Právě je 20 kvě 2019, 13:34

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 355 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pro jednu jedinou ženu - diskuse
PříspěvekNapsal: 14 bře 2019, 20:26 
Vévodové
Vévodové

Myslela jsem si, že se Anne nebude schovávat věčně. Dokud je Veverka u kormidla, asi ten návrat nebude možný, ale co pak? Jsem vážně zvědavá, jak tuto zápletku vyřešíš.
Bude to pro ni jistě velké dilema, popsala jsi její pocity moc hezky :
Díky svému milenci i novým přátelům z řad prostých Pařížanů dívka objevila dosud netušený svět, který nebyl tolik svázán neviditelnými pravidly dvora, a v mnoha ohledech byl mnohem svobodnější.

Při čtení těchto kapitol jsem také myslela na Angeliku a Joffrey - těm už se svět obrátil vzhůru nohama.

Výlet za hradby Paříže a popis krajiny podle Guy de Maupassanta mi připomněl jeho jednu rozvernou povídku, kdy prostitutky vyrazily na venkov. Holky si to užily stejně jako A+D. Je to fajn hodit občas všechny starosti za hlavu a vyrazit za zábavou. (A proto zítra vzhůru na hokej!)

A moc hezky se s Anne staráš o Sorbonnu :ok: .

Profil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: 14 bře 2019, 20:34 
Královská rodina
Královská rodina

Tereza píše:
Při čtení těchto kapitol jsem také myslela na Angeliku a Joffrey - těm už se svět obrátil vzhůru nohama.

Ještě ne ;).

A ty prostitutky zní dobře, napiš prosím, oč šlo, to si chci přečíst :) .

Na hokej v koutku mysli myslím, tak doufám, že vyhráváte!

PříspěvekNapsal: 14 bře 2019, 20:44 
Vévodové
Vévodové

PenelopaW píše:
Tereza píše:

Ještě ne ;).

V červnu 1660 byl přece Joffrey zatčen.

PříspěvekNapsal: 14 bře 2019, 20:53 
Královská rodina
Královská rodina

Tereza píše:
PenelopaW píše:
Tereza píše:

Ještě ne ;).

V červnu 1660 byl přece Joffrey zatčen.

Mně to pak taky došlo, když jsem ten příspěvek odpálila. Že Joffrey už je někde na cestě v kočáře se zataženými záclonkami a Angelika se ptá, kam jí zmizel...

PříspěvekNapsal: 16 bře 2019, 22:48 
Královská rodina
Královská rodina

PenelopaW píše:
A máme zde kapitolu 17tou, v níž ještě odhalíme Desgrezovy i Anniny skryté dovednosti, o nichž ten druhý neměl (po nějakém roce randění!) ani potuchy.

Je to tady 8) .

PříspěvekNapsal: 17 bře 2019, 16:21 
Královská rodina
Královská rodina

Penelopo, byla jsem zvědavá na ty skryté dovednosti. Vyprávění bylo jako vždy super. :applaus: :ok:
Desgrez se pěkně předvedl. Nepřividělával si někdy touto dovedností někde na náměstí nebo na mostě? :desgrez: :mrgreen:
Anna se také snažila. Výlet se vydařil. :agree:

PříspěvekNapsal: 17 bře 2019, 23:21 
Vévodové
Vévodové

To byl opravdu povedený výlet :zachrana: .
Také znám pár lidí, kteří umí hýbat ušima jako Anna, vždycky se při tom pohledu nasmějeme. Mimochodem, je dokázáno, že naši předkové uměli všichni hýbat boltci - svaly za ušima měli značně vyvinuté, sluch byl pro ně životně důležitý.
Myslím, že co se týká Desgreze a chození po rukou, je to pěkný filuta. Anně napoprvé ukázal takovou nevinnou, milou dovednost. Určitě toho má v rukávu víc a třeba ještě někdy předvede nějakou pořádnou ptákovinu.

Oba v přírodě nabili baterky, moc jsem jim nějaký ten oddech přála, ale už jsem zvědavá, co se bude dál dít v Paříži. Vždyť po krásných a teplých dnech obvykle přichází bouře.

PříspěvekNapsal: 18 bře 2019, 11:50 
Královská rodina
Královská rodina

mimi píše:
Desgrez se pěkně předvedl. Nepřivydělával si někdy touto dovedností někde na náměstí nebo na mostě? :desgrez: :mrgreen:

Tereza píše:
Myslím, že co se týká Desgreze a chození po rukou, je to pěkný filuta. Anně napoprvé ukázal takovou nevinnou, milou dovednost. Určitě toho má v rukávu víc a třeba ještě někdy předvede nějakou pořádnou ptákovinu.

Mimi, tipovala bych si, že by ho sestra nenechala :) . Takže možná jen v pařížských uličkách machroval před ostatními kluky... Ale co my víme, třeba to později zúročil při nějakém inkognito případu, kdy musel proniknout v převleku třeba na jarmark :lol: .

Terezo, řekla bych, že :desgrez: Anně předvedl již mnoho svých dovedností, buďme rády za tuto nevinnou ;) . Čertví, co v tom chlapovi ještě dříme... některé věci je lepší nevědět :P .

Tereza píše:
už jsem zvědavá, co se bude dál dít v Paříži. Vždyť po krásných a teplých dnech obvykle přichází bouře.

Pořádná bouře a liják přijdou na přelomu září a října, ale vím, jak to myslíš ;) . Jeden malý mráček vyčaruje Anna ještě na břehu Seiny, kde jsme je zanechali, ale Desgrez ho rychle a nekompromisně rozežene. Žel, jak Ti neomylná intuice napovídá, za obzorem modré oblohy se již stahují mnohem temnější mračna...

P.S.: Velmi decentně umím hýbat ušima i já :) .

Naposledy upravil PenelopaW dne 18 bře 2019, 21:49, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 18 bře 2019, 13:28 
Královská rodina
Královská rodina

Penelopo, sestra neměla oči všude a pán advokát přiznal při setkání v hospodě nějaké ty hříchy. ;) V době po procesu s Joffreyem, kdyby se přidal k nějaké potulné komediantské společnosti, tak tam by byl docela dobře za větrem. :desgrez:

Doba, která je před Annou a Desgrezem, už nebude idyla, ale přijde ta vichřice. :disagreement:

PříspěvekNapsal: 19 bře 2019, 15:10 
Královská rodina
Královská rodina

chodenie do prírody za mesto teda zrejme fičalo v každom storočí :mrgreen: a fičí dodnes ...

a myslím že Anna a Desgrez si užili naozaj dokonalý deň :ach: ,
na ktorý budú ešte dlho spomínať

„Ta vaše zimomřivost mne nesmírně uráží. Kdykoli se mi podaří vás pořádně rozehřát, hned se zase oblékáte. Přísahám, že jednoho dne vás pomiluji tak, že zůstanete ležet nahá, s rozhozenými údy, a neschopná sáhnout, byť jen po spodní košilce.“

neviem ako to dopadlo s Annou, ale túto hrozbu sa mu :desgrez: jednoznačne podarilo zrealizovať na Anegelike :eyes:

toto je skoro prorocká predpoveď:

Anna skrytá za vrbičkami se rozesmála: „Věřte mi, že to se vám nikdy nepodaří, mistře Desgrezi. To dřív umilujete jinou ženu, než by mně přestalo být chladno.“

mňa inak zaujal (zrejme starostlivo vybraný a zrešeršovaný) obsah Desgrezových vrecák ....

hlavne mi už zasa nedalo pokoj to kresadlo :roll: ktoré som už kedysi dávno rešeršovala do fikcie noci na zámočku ....

áááá a konečne som našla ako vyzeralo to vreckové balenie:

Obrázek

ostatné veci su jasné, ale načo mal ten malý placatý kamínek :?: :roll:

PříspěvekNapsal: 19 bře 2019, 15:50 
Královská rodina
Královská rodina

Vidíš a já viděla i křesadlo, které vypadalo úplně jinak + křemenem se o něj křesaly jiskřičky :) . Něco takovéhleho:

https://www.drakkaria.cz/umelecke-kovar ... gJvTPD_BwE

Placatý kamínek tipuji na házení žabek, neb v každém muži je stále skrytý malý hravý hoch, tak nač jej upírat Desgrezovi ;) . Joffrey si dětskou zvídavost saturoval v laboratoři, :desgrez: oproti němu tolik možností si hrát neměl :) .

Nu a ta narážka na Angeliku je naprosto zjevná, jsem ráda, žes ji okomentovala ;) .

moirra píše:
ostatné veci su jasné, ale načo mal ten malý placatý kamínek :?: :roll:

Mně by docela zajímalo, co nosili po kapsách ostatní pánové z Angeliky. I dnes mají muži v oblibě tahat vše možné po kapsách (osobně nenávidím napucanou šrajtofli či mobil v zadní kapse kalhot), takže už jsem se párkrát zamýšlela nad tím, co mohl nosit třeba pan hrabě, Filip či král Slunce. Joffrey by namísto placatého kamínku mohl mít olověnou stříbronosnou rudu :lol: . Filip kapesní zrcátko, hřebínek a příruční jezdecký bičík, Ludvík pak malý notýsek s přehledem denního plánu a rozpisem milenek :mrgreen: . Colin Paturel antistresové čínské kuličky, aby to vydržel nejen s Mulajem Ismailem, ale aby měl trpělivost i s otroky, a pan Berne bibli a mořského ježka, kterého by mačkal v dlani, kdykoli by měl pocit, že na svoji služebnou kouká jinak než jako na služebnou ;) .

Naposledy upravil PenelopaW dne 20 bře 2019, 11:10, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 20 bře 2019, 11:01 
Královská rodina
Královská rodina

Konec kapitoly... Na konci je pár zmínek o pařížských věznicích a mně to nedá, abych sem nepřipojila úryvek z kánonu:

Z vězení se dá vyjít. Věděla, že nejobávanější pařížské vězení je arcibiskupské, postavené pod hladinou Seiny, kde v zimě stoupá voda a vězeň je v nebezpečí, že se utopí, a pak Chátelet a Hôpital, které jsou vyhrazeny pro prostý lid. Bastila byla aristokratické vězení. Kromě několika hrůzostrašných historek, které se vykládaly o kobkách v jejích osmi hradních věžích, bylo veřejně známo, že pobyt v jejích zdech nikoho nezneucťuje.

(Markýza andělů II, s. 50)

O biskupské věznici zde:
https://cs.wikipedia.org/wiki/For-l%27Évêque

Bastila:
viewtopic.php?f=22&t=538&start=30&hilit=bastila#p24439

Ale na Bastilu ještě dojde...

PříspěvekNapsal: 21 bře 2019, 00:33 
Královská rodina
Královská rodina

PenelopaW píše:
O biskupské věznici zde:
https://cs.wikipedia.org/wiki/For-l%27Évêque

konečne som prišla na to prečo niektoré linky nefungujú :la-polak-fun: - je to zrejme ako pri písaní sms
ako ten link kopíruješ nespozná to všetky znaky

zrejme má toto fórum problém z francúzskymi apostrofami v adresách linkov :roll: a možno aj inými znakmi - tak som tú poslednú časť za slovom wiki skopírovala zvlášť a prepísala ako to je na wiki :writer:

správna adresa linku vyzerá takto: https://cs.wikipedia.org/wiki/For-l'Évêque

ale ani takto to nefunguje - jedine že si to niekto skopíruje celé a vloží, čo u tvojho tiež funguje

hoci tvoje posledné slovo vyzerá inak :roll:

aj mne sa to zle sem skopírovalo -
moje skopírované zasa vyzeralo takto: https://cs.wikipedia.org/wiki/For-l%27%C3%89v%C3%AAque

vyzerá to príšerne - ale na moje počudovanie je to jediný link čo tu funguje priamo
(smajlik opice držiacej sa za hlavu)

PS: dávam to sem a nie do súkromnej správy aby aj ostatné holky vedeli čo s takými linkami ak by sa im stalo že link nefunguje ako treba

v každom prípade díky za zaujímavý odkaz :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 21 bře 2019, 00:52 
Královská rodina
Královská rodina

ad koprivy: kto druhému jamu kope sám do nej spadne ....

takže sa mladá slečna nemusí čudovať že ju teraz svedí zadeček :mrgreen:

ja osobne sa teším na popis udalostí ktoré už poznáme z Angelikynho hľadiska, z pohľadu Desgreza :desgrez:

a som napnutá na dôvody prečo toto bol ich posledný deň ....

PříspěvekNapsal: 21 bře 2019, 10:26 
Královská rodina
Královská rodina

moirra píše:
ja osobne sa teším na popis udalostí ktoré už poznáme z Angelikynho hľadiska, z pohľadu Desgreza :desgrez:

Zasekla jsem se pořád v té Bastile a ne a ne s tím hnout, takže kdybys měla čas a chuť být mojí co-autorkou, můžeš vystupovat jako Joffrey a já jako Desgrez ;) :) .

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 355 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]