Právě je 23 zář 2019, 03:44

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 418 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pro jednu jedinou ženu - diskuse
PříspěvekNapsal: 02 zář 2019, 18:47 
Královská rodina
Královská rodina

Penelopo, to byl výstižný úvod k setkání Desgrez s jeho klientem. Na to jsem opravdu zvědavá a těším se. Trochu mi začíná chybět Anna. Jsem napnutá, co chtěla panu advokátovi tenkrát říci. Jak moc se trápí tím nečekaným a tvrdým ukončením vztahu.
Loudunskou aféru jsem znala. Při čtení procesu s Joffreyem jsem si říkala, že se tím paní A.G. inspirovala.
Ta ruka osudu mě nějak zapadla po předchozí čtení fikce. Snad na to mělo vliv setkání Desgreze a Angeliky.
K Anninu přání nevím jestli se jí to vyplnilo, jak si o tom snívala. Asi moc ne. :disagreement:

Profil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: 03 zář 2019, 08:25 
Královská rodina
Královská rodina

mimi píše:
Trochu mi začíná chybět Anna. Jsem napnutá, co chtěla panu advokátovi tenkrát říci. Jak moc se trápí tím nečekaným a tvrdým ukončením vztahu.

Na Annu si budeš muset nějakou dobu počkat... teď to bude hlavně o Desgrezovi a procesu...
mimi píše:
Ta ruka osudu mě nějak zapadla po předchozí čtení fikce. Snad na to mělo vliv setkání Desgreze a Angeliky.

Vliv to nemělo :). "Ruka osudu" byl artefakt, který používali hledači pokladů, a s kterým mj. obchodovala Voisinová, poté, co jí městský kat dělal dodavatele. Jednalo se o ruku nebožtíka, která se nějak vyvařila, a jejíž kosti měli ukazovat hledačům, kde leží poklad... :) Samozřejmě, že až nebudu hledat, tak k tomu najdu víc ;).

PříspěvekNapsal: 13 zář 2019, 20:35 
Královská rodina
Královská rodina

A tak jo... k víkendu tam je další část. Ve wordu má skvělé 2 a půl strany, tady je to takový delší odstaveček...

PříspěvekNapsal: 16 zář 2019, 00:47 
Královská rodina
Královská rodina

Moc, moc jsem se těšila na setkání pánů Peyraca a Desgreze, a najednou jsem z toho celá taková bolavá jako po chřipce.
Byly to sice (jak autorka :writer: říká ) jen dvě a půl stránky ve Wordu, ale byly sakra dobré :agree: .
Zprostředkované svědectví o cele a celkovém stavu Joffreye de Peyrac bylo opravdu působivé. Myslím, že Joffrey už v tuto chvíli věděl, že je to pravděpodobně jeho konec. Mučení a ponižující podmínky jistě nebyly standardem pro vysokého šlechtice.
A ta jeho provotní nedůvěra hraničící až s opovrhováním Desgreze, která proběhla ze strany J.d.P. téměř beze slov a za asistence ironického pohledu, se mi moc líbila.
Doufám, že se po přečtení listu od manželky rozpovídá.
Opravdu moc se těším na pokračování. A kladu si otázku, co všechno pak Desgrez po prvním setkání s Joffreyem Angelice zamlčí.

PříspěvekNapsal: 16 zář 2019, 10:39 
Královská rodina
Královská rodina

Ó, děkuji za pochvalu! Mohu prozradit, že příště nás čeká Angeličin dopis :eyes: .
Tereza píše:
A kladu si otázku, co všechno pak Desgrez po prvním setkání s Joffreyem Angelice zamlčí.

Nu, to, co Desgrez řekl či neřekl, je obsaženo v kánonu (Markýza andělů 2, část Popravený u Notre-Dame, kapitola 7):

Konečně Angelika zahlédla Desgreze; přecházel padací most a vracel se k ní. Srdce se jí rozbušilo těžko definovanou zlou předtuchou.
Zdálo se jí, že má advokát nějakou divnou chůzi a zvláštní výraz ve tváři. (...)

PříspěvekNapsal: 16 zář 2019, 13:26 
Královská rodina
Královská rodina

PenelopaW píše:
Nu, to, co Desgrez řekl či neřekl, je obsaženo v kánonu (Markýza andělů 2, část Popravený u Notre-Dame, kapitola 7):

Konečně Angelika zahlédla Desgreze; přecházel padací most a vracel se k ní. Srdce se jí rozbušilo těžko definovanou zlou předtuchou.
Zdálo se jí, že má advokát nějakou divnou chůzi a zvláštní výraz ve tváři. (...)

Co řekl Desgrez v kánonu vím, ale co ještě si Ti dva muži při tomto prvním shledání v cele ještě řeknou, to je mi zatím utajeno. Tento rozpor jsem měla na mysli.

PříspěvekNapsal: 16 zář 2019, 13:35 
Královská rodina
Královská rodina

No jo, mně nedošlo, žes to na rozdíl ode mne nečetla :mrgreen: . Ale přivedlo mne to na moc hezkou myšlenku, kterou ihned zapracuji!

PříspěvekNapsal: 16 zář 2019, 18:44 
Královská rodina
Královská rodina

Penelopo, vyprávění bylo kratičké a zatím ještě zůstává dost neznámého. Jinak popis cely a první setkání odpovídá mým představám. Kobka, která musela Joffreyovi působit ponížení lidské důstojnosti. Fyzicky vyčerpaný člověk mučením. Odmítání advokáta a ironický výraz. Jsem zvědavá na obsah dopisu od Angeliky a Joffeyovu reakci.

PříspěvekNapsal: 20 zář 2019, 10:31 
Královská rodina
Královská rodina

PenelopaW píše:
Mohu prozradit, že příště nás čeká Angeličin dopis :eyes: .

A je tam...

Dasha coby beta-čtenář zpochybňovala tykání v korespondenci. Přímo napsala: "nemyslím si, že by Agelika manželovi v dopise, který bude pravděpodobně číst někdo cizí, tykala. V kánonu je psáno, že mu tykala pouze důvěrně a o samotě (a ještě ne vždycky)." S tím souhlasím a pod to se podepisuji, ale to tykání mi v závěru přišlo silnější než vykání, a tak jsem si jej - jen v této závěrečné pasáži - dovolila ponechat.

Bude-li zájem, v neděli přihodím pokráčko ;) . Jen sebou musím hnout, neb další kapitolu mám jen v konceptu, následující (proces) tak v 1/8 a poslední kapitolu první části vůbec...

PříspěvekNapsal: 20 zář 2019, 21:52 
Královská rodina
Královská rodina

Takhle nějak jsem si představovala Angeličin dopis. Protkaný milosrdnou lží, doporučující Desgreze. Přiznání těhotenství. A najednou jsou malé informace, které jim i nám v každodenním shonu připadají běžné , povýšeny na ty nejvzácnější momenty našich životů - třeba slova o tom, jak se daří synkovi.
Psát takový dopis na jedné straně a čist ho na straně druhé jsou jistě ty nejniternější a nejtěžší chvíle, které nejdou vymazat z paměti. Já v tento okamžik vidím zlom i u Desgreze, který bude na Angeliku od této chvíle pohlížet jinak než na ženu, která má ta nejkrásnější prsa, jaká kdy viděl. Na tento dopis si možná Desgrez v budoucnu nejednou vzpomene - třeba v okamžiku, kdy bude muset prosící Angeliku odstrčit od kočáru.

Mám k dopisu jedinou poznámku, která vychází z něčeho, nad čím jsem už dávno přemýšlela a co mám také už napsáno ve fikci a co je dle mého docela slovo do pranice. Je to jen můj osobní pocit, ale představuju si, kdybych psala takový dopis takovému muži já, jsem přesvědčená, že bych tři vykřičníky na závěr, dokonce ani ten jeden vykřičník nikdy nenapsala. Zvolila bych pro něj jen prosté a vševypovídající sdělení těchto dvou posledních slov.

P.S. Budu muset s sebou hodit a dopilovat Výročí, abych vysvětlila, co jsem tím slovem do pranice měla na mysli.

PříspěvekNapsal: 20 zář 2019, 22:26 
Královská rodina
Královská rodina

Tereza píše:
Mám k dopisu jedinou poznámku, která vychází z něčeho, nad čím jsem už dávno přemýšlela a co mám také už napsáno ve fikci a co je dle mého docela slovo do pranice. Je to jen můj osobní pocit, ale představuju si, kdybych psala takový dopis takovému muži já, jsem přesvědčená, že bych tři vykřičníky na závěr, dokonce ani ten jeden vykřičník nikdy nenapsala. Zvolila bych pro něj jen prosté a vševypovídající sdělení těchto dvou posledních slov.

A já za to slovo do pranice, a na něj navazující zamyšlení, děkuji. Je pravda, že ty vykřičníky jsou - když teď nad tím uvažuji - zbytečně dramatické. A když nad tím přemýšlím hlouběji, vyjadřují takový až zoufalý strach, že se mu něco stane - což v danou chvíli nikdo nevěděl, ba naopak zúčastnění poprvé mohli zadoufat, že bude líp. V tomhle kontextu by pouhá holá věta měla větší sílu a hloubku, neb by obsahovala vše podstatné i nevyřčené...

Na Výročí se už delší dobu nemohu dočkat.

P.S.: A jak jsem Ti psala v e-mailu, i já jsem si vzpomněla na garonnský letohrádek a jeho význam pro ústřední dvojici ;).

EDIT: Uvidíme, co na to ostatní. Ale vůbec se nebráním tomu konec dopisu přepsat. A to nejen proto, aby nám spolu fikce ladily. Líbí se mi to čím dál víc.

PříspěvekNapsal: 21 zář 2019, 22:47 
Královská rodina
Královská rodina

PenelopaW píše:
Ale vůbec se nebráním tomu konec dopisu přepsat. A to nejen proto, aby nám spolu fikce ladily. Líbí se mi to čím dál víc.

Žádné přepisování :evil: .

PříspěvekNapsal: 22 zář 2019, 16:30 
Královská rodina
Královská rodina

Tereza píše:
PenelopaW píše:
Ale vůbec se nebráním tomu konec dopisu přepsat. A to nejen proto, aby nám spolu fikce ladily. Líbí se mi to čím dál víc.

Žádné přepisování :evil: .

Penelopo, myslím, že jsi vystihla dobře styl dopisu, jakým mohl být napsán. Vše ošklivé zamlčeno, vždyť dopis se k Joffreyovi nemusel vůbec dostat. Popis "vcelku klidného života" se synem, sdělení o dalším dítěti, které se má brzy narodit a víra, že vše dobře dopadne.
Vykání bych také použila a změnu v tykání v závěru rovněž Ty vykřičníky bych možná nenapsala, ale nemyslím, že je třeba je dávat pryč a něco přepisovat. :disagreement: :disagreement:
Je to Tvoje představa dopisu, který píše milující žena manželovi do vězení a mě se líbí. :love: :agree:

P.S.: Také se musím pochlapit a něco svého přidat. Jen teď nemám ani nakloněnou Múzu ani další příznivé okolnosti.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 418 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]