Právě je 19 pro 2018, 11:25

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 502 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 34  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 10 dub 2014, 21:22 
Rytíři
Rytíři

tvoja fikcia dostala aj mňa a tiež už netrpezlivo čakám na hviezdne pokračovanie :)

Profil Poslat soukromou zprávu  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 11 dub 2014, 11:06 
Královská rodina
Královská rodina

Dakujem :oops: :D Som rada ze sa fikcia paci.

PS: Dobre som sa nasmiala nad tym vyhlasenim "dufam ze tentokrat neskoncime len u hviezd", lebo to bolo zrejme presne to co si myslel aj JOffrey ;-)
:D

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 11 dub 2014, 21:00 
Site Admin
Site Admin

Tak tech hvezd na me bylo az moc. :roll: Ale na konci jsem se zasmala, doufam, ze Angelika spadne do sve vlastni pasti a az se Joffrey vrati, uz to nevydrzi. Ale nezbyva mi, nez pockat na tve pokracovani.

Předmět příspěvku: Hviezdy
PříspěvekNapsal: 12 dub 2014, 07:01 
Královská rodina
Královská rodina

Moc hviezd? Ako poznam pani AG ta by veru na 10 stran bola povysvetlovala celu hviezdnu oblohu hi-hi :) a nezabudajme tiez ze v jej knihe je svadba v lete a potom uz je v knihe jaro! duben/april a este niesu spolu! teda to trvalo vyse pol roka Takze ja vo svojej fikcii snazim ukazat co asi Angelika a Joffrey v tom case vyvadzali ;-) :D :D

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 12 dub 2014, 17:25 
Rytíři
Rytíři

celé som to zhltla aj s navijakom a pri scéne, ako ju bozkáva na šiju, mrazilo aj mňa. Super napísané, teším sa na pokračovanie. Túto časť ich života autorka naozaj dosť odflákla :) a preto ma veľmi teší, že dopĺňaš medzery, ktoré Anna Golon zanechala :)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 12 dub 2014, 20:12 
Královská rodina
Královská rodina

Som rada ze sa ti to pacilo :D Mna trochu mrzelo ze AG venovala viacej priestoru Angelikinemu vztahu z Philipom a inymi muzmi ako tym viacej ako 3 rokom ktore Angelika a Joffrey spolu stravili v Toulouse. Pri tak "trochu" vystrednych povahach nasich dvoch hlavnych hrdinov som si nevedela predstavit ze by nebolo o com pisat ;-) :D

PS: Musela som sa sama dnes opravit, zo "zakazanej cokolady" som musela urobit "zakazanu maskrtu" pretoze tabulkova cokolada v tom case sama neexistovala. I ked clovek pise len fikciu, musi si davat pozor v akom storoci sa nachadza a co existuje a co este nie ;-)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 13 dub 2014, 22:09 
Rytíři
Rytíři

tak to ťa obdivujem. máš neuveriteľnú fantáziu a ešte dokážeš myslieť aj na to, čo v danom storočí bolo a čo nebolo. si fakt dobrá. pobavila som sa na tejto časti a strašne sa už teším na "výlet". :D

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 14 dub 2014, 09:17 
Královská rodina
Královská rodina

Som rada ze si sa pobavila. Bujnu fantaziu som uz veru mala od malicka, ja vidim cele filmy pred ocami, aj z dalogmi, a potom to uz len zapisujem :D
Veru treba mysliet v akom storoci sa clovek nachadza, ako napriklad na vylete na ktory idu by bolo cudne ak by grof vytiahol z vacku zapalky taktiez ale treba davat pozor na casovu os (pani AG ju ma tosku pomotanu) a na rocne obdobia. Nemozem predsa opisovat zrele olivy na stromoch zaciatkom aprila..A tiez si musim uvedomit aka vzdialenost sa dala v tom case prejst na koni za dve hodiny, takze ich nemozem poslat na jednodnovy vylet niekde 40 km odtial, i ked som povodne chcela, pretoze tam bolo jedno velmi zaujimave, magicke miesto, ktore v starych casoch patrilo Toulouskym grofom.....
Kedze poznam sama seba ze si okamzite v knihach ktore citam, taketo nezrovnalosti vsimnem, tak sa snazim aj vo fikcii davat si na to pozor ;-) Ako som uz vravela, koho mam klamat, samu seba?
Obdivujem pani AG za jej rozsiahle reserse a historicku hodnovernost v kazdom aj tom najmensom detaili..vskutku majstrovske dielo
PS: jedno mam s pani AG splocne, najradsej pisem rukou, lebo pocitac rusi vlny mojej fantazie...a potom to samozrejme musim prepisovat ;-)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 14 dub 2014, 09:28 
Rytíři
Rytíři

si jednoducho úžasná. nemám slov. vďaka ľuďom ako ty verím, že 15. diel Angeliky bude. Však nikde nie je napísané, že autor musí byť identický s predchádzajúcimi štrnástimi, nie? aj pokračovanie Odviate vetrom na písala úplne iná autorka. a musím povedať, že sa mi veľmi páčilo (na rozdiel od filmu, ktorý zase nieviem prečo natočili úplne o inom :( )

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 14 dub 2014, 11:03 
Site Admin
Site Admin

Ahoj Moirro, jak píše Abulienka, moc tvou pečlivost a kompletně "AG styl" oceňujeme, ale připomenu definici fan fiction v tom ohledu, že v ní fanoušci dávají postavám to, čeho se jim v původním díle nedostává. A tvoje fikce mě občas provokuje k tomu napsat na ni vlastní fikci (=jako kdyby nebyla fikcí). :lol: :lol:

Předmět příspěvku: Fikcia k fikcii
PříspěvekNapsal: 14 dub 2014, 12:02 
Královská rodina
Královská rodina

Ahoj Jeanne
No len pis zlaticko! Vobec by mi to nevadilo . Ba naopak! Fikcia na fikciu, to tu este asi nebolo. Dobre som sa na tomto tvojom vyhlaseni zasmiala.
:D :D
Tak trochu ta podozrievam ze ty si chcela aby to vtedy v noci v tej hvezdarni dopadlo inac ;-) (aj Joffrey si to istotne zelal)
Nevadilo by mi precitat si aj inu verziu ;-)
Inak presne to bol moj zamer, ako hovoris „akoby to ani nebola fikcia“ chcela som aby to celkom zapadlo do tej povodnej knihy....
ja by som si napriklad priala pokracovanie fikcie zo stredomoria ,ktoru pisala Dasha doslova zboznujem tu uzasnu vetu:
ZITAT: „Možná už jste slyšela o tom, že mi říkají Čaroděj Středomoří. Nevím, zda ta přezdívka není spíš hanlivá, ale rád bych se vám Angeliko pokusil váš sen splnit. A také sobě…“

Inak moja fikcia sa aj tak trochu odklana od originalu co sa tyka suboja a ich prvej noci lasky...ale nebudem dopredu prezradzat......
Ale kedze sa umna jedna zvätsiny o doplnanie povodnych knih (nezabudajme ze som si to povodne pisala len pre seba) tak sa samozrejme drzim stylu pani AG.
Pri novych vydaniach sa stazuju aj citatelia inojazycnych vydani, nielen toho v cestine, napriklad na nemeckom fore, ze su tam state ktore akoby pisal iny spisovatel. Myslim vsak ze to nieje chyba AG, mala len zlych poradcov, lebo aj nemecke vydavatelstvo sa chvali citujem: „novy MODERNY preklad“
Ja osobne nepovazujem nic za hlupejsie, ako ked slachtic v 17 storoci rozprava jazykom baroveho svihaka z 21 storocia.......... napr. : „ja ti dam jesterku“
Svet show bussinesu v ktorom som sa dlhsiu dobu pohybovala ma vela spolocneho zo svetom vydavatelstiev , takze vskutku mam podozrenie ze uz Francuzki vydavatelia a lektori co to „zmodernizovali“.......

PS: Roky uz nosim v hlave jednu knihu o velmi podobnej dvojici, ale v obdobi technickej revolucie, ked sa este nosili dlhe saty ale uz zacinala vsetka mozna technika kedy ON, tiez slachtic, ma jazvy po spaleninach, bude hladat zlato, ale tentokrat to cierne (ropu) a ONA sa bude borit proti predsudkom muzov ze zena nemoze skumat v oblasti farmacie...tiez si ho nevezme dobrovolne...no mozno ju niekedy dopisem....niektore state uz mam
---------------------------------------------------------------------

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 14 dub 2014, 12:52 
Královská rodina
Královská rodina

Abulienka píše:
si jednoducho úžasná. nemám slov. vďaka ľuďom ako ty verím, že 15. diel Angeliky bude. Však nikde nie je napísané, že autor musí byť identický s predchádzajúcimi štrnástimi, nie? aj pokračovanie Odviate vetrom na písala úplne iná autorka. a musím povedať, že sa mi veľmi páčilo (na rozdiel od filmu, ktorý zase nieviem prečo natočili úplne o inom :( )

Dakujem za pochvalu
:oops: :oops: :D
Ja si tu 15 knihu uz pomalicky pisem ;-) nemozem prezriet ze ten posledny diel je taky neuzavrety, a ze sme sa nedozvedeli ako prebiehali rozhovory Joffreya z Kralom, urcite sa stretne aj z Ninon, ktora uz medzi casom byvala aj Angelikina kamaratka, a aj s Desgrezom ved vela riskoval ked ho obhajoval ....aj Andijosom...ved boli najlepsi priatelia a tiez nie ci sa teda vratia do Francie alebo predsa len ostanu v Amerike

ale stale este dufam ze AG ju uz ma napisanu :D
premna bude potom velmi zaujimave porovnat moju verziu z jej

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 14 dub 2014, 13:30 
Rytíři
Rytíři

presne tak, ten 14ty diel mi tiez pripada neuzavrety a stale cakam, ze sa objavi 15ty a ze konecne zostanu ako rodina spolu :wink: a doriesia sa mnohe veci
k Tvojej fikcii, znova super citanie, uz si to predstavujem ako idu na konoch, Joffreya nahodou udrie haluz zo stromu, ona ho bude osetrovat, dotkne sa ho rukou na cele, prebehne nimi ohen.... no asi tak... ja uz len dufam, ze on konecne "prida plyn", vsak uz ju ma skoro pripravenu na zahryznutie :D

Předmět příspěvku: Haluz zo stromu
PříspěvekNapsal: 14 dub 2014, 14:51 
Královská rodina
Královská rodina

tu verziu z haluzou zo stromu, by si mohalt napisat ty :D :D ako fikciu k fikcii ;-)

moja verzia pribehu je uz totizto napisana, len to sem davam postupne, pretoze to musim upravovat, doplnat a opravovat.....
Joffrey zamerne pridava plyn opatrne ;-) aj ked si sem tam sam nieco pokazi pretoze jednoducho nedokaze nebyt ironicky, ako vtedy ked ju rano nasiel v hvezdarni a Angelika ma potom pocit ze sa jej vysmieva.....

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 14 dub 2014, 16:06 
Rytíři
Rytíři

asi som blbá a zbytočne sentimentálna ale je tak krásne čítať vás... čo by Angelika spravila, čo by povedala, čo by cítila, ako by to mohlo byť, atď... Strašne ľutujem, že nemám t.č. absolútne priestor (myslím časový) na písanie, hneď by som sa k vám pridala :)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 502 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 34  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina