Právě je 12 pro 2019, 11:35

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 102 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Filmová Angelika Bernarda Borderie
PříspěvekNapsal: 11 říj 2007, 23:40 
Hrabata
Hrabata

Ano, ano, jsou jen slabými odvary knih, ale to už tak u většiny filmů vzniklých na motivy románů bývá. Těžko se vměstná 14 dílů do pár hodin filmu.

A i když Michèle Mercier typově úplně neodpovídá knižní Angelice, pro mě to už navždycky bude její tvář, která se mi vybaví, když se řekne Angelika.

Na mě měly filmy zásadní vliv. A taky díky nim, jsem se vrhla na knihy. Kdybych neměla tajně odkoukanou Markýzu andělů zpoza dveří obýváku, když mi bylo možná osm, možná devět, třeba by mi knihy nepřišly nikdy pod ruky. Takže díky Bernarde Borderie.

Profil Poslat soukromou zprávu  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 12 říj 2007, 17:58 
Markýzové
Markýzové

Já jimi nepohrdám (tak úplně 8) ). Než jsem si Angeliku přečetla, měla jsem je strašně ráda. Jenže od té chvíle, co vím, jak to "doopravdy" bylo, mi začaly (alespoň poslední dva díly) strašlivě vadit :twisted: ...

Ten první, druhý (a třetí) ujdou ale ten zbytek? Strašné - tolik naprosto zbytečných a hlavně nesmyslných zkratek :cry: ...

Mně prostě přijde, že film i kniha jsou v tomhle případě dva naprosto rozdílné pohledy na jednu věc. A Mercierová rozhodně není Angelika - ta mi na tom asi ze všeho vadí nejvíc :evil: ...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 12 říj 2007, 18:04 
Hrabata
Hrabata

Já nevím, pro mě je to zvláštní pocit. Souhlasím, že poslední dva filmy jsou katastrofa. Ale když jsem se poprve, podruhé a potřetí dívala na Angeliku ještě jako dítě, tak pro mě prostě M. Mercierova tou Angelikou byla. Když jsem o nedlouho později začala číst román, představovala jsem si její tvář, ale povahu té pravé Angeliky. A kupodivu, to šlo. A když jsem se po létech znovu dívala na filmy, poté, co už jsem měla všechny knihy přečtené, tak už mi podání M. Mercier nepřišlo tak věrohodné. Ale ta tvář prostě zůstala a duši jsem si přiřadila tu knižní. Tak to u mě bylo. Jak vy si představujete Angeliku, když jí čtete?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 12 říj 2007, 18:07 
Hrabata
Hrabata

A ještě něco, je to sice spíš k M. Mercier než k Angelice, ale já ji dlouho neviděla v originále až asi před rokem jsem k němu nějak přišla. Přiznám se, že neumím francouzsky i když jsem samozřejmě rozuměla, protože znám texty téměř naspaměť, ale bez hlasu Libuše Šafránkové, pro mě ani M. Mercier není Angelikou. I ten hlas mně zněl v hlavě, když jsem ji četla.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 12 říj 2007, 18:13 
Markýzové
Markýzové

Je pravda, že pro někoho, kdo dřív viděl filmy než četl knihy (mezi něž se samozřejmě řadím i já :wink: ) je velmi obtížné představit si ji jinak než Mercierovou. I já jsem se při čtení párkrát přistihla, že myslím na ni. Ale když bych měla popsat, jak si ji představuji, tak by to bylo dost těžké - vidím ji tak nějak zahalenou v mlze :lol: ...

No, zkrátka tím chci říct, že ač Mercierovou nemám ráda, je obtížné si nevybavit její tvář při slově Angelika :twisted:... což je pro mě strašné!!! :wink:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 12 říj 2007, 18:16 
Hrabata
Hrabata

To chápu, protože když člověk čte, tak scénu nevidí jako nezávislý pozorovatel, ale očima osoby, která zrovna popisuje, co vidí okolo. Takže ve většině případů jsem taky byla v Angeličině hlavě, než že bych se na ní dívala a tudíž si ji vizualizovala. Nicméně, když došlo k tomu, že někdo popisoval Angeličin zjev, tak jsem se prostě nevyhla tomu, že jsem viděla Mercierovou, akorát se zelenýma očima :D

Předmět příspěvku: vzkaz pro angie
PříspěvekNapsal: 13 říj 2007, 21:23 
Rytíři
Rytíři

Michel Mercier dabovala Libuše Švormová, nikoliv Libuše Šafránková.

Předmět příspěvku: Re: vzkaz pro angie
PříspěvekNapsal: 13 říj 2007, 21:40 
Hrabata
Hrabata

daruna píše:
Michel Mercier dabovala Libuše Švormová, nikoliv Libuše Šafránková.

Máš naprostou pravdu, chybka se vloudila, měla jsem na mysli Libuši Švormovou, ale prstíky napsaly Šafránkovou. Tímto se omouvám za hrůzný omyl :D

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 14 říj 2007, 17:31 
Rytíři
Rytíři

Taky bych byla ráda, kdyby byla Angelika natočena pro kina, ale seriál je pole mého názoru jediná forma jak lidi přesvědčit, že Angelika není červená knihovna. V prvé řadě filmy se doposud uvádějí v nejsledovanějších časech, posledně Polsko cca před měsícem, na jaře Prima porazila prvním dílem ve sledovanosti i Novu a byla nasazena v sobotu v osm večer. Nedovedu si přestavit produkci filmu, která vsadí na to, že věrně zfilmuje celou Angeliku podle literární předlohy, a ještě vytáhne lidi od televize do kin na Angeliku červenou knihovnu . Proto musí nová verze Angeliky přijít za nimi domů. Jedině tak je šance, že dílo Angelika může ztratit nálepku červené knihovny. Proto jsem ve svém příspěvku upřednostnila seriál před filmovým zpracováním. Pokud se bude jednat o filmovou verzi, pak si myslím, že na ni čas přijde tak za dvě tři generace, kdy bude zapomenuto filmové zpracování Bernarda Borderiera.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 14 říj 2007, 20:30 
Site Admin
Site Admin

...a právě proto, že to není tak snadné, si práva na Angeliku už pár let přehazují televize i producent Ariel Zeitoun a nevědí nikdo, kde začít a tak ji odkládají a odkládají. :D

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 14 říj 2007, 20:36 
Hrabata
Hrabata

jeanne píše:
...a právě proto, že to není tak snadné, si práva na Angeliku už pár let přehazují televize i producent Ariel Zeitoun a nevědí nikdo, kde začít a tak ji odkládají a odkládají. :D

Podle mě je to dobře :wink:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 15 říj 2007, 18:08 
Rytíři
Rytíři

Podle mě je to nakonec taky dobře.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 17 říj 2007, 15:01 
Rytíři
Rytíři

Zapomenout na filmy Bernarda Borderieho? A už se zapomnělo na Sever proti Jihu?Myslím,že aspoň první díl si najde vždycky někoho kdo se na něj rád podívá a bude ještě hodně,hodně dlouho oživovaný.Jsou prostě filmy co splynou a filmy co zůstávají a Angelika naštěstí nebo pro někoho spíš naneštěstí pořád zůstává,ačkoliv má spoustu zarytých odpůrců,existuje min.stejné množství těch co jí podpoří. I když věk v kterém ji diváci sledují se postupně dost snižuje,spouta lidí se k ní vrací a ráda.Nové zpracování by muselo hlavně v mnoha věcech předčít to první a pak teprve se držet děje knihy,protože podstatou filmového průmyslu je vydělat a kdo vám pe na něco o čem si myslí,že ho zklame a ještě ho nemůže ničím překvyapitmusela by na to být reklama jako bejk :twisted:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18 říj 2007, 12:32 
Markýzové
Markýzové

Já ty filmy nemůžu vystát. Viděla jsem je snad jen jednou před tím, než jsem se dostala k románům, takže naštěstí nemám s Angelikou příliš spojenou ani Michele Mercier, která prostě Angelikou není. Nejvíc mi vadí, jak vnímají díky filmům postavu Angeliky ti, kteří romány neznají... Většinou negativně, což je škoda.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 10 úno 2008, 21:20 
Markýzové
Markýzové

Já jsem v těhle věcech nesmiřitelná no. K ničemu jsem se nedostala přes film, ale vždycky jsem první sahala po knize, pokud jsem usoudila, že mě námět zajímá. Dělám to doteď, když někde slyším o filmu podle zajímavé knižní předlohy, naprosto většinou si přečtu předlohu spíš než že bych šla na film. Asi zvláštní postup :). Pro mě je ten film tragédie, protože doteď vidím reakce okolí. I ti, které by kniha možná zajímala, jsou tak dalece ovlivnění filmem, že zkonstatují, že o nějaké povrchní huse a jejích milostných avantýrách číst nebudou. Takhle většina vnímá postavu Angeliky a tím ale bohužel i knižní předlohu. Ale je to těžké, možná máte pravdu. Já prostě téměř žádný film podle knižních předloh nepřijímám, ale to je můj problém :).

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 102 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]