Právě je 14 lis 2019, 22:19

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Cesta Francií po stopách Angeliky
PříspěvekNapsal: 15 říj 2019, 11:57 
Rytíři
Rytíři

Ahoj, zdravím všechny zde! Ani nevíte a byly jste na výletě :agree: Právě jsem se totiž vrátila z mojí opravdu velké cesty, kterou jsem dostala k narozeninám. Dostala jsem mapu Francie a lístek, že mohu naplánovat trasu zcela ve stylu románu Anne Golon. Myslela jsem, že se zblázním radostí a zároveň se mi trochu sevřelo srdce zvláštní úzkostí, protože když o něčem od svých třinácti let jen sníte a chcete ta místa vidět ve svém okolí a fantazírujete, říkáte si, jaké to bude, stát opravdu TAM! A stalo se. A já na vás myslela moc a v duchu spřádala plán, že bych v někdy v budoucnu zorganizovala výlet, aby takovou radost mohlo zažít víc nadšenců. Bylo to totiž neskutečné a myslím, že jsem pět dní jen brečela. A co teď s tím. Ačkoliv se částečně živím literární tvorbou, nejsem si jistá, jak to všechno pro vás zpracovat a zda by byl zájem. Mám spoustu fotek a postřehů.Tak uvítám nápady. A jsem i srozuměna s tím, že by to vhodné nebylo, protože každý si takovou cestu chce třeba zažít sám.

Profil Poslat soukromou zprávu  

Předmět příspěvku: Re: Cesta Francií po stopách Angeliky
PříspěvekNapsal: 15 říj 2019, 17:02 
Královská rodina
Královská rodina

Ahoj, já jsem rozhodně pro přečtení Tvého putování, třeba i jen formou deníčku či cestovního itineráře s vlastními postřehy. Pokud by se někdo vydával po Tvých stopách, jistě ho bude zajímat, jakými dopravními prostředky jste cestovali, kde jste byli ubytovaní, jaké jste měli náklady, jaká místa jste který den navštívili, co jste a kde jedli apod., takže to lze pojmout i jako turistického průvodce :?: :?: . Záleží na Tobě, jak to uchopíš, já si moc ráda přečtu cokoli :prayer: , a pokud v tom budou Tvoje zážitky, glosy i pocity, popř. proč jsi třeba volila to které místo a ne jiné, budu moc ráda. Takže klidně formou osobního čtenářského příběhu ;).

Dauphine s Moirrou se procházely po Paříži a nakonec vznikla i interaktivní mapa: http://angelique.international/pariz-v-17-stoleti.php

Zkus napsat Jeanne, jakou představu má ona, a můžeš vytvořit nějaký itinerář / deníček / článek / ... pro web ;).

A podotýkám, že smutně závidím! Mně nevyšla ani ta Paříž... :cry:

PříspěvekNapsal: 17 říj 2019, 10:35 
Rytíři
Rytíři

Milá PenelopoW děkuji za odpověď a za zájem. Určitě se ozvu na tvou radu. Už to sepisuji, sestavuji...jen abych nastínila: Cestu jsem chtěla tak, aby plynula podle příběhu, ale vzhledem ke vzdálenostem by to nešlo...tedy přes Paříž, ale bydleli jsme ve Versailles a to doslova...myslela jsem, že mě porazí z ceny hotelu, ale manžel to chtěl pro mě zcela ve stylu knihy..takže to byla pecka...blíž k zámku už to nešlo. Hotel Trianon, hned naproti přes zeď historickému Trianonu. Po dvou dnech u Paříže do Poitou, v Coulonu na kanály "Zelené Benátky severu" a Nieulské opatství..tam jsem brečela poprvé. Poitiers a kostel, kde ji málem svedlo páže. Neskutečné. Následoval LaRochelle..to byl trochu skok v čase. Potom cestou, kterou Angelika jela do Toulouse, přes Bordeaux. Toulouse.. a pak už jen nakrátko k pobřeží poblíž Marseille. Nahoru k Lyonu, doufala jsem, že stihnu zámek Marigny-le-cahouët, kde je filmový Monteloupe, ale už jsem byli moc unavení. Stále z toho ještě žiju, zpracovávám a ujištuji, že se mi to jen nezdálo. Musím říct, že mě cesta nakopla na intenzivnějí výuku francouzštiny, protože člověk si prostě připadá jako pitomec, když ani neumí v restauraci povyprávět co chci a jak mi chutnalo. Takové ty povzdechy, jako že výborny...to tam předvádějí všichni :roll:

PříspěvekNapsal: 17 říj 2019, 10:37 
Rytíři
Rytíři

https://en.mapy.cz/zakladni?planovani-t ... &xc=%5B%5D

Nevím, jestli se mi to podařilo...ale zde je mapa cesty

PříspěvekNapsal: 17 říj 2019, 17:53 
Královská rodina
Královská rodina

Sofinava1 píše:
Stále z toho ještě žiju, zpracovávám a ujištuji, že se mi to jen nezdálo...

Ani nevíš, jak Ti rozumím. Byla jsem v Paříži a Versailles před více než 20 lety a také z toho zážitku stále žiju....
Už se moc těším na Tvé cestopisné putování.

PříspěvekNapsal: 18 říj 2019, 15:50 
Královská rodina
Královská rodina

Sofinava1 píše:
https://en.mapy.cz/zakladni?planovani-trasy&x=7.0708146&y=46.8248376&z=6&rc=9iMIYxXejD9ECHlxRgqv9EjDaxRxIc90ywdxG.SltzDb5xGEg3tzROuxFaTqtxl6lxEeAOtzSV2w.EJ69DEvkw9Cuf9HQxzwrzuM94zjzw9K3O9KcxzxCzhf9QsxzxMdRL9iUSyxXg2D&rs=muni&rs=osm&rs=osm&rs=osm&rs=osm&rs=osm&rs=osm&rs=osm&rs=osm&rs=osm&rs=osm&rs=osm&rs=osm&rs=muni&ri=3412&ri=70920&ri=88878&ri=19591&ri=1033949393&ri=90264&ri=21582&ri=25733&ri=21237&ri=91132&ri=30218&ri=77475&ri=59929&ri=3756&mrp=%7B%22c%22%3A111%7D&rt=&rt=&rt=&rt=&rt=&rt=&rt=&rt=&rt=&rt=&rt=&rt=&rt=&rt=&xc=%5B%5D

Nevím, jestli se mi to podařilo...ale zde je mapa cesty

Povedlo a obdivuji, jak velký okruh jste udělali! Pochopila jsem, že jste se přesouvali autem?

Sofinava1 píše:
myslela jsem, že mě porazí z ceny hotelu, ale manžel to chtěl pro mě zcela ve stylu knihy..takže to byla pecka...

U nás doma široké okolí už třetím rokem ignoruje, když si Ježíškovi píšu o kolekci DVD se všemi filmy, takže obdivuji i Tvého manžela. Už jen tohle by cestě dodalo v mých očích přidanou hodnotu (cestování po stopách Angeliky po boku s vlastním panem Dokonalým :) ).

PříspěvekNapsal: 28 říj 2019, 23:52 
Baroni
Baroni

sofinava, aj ja sa teším na tvoj cestopis. Je to aj môj sen ísť po stopách Angeliky, ja by som brala aj Kanadu a plavbu okolo ostrovov či po rieke Sv. Vavrinca. Ale zatiaľ si pocestujeme s tebou :)

PříspěvekNapsal: 13 lis 2019, 22:42 
Královská rodina
Královská rodina

Milá Sofinavo, rozhodně se přidávám s prosíkem o sepsání tvého dobrodružství! Zní to parádně, těším se na víc detailů. :)

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]