Právě je 19 říj 2018, 18:08

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 276 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Filmová Angelika Ariela Zeitouna
PříspěvekNapsal: 09 pro 2017, 13:13 
Královská rodina
Královská rodina

PenelopaW píše:
Jen mne napadla glosa k "novému" Desgrezovi... Ve filmu ho de La Reynie oslovuje jako Bartoloměje

Při studování reálií a informací o justičním systému Francie jsem narazila na další Zeitounův lapsus - de La Reynie, který ve filmu Desgreze :desgrez: lanaří v k policii, byl v době Peyracova procesu soudním radou v komoře žádostí při pařížském parlamentu. Policejním ředitelem se stal až v roce 1667! V době procesu stál v čele policie pan d'Aubray, otec travičky markýzy de Brinvilliers! Tudíž La Reynie, s tou ohavnou kozlí bradkou a ani vzhledově neodpovídající budoucímu nadřízenému Desgreze :desgrez: , nemohl tohoto verbovat ;) . Nemluvě o tom, že v době procesu (1660/1661) bylo La Reyniemu, který se narodil v roce 1625, nějakých 35 - 36 let... :disagreement:

...A to už nezmiňuji drobný detail, že Desgrez :desgrez: si již coby advokát přivydělávám melouchařením pro policii, takže přemlouvat ho, aby opustil řemeslo, bylo trochu bezpředmětné :) .

(Já vím, že nadužívám smajlíka pro Desgreze :desgrez: , ale nemohu se ho nabažit :mrgreen: .)

Přílohy:
2017-12-09_25.png
2017-12-09_25.png [ 113.67 KiB | Zobrazeno 678 krát ]
2017-12-09_1_25.png
2017-12-09_1_25.png [ 106.25 KiB | Zobrazeno 678 krát ]
Portrait_de_Nicolas_Gabriel_de_...De_lArmessin_btv1b8408000j_30.jpg
Portrait_de_Nicolas_Gabriel_de_...De_lArmessin_btv1b8408000j_30.jpg [ 37.51 KiB | Zobrazeno 678 krát ]
 Profil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: 10 pro 2017, 22:01 
Královská rodina
Královská rodina

PenelopaW píše:
PenelopaW píše:
Jen mne napadla glosa k "novému" Desgrezovi... Ve filmu ho de La Reynie oslovuje jako Bartoloměje

Při studování reálií a informací o justičním systému Francie jsem narazila na další Zeitounův lapsus - de La Reynie, který ve filmu Desgreze :desgrez: lanaří v k policii, byl v době Peyracova procesu soudním radou v komoře žádostí při pařížském parlamentu. Policejním ředitelem se stal až v roce 1667! V době procesu stál v čele policie pan d'Aubray, otec travičky markýzy de Brinvilliers! Tudíž La Reynie, s tou ohavnou kozlí bradkou a ani vzhledově neodpovídající budoucímu nadřízenému Desgreze :desgrez: , nemohl tohoto verbovat ;) . Nemluvě o tom, že v době procesu (1660/1661) bylo La Reyniemu, který se narodil v roce 1625, nějakých 35 - 36 let... :disagreement:

...A to už nezmiňuji drobný detail, že Desgrez :desgrez: si již coby advokát přivydělávám melouchařením pro policii, takže přemlouvat ho, aby opustil řemeslo, bylo trochu bezpředmětné :) .

No ty si si všimla veci ktoré si mnohé z nás nevšimli :ok: ....

Zeitoun popustil uzdu svojej šialenej fantázii absolútne bez ohľadu na historické fakty
(a tiež bez ohľadu na románovú predlohu)
a na toho Bartolomeje si nespominam ..to je sila! :roll: :roll:
to ten jeho filmový team nebol ani len schopný rešersovat v Internete, keď už nič iné? UF!

PříspěvekNapsal: 11 pro 2017, 12:09 
Královská rodina
Královská rodina

Tak ono stačí, když vidím některé počiny domácích režisérů - třeba seriál o 20. století historici hrozně sepsuli, přitom tam byly věci, které jsou notoricky známé a velmi lehko zjistitelné. Já to díkybohu nesledovala, ale kultovní prý byla scéna, kdy Edvard Beneš během koupele ve vaně převzal informaci o mnichovském diktátu, a pak po vilce běhal v afektu nahatý :lol: . Takže Bartoloměj, La Reynie, který neprávničí, ale rovnou vede policii v době, kdy ji vedl někdo jiný, nosí bradku a je dvakrát starší, popř. nestárnoucí princ de Condé... to jsou jen takové bonbonky :lol: .
moirra píše:
No ty si si všimla veci ktoré si mnohé z nás nevšimli :ok: ....

To bude tím, že já jsem velmi úzce zaměřená :lol: .

PříspěvekNapsal: 26 pro 2017, 19:35 
Královská rodina
Královská rodina

Další blbina:

Ve filmu jde Desgrez za Angelikou za Velkým korzárem s tím, že si za peníze najmou Flipota (ve filmu jako dospělého muže), aby vyšplhal po zdi hradu Plessis a našel tam skříňku s úpisy a jedem. Desgrezovi je tam řečeno, že se jednou proti lidem z podsvětí obrátí, že mu nevěří, a on argumentuje tím, že zatím je tím, kdo platí a hodí jim měšec s penězi.

A) Desgrez už v této době pracoval pro policii, přivydělával si na tajňačku vedle práce advokáta. Takže ho už v této době velmi dobře znali a pochybuji, že by mu poskytovali služby, byť za úplatu.

B) Citát: Spletí malých špinavých a páchnoucích uliček vedla cesta do království noci a hrůzy. Socha věčného otce označovala hranici, kterou si žádný policista nebo strážný nedovolil překročit, aniž riskoval smrt. Ani počestní občané sem nechodili. (Světla a stíny Paříže, s. 137)

PříspěvekNapsal: 18 led 2018, 16:46 
Královská rodina
Královská rodina

Polska Angelikolozka mi zasa poslala zaujimavy link na to ako sa natacal novy film a potom
sa prirabali rozlicne efekty, napriklad svetelne filtre ale upravovaal sa aj krajinka atd. ...

takze pre zaujimavost a pre fanusicky noveho filmu:

https://vimeo.com/128994958

a ešte jedno, ktoré dokazuje že fanúšikovia sú lepší režiséri - video je nazvané:

Popravený u Notre Dame

https://www.youtube.com/watch?v=CdP8R2LbBk0

PříspěvekNapsal: 18 led 2018, 17:45 
Královská rodina
Královská rodina

Tos mi připomněla jeden dotaz - pokud Joffreye popravili 28. 1., nebyla Seina ještě pod ledem?? Minimálně by ta voda byla hodně studená, když se do ní Angelika vrhla, ne? :?

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 276 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]