Právě je 14 pro 2019, 19:11

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02 led 2009, 20:49 
Site Admin
Site Admin

Diomedea píše:
nezabudajte kedy sa odohrava angelika ved to su casy Lullyho!!! hlavne nerozmyslajte o hudbe z cias romantizmu alebo baroka musi to by nieco uplne nove plus jednoznacne Lullyho veci ved ten bol "kralom" vo francuzsku aspon co sa hudby týka nebolo by od veci dat tam jeho diela. hlavne do toho nemotat notoricky zname skladby tie by len vsetko pokazili.

přesně :twisted:

Profil Poslat soukromou zprávu  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 led 2009, 09:21 
Královská rodina
Královská rodina

neviem, neviem, ale pokiaľ ma moje hudobné vzdelanie neklame, tak po hudbe renesancie nasleduje hudba baroková, a to práve v 17. storočí... isteže, nie v každej krajine sa to rozvíjalo rovnako, všade mali svoje špecifiká, baroková hudba vrcholiaca dielami Vivaldiho, Händla a Bacha vznikla až v 18. storočí, ale Lully je tiež považovaný za typického barokového skladateľa :wink:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 led 2009, 14:59 
Rytíři
Rytíři

nie je barok ako barok tan sa delí na niekolko období a prave obdobie 17 storocia je skor zaciatkom a doznievajúcou renesanciou plus zacina sa rozvijat talianska opera obdobie Barokova hudba tak ako ja kazdemu znama je reprezenatovana Bachom, Vivaldim, ale to je az obdobie davno po smrti Ludvíta a nepatrí k dvorným slávnostiam Ludovíta XIV ani keby sme sa rozkrojili. Mam za sebou 13 rokov umeleckej skoly ver mi je to tak

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 led 2009, 16:06 
Královská rodina
Královská rodina

ale veď som napísala, že najväčšie barokové "hity" vznikli v 18. storočí, tvrdila som niečo iné? A, BTW, Lullyho uvádza ako barokového skladateľa aj všemocná Wikipedia. Ja Ti to, čo si napísala ohľadom vývoja barokovej hudby verím, aj keď mám za sebou len 8 rokov hudobky 8)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 05 led 2009, 19:29 
Markýzové
Markýzové

A poněvadž mám jen 2 roky hudebky, tak se vám do té diskuze ani plést nebudu... :lol: :lol: :lol:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]