Právě je 04 srp 2020, 18:52

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 277 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 19  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29 pro 2013, 12:02 
Moderator
Moderator

Miška píše:
Ale Lanvin má jazvu na pravom líci !

Kdyby byl zrovna tohle největší relaps nového remaku, byl by pro mě Zeitoug Pánbůh :roll:

Profil Poslat soukromou zprávu  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29 pro 2013, 20:13 
Rytíři
Rytíři

Ja sa celkom teším na nové spracovanie - darmo je ... kniha je iba jedna, každý ju číta ináč a ináč aj chápe. Neverím, že by niekto dokázal zrežírovať film podľa všetkých predstáv nás, čitateľov. Film si pozriem rada, aspoň sa tu budeme vedieť "vyrozprávať" :-). K obsadeniu iba toľko, je mi ľúto, že sa Vám Lanvin nie veľmi páči, je celkom charizmatický, akurát by bol vekom vhodenjší do Nového sveta :-) Ale ak svoju rolu zvládne, možno bude fakt OK -). O predstaviteľke Angeliky sa veľmi vyjadrovať nechcem, lebo sa mi nepáči jej "novovekosť". Z ukážok, ktoré ste tu "prilepili", sa mi ale jej prejav vo filme celkom páči. Som však veľký optimista, nechám sa prekvapiť. Budeme mať nad čím premýšľať a porovnávať...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29 pro 2013, 20:42 
Rytíři
Rytíři

Neviete niekto, čo je s premierou filmu??? prečo ju odložili a či a kedy bude?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30 pro 2013, 00:32 
Rytíři
Rytíři

A ešte má aj bradu :shock: :shock:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30 pro 2013, 00:39 
Rytíři
Rytíři

Abulienka píše:
Neviete niekto, čo je s premierou filmu??? prečo ju odložili a či a kedy bude?

Tak bude určite, asi niekedy vo februári u nás

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 31 pro 2013, 21:13 
Hrabata
Hrabata

Ahojte, tu je článok o filmoch v roku 2014. Je tam spomenutá aj Angelika.

http://kultura.idnes.cz/filmy-2014-ctg- ... lmvideo_ts

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 25 led 2014, 19:14 
Královská rodina
Královská rodina

Mám tu jednoduchý preklad rozhovoru s Anne Golon na tému nový film, ktorý mi poskytla jedna moja kamarátka z Francúzska:
"Žene, s ktorou sa stretávame, sa uľavilo. Šesťdesiat rokov nato, ako stvorila Angeliku, je Anne Golon konečne šťastná, páči sa jej nová filmová adaptácia. Počas skúšobného premietania "sa to ľuďom páčilo, na konci vzlykali, take môžem zomrieť šťastná". Pani Golon má 92 rokov a je troche nahluchlá, ale stále plná energie. Začala písať ďalšiu knihu (časť), bude sa odohrávať v Novom Svete, počas obdobia zrušenia Nantského ediktu. "Celý príbeh mám už v halve, musím ho už len napísať." Je tomu už dvadsaťsedem rokov, čo vyšiel posledný diel a fanúšikovia snívajú o ďalšom. Anne Golon je druhá najpopulárnejšia spisovateľka Francúzska. "Predpokladá sa, že som miliardárka," ale v deväťdesiatych rokoch bola na dne, v roku 1986 dostávala za svoje knihy veľmi málo peňazí, napriek tomu, že vo svete sa predali milióny výtlačkov (vyzerá to tak, že ju okradol jej editor). Konečne v roku 2005 jej editor vrátil peniaze, súhlasila stretnúť sa s režisérom a Ariel ju "dobyl" svojou vášňou.
Na pôvodný film má Anne Golon veľmi zlé spomienky. Hercom bolo zakázané rozprávať sa s ňou počas nakrúcania. Nesúhlasila s tým, čo napísal scénarista, skončila so spoluprácou a nebola ani pozvaná na premiéru. Robert Hossein mal vždy zlú náladu, ale Joffrey je predsa veselá povaha! A Michele Mercier nikdy nepochopila postavu Angeliky. Anne Golon sa teraz veľmi páčia Nora a Gerard. Gerard je slobodná duša, ako Joffrey. A Nora má Angelikinu energiu. Je to ako znovuzrodenie a zadosťučinenie za všetky tie zlé recenzie, ktoré mala v osemdesiatych rokoch, kedy ju nepovažovali za seriózneho autora.
"Ľudia hovorili, že Angelika je pobehlica, ale ona vo veku 45 rokov spala iba s ôsmymi mužmi, čo je oveľa menší počet, ako dnešné dvadsaťpäťročné dievčatá."

Ďalej tu mám názor od inej kamošky z Francúzska, pýtala som sa jej, aké sú reakcie na nový film. Odpísala mi, že ona síce film nevidela a knihu nečítala, ale videla v TV, že recenzenti nie sú veľmi nadšení: Joffrey prišiel o svoju hravosť a záhadnosť, Angelika sa nebúri, a vedľajšie postavy takmer vôbec neexistujú. Ďalej písala, že Lanvina (napriek tomu, že je o viac ako 20 rokov starší ako Hossein, keď hral v "Angelike") vybrali zrejme preto, lebo je vo Francúzsku slávny.

Takže, dámy, je to na nás, čo si vyberieme. Asi treba naozaj vidieť a potom súdiť.
:)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 26 led 2014, 00:24 
Rytíři
Rytíři

Ja osobne veľmi pekne ďakujem za akúsi tvoju súkromnú recenziu,som vďačná za akúkoľvek zmienku o novom filme, lebo je o ňom veľmi málo informácií, ako keby sa ani žiadny nekonal :)
neviem sa už dočkať a určite si svoj názor spravím sama. veľmi sa naň teším.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27 led 2014, 12:13 
Královská rodina
Královská rodina

Také děkuji Kristínko.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 28 led 2014, 13:12 
Site Admin
Site Admin

Jestli cituješ důvěryhodný zdroj, tak v něm AG prozradila něco, na co tolik čekáme: "...bude sa odohrávať v Novom Svete, počas obdobia zrušenia Nantského ediktu..." (ale osobně jsem spíš doufala, že se bude odehrávat ve Francii).

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 28 led 2014, 19:29 
Královská rodina
Královská rodina

No, když nad tím tak přemýšlím, příjde mi, že logicky by Angelika stejně měla skončit v Americe (i když bych si přála opak).
Ve Francii vládne silný král, i když by se s ním Joffrey usmířil, stejně by nemohl žít jako jeho poddaný, navíc král zruší edikt Nantský čili se jeho názory ohledně hugenotů budou rozcházet jak s Joffreyem tak s Angelikou. Přesto ale mezi obdobím kdy končí poslední knížka a zrušením ediktu je ještě několik let ne? Takže v té době by se Angelika přece jen mohla na nějakou dobu do Francie vrátit?

(ano vím že tyhle úvahy do téhle diskuze moc nepatří, kdyžtak to přesuňte, ale nemohla jsem si pomoct to sem nenapsat :wink: )

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29 led 2014, 11:06 
Královská rodina
Královská rodina

jeanne píše:
Jestli cituješ důvěryhodný zdroj, tak v něm AG prozradila něco, na co tolik čekáme: "...bude sa odohrávať v Novom Svete, počas obdobia zrušenia Nantského ediktu..." (ale osobně jsem spíš doufala, že se bude odehrávat ve Francii).

mám to z jedného časopisu, link nemám, len obrázok, ktorý mi poslala tá moja kamarátka, a nedá sa tam všetko prečítať. Môžem ho skúsiť sem zavesiť. Ona mi to preložila do angličtiny a keďže nie je v tomto jazyku stopercentná, je možné, že niečo je preložené veľmi voľne :? Konkrétne tá veta znela: "it will take place in the new world around the « reformation of edit de Nantes ..." Tiež som si myslela, že Angelika skončí v Európe a trochu ma to mrzí...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29 led 2014, 12:06 
Královská rodina
Královská rodina

Precious píše:
jeanne píše:

mám to z jedného časopisu, link nemám, len obrázok, ktorý mi poslala tá moja kamarátka, a nedá sa tam všetko prečítať. Môžem ho skúsiť sem zavesiť. Ona mi to preložila do angličtiny a keďže nie je v tomto jazyku stopercentná, je možné, že niečo je preložené veľmi voľne :? Konkrétne tá veta znela: "it will take place in the new world around the « reformation of edit de Nantes ..." Tiež som si myslela, že Angelika skončí v Európe a trochu ma to mrzí...

Mě ne :) . Dovedu si Angeliku představit, jak přijede ke dvoru jako nějaká superstar :wink: nebo Kleopatra se svým triumfálním přijezdem do Říma , ale už si nedovedu představit, že by tam zůstala. Co hledat v Evropě? Co hledat u dvora? Po mystice Kanady by mi připadalo všechno ploché a povrchní. Její duše by tam akorát trpěla.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29 led 2014, 20:14 
Rytíři
Rytíři

Tania, to si napísala veľmi pekne, tiež mám z toho taký pocit. Triumfálny návrat do Paríža - som tu, žijem, som stále krásna a hlavne - som slobodná a preto sa vraciam do svojej zasľúbenej zeme.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29 led 2014, 20:21 
Site Admin
Site Admin

Možná by se jí mohlo zdát ve Francii všechno povrchní, ale na druhou stranu, i velký Quebec je jenom venkov, lidé ve vyhnanství... Ve starém světě se zkráta dějí větší věci, víc zajimavých lidí, víc zábavy - a to bych ráda viděla na závěr. Hlavně ne depresivní ladění posledních dvou knížek.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 277 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 19  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]