Právě je 13 lis 2019, 12:48

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 502 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 14 led 2015, 20:04 
Královská rodina
Královská rodina

Skvěle napsané pokračování. Opět výborně spojené vyprávění o lásce hlavních hrdinů a skvěle podané informace o historii. :ok:
Krásný překlad veršů :trubadur:
No a samozřejmě mě zaujal krásný popis šatů ve stylu Eleonory Akvitánské.
Zaujal mě mladý hrabě z rodu Foix-Candale. Česká a uherská královna Anna, manželka Vladislava II. Jagellonského byla z rodu Foix-Candale. Jen chudinka brzy zemřela po porodu syna.
Našla jsem tento obrázek Eleonory Akvitánské.

Přílohy:
eleanor.jpg
eleanor.jpg [ 14.17 KiB | Zobrazeno 4628 krát ]
 Profil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: 14 led 2015, 20:22 
Královská rodina
Královská rodina

mimi píše:
No a samozřejmě mě zaujal krásný popis šatů ve stylu Eleonory Akvitánské.
Zaujal mě mladý hrabě z rodu Foix-Candale. Česká a uherská královna Anna, manželka Vladislava II. Jagellonského byla z rodu Foix-Candale. Jen chudinka brzy zemřela po porodu syna.

Ďakujem mimi :D

Ach to je informacia o ktorej som zasa ja nemala ani len tusenia.

Avsak Foixovci boli vskutku zaujimavy rod. A to iste si myslel aj Joffrey de Peyrac.

Pozrime sa pokomze dostal jeho najmladsi syn meno:

Gloria se jmenovala irská katolická porodní bába nutila pana de Peyrac, aby pokřtil synka:
"Když jsem viděl ten nazlátlý odlesk nad hlavičkou dítěte, vzpomněl jsme si na
RaimonRogera de Castillon, proslulého odpůrce barbarů ze Severu v době vzpoury
Albigenských. Byl to statečný muž a mně se zdálo, že "ryšavý hrabě", jak mu říkali,
ten hrdina z mého kraje vezme něžnou bytůstku pod ochranu. Vyslovil jsem tedy jeho
jméno.

Nebolo lahke zistit kto vlastne bol Raimon Roger de Castillon, lebo pod tymto menom sa vyskytuje zriedka.
A zasa to potvrdzuje ze pani AG sa s nami rada hra na hadanie skutocnych postav. :roll:

Napokon som vsak zistila ze to nebol iny ako Raymond-Roger de Foix :agree:
Pretoze jeho cele meno bolo: Raymond-Roger de Foix comte de Foix, seigneur de Pamiers , d'Andorre, de Castillon et de Prayas :D
Pani Golonova, somnou tak lahko nevybabrete :disagreement: :twisted:

O tomto hrdinovi sa este v pokracovani Stastnych a Nestastnych Toulouskych casov v suvislosti z
grofmi de Toulouse bude castejsie hovorit. :agree:

Aaaaach Mimi! :ach: ked som opisovala tie saty, nepozrela som si ani jeden obraz, ale ty si nejako doslova nasla moju predstavu :D :D
Akurat ze Angelikyne saty boli jemnucko smaragdovozelene a na hlave nemala korunu ale zlatu celenku.

Obrázek

PříspěvekNapsal: 14 led 2015, 20:35 
Královská rodina
Královská rodina

Moirro, jsem ráda, že jsem se trefila do představy šatů ve stylu Eleonory Akvitánské. To byla samozřejmě opravdu zajímavá žena. Knih o ní, hlavně románů vychází dost. A obrázků je možné najít více, ale jenom tenhle se mi líbil. :agree:
Ta čelenka je nádherná. :applaus:

Anna, třetí manželka krále Vladislava II. Jagellonského pocházela z Francie, byla dcerou Gastona, hraběte z Candale, a Kateřiny z Foix

PříspěvekNapsal: 14 led 2015, 20:46 
Královská rodina
Královská rodina

ada1987 píše:
velmi pekná kapitola! :applaus: tesim sa na pokračko :writer: !

Dakujem Ada.

PříspěvekNapsal: 14 led 2015, 20:54 
Královská rodina
Královská rodina

dauphine píše:
Historie tam rozhodně nebylo příliš, za sebe můžu říct, že bych jí tam snesla klidně ještě víc a více polopaticky..........

Básničku jsi přeložila opravdu nádherně, vůbec se nedivím, že Monfort dostal propustku z pekla a přišel tě vytrestat :lol: :twisted: jen pozor na svíčky, ať nezaložíš požár jako arcibiskup.

.........znovu připomínám, nezapomeň na tu teologicko-jizvologickou debatu :!: :!: :twisted:

Dakujem za mily feedback Dauphine :D

No dalsie pokracovanie je uz napisane iba treba dopilovat, zrejme napokon z toho budu tri ci styry casti...a samozrejme jazvologicko-teologicka diskusia je uz davno napisana :twisted: :twisted:

Co sa tyka Historie Joffrey a jeho priatelia samozrejme povabnej pani grofke de Peyrac budu vysvetlovat dalej, ved Monfortove slavnosti anilen poriadne nezacali...a co to z davnych casov sa dozvie Angelika aj z jazvologicko-teologickej diskusie Joffreya a Arcibiskupa :priest: & :scar:

PříspěvekNapsal: 14 led 2015, 21:58 
Site Admin
Site Admin

Velké poděkování za rešerše v období a tématu, na které se tu ostatní nezaměřujeme. Ale co s návštěvníky, kteří nechodí do fóra a už vůbec nečtou nekonečné fikce nebo jen hledají informace, což je "bohužel" valná většina našich návštěvníků - přijdou si pro informaci a za do 30 minut odcházejí. Opět tedy neodbytně připomínám, že tohle jsou ta data, která se víc než co jiného hodí do přehledných článků. Každá z klíčových postav těchto dějin by měla mít svůj malý blok s vysvětlujícím textem, každá klíčová událost stručně okomentovaná a chronologicky zasazená. Takže by to ideálně zapadlo do stylu online článků složených z malých bloků namísto nepopulárního dlouhého textu.
Osobně to pro mě zůstává poněkud nepřehledným i po zakomponování do čtivého vyprávění. :roll: Ale bylo moc milé zkusit přidat atmosféru rytířů kulatého stolu, Eleonory Akvitánské a spol. a rozhodně obdivuju a chválím originální nápad zabývat se tímto tématem z tohoto pohledu skrze fikci. Možná jen to pojmenování Buřičky z Poitou už bylo v kontextu seriózní fikce překombinované, ale já vím, jak máme rády tyhle "budoucí odkazy".

PříspěvekNapsal: 14 led 2015, 22:45 
Královská rodina
Královská rodina

jeanne píše:
Osobně to pro mě zůstává poněkud nepřehledným i po zakomponování do čtivého vyprávění. :roll: Ale bylo moc milé zkusit přidat atmosféru rytířů kulatého stolu, Eleonory Akvitánské a spol. a rozhodně obdivuju a chválím originální nápad zabývat se tímto tématem z tohoto pohledu skrze fikci.

No to je jasne ze na poprvy krat to musi byt neprehladne, :roll: lebo to je naraz prilis vela roznych informacii. I ked v porovnani z tvojou zaplavou informacii a hlavne mien vo fikcii z Parizia, toho az tak vela zasa nieje. Aspon teraz vies preco sa to nam zdalo tiez neprehladne. :twisted: :twisted:

Pri svojich resersiach na tuto temu v kanone som bola prekvapena, ako casto pani AG na to obdobie kriziackych vyprav proti Albigenskym naraza.
Dokonca este aj v Quebecu.
Ja som sa k tomu tematu vlastne chtiac-nechtiac dopracovala ked som skumala historiu grofov de Toulouse a
dovodu preco nema Joffrey v pirezvisku "de Toulouse", kedze podla pani AG bol "poslednym potomkom slavnych Toulouskych grofov".
Že Simon de Monfort a Albigenske výpravy je pre Okcitáncov večná téma, dokazuje aj to že to je ich veľkou temou až dodnes. V Joffreyovych casoch naozaj boli taki co oslavovali radost z Monfortovej smrti a taky co ho oslavovali ako hrdinu. Ved aj Joffrey dal synovi meno po Raymondovi Rogerovi de Foix.

Asi sa budete velmi cudovat, ked prezradim ze som napriklad nasla vyrok jedneho biskupa :priest: z roku 2011 !!!! :shock: :shock: ktory vravi ze keby boli vsetci ako Montfort, svet by bol lepsim miestom.
Vobec mu pri tom neprekaza ze ten clovek a jeho vojsko v mene boha hrdusili a podrezavali nelen katarske ale aj katolicke deti a zeny. :roll:

Časová os a vysvetlenia k udalostiam tej doby istotne pomôžu vec sprehladniť takže keď sa k tomu dostanem, spravím to ;)
PS: A dufam ze ty spravis to iste k tvojej serii z Pariza.

PříspěvekNapsal: 18 led 2015, 23:29 
Královská rodina
Královská rodina

Veľmi dúfam že vás ďalšie pokračovanie Montfortových slávnosti,
ktorého hlavné dejisko je tentokrát katedrála a jej bezprostredné okolie aspoň trochu pobaví. :roll: :mrgreen:

Arcibiskup už na vás netrpezlivo čaká :priest:

PS: Do zábavy som pridala môj prvý outfitologický pokus - Joffreyov outfit na tento slávny deň. ;)

PříspěvekNapsal: 19 led 2015, 00:01 
Markýzové
Markýzové

nadhera, moirra! jednoducho skvostné! :applaus: :applaus:

PříspěvekNapsal: 20 led 2015, 12:31 
Královská rodina
Královská rodina

ada1987 píše:
nadhera, moirra! jednoducho skvostné! :applaus: :applaus:

Diky Ada :P

PříspěvekNapsal: 20 led 2015, 19:49 
Královská rodina
Královská rodina

Konečně jsem si dovedla představit tu bitku služebnictva z "Toulouské svatby" a důvody pro její vypuknutí. :swordplay:

PříspěvekNapsal: 20 led 2015, 21:36 
Královská rodina
Královská rodina

Tereza píše:
Konečně jsem si dovedla představit tu bitku služebnictva z "Toulouské svatby" a důvody pro její vypuknutí. :swordplay:

A to si Američania namyslene nahovárajú že to len oni mali "Juh proti Severu" :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 20 led 2015, 22:43 
Královská rodina
Královská rodina

Jako už tradičně, moc pěkná kapitola. :ok: :applaus:

Koukám, žes nakonec trochu pozměnila slavnostní outfit pana dokonalého. To nevadí, určitě mu to hrozně slušelo! A možná si ten "svůj", jednou nakreslím...

Moc se mi líbilo šílení všech svatoušků a hlavně rozhovor arcibiskupa s Joffreyem, i když byl náš aricibiskup opět kánonově seriózní :twisted:. A opět moc pěkné rešerše k Toulouse a jeho historii, z fikce je vidět že o tom víš hodně, tak bych se klidně nebála přidat víc historie, protože my o tom mnoho nevíme, třeba víc popisů katedrály (jednotlivé vchody, sochy atd.) abychom si lépe dokázaly představit prostředí, kde se to odehrává.

A klidně bych i přidala nějaký triumfální průjezd historickým městem, s ovacemi a květinami, když už se na to Joffrey a Angelika tak mimořádně oblékli. Určitě by to svatoušky v čele s arcibiskupem oprávněně pohoršilo. :twisted: ;)

PříspěvekNapsal: 20 led 2015, 23:17 
Královská rodina
Královská rodina

Diky Dauphine

ty sa este cudujes ze bol :priest: Arcibiskup seriozny? :twisted: :twisted:
Obrázek

Nechela som to precpavat opismi a historiou, lebo si z toho nikto nic nezapamata...ved na slavnosti este budu preberat historiu Toulouskych grofov...
(ved pockajte na dalsi zraz spravim testy po stopach budov v Toulouse a Historia Toulouskych grofov, a beda vam ak prepadnete !!!!)

inak ved som prezradila ze pri vchode boli sarkofagy Jofferyovych predkov
a opisala zdobenie dvoch stlpov aj pribehy k nim..a cez CELE mesto sa predsa promenadovali tiez
a "nadsene ich vsade vitali"...asi si to prehliadla... :roll:

PříspěvekNapsal: 20 led 2015, 23:21 
Královská rodina
Královská rodina

Moirro, krásné pokračování s tajemstvím, kdo rozhoupal zvony. :ok:
Souhlasím s Dauphine, co se týče kapitol z historie. :applaus:
A popis Joffreyova outfitu jako rytíře, to je velmi lákavá představa. :agree:
Těším se na pokračování.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 502 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]