Právě je 12 pro 2017, 15:21

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Katarunk a Wapassu
PříspěvekNapsal: 15 úno 2015, 18:20 
Vévodové
Vévodové

v ktorej slovenskej knihe? :shock: v mojej je to pod Mexibak, ešte som to bola raz pozrieť, či som to napísala správne, ale áno, ja to mám pod týmto názvom... :idea:
myslím, že tvoje dohady sú na "správnej" ceste..zrejme to tak bude.... :applaus:

Profil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: 15 úno 2015, 18:35 
Královská rodina
Královská rodina

ešte som príspevky upravila som tam pridala niečo skús si potom pozrieť nejaké mapy čo si o tom myslíš

Zaujímavé je aj že na Bald Mountain, hneď pri Caratunku a Moxie Jazerách
je jediná oblasť široko a ďaleko o ktorej sa mi podarilo zistiť že sa tam ťazilo
striebro-meď-zlato a zrejme ešte aj taží lebo som Bald Mountain našla na listine aktívných baní. :agree:

Bald Mountain copper-zinc-gold-silver deposit, northern Maine

Keďže v peknom úvode k Angelike Integrale sa píše že pani Serge Golon tam bol aj pracovne
a on bol Geológ a Mineralóg, tak myslím že sa už pani AG prihára a my sa z detektívnou zarytosťou
hodnou Desgreza približujeme k Wappasu :agree: :mrgreen:

PS: Pardón v Českej knihe pdf ;)

PříspěvekNapsal: 15 úno 2015, 18:55 
Královská rodina
Královská rodina

No toto je červeným označená hora Bald Mountain, široko ďaleko od
Caratunku jediná baňa kde sa taží zlato striebro a meď.

http://minerals.usgs.gov/east/environment/BMwaters.html

Celý opis by potom sedel. Išli proti prúdu na hornom Kennebecu, potom
popri posvätnej riečke (Holly Brook)....

Otázka ostáva otázka ktoré je striborné jazero?

Zrejme nie Moxie ale Bald Pound - ešte musím pozrieť vzdialenosť od Apalačského chodníka
a nájsť ten správny vodopád kade tam išli a voilá dámy našli sme Wapassu! :agree:

Obrázek

Příloha:
bald mountain minerals.jpg [172.05 KiB]
Zatím nestaženo

PříspěvekNapsal: 28 úno 2015, 13:23 
Královská rodina
Královská rodina

Sekanie dreva v zimnom Wappassu ? Obrázek

Obrázek

všimnite si to zamrznuté jazero napravo

vidím že sú tam ďalej aj malé domčeky kde zrejme bývajú tie mladé indiánky čo ich Joffrey nazýva
jašteričkami :mrgreen: :mrgreen:

väčšie rozlíšenie:

http://wallpapersinhq.com/images/big/da ... 960029.jpg

PříspěvekNapsal: 02 bře 2015, 00:43 
Správkyně časové osy
Správkyně časové osy

moirra píše:
Zrejme nie Moxie ale Bald Pound - ešte musím pozrieť vzdialenosť od Apalačského chodníka a nájsť ten správny vodopád kade tam išli a voilá dámy našli sme Wapassu! :agree:
Moirro, velmi zajímavý objev :ok: Stejně neustále obdivuji tvoji píli a umění, kam až se na tom internetu dokážeš dostat, abys získala informace, které potřebuješ :D :D
V podstatě by to všechno sedělo, v knize je psáno, že po té, co se vydali proti proudu řeky a pak už dál nemohli kvůli peřejím plout, tak se vydali pěšky na východ. Jediné, co mi pořád nějak nevychází, je ta vzdálenost k jezeru Mégantic, kam by se mělo dát v zimě na sněžnicích dojít už za tři dny. Přijde mi to nějak moc daleko. Ale jinak to fakt sedí, jsi prostě úžasná :P :P

PříspěvekNapsal: 21 led 2017, 00:22 
Rytíři
Rytíři

Keď si predstavím, koľko som sa ja sama napátrala po Google maps a hľadala Strieborné jazero a všetky prihľahle miesta, ktorými Angelika prechádzala... Super práca, dievčatá. Mne to vyšlo podobne, hlavne keď som objavila Holly Brook, vedela som, že som blízko.

Ale musím povedať, že to je diagnóza nás všetkých, asi na to založím samostatnú tému...

PříspěvekNapsal: 21 kvě 2017, 18:34 
Markýzové
Markýzové

Dočetla jsem Nový svět i Angeliku v pokušení a říkám si, že jsem prohloupila, když jsem si tuhle diskusi rozklikla až nyní. Měla jsem si vytisknout mapky a cestovat společně s hrdiny, hned by to bylo o něčem jiném! Kromě tvorby lexikonu ještě navrhuji udělat atlas map (třeba k Písni ledu a ohně / Hře o trůny vyšel už samostatný atlas velkoformátových map, a to je to fiktivní svět... ačkoli uznávám, že má trochu jinou fanouškovskou základnu než Angelika :roll: )!

Mimochodem popisy panenské americké krajiny jsou naprosto plastické a úžasné, měla jsem pocit, že cítím vůni sosen, cítím to hutné vlhké vedro nebo naopak spršku vody z vodopádu na obličeji... Zatím jsem se neprokousala webem tak daleko, ale jak je možné, že AG vše tak zvukomalebně popsala, že to čtenář vidí - byla v USA nebo cestovala jako Karel May?? :)

PříspěvekNapsal: 22 kvě 2017, 12:01 
Správkyně časové osy
Správkyně časové osy

PenelopaW píše:
Mimochodem popisy panenské americké krajiny jsou naprosto plastické a úžasné, měla jsem pocit, že cítím vůni sosen, cítím to hutné vlhké vedro nebo naopak spršku vody z vodopádu na obličeji... Zatím jsem se neprokousala webem tak daleko, ale jak je možné, že AG vše tak zvukomalebně popsala, že to čtenář vidí - byla v USA nebo cestovala jako Karel May?? :)
AG tam všude byla ;) - viz rozhovor zde: http://angelique.international/rozhovory-s-anne-golon.php
Proto je taková zábava hledat tato popsaná skutečná místa v současných mapách - a jak sama vidíš, Moirra je v tom nejúspěšnější :P

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina