Právě je 19 čer 2018, 18:38

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Dabing obecně
PříspěvekNapsal: 30 led 2008, 21:22 
Královská rodina
Královská rodina

dasha píše:
Dana píše:
dasha píše:
A máte pravdu, Angelika a její láska je strašně napínavá, protože už jsem ji sehnala i v češtině a přítel se od ní nemohl odtrhnout, četl dlouho do noci a úplně zapomněl, že druhý den vstává do práce :lol: ... A pak že je to jen limonádka pro holky, hehe.. :P
Jé, to je krásný..... chlap taky???????????? :roll: :lol:
Nojono, zase ho tu drbu :lol: . On sem vždycky nakukuje a tvrdí, že se taky zaregistruje a něco napíše, ale znáte to...
Můžu s klidem prohlásit, že je docela náročný čtenář, má rád knihy jako Jméno růže od Eca nebo Egypťan Sinuhet od Waltariho, ale Angeliku také četl (myslím, že celou nebo skoro celou, vždycky totiž začne číst knihy, co mám zrovna já rozečtené) a už jsem čelila několika nabídkám, ať s ním jedu kolonizovat Ameriku :lol: . Nový svět se mu také moc líbil, to jste určitě pochopily..
Krásný, užasný :lol:

Jméno růže jsem viděla, a když nyní vím, že to je jen slabý odvar oproti knížce, tak bych si to i přečetla :lol: , ale kdy? To teda fakt nevím, hlavně teď když žiju nějakým fórem o Angelice :roll: :wink:
Jinak momentálně čtu o Atlantidě o které "mluví" Edgar Cayce (americký jasnovidec a senzibil), to jen kdyby vás zajímalo další téma na pokec :wink: :lol:

Profil Poslat soukromou zprávu  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 31 led 2008, 14:30 
Královská rodina
Královská rodina

Tania, Meno ruže stojí za to, ale je to dosť ťažká kniha. Vo filme dali prednosť tej detektívnej rovine, ale v knihe je aj tá nábožensko-filozofická a to teda bola drina! :evil:

Myslím si, že je trochu škoda, že od rozdelenia republiky v 1993 je u vás v Česku asi málo počuť slovenčinu a čoraz viac mladých ľudí slovenčine vôbec nerozumie
:( U nás to bolo naopak, veľa filmov, seriálov bolo dabovaných v češtine, učili sme sa české básničky a ani po rozdelení nemáme problém, českých kníh, resp. kníh v češtine je k dispozícii veľa a ja si veľmi rada prečítam obľúbené knižky či v češtine alebo origináli. Preto som sa Dashi pýtala, či tie rôzne preklady vytvárajú inú atmosféru, moja skúsenosť je, že niekedy veľmi odlišnú :!:

Toto všetko je tak na okraj, dúfam, že ma Jeanne niekde nepošle :)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 31 led 2008, 16:30 
Královská rodina
Královská rodina

Já s tebou naprosto souhlasím!!!!!! Také považuji za velkou škodu, že slovenčina u nás není tolik slyšet. Kdyby jsi viděla jak předabovali do češtiny Dempsey a Makepeacovou, tak by jsi s toho "upadla". Hrůza, na to se nedá koukat !!!!!
Já sice sem tam také někdy netuším, ale u kluka se to snažím napravovat - Ferdu Mravence sleduje ve slovenčině :lol:

Jinak myslím, že tvá připomínka má opodstatnění. Koneckonců jsi Slovenka a některá z nás se k Angelice ve sloventšině také dostala :wink: :lol:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 31 led 2008, 16:54 
Vévodové
Vévodové

i kdyz jsem kapku off topic, musim reagovat.

Dempsey a Makepeaceova je jedna hoodne silna kapitola meho zivota. Tak jako ted je Angelika. Puvodni slovensky dabing je naprosto dokonaly, v cestine hruza! Vubec nevynikly jejich vzajemne forky, i hlasy byly dost blbe zvolene...no ja se na to divat nedokazala a nastesti mam na DVD kopii se slovenstinou :)

Naposledy upravil yenn dne 31 led 2008, 17:25, celkově upraveno 1

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 31 led 2008, 17:15 
Královská rodina
Královská rodina

yenn píše:
i kdyz jsem kapku of topic, musim reagovat.

Dempsey a Makepeaceova je jedna hoodne silna kapitola meho zivota. Tak jako ted je Angelika. Puvodni slovensky dabing je naprosto dokonaly, v cestine hruza! Vubec nevynikly jejich vzajemne forky, i hlasy byly dost blbe zvolene...no ja se na to divat nedokazala a nastesti mam na DVD kopii se slovenstinou :)

To je přesně to, o čem mluvím :!:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 31 led 2008, 17:32 
Baroni
Baroni

ja to udelala tak, ze jsem si dempseye a makepeacovou pujcila v knihovne jako knizku a chlamala se celou dobu co sem to cetla :-)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 31 led 2008, 17:54 
Královská rodina
Královská rodina

hej, viem, o čom hovoríte, stačí si pozrieť Angeliku v češtine a potom v slovenčine, no hrôzna na entú :roll: :roll: :roll:
Ináť vedeli ste, že Boris Farkaš, ten, čo daboval Dempseyho, daboval v slovenčine Joffreya? On bol v pohode, ale Studenková sa ani netriafala do Mercierovej otvárania úst :evil:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 31 led 2008, 19:44 
Královská rodina
Královská rodina

Precious píše:
hej, viem, o čom hovoríte, stačí si pozrieť Angeliku v češtine a potom v slovenčine, no hrôzna na entú :roll: :roll: :roll:
Ináť vedeli ste, že Boris Farkaš, ten, čo daboval Dempseyho, daboval v slovenčine Joffreya? On bol v pohode, ale Studenková sa ani netriafala do Mercierovej otvárania úst :evil:

Vážně? To mě s tou Studénkovou mrzí, protože jinak jí mám ráda :?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 01 úno 2008, 12:43 
Královská rodina
Královská rodina

Studenková je dobrá herečka, ale toto bola zrejme chyba slovenskej réžie. Malý príklad: scéna, keď sa Angelika 1x stretla s Básnikom na lodi. On sa jej pýta: "Bojíš sa seba?" Mercierová povie: "oui". V češtine Švormová povie: "bojím", čo približne zodpovedá otvoreniu úst na francúzske "oui". Kdežto v slovenčine je to doslovne preložené ako "áno", pričom pri tomto slove sa ústa otvárajú úplne ináč :evil:

No a teraz nás môže Dasha presunúť do nejakej novej témy, napríklad Preklady a dabing :)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 16 led 2011, 19:31 
Rytíři
Rytíři

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, zda některá z vás nenahrávala Angeliku se slovenským dabingem na DVD? Byla bych moc vděčná, kdybych se s někým mohla domluvit na kopii :-)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 20 led 2011, 08:23 
Královská rodina
Královská rodina

Zatinka, hoooodne dávno - keď dávali Angeliku prvýkrát so slovenským dabingom v novovzniknutej TV Markíza :wink: - tak som si ju nahrávala, ale to bolo v polke 90. rokov, takže len na kazetu. Si pamätám, ako boli diváci zvyknutí na český dabing šokovaní slovenským. Treba povedať, že na tú dobu to bol ozaj nezvyk, (takmer všetky filmy bývali za federácie s českým dabingom) a sám generálny riaditeľ to potom musel vysvetľovať vo svojej relácii. :D Pravda však je, že Slováci vtedy dabing robiť nevedeli, a tak vyzerala aj Angelika. Za tie roky sa však aspoň dačomu priučili :)

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina