Právě je 18 říj 2019, 09:06

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: DISKUSE: Angelika 21. století - dasha
PříspěvekNapsal: 09 říj 2012, 21:37 
Královská rodina
Královská rodina

Super dasho, už se moc těšim co vymyslíš (a i ostatní :wink: )

Profil Poslat soukromou zprávu  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 11 říj 2012, 23:03 
Královská rodina
Královská rodina

No dasho, to je fakt bomba. Řezám se smíchy :lol: . Je to nádherně napsané, realistické s vtipnými detaily... Určitě by bylo super, kdyby to mělo pokračování :) .

Jenom ten Petrák. Znám jednoho Petráka, takže se mi při tom jméně vybaví asi padesátiletý páprda s pivním pupkem a nevzhledným strništěm, kouřící jednu cigaretu za druhou, mluvící sprostě... :lol: chudák Joffrey.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 11 říj 2012, 23:12 
Správkyně časové osy
Správkyně časové osy

Dashi, fakt nádhera. Moc se mi tvůj styl líbí. Jen mi proboha prozraď, o čem mám psát já?? :) Vytáhla jsem si 5. část, ve které jsem měla vymyslet, kde Angelika studuje, jak vypadají její potíže s disciplínou, jakou roli má Henri de Rognier a Vincent de Paul! Vždyť ty jsi to už skoro všechno napsala :D :D :D Navíc nejsem spisovatel a v životě bych něco tak pěkného jako ty nedala dohromady. Takže ti spíš budu posílat "osnovy" a nápady a ty je pak takhle pěkně rozvineš, jo? :D

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 12 říj 2012, 09:39 
Královská rodina
Královská rodina

Přidám se ke gratulacím, ale při čtení mě napadlo, že nikdo jiný nemůže pokračování napsat ve stejném stylu!
Každá píšeme jinak, takže v závěru z toho vyleze schizofrení text, který sice bude dějově navazovat, ale nikdy nebude stylově "kontinuintní" (jestli chápete, co tím myslím).

Myslím Dashi, že jsi si pěkně zavařila :wink: , já takhle suprově nepíšu, a ještě mi připadá, že bych mohla mít poněkud nedostatečné znalosti (prostě znám svět jinak, jsou to takové ty jemné dějové nuance, které bych měla jiné). Takže Dashinko, zřejmě to udělám jako Jenny :o , to mi připadá absolutně nejrozumnější :D a s nějvětší nadějí na úspěch.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 12 říj 2012, 10:51 
Moderator
Moderator

Ale ale, dámy... :lol:

Vždyť je to jen zábava. Jsem češtinářka, takže by bylo smutné, kdybych nedokázala vypotit větu, ale Jeanne má třeba mnohem větší praxi ve psaní. (Upřímně řečeno mně také motivoval bravurní příspěvek Precious).
Zbyl na mně začátek a je pravda, že jsem rámec své dějové linie poněkud překročila :wink: Na druhou stranu, pokud někdo napíše třeba jen odstavec a udělá to s chutí, tak je účel naší Fun Fiction splněn! Jiná kritéria nemáme.
Jenny, ta epizoda s Vincentem se mohla odehrát ještě na střední škole, fantazii se meze nekladou..
Mně na knihách psaných více autory připadá mísení stylů právě zajímavé (Líbilo se mi třeba Od Viewegha, Pawlowské, Hercíkové Tři v tom - není to úplně kulturní perla, ale oddechové vtipné čtení).
S těmi jmény je to horší, osobně si nedovedu představit, že by se Angelika jmenovala třeba Žaneta :(
Ale Desátá se mi docela líbí. Jednak to není obvyklé jméno, jednak to trochu evokuje šlechtický původ :wink: Pokud převedeme jména na základě fonetické podobnosti nebo i jiného klíče do češtiny, asi se neubráníme tomu, aby nám nenaskočily nějaké představy, a tím se dostáváme i k ošemetné hranici parodie. Jenže co s tím??

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 08 lis 2012, 18:18 
Site Admin
Site Admin

Tak jsem si konečně udělala čas na pořádné, klidné přečtení celé "kapitoly" a moc si ji užila. Fakt se ti moc povedla, opravdu neplánuješ další části tohoto příběhu...?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 10 lis 2012, 18:19 
Moderator
Moderator

Jani, díky, docela bych měla chuť pokračovat, pakliže se nikdo nechystá bezprostředně navázat.
Jen už budu muset nastudovat nějaké prameny o vinařství a možná budu i potřebovat vaši pomoc.. :wink:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 10 lis 2012, 19:51 
Královská rodina
Královská rodina

dasha píše:
Jani, díky, docela bych měla chuť pokračovat, pakliže se nikdo nechystá bezprostředně navázat.
Jen už budu muset nastudovat nějaké prameny o vinařství a možná budu i potřebovat vaši pomoc.. :wink:

Dashi, nejak se nechystam :( . Nestiham a nemyslim si, ze bych to dala takhle krasne dohromady. Mozna poschanet nejake info by bylo pro me vhodnejsi :) .

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 11 lis 2012, 18:24 
Moderator
Moderator

Už mám 35 stran ve wordu o vinařství, tak začínám nesměle psát dál :lol:

Potřebovala bych ještě nějakou jihomoravskou/pálavskou pověst, která by povahou co nejvíce odpovídala pověsti o Gillesovi de Retz.

Plus definitivně dořešit ty sourozence:
- Gontran - ano
- Hortenzie - samozřejmě taky
- Josselin, Raymond - tady váhám, už by to bylo dohromady 5 dětí!!
- Marie- Anežka - tu už bych vynechala, stejně jako Madelon.

Jaký je váš názor? Já se přizpůsobím
:wink:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 12 lis 2012, 09:21 
Královská rodina
Královská rodina

- Gontran - ano
- Hortenzie - samozřejmě taky

Ano, ty bych nechala.

- Josselin, Raymond - tady váhám, už by to bylo dohromady 5 dětí!!
- Marie- Anežka - tu už bych vynechala, stejně jako Madelon.

A z těhle bych udělala bratrance a sestřenice, přičemž není nutné rodinné vazby tolik zdůrazňovat. Mohli by bydlet poblíž, čímž by se v příběhu ocitli, ale jen tak, jak by bylo případně nutné. Pokud ne, tak by se také nic nestalo.

Zkusím pohledat nějaké pověsti :) .

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 12 lis 2012, 11:40 
Královská rodina
Královská rodina

Zatím to vypadá na jednoho krutého mikulovského myslivce.

Gilesovi se hned tak něco nevyrovná :( . Budu ještě hledat dál, pak ti pošlu jeden dokument se vším možným, co by se ti mohlo hodit.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 12 lis 2012, 23:13 
Moderator
Moderator

Tania píše:
Zatím to vypadá na jednoho krutého mikulovského myslivce.

Gilesovi se hned tak něco nevyrovná :( . Budu ještě hledat dál, pak ti pošlu jeden dokument se vším možným, co by se ti mohlo hodit.

Díky, Táni, přesně něco takového to chtělo :wink:
Takže 35 stran o víně a nyní dalších 60 stran regionálních informací od Táničky :lol: :lol:

Pokud vezmu v úvahu, že Mika Waltari sbíral podklady pro Egypťana Sinuheta 12 let, aby ho pak za 14 dní napsal, takl mě to docela děsí!!

Ne, vážně, takovou trpělivost já nemám. další 2 kapitoly již brzy.. nepřepínejte na jiné webové stránky :wink:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 15 lis 2012, 11:00 
Královská rodina
Královská rodina

všetkých čakajúcich na Dashinu fikciu musím poprosiť o "chvíľku" strpenia. Naša autorka ma poctila úlohou beta čitateľky (editorky) a keďže som dosť zaneprázdená, dnes pokračovanie určite nebude. Sľubujem, že urobím všetko, čo bude v mojoch silách, aby sme si ho mohli prečítať do konca tohto týždňa.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 15 lis 2012, 11:33 
Královská rodina
Královská rodina

Stejně nechápu, jak to všechno stíháte.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18 lis 2012, 21:56 
Moderator
Moderator

Vytvořila jsem paraelní téma, kam budu -doufejme - :wink: vkládat postupně nové kapitoly, s tím, že diskutovat budeme tady, aby v tom nebyl guláš :D .
Vložila jsem dvě nové kapitoly, které jsem vytvořila za laskavé podpory Precious, tímto moc děkuji za úžasné nápady a připomínky!
Těším se na vaši odezvu a dojmy, tak sem s nimi, beru všechno!!

Ze sourozenců jsem nechala Hortenzii, Gontrana a Marii - Anežku, pokud se tam objeví někdy Raymond či Josselin, budou to bratranci, jak navrhovala Tania. Taktéž moc díky za pověsti!!

Zápletku s vyhazovem ze školy už jsem vyřešila - dozvíte se v pokračování :wink: , aktuálně potřebuji dořešit známou zápletku obchodní machinace na okraji zákona Peyrac - Molines.. a jak v tom bude figurovat Angeličin otec. Jak jsme to říkaly na srazu?!

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]