Právě je 19 říj 2018, 09:34

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 502 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 34  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 01 dub 2014, 17:21 
Moderator
Moderator

Opět velmi vydařený příspěvek - líbí se mi, že se kromě dialogů dozvídáme i něco z dalšího Angeličina života v paláci a jejích zvyklostí :). Obdivuju, jak o těch situacích dokážeš přemýšlet v souladu s knihou.
Diskuze, která vznikla kolem hypotetické situace, zda by Joffrey v případě neúspěchu anuloval manželství, mě inspirovala k nové anketě na hlavní stránku, už jsem jí Jeanne poslala :)
P.S. Pokud by diskuze o anulování měla pokračovat, založme, prosím, nové téma :wink: .

Profil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: 01 dub 2014, 20:30 
Site Admin
Site Admin

Navrhuji oddělit diskusi od vlastních "kapitol", aby se i později příchozím dobře četly a hledaly. Tak doufám nikomu nevadí, že jsem se v tom snažila trochu ukldit.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 01 dub 2014, 21:17 
Královská rodina
Královská rodina

dasha píše:
Opět velmi vydařený příspěvek - líbí se mi, že se kromě dialogů dozvídáme i něco z dalšího Angeličina života v paláci a jejích zvyklostí :). Obdivuju, jak o těch situacích dokážeš přemýšlet v souladu s knihou.

Dakujem za povzbudive slova :oops: :) Snazim sa v mojej fikcii zachovavat urcite pravidla z ucty a obdivu k AG. Aky to genialny napad, zabalit vyucovanie historickych faktov a inych poucnych veci do (nielen) lubostneho romanu! Paci sa mi jej styl akym pisala, a nevidim naozaj dovod aby prekladatelia nadherne poeticke vety ako napriklad: Citila ze nechysta na nu jarmo manzelske ale jarmo lasky. Menili na: Angelika spravne citila ze si ju nechce podrobit ako manzelku, ale ako milenku. To prve je typicka AG, to druhe musel niekto po nej "opravovat". Opravovat kde nebolo co! Nehovoriac o tom ze ked je niekto niekoho milenka, este nemusi ist o lasku.

Mam toho popisaneho dost vela, ale kedze niektore "state" su nedokoncene, a musim poopravovat gramaticke a ine chyby (lebo mi nezalezalo 100% ako to pisem, ked to povodne bolo urcene len pre moje oci) pojde to teraz zrejme o cosi pomalsie. Ja Joffreya v kazdom pripade nechcem dat tak rychlo "upalit", nech si to predtym este pekne uziju. ;-) :)

Ako som uz predtym povedala, ked tym len par ludi aspon trochu potesim, tak to stalo za to ze som to sem dala.

Naozaj by ma inak zaujimali nazory na to, co by Joffrey urobil ked by si nebol dokazal ziskat Angelikine srdce. (co si my dievcence uprimne povedane asi nedokazeme predstavit, ale aj v mojej fikcii si to on len namysla ze prehral) Nikdy neuverim tomu ze by si ju vzal na silu. Ale ani tomu nie ze on by si nasiel zasa milenku, a jej by dovolil to iste. Takze mne fakt v takom pripade nic ine nevychadza ako manzelstvo anulovat.

Samozrejme ze som otvorena aj pre ine pripomienky/navrhy k mojej fikcii

Takze zatial dakujem ze s te mi tu poskytnuty priestor sa o moju fikciu podelit. Inak je tu tolko super zaujimavych veci na strankach aj na fore, aj pre mna tu je este toho cela kopa na citanie! Super! :D :D

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 01 dub 2014, 22:55 
Královská rodina
Královská rodina

Ahoj, ahoj mám k všem těhle tématům docela dost co bych chtěla říct, zrovna dneska jsem přemýšlela nad tím rozhovorem mezi Joffreyem a Ninon a naťukla jsem co by právě Joffrey dělal kdyby mu to s Angelikou nevyšlo... bohužel teď jsem maximálně pracovně vytížená a takhle večer už jsem tak unavená že nejsem schopná číst natož pak něco kloudného napsat :D snad jen malá poznámka k poslední fikci - je naprosto nejlepší, hrooozně hroozně krásná!!!! Nemám nic co by mi tam nesedělo, jen jsem si to čtení užívala, Moirro myslím že se zlepšuješ a prosím pokračuj!!

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02 dub 2014, 08:19 
Site Admin
Site Admin

Moirro, jsme všichni rádi, že se tu objevil někdo s tak rozsáhlou fkcí (naposledy jsme s napětím sledovali tu Dášinu z 21. století)..., ani jsem si nevšimla, jestli někde zmiňuješ, jak jsi nás našla...?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 dub 2014, 14:36 
Královská rodina
Královská rodina

dauphine píše:
Ahoj, ahoj mám k všem těhle tématům docela dost co bych chtěla říct, zrovna dneska jsem přemýšlela nad tím rozhovorem mezi Joffreyem a Ninon a naťukla jsem co by právě Joffrey dělal kdyby mu to s Angelikou nevyšlo... :D snad jen malá poznámka k poslední fikci - je naprosto nejlepší, hrooozně hroozně krásná!!!! Nemám nic co by mi tam nesedělo, jen jsem si to čtení užívala, Moirro myslím že se zlepšuješ a prosím pokračuj!!

Dakujem za pochvalu, som velmi rada ze sa ti to pacilo :oops: :D

Dufam Dauphine ze nebudes stale pracovne tak vytazena a najdes si cas podelit sa tu o tvoje postrehy a napady. A jedneho dna sa hadam dostaneme aj k tomu poslednemu, zatial este neexistujucemu dielu ;-) :D

Naposledy upravil moirra dne 03 dub 2014, 14:50, celkově upraveno 1

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 dub 2014, 14:49 
Královská rodina
Královská rodina

jeanne píše:
Moirro, jsme všichni rádi, že se tu objevil někdo s tak rozsáhlou fkcí (naposledy jsme s napětím sledovali tu Dášinu z 21. století)..., ani jsem si nevšimla, jestli někde zmiňuješ, jak jsi nás našla...?

A ja som rada ze napokon moja fikcia nasla aj par citatelov. Toto forum som nasla uz v roku 2008, ani si nepamätam ako. Aj som uz zabudla, ze som sa vtedy zaregistrovala. Znovu som stranku objavila, ked som si pri pisani mojej fikcie overovala nejake fakty z knihy AG, aby to aj v mojej fikcii sedelo, pretoze som toho nazoru ze clovek by nemal klamat ani sameho seba. Ked som to pisala, ani ma to len nenapadlo ze sa s tym mozem niekde aj podelit. Napadlo ma to az ked som citala tu velmi peknu fikciu akoby snad mohlo dopadnut stretnutie Angeliky a Joffreya v stredozemnom mori, ak by mu nebola utiekla.
Upozornila som na moju fikciu aj na FB, z umyslom upozornit tych ktori poznaju len film, ale nie knihu, ze sa toto uzasne dielo od pani Golonovej vskutku oplati si precitat.
Ked som len v jednom cloveku vzbudila zvedavost vziat si jej knihu do ruk, tak sa to oplatilo.
Velmi dufam ze svojich citatelov, a ani seba nesklame, a dokonci svoje celozivotne dielo tou poslednou dlho ocakavanou zaverecnou castou.
A ktovie, mozno objavia jej knihy este aj buduce generacie.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 dub 2014, 09:26 
Site Admin
Site Admin

Těším se na druhou část návštěvy u bylinkářky. Bylo to příjemné ranní čtení o Angeličiných ranních procházách jarními zahradami. Takže nemůžu vynechat svůj ranní běh rozkvetlým parkem. :)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 dub 2014, 10:22 
Moderator
Moderator

Ďábel a čarodějka - jedním slovem SKVĚLÁ fikce!! Uvěřitelná,svižná a navíc nesmírně vtipně napsaná. Asi si začínám zvykat na tu slovenštinu.
V takovéto a podobné příběhy jsem doufala, když začaly vycházet nové díly, ale kromě jedné pasáže (kterou tu už předtím uveřejnila Jeanne jako překlad z německého vydání), se o soukromí našich hrdinů nedozvídáme nic nového, což mě osobně nepřestane mrzet.
Tvá fikce do děje krásně logicky zapadá, ukazuje další společné stránky obou. Nepochybuji o tom, že Angelika dítě vyléčí, čímž jistě získá potřebné body v Joffreyových očích :)
P.S. Ta poslední pasáž se služebnictvem prostě super, nasmála jsem se! .. Jen tam mohl být schovaný za bukem ještě Clément Tonnel, který pak půjde donášet třeba arcibiskupovi :wink:

Předmět příspěvku: Slovenstina
PříspěvekNapsal: 04 dub 2014, 21:08 
Královská rodina
Královská rodina

Dasha
No nieje to prakticke? Hned je v tom zabudovany aj kurz Slovenciny. :D :D Aj ked si myslim ze Slovencina bez dlznov a mäkcenov niektorym pride ako cinstina. Inak uhadla si ;-) Clement Tonel za bukom urcite schovany bol, a aj si vsetko poctivo zapisoval, ale on pracuje pre inych panov. donasat arcibickupovi ide v mojej fikcii niekto iny. ;-)

Jeanne
ano naozaj nieje nic lepsieho ako prechadzka/beh jarnou prirodou

Dnes som sa inak nasmiala na obsahu rubriky o tom ci Joffrey v Toulouskyh casoch podvadzal alebo nepodvadzal Angeliku.
Prave mu chudackovi pisem obhajovaciu rec, a rozmyslam co by do nej este dal Desgrez ;-) :D :D
Bacha nato! kedysi som pracovala v justicnom palaci!!! :D :D :D

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 06 dub 2014, 23:16 
Rytíři
Rytíři

precitala som tvoje pribehy a musim povedat, ze cakam na dalsie, hlavne tie, kde uz sa "daju" konecne dokopy :D , vyrastala som na knihach o Angelike, citala na matematike pod lavicou, v kniznici mam vsetkych 14 dielov a tvoje pribehy sa citaju velmi dobre, preto sa budem tesit ako to vsetko bude pokracovat....
a myslim si, ze Joffrey ju nepodvadzal, chlap ked velmi a mocne lubi, tak lubi, trapi sa a premysla nad tym, ako "dobit" svoju vyvolenu....

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 07 dub 2014, 10:07 
Královská rodina
Královská rodina

Tak je. Presne nad tym premysla teraz Joffrey, ide menit taktiku. To by nebol Joffrey aby nieco poriadne blaznive a samozrejme vzdy tak trochu diabolske nevymyslel. ;-) Este si vsak uziju spolu trochu zabavy kym ju bude napokon moct stisnut do narucia. Najväcsie hluposti dokaze clovek vari postvarat iba z lasky, hlavne s tej hlbokej osudovej, takze sa netreba cudovat „trochu“ cudnemu chovaniu oboch nasich hrdinov. ;-) :D
PS: Ja som na tych knihach vyrastala tiez. Je to cudny fenomen,ale vzdy ked ma postretne nejake tazke obdobie v zivote ukludnujem sa citanim Angeliky. (a pisanim fikcii)
:D :o :D

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 10 dub 2014, 12:09 
Site Admin
Site Admin

Honem další díl z hvězdárny, kde snad neskončíme jen u hvěz... To josu ale nápady, končit takhle napínavě. :roll:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 10 dub 2014, 13:51 
Královská rodina
Královská rodina

Pokial si dobre spominam, celkom na zaciatku vychadzal pribeh Angeliky od AG v akomsi casopise. (kde su tie casy!) Takze toto by nebol byval az taky zly napad navnadit citatelov aby zajtra rano stali v rade pred novinovym stankom kupit si novy vytlacok ;-)
:D
PS: Hviezdne nebo musim este poopravovat a potom ho sem hned supnem ;-) :D

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 10 dub 2014, 14:27 
Rytíři
Rytíři

jeminku, uz ma svrbia dlane, co sa neviem dockat pokracovania :D ... ako to len vydrzim :wink:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 502 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 34  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]