Právě je 10 črc 2020, 17:08

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 157 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: DISKUSE : Výročí
PříspěvekNapsal: 05 pro 2019, 21:21 
Královská rodina
Královská rodina

Tereza píše:
Já si zahraju na Moirru (bude si jí asi opět škytat) a odpovím Ti tak, jak to občas ona dělávala mě.
Pokud sis dobře četla poslední část fikce, možná jsi narazila na dvě věty( teda části vět - jedna zhruba ve 2/3 a druhá téměř ke konci), které tak trochu nedávaly smysl a na nic dosud známého nenavazovaly. Zkus hledat.
Chápu, že možná nebudeš mít čas či náladu ten text znovu číst, pokud tedy tyto dva kousky vět do zítřka nenaješ, prozradím Ti je. Pointu si ovšem nechám pro sebe :agree: , budeš muset počkat.

Mně tam dává smysl všechno! :mrgreen: I ten Molines a Joffreyův sen... takže jsem asi vedle jak ta jedle a dám se pod(d)at :).

Profil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: 05 pro 2019, 21:26 
Královská rodina
Královská rodina

PenelopaW píše:
Mně tam dává smysl všechno! :mrgreen: I ten Molines a Joffreyův sen... takže jsem asi vedle jak ta jedle a dám se pod(d)at :).

.....Je škoda, že nikdo v Toulouse nemá do dnešního dne ponětí, jaké pokračování měl večer, kdy se u našeho stolu vyslovovala nevšední přání.

....Někdo by měl těm rozjíveným místním mládencům poradit, jestli by se ve Škole lásky spíš než o sázení neměli zajímat o to, jaká krásná slůvka jsi mi neřekl, když jsi byl Ty konečně můj, napadlo Angeliku, ale svou poznámku raději spolkla

PříspěvekNapsal: 05 pro 2019, 22:31 
Královská rodina
Královská rodina

To druhé mne napadlo :), ale u prvního jsem nevím proč měla za to, že to už známe z jiných fikcí? Budu si je muset osvěžit! Výhoda je, že nadcházející dlouhé zimní večery jsou pro čtení romantických příběhů jako dělané :-). A samozřejmě jsi mne namlsala na další své psaní ;).

PříspěvekNapsal: 26 čer 2020, 15:38 
Královská rodina
Královská rodina

Ha Tereza, práve som prišla na to že som ti k poslednej časti zabudla napísať komentár ...
no čo aspoň som si to prečítala znovu :la-polak-fun:

Táto časť splnila moje očakávania podľa hesla: to najlepšie na koniec :D

dojal ma Joffrey spievajúci svojim chraplákom :trubadur: (že si ešte pamätal text? )

a toto ma pobavilo: "dvě pečená kuřata s nádivkou" hneď na raňajky, podľ Angeliky zrejme dosť malé raňajky :lol:

Spomenula som si na Florimondov výrok z inej časti „Měli byste sepsat paměti. Vystačily by na několik románů,“ vysekl rodičům poklonu Florimond. :mrgreen: :mrgreen:

moc pekné a romantické pokračovanie - zase už achám :ach:

A inak myslím že z určiosťou viem o čo išlo v tomto ;) :

Někdo by měl těm rozjíveným místním mládencům poradit, jestli by se ve Škole lásky spíš než o sázení neměli zajímat o to, jaká krásná slůvka jsi mi neřekl, když jsi byl Ty konečně můj,

Ale to vieš, nebola by som to ja keby som si do niečoho nerypla :mrgreen:

Z miláčka Andijosa :courtier: ďakujem, ale keby si prečítal toto, moc nadšený by nebol:

Padesátkrát jsem ho slyšel vyprávět o jeho útrapách coby svědka naší svatby a padesátkrát jsem se skvěle pobavil.

Andijos nebol svedok, ale manžel v zastúpení, na čom si veľmi zakladal, dokonca aj a tom že "on bol prvý"

Inak páči sa mi tento opis :ok: :

Užuž se nadechovala, aby stočila hovor směrem k Molinesovi, když v tom Joffrey zadržel koně.
„Podél Garonny nebo zkratkou?“ zeptal se věcně.
A i když Angelika tušila, že by jejich vyjížďka na této straně řeky pokračovala nerušeně dál, byla pro ni volba jednoduchá. Krajina lemující břehy řeky se v tomto místě totiž otevírala a na druhé straně začínalo být živo, kdežto kratší trasa blízkou lesní pěšinou, která se táhla téměř až k letohrádku, nabízela klid.
„Zkratkou,“ rozhodla bez váhání.

som nepolepšiteľná, a zaujíma ma či si sa díval na mapu alebo si ten opis dala iba tak .... kde si predstavuješ že bol letohrádok?

PříspěvekNapsal: 26 čer 2020, 21:37 
Královská rodina
Královská rodina

Moirro, děkuji za milý komentář. Jsi opravdu vnímavá čtenářka.

moirra píše:

A inak myslím že z určiosťou viem o čo išlo v tomto ;) :

Někdo by měl těm rozjíveným místním mládencům poradit, jestli by se ve Škole lásky spíš než o sázení neměli zajímat o to, jaká krásná slůvka jsi mi neřekl, když jsi byl Ty konečně můj,

Nevím, na co myslíš ty, ale Angelika tuto pointu celého závěru příběhu určitě prozradí.

Co se Andijose týká, označila jsem ho coby svědka svatby v Toulouse, v mé fikci Gaskoňská sázka stál v katedrále Joffreyovi po boku.

A na staré mapy Toulouse jsem se opravdu dívala, je jich v sekci o Toulouse - růžovém městě několik, ale hlavně jsem se opírala o tento známý popis z dílu Toulouská svatba, kdy si Joffrey odvážel Angeliku do letohrádku :

...... Kůň pomalu kráčel podél řeky, kopyta se mu bořila do písčité cesty........

PříspěvekNapsal: 29 čer 2020, 20:13 
Královská rodina
Královská rodina

moirra píše:
.....
som nepolepšiteľná, a zaujíma ma či si sa díval na mapu alebo si ten opis dala iba tak .... kde si predstavuješ že bol letohrádok?

Moirro, odpovídám tedy podrobněji na Tvou otázku a beru si k ruce text z knihy :

...Ale přestala naléhat a vydala rozkazy, aby připravili koně a aby se dostavily dvě mladé služky, přidělené Angelice k službám. Zároveň zavolala dva muže a nosítka určená k cestám na předměstí.
„Je tam spousta odboček,“ reptala, celá zklamaná z toho, že musí opustit ruch města a ohlášenou slavnost.
Nosítka byla spíš něco jako zastřešené sedátko se záclonkami. Kolébala se mezi dvěma mulami kráčejícími pravidelným krokem. Angelika si vzpomněla na tu první cestu, kdy ji Margot doprovázela o svatební noci. Od té doby se do garonnského pavilonku několikrát vrátila, ale výhradně ve dne, když se tu konala nevinná posezení s přáteli.

Představuji si letohrádek blízko za městem, na dohled Garonny, jistě se k němu dalo dojet několika cestami - uličkami přes město či mírnou oklikou podél řeky. Vzhledem k přirozeným zákrutům řeky jsem si přisnila v té druhé variantě ještě zkratku lesem.

PříspěvekNapsal: 29 čer 2020, 21:09 
Královská rodina
Královská rodina

Ano, práve tá skratka cez lesík sa mi páčila. :ach:

Inak hľadala som opis letohrádku ktorý som vložila kedysi a našla som:

viewtopic.php?f=1&t=428&start=15

Všimni si aj foto čo som tam pridávala - nebola by tá terasa super?

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 157 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]