako to riesit aby si to sem dala/ linkla napis PN. ;)

PříspěvekNapsal: 25 lis 2014, 15:23 
Královská rodina
Královská rodina

dauphine píše:
Mám takovou teorii: Joffrey jí možná nakonec nechal dovést spíš teatrální kostým než vyloženě dvorské šaty, celé to jejich vylodění bylo majestátní divadlo, lahodící oku, takže k tomu klidně mohl i přizpůsobit šaty, které se inspirovaly třeba v dřívějších dobách - gotice, ranném baroku a přitom šly tak nějak s dobovou linií.

Dauphine, aach! nadhera! :ok:

Co sa tyka toho horeuvedeneho citatu 100% suhlasim :agree: ...Joffrey mal rad okazalost a teatralne gesta...bolo to akoby sa tym tak trochu ostatnym posmieval.... :twisted: :twisted:
A okrem toho vieme dobre ze Joffrey miloval Reensancny styl. ;)

iba mam tak trochu pocit ze sa mi hackujes do pocitaca, :shock: :shock: lebo ja uz dlhsiu dobu mam na plane poslat Joffreya v Montfortov den v zastaralej rovnosate Toulouskych grofov a Akvitanskych kralov.

PříspěvekNapsal: 25 lis 2014, 15:38 
Královská rodina
Královská rodina

dauphine píše:
Přiměla krejčího, aby jí ušil perlově šedý sametový kabátec pánského střihu ........

No ja si ho predstavujem skor perlovo sedo-modry, inak by bol moc nevyrazny.

Ako ta sedomodra pestovana perla tuto na obrazku:

http://www.perlenpassion.de/perlenfarbe ... farbe.html

Asi takato farba latky:
http://picture.yatego.com/images/48fca2 ... u-blau.jpg

Naposledy upravil moirra dne 25 lis 2014, 19:33, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 25 lis 2014, 19:26 
Správkyně časové osy
Správkyně časové osy

Ach :ach: Dauphine, velmi zdařilé modely, všechny :!: :applaus: :applaus:
Vždyť víš, jak už jsem nad nimi vzdychala před tím, ty duhové šaty jsou prostě nádherné a musím říct, že se mi tento jednodušší střih a splývavé rukávy líbí daleko víc, než ty nařasené, co jsem nakreslila třeba já ;) A máš k tomu opravdu skvělou teorii - divadelní talent pana hraběte ovlivňuje módu - to se mi fakt líbí :agree: :twisted:

Ten jezdecký oblek se mi strašně líbí, nevím, proč jsi s ním nespokojená :roll:
Ale samozřejmě návrh napsat můžu, že? .. tím, že kromě zmínky, že byl šedý, tam není žádný bližší popis, tak bych ho klidně ozdobila stříbrnou a perlově růžovou výšivkou. Mohlo by se to hodit k té bílé lesklé kravatě vyšívané drobnými perličkami ;) :D :D

PříspěvekNapsal: 25 lis 2014, 19:42 
Site Admin
Site Admin

Wow, Dauphine, nádhera - sice bych mohla tvrdit, že se v límci atd. odtrhuješ od popisu, ale jednak je český úplně jiný než slovenský atd. (tedy kdo ví, který je správný?) a jednak sis to tak vyargumentovala, že na to nemám co říct. Jasně, že to pojal jako divadlo, ďáblice nořící se z vod za sněhovou královnu a sám za karibského piráta málem s papouškem... :lol:

A jezdecké šaty na lov se mi taky moc moc zamlouvají! :ok:

PříspěvekNapsal: 25 lis 2014, 20:08 
Královská rodina
Královská rodina

Dámy, mnohokrát děkuji za kladné ohlasy :oops: :oops:

Co se týče jezdeckého obleku: Moirro, vidíš, tmavá barva mě vůbec nenapadla, vlastně jsem si je nikdy tmavé nepředstavovala a nějak se mi na to tmavá nehodí :roll: - tmavé šaty jsou vlastně ta zavrhlá verze, takže tak. Fantino, ano souhlasím - stříbrná nebo perlově růžová výšivka by byla dokonalá, jenže bohužel tyhle světlé barvy na obrázku prostě moc nevypadají a v tom je ten problém, přijít na to, jak ty šaty vybarvit v požadovaných odstínech, aby to vypadalo pěkně :)

PříspěvekNapsal: 25 lis 2014, 20:24 
Královská rodina
Královská rodina

Moirro, budu ráda, když mi poradíš, jak na obrázky. Děkuji.

PříspěvekNapsal: 25 lis 2014, 20:30 
Vévodové
Vévodové

dauphine,krásne modely, a ten plášť , ten sa ti dokonale podaril, pri pohľade naň má človek chuť sa do neho zababušiť a žiadna zima sa nás nedotkne :ok:

PříspěvekNapsal: 25 lis 2014, 20:53 
Královská rodina
Královská rodina

Nový pokus.

Přílohy:
čokolada.jpg
čokolada.jpg [ 66.65 KiB | Zobrazeno 2958 krát ]

Naposledy upravil mimi dne 27 lis 2014, 21:35, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 05 úno 2016, 18:47 
Vévodové
Vévodové

Angelikine svadobné šaty,
zelené taftové šaty tej istej farby, ako boli jej oči. Neobyčajne jemná čipka zdobila kosticami vystužený živôtik a plastrón vol vyšitý kvetmi z diamantov a smaragdov.
Pestúnka jej pomáhala s obliekaním,potom jej podala tyrkysový živôtik a pozapínala plastrón vyšitý drahými kameňmi...
Obrázek

a po siahodlhom angelikovaní s moirrou sme sa dopátrali k záveru, že na šatách mala ešte čierny zamatový plášť, ktorý bol k šatám pripevnený diamantovými ihlicami (ale !.... v českom vydaní je zmienka, že bol pripevnený límec ) a v ostatných bol diamantovými sponami pripevnený k sukni šiat...
tak toto dokreslím variantou č. 2, keďže sme dlho predlho hľadali, ako to vlastne je.... :?: :idea:

PříspěvekNapsal: 05 úno 2016, 19:28 
Moderator
Moderator

Týýýýjo!!!!!!! Errnie, to je nádhera!!! :ach: :ach: :ach: :ach: :ach: :ach: :P :P

Moira, to musí taky na FB!!

PříspěvekNapsal: 05 úno 2016, 20:42 
Královská rodina
Královská rodina

Súhlasim, :ok: sú úžasne krásne.....práve k tomu skladám text ;) treba si ich však pozrieť v o väčšom rozlíšení.

https://farm2.staticflickr.com/1635/247 ... 75e5_o.jpg

Errnie Angeliku dokonca učesala podľa vtedajšej aktuálnej módy ako bolo treba a nasadila jej perlový náhrdelník,
naušnice a diadém do vlasov.

Obrázek

Nakreslenia plášťa, pláštenky či manteau- akéhosi plášťa ktorý bol súčasťou šiat sa zatiaľ Errnie vzdala, pretože
po dôkladnom rešeršovaní sme prišli na to že v každej jednej knihe je opísaný celkom inak. :shock: :shock:

Pre zábavu to sem neskoršie vložím. :agree:

Naposledy upravil moirra dne 27 kvě 2017, 11:16, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 06 úno 2016, 00:18 
Královská rodina
Královská rodina

Errnie, tleskám. Paráda. :ok: :agree: :D : :applaus: :applaus:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 74 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina