Právě je 17 lis 2018, 14:56

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Ja a Angelika (muzsky pohled)
PříspěvekNapsal: 25 zář 2017, 12:21 
Královská rodina
Královská rodina

PenelopaW píše:

Pokud je to ono, tak do tohoto okamžiku bych se teleportovat nedoporučovala, neb vzápětí se objevil na scéně Filip a ten by asi neměl moc pochopení :) .

Práveže mal. :twisted: :twisted: Veď odpovedal že jeho žena je každému k dispozici. :twisted:

Profil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: 25 zář 2017, 19:56 
Rytíři
Rytíři

... a ted si predstavte ten twist, kdyby pak Filipovi bylo nabidnuto, aby se pridal.
(mel jsem kolegyni, ktera psala diplomovou praci na slash. Nemel jsem to cist. Nektere veci clovek z hlavy nedostane)

Kazdopadne si nedovedu moc predstavit, ze by si Angelika udrzovala hladky sestrih i behem sveho pobytu v podsveti nebo na uteku pousti, pripadne na mori s komunitou Hugenotu :-P

PříspěvekNapsal: 25 zář 2017, 20:20 
Královská rodina
Královská rodina

Fingon píše:
Kazdopadne si nedovedu moc predstavit, ze by si Angelika udrzovala hladky sestrih i behem sveho pobytu v podsveti nebo na uteku pousti, pripadne na mori s komunitou Hugenotu :-P

Zrovna v souvislosti s těmi indiánkami jsem nad tím přemýšlela... že během plavby rozhodně nebyl na úpravu čas, takže minimálně pov ylodění v Americe by se Pond-Briand toho rouna dočkal :) .

PříspěvekNapsal: 25 zář 2017, 23:31 
Rytíři
Rytíři

Já bych řekla, že v tomhle ohledu se měla Angelika možnost chovat jako dáma až poté, co přijela do Quebeku. Po zimě ve Wapassu se totiž zrovna nenudila...

PříspěvekNapsal: 26 zář 2017, 18:29 
Královská rodina
Královská rodina

Když už jsme načali otázku holení u dam, tak já se zamýšlím o holení Joffreho alias Rescatora. Musím si v tom udělat pořádek. V Kandii Rescator měl vousy, jestli se nemýlím.
Když se Angelika s protestanty nalodila na jeho loď, tak na začátku vousy má. Pak si je oholí. Když dojde ke vzpoře a Angelika ho jde prosit za protestanty, tak si všimne, že má vousy. Asi neměl možnost se oholit.
Po vylodění, cestování v Kanadě, během zimy ve Wapassu, si nevzpomínám, že by měl vousy?
Takže se v Americe zase holil, to předpokládám.
Vousy možná nosil v letech, kdy žil jako Rescátor.

PříspěvekNapsal: 26 zář 2017, 18:35 
Královská rodina
Královská rodina

mimi píše:

Souhlasím 8) .

PříspěvekNapsal: 26 zář 2017, 21:21 
Vévodové
Vévodové

mimi píše:
Po vylodění, cestování v Kanadě, během zimy ve Wapassu, si nevzpomínám, že by měl vousy?

nie vo Wapassu sa neholil, sám tvrdil, že Indiáni nemajú radi zarastených chlapov (bolo to v 7.dieli) a myslím, že ani potom sa neholil, pretože v románe sa často píše ako sa Angelika dívala na jeho zjazvenú tvár a ako vystupovali jazvy z jeho tváre ale o brade (po vašom vousy) sa nepíše... :disagreement:

PříspěvekNapsal: 26 zář 2017, 21:33 
Královská rodina
Královská rodina

Errnie, tomu nerozumím, jestliže neměl vousy po vašem bradu, tak se holil.

PříspěvekNapsal: 27 zář 2017, 09:08 
Vévodové
Vévodové

mimi píše:
Errnie, tomu nerozumím, jestliže neměl vousy po vašem bradu, tak se holil.

zle som to napísala, nie nemal bradu, čiže sa holil... :agree:
chcela som to sformulovať inak, a potom som to "ne" zabudla vymazať, chodil oholený ;)

PříspěvekNapsal: 27 zář 2017, 10:48 
Královská rodina
Královská rodina

Neměli bychom příspěvky stran ochlupenosti a ovousení přesunout do jiného tématu? :)

PříspěvekNapsal: 03 říj 2017, 21:25 
Rytíři
Rytíři

PenelopaW píše:
Neměli bychom příspěvky stran ochlupenosti a ovousení přesunout do jiného tématu? :)

Dovolte mi uzavrit tema nasledujicim citatem ze serialu caliFornication:

While I'm down there, it might be nice to see a hint of pubis. I'm not talking about a huge'70s playboy bush or anything, just something that reminds me that I'm performing cunnilingus on an adult." (Hank, played by David "Fox Mulder" Duchovny).

Jinak se mi konecne podarilo docist dalsi z pohrobkovskych trilogii navazujicich na Asimova (cca 1500 stran), coz minimalne vzhledem poctu stran je, myslim, docela dobra rozcvicka pro Angeliku.

Navic jsem si stanovil nasledujici vyzkumny program: mira explicity erotickych scen u Anne Golon (1921 - 2017) ve srovnani s Bertrice Small (1937 - 2015) a Jean M. Auel (1936) aneb Chodil Joffrey de Peyrac do sklepa na smetanu?

PříspěvekNapsal: 28 říj 2018, 22:50 
Rytíři
Rytíři

Zhruba pred rokem se me kdosi (Miriam) ptala na muj nazor na remake Angeliky, dokonce mi byl podstrcen link na uloz.to s ceskym dabingem.

Takze nyni mohu oficialne oznamit, ze uz jsem to videl. V dabingu nemeckem, zaplatil jsem za to presne 99 eurocentu.

Reknu to asi takhle: casting nove Angeliky se podaril v tom smyslu, ze ta herecka vypada dost dobre. Nedela mi problem prijmout Angeliku v jeji podobe. Co se tyce muzskych roli - meh, tady s prehledem vede verze puvodni.

Puvodni filmy jsem videl nekolikrat dokola, tady to na druhe divani nevidim... To uz radsi ty Versailles.

Jinak jsem nedavno poprve docetl Angeliku a Novy svet, Ani zde jsem nebyl uplne nadseny, ta puvodni dynamika hledani Joffreye je pryc a dej se trochu vlece. Snad budou nasledujici dily lepsi, jsem hodne zvedavy na Quebec.

PříspěvekNapsal: 29 říj 2018, 11:06 
Královská rodina
Královská rodina

Fingon píše:
Puvodni filmy jsem videl nekolikrat dokola, tady to na druhe divani nevidim... To uz radsi ty Versailles.

Mrkni se na popis filmu na stránkách: http://angelique.international/recenze- ... eitoun.php
Souhlasím s tím, že když jsem to viděla poprvé (aniž bych knihy či původní snímky měla nějak v paměti), nepřišlo mi to tak hrozné a docela dost momentů se mi tam i líbilo. Ovšem souhlasím s tím, že kupa věcí je tam záležitostmi rozumu a po citové stránce nepůsobí, a proto nemají takovou odezvu jako Borderieho verze. Ta je sice taky plná nesrovnalostí a třeba i nesmyslů, ale celkový dojem je půvabný a má svoje kouzlo.

Když jsem si knihy přečetla a shlédla Zeitounův snímek podruhé, už se mi nelíbil vůbec - odchylky od předlohy (např. vyzdvižení role Filipa či propastný věkový rozdíl mezi ústřední dvojicí) bych skousla, ale nedala jsem tam už ty historické blbiny. Z herců mne nejvíc zaujal asi princ de Condé, u Lanvina bych si dokázala představit, že kdyby byl o pěkných pár let mladší, mohl by být na Joffreye dobrý. Nu a Nora jako Angelika - za mne jí chybí nějaké výraznější charisma a šmrnc, pro mne je prostě Angelikou Mercierka :) .

Fingon píše:
Jinak jsem nedavno poprve docetl Angeliku a Novy svet, Ani zde jsem nebyl uplne nadseny, ta puvodni dynamika hledani Joffreye je pryc a dej se trochu vlece. Snad budou nasledujici dily lepsi, jsem hodne zvedavy na Quebec.

Osobně jsem poprvé četla ve 13ti a nebavilo mne to skoro vůbec, v paměti mi uvízly jen střípky a ty mne nijak nepoznamenaly. Ale při druhém čtení loni (nebo už to bylo předloni??) mi tenhle svazek přišel jako jeden z těch dobrodružnějších, je tam docela dost akce a zvratů + evokuje mi to knihy od Coopera (Lovec jelenů, Poslední mohykán). Nicméně stále mám nejraději knihy zhruba po Angelika se bouří, které mají ještě nějakou vazbu na filmy, ty mne poznamenaly podprahově a opravdu silně.

Jsem zvědavá, jak Tě zaujme Quebec, kde už je to víc zalidněné a začíná se intrikařit ;) .

PříspěvekNapsal: 29 říj 2018, 12:44 
Královská rodina
Královská rodina

Angelika a Nový svět patří k mým oblíbeným dílům. Líbilo se mi vylíčení dobrodružství a pěkné popisy přírody. Taky popis sžívání Angeliky a Joffreho.
Nejoblíbenější a podle mě i nejlepší je díl Angelika a její láska. Tam se hodně píše o tom, jak žil Joffrey po "popravě." Doplňuje děj předchozích dílů.

PříspěvekNapsal: 29 říj 2018, 20:49 
Baroni
Baroni

Fingon píše:

Mne sa časom diely Angeliky v Novom svete stali obľúbenejšími ako tie staré. Mojim obľúbeným dielom je práve Anglika v Quebecu. Skvele sa hodí k zimnej atmosfére :)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina