Právě je 14 lis 2018, 21:34

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 502 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 30, 31, 32, 33, 34  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 21 led 2015, 12:03 
Královská rodina
Královská rodina

mimi píše:
Moirro, krásné pokračování s tajemstvím, kdo rozhoupal zvony. :ok:
Souhlasím s Dauphine, co se týče kapitol z historie. :applaus:

Ďakujem Mimi...

Pssst! je predsa verejným tajomstvom kto tie zvony rozhúpal možno Quasimodo..
Obrázek
možno chudobná kostolná myš Obrázek

Chcete viacej histórie? Dobre teda, máte ju mať....a keď Joffrey skončí zo svojimi lekciami
z histórie, zrejme vyrobím svoj prvý Angelikologický historický test :twisted: :twisted:
Bez pozitívneho testu o histórii Toulouských grófov žiadne zápočty na Angelikologickú
univerzitu! :mrgreen:

Profil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: 21 led 2015, 19:27 
Královská rodina
Královská rodina

Moirro, tak já jsem pro tu chudou kostelní myš. Ten smajlík myši se mi líbí. :D

PříspěvekNapsal: 21 led 2015, 20:34 
Markýzové
Markýzové

V toulouskej katedrále jedine bohatá kostolná (katedrálová) myš :D

PříspěvekNapsal: 21 led 2015, 20:35 
Site Admin
Site Admin

Asi nikdo jsme si neuměli představit, kam až tvé rytířské fantazie zajdou, ale tohle je moc roztomilé směřování fikce. :agree: Pod rozumnou záminkou převléknout pár de Peyrac za postavy z časů trubadúrů a ještě při tom stihnout jednu arcibiskupskou fikci. 8)

PříspěvekNapsal: 21 led 2015, 21:50 
Královská rodina
Královská rodina

Tereza píše:
A jsem nadšená, že si oba oblíbili bazén a altán. :ach:

Scénu z bazénom je úžasná ...to je pravda :ach: (ale budeš nám musieť napísať aj o tom ako Joffrey neskoršie zrealizuje všetky svoje fantázie ktoré mal v ten večer....)

avšak ten altán pri ktorom boli tentokrát to nieje ten pri bazéne ale tento z ružami pri lese:

viewtopic.php?f=5&t=428

dobre schovaný kútik...akurát tých ruží si predstavujem ešte viac.....

z Errnie máme problém pri kreslení pôdorysu paláca a jeho záhrad kam strčiť ten bazén....
podľa tvojej fikcie dedukujem že si ho predstavuješ hneď pri dome....

ale ja som zasa uvažovala že dom je plný služobníctva a bazén musí byť umiestnený tak
aby naňho, ak sa Angelika kúpe holá (kúpanie v bazénoch v tom čase veru nebolo obvyklou záležitosťou)
aby nikto kto by sa "náhodou" pozeral z okna paláca doňho nevidel....a na to by nestačil iba živý plot lebo palác ma štyry poschodia.....takže zasa až tak blízko pri dome byť nemôže

možno ťa niečo napadne..viacej hláv, viac rozumu....

PříspěvekNapsal: 21 led 2015, 21:54 
Královská rodina
Královská rodina

jeanne píše:
Asi nikdo jsme si neuměli představit, kam až tvé rytířské fantazie zajdou

ešte som zdaleka nedofantazírovala :mrgreen: a Arcibiskup Obrázekzrejme tiež nie :twisted:

PříspěvekNapsal: 21 led 2015, 23:09 
Vévodové
Vévodové

moirra píše:

z Errnie máme problém pri kreslení pôdorysu paláca a jeho záhrad kam strčiť ten bazén....
podľa tvojej fikcie dedukujem že si ho predstavuješ hneď pri dome...

možno ťa niečo napadne..viacej hláv, viac rozumu....

V podvečer se procházela nově zrekonstruovanou částí zahrady. Joffrey ji poprvé ukáže svým hostům při pořádání té záhadné školy lásky. Prošla kolem starého altánku... Za altánem se třpytila průzračná voda opraveného bazénu.
V části, která prošlo nedávno rekonstrukcí, problikávalo slabé světlo. Dovedlo ho až k altánu a… zkameněl. V bazénu, který byl jen v jednom místě lehce osvětlený slabou září jediné malé lucerny, plavala jeho žena.

To jediné jsem napsala o bazénu, taky jsem si ho představovala dál od budov a byl v noci osvětlený stejně jen tak lehounce :agree: , že tam nebylo vidět. Takže kam ho dáte, tam ho dáte. To vy jste hlavní architektky pana D. a já jsem v této oblasti naprosto nepolíbená :oops: .

PříspěvekNapsal: 21 led 2015, 23:28 
Královská rodina
Královská rodina

Tereza píše:
V podvečer se procházela nově zrekonstruovanou částí zahrady. Joffrey ji poprvé ukáže svým hostům při pořádání té záhadné školy lásky. Prošla kolem starého altánku... Za altánem se třpytila průzračná voda opraveného bazénu.
V části, která prošlo nedávno rekonstrukcí, problikávalo slabé světlo. Dovedlo ho až k altánu a… zkameněl. V bazénu, který byl jen v jednom místě lehce osvětlený slabou září jediné malé lucerny, plavala jeho žena.

To jediné jsem napsala o bazénu, taky jsem si ho představovala dál od budov a byl v noci osvětlený stejně jen tak lehounce :agree: , že tam nebylo vidět. Takže kam ho dáte, tam ho dáte. To vy jste hlavní architektky pana D. a já jsem v této oblasti naprosto nepolíbená :oops: .

V části, která prošla nedávno rekonstrukcí, problikávalo slabé světlo. Dovedlo ho až k altánu

ano ano! máš pravdu ....to celkom dobre zapadá do projektu :mrgreen: ak to bude trochu ďalej od paláca stačí zo strany otočenej k palácu tesne pred bazénom vysoký živý plot a pár stromov a nebude tam možné
z okien paláca vidieť ani cez deň :disagreement:

Obrázek

to že sluhovia ba ani záhradnici sa nemožu iba tak bez dovolenia pohybovať všade po záhradách sa rozumie
samo o sebe

veď aj ráno keď sa Angelika prechádza po záhradách majú zakázane vystrčiť nos :mrgreen:

Obrázek

PříspěvekNapsal: 22 led 2015, 07:22 
Site Admin
Site Admin

A nestačil by vám u letohrádku? Představa bazénu at uz do italské nebo francouzské zahrady obriho paláce mi vůbec nesedí, zatímco u malých zámečku jsou takoveto typy vodních ploch bezne zaraditelne.

PříspěvekNapsal: 22 led 2015, 08:30 
Královská rodina
Královská rodina

jeanne píše:
A nestačil by vám u letohrádku? Představa bazénu at uz do italské nebo francouzské zahrady obriho paláce mi vůbec nesedí, zatímco u malých zámečku jsou takoveto typy vodních ploch bezne zaraditelne.

po Terezinej fikcii sa uz bez bazenu na pozemkoch pri palaci nezaobideme :roll:

Obrázek

myslim že sme v Toulouse vyčlenili na záhrady taky kusisko pozemku ze kludne moze byt v casti,
ktora nieje hlavnou castou zahrad, urcenou pre hostov...

ty si vymyslela labyrint, tak teraz mas za ulohu vymysliet aby mal Joffrey taky, co nema nikto v
celom Francuzku, ba ani Taliansku...nejaky nezvycajny ;)

PříspěvekNapsal: 22 led 2015, 11:04 
Královská rodina
Královská rodina

Tereza píše:
Moc krásné pokračování. :ok: Zase jsem se dozvěděla víc z historie, i když jsem dohledávala ze zvědavosti nějaké informace o všech těch událostech, takhle ucelené a jednoduše podané jsem je nikde (samozřejmě v češtině) nenašla. :agree:

Ďakujem Tereza...a teraz už viete prečo to sem všetko dávam, (tým nemyslím iba fikcie ale hlavne moje rešerše) veľa vecí je absolútne nedostupných
v Slovenčine a Češtine, niektoré som našla v Nemčine, iné v Angličtine ale väčšinu iba po Francúzky a sem tam veci ktoré sú vo Francúzku online dostupné iba pre vyvolených, nájdem na stránkach univerzít v Taliansku

tým pádom si rešeršami môžu poslúžiť aj iné nadšené spisovateľky :agree: ;)

PS: Tereza, zbožňujem ako si vyriešila záhadu prečo Peyrac raz do roka na Vianoce vchádza do katedrály hlavným vchodom aaach! :ach: Dúfam že v písaní budeš pokračovať, lebo už som si založila aj "knihu"
s tvojimi.
(Kniha to sú priesvitne obaly vo fomáte A4, ktoré sú zviazané)

PříspěvekNapsal: 22 led 2015, 17:32 
Královská rodina
Královská rodina

Našla som video ktoré názorne ukazuje ako to tam v katedrále vo veži v deň Montfortových slávností
vyzváňalo:

Obrázek

Obrázek

viewtopic.php?f=16&t=433&p=17752#p17752

PS: Pridala som aj viacej informácii ku katedrále. :priest:

PříspěvekNapsal: 25 led 2015, 17:13 
Vévodové
Vévodové

moirra píše:
Tereza, zbožňujem ako si vyriešila záhadu prečo Peyrac raz do roka na Vianoce vchádza do katedrály hlavným vchodom..... Dúfam že v písaní budeš pokračovať...

Napadlo mě to při virtuální prohlídce katedrály, kterou jsi uložila na web :agree: , a tu květinovou záležitost musím definitivně uzavřít, takže se mi něco honí hlavou, jen ten čas na psaní nějak chybí.

PříspěvekNapsal: 25 led 2015, 19:32 
Královská rodina
Královská rodina

Tereza píše:
moirra píše:
Tereza, zbožňujem ako si vyriešila záhadu prečo Peyrac raz do roka na Vianoce vchádza do katedrály hlavným vchodom..... Dúfam že v písaní budeš pokračovať...

Napadlo mě to při virtuální prohlídce katedrály, kterou jsi uložila na web :agree: , a tu květinovou záležitost musím definitivně uzavřít, takže se mi něco honí hlavou, jen ten čas na psaní nějak chybí.

Už sa na to teším. :D

PříspěvekNapsal: 17 dub 2015, 18:39 
Rytíři
Rytíři

Moc děkuji za krásně strávené tři večery při čtení této fikce.
Byla jsem tak zabraná a tak se soustředila, abych "si vše správně přeložila", že jsem ani nevnímala jak na mě mluví dcera.
Je to tak skvěle napsané, že už přestávám rozeznávat, co bylo v knize a co je fikce. :D

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 502 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 30, 31, 32, 33, 34  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina