Právě je 19 pro 2018, 11:23

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 502 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 34  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Opravy a Historicke fakty
PříspěvekNapsal: 23 dub 2014, 08:34 
Královská rodina
Královská rodina

Mila Errnie, dakujem za tvoje povzbudzujuce slova. :oops: :D
Ked fikcia vznikala, pisala som ju samej sebe, a nebolo by ma vtedy ani vo sne napadlo ze si raz najde svojich citatelov.

Musim vsak priznat, ze srdiecko kazdeho "spisovatela" potesi ak sa jeho tvorba aspon niekomu paci. :oops: :roll:

Nielen ze to neberiem v zlom ze si ma opravila, ba prave naopak nesmierne sa tomu tesim! Mam v plane zasa postupne Angeliku citat, ale kedze momentalne hodny kus volneho casu travim pisanim fikcii, som vdacna ze je tu niekto kto mi pripomina fakty z knih.
Dokonca by som ta poprosila kedykolvek a kdekolvek v mojej tvorbe najdes nezrovnalosti daj mi prosim vediet.
Ako sa vravi, viac hlav, viac rozumu ;-) :D

Super aj ze si mi pripomenula Dianu de Poiteres ;-)

PS:

Premna je Angelika zaujimavy fenomen. Uz neraz ma vytiahla z pochmurnych myslienok v tazkych obdobiach mojho zivota. Predtym ma vsak nikdy nenapadlo ze sa mi jedneho dna zacne "zjavovat" fikcia.
Keby pofesianoalny spisovatel videl ako pisem, asi by si vytrhal vsetky vlasy na hlave .
Niekedy sa mi zjavi najskor koniec kapitoly (ako film v hlave) takze pisem od konca smerom nahor, co je horsie ako u Arabov ktori pisu z prava dolava.
Inokedy sa zasa zjavi stred "srdce" kapitoly, alebo vseko celkom skakavo, ako utrzky serialu zjavujuce sa v hlave.
Potom sa mi vsade po byte povaluju papieriky z dobrodruzstvami nasich hrdinov.
Nikedy sama z napätim cakam ako to dopadne, a sadnem si tisko niekde do kuta, cakajuc kym zasa "zapnu vysielanie"
HA HA :D
No povedz niesom ja dokonaly blazon??? :? :roll: :mrgreen: :mrgreen:

Profil Poslat soukromou zprávu  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 23 dub 2014, 10:07 
Královská rodina
Královská rodina

dauphine píše:
A jak jsme se bavily o tom Joffreyovi v diskuzi k mé fikci zdá se mi, že ho necháváš pěkně vydusit v tom čekání než se mu Angelika vzdá :D ale myslím že je to tak nejlepší, jak už tu psali ostatní, je hezký pozorovat jak se jejich vztah vyvíjí krůček po krůčku, čeká na svou lásku přesně v souladu s trubadúrským učením.
PS. taky jsem měla naplánovanou fikci (i když jen v hodně hrubých obrysech) s Joffreyem a Angelikou jak si vyjedou a zmoknou, pěkně si mi to vyfoukla :lol: ale to nevadí, stejně bych to nenapsala líp. Budu si muset sakra pospíšit se svýma fikcema nebo už tu nezbude žádné téma na které by se dalo něco napsat při tvém úžasném tempu :D

Mila Dauphine, dakujem :oops: :mrgreen: Tesi ma ze sa ti moja fikcia paci. Ze by som ti nenechala este dost priestoru na vlastnu tvorbu, sa veru obavas zbytocne. ved napriklad uz starocia pise nespocetne mnozstvo muzikantov a textarov pesnicky, a este stale pride nieco nove a ocarujuce.
Si este taka mladucka (velmi blyzko veku v ktorom je moja fiktivna Angelika prave teraz ;-) a uz tak vynikajuco pises.
Ako to tu uz bolo spomenute, jedneho dna nas tu vsetkych prevalcujes ;-)
Ver mi, ty nemusis mat obavy ze by ti neprisla inspiracia preto ze som uz vraj vyfukla vsetky temy ;-) :roll: :twisted:
S tou pubertou to je taka vec, ja som viac ako duplovane tak stara ako ty, a este stale som z nej celkom nevysla, alebo sa mi snad vracia v pravidelnych odstupoch :mrgreen: :mrgreen:
Ale ci sa nevravi ze clovek ktory si vie zachovat srdce naivneho dietata, si aj dlhsie zachova mladost?

K to mu co vravis o tej fikcii s tym dazdom, ma napadlo cosi co povedal jeden kamarat muzikant: Vraj ked k tebe pride muza, a obdaruje ta, ale ty to odkladas, nesadnes si v najblyzsom case a nezacnes tvorit, po case sa urazi a odide od teba a da tu inspiraciu niekomu inemu.

:roll: :shock:

Na koniec by som este rada spomenula, ze sa prave snazim vyplnit ten rok ktory to trvalo, kym Angelika a Joffrey konecne zazili prve milovanie, a preto sa ich neponahlam rychlo strcit do postele.
Nech si tu fazu zblyzovania este pekne uziju. u takych dvoch blaznivych tvrdohlavcov, ktorym vsak nikdy nechyba humor a ironia sa urcite este mame na co tesit.

A ja sa uz tesim na tvoje verzie tohoto carovneho obdobia v zivote nasich dvoch hrdinov. :D

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 23 dub 2014, 19:35 
Královská rodina
Královská rodina

No jasně, super nápad! Taky jsem si říkala že by měl být další sraz ve Vídni!

Jinak obdivuju Moirro, jak máš už poslední díl promyšlený, taky by se mi hodilo takové soukromé "vysílání". Budu se do té fikce muset opřít abych ti alespoň šlapala na paty, protože já to teda takhle promyšlený nemám. Ach jo proč vždycky když chci začít nějaký velký projekt musím mít před sebou něco jako zkouškový a horu směn!!! :evil: :evil: :lol: Už by to chtělo prázdniny... :lol:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 23 dub 2014, 20:15 
Site Admin
Site Admin

To bychom ale výhledově vážně mohly udělat. Jsem se minulý týden koukala na booking.com, že jsou na výběr i docela levné hotely v historickém stylu... Ale osobně se mi to ve střednědobém horizontu vůbec nehodí, dokončujeme rekonstrukce bytů, čeká mě stěhování atd., tak to asi zatím odložíme... :/

Ale teď už tu bude potřeba vážně uklidit v diskusi! :evil:

Předmět příspěvku: Vieden
PříspěvekNapsal: 23 dub 2014, 21:53 
Královská rodina
Královská rodina

jeanne píše:
To bychom ale výhledově vážně mohly udělat. Jsem se minulý týden koukala na booking.com, že jsou na výběr i docela levné hotely v historickém stylu...

:evil:

Ak by to bolo aktualne, tak to mozem poriesit ja, ved som tu doma ;-) A samozrejme ponuknut sa aj ako sprievodkyna.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 24 dub 2014, 11:06 
Královská rodina
Královská rodina

Teda lidi! Já jsem, ale v hrozném skluzu! Tady se dějí věci! Prosím, ještě diskuse neuklízejte, slibuju, že to doženu :) .

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 24 dub 2014, 15:43 
Královská rodina
Královská rodina

Napřed sem něco napíšu a pak si neovlivněná přečtu diskusi. Mám za sebou teprve pár epizod, ale už mám jasno. Vytisknu si je a vložím na patřičná místa do knih! Přesně tohle mi tam chybělo. Myslím, že by ani Anne neprotestovala a naopak by byla nadšená, že má nástupkyni!

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 24 dub 2014, 16:21 
Moderator
Moderator

Tania píše:
Napřed sem něco napíšu a pak si neovlivněná přečtu diskusi. Mám za sebou teprve pár epizod, ale už mám jasno. Vytisknu si je a vložím na patřičná místa do knih! Přesně tohle mi tam chybělo. Myslím, že by ani Anne neprotestovala a naopak by byla nadšená, že má nástupkyni!

No, nevím, nevím, jestli by po tolika letech, kdy Anne marně bojovala o autorská práva, aby nakonec zjistila, že jí z oficiálních i neoficiálních vydání spoustu věcí bez ptaní odstranili, byla nějak přehnaně nadšená z toho, že si její oficiální verzi doplňujeme fanouškovskou :wink: .
Každopádně je to, Táni, super nápad, asi to taky tak provedu! Anne by byla jistě minimálně dojatá z toho, že její Angeliku tak milujeme :D .

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 24 dub 2014, 16:25 
Královská rodina
Královská rodina

dasha píše:
Tania píše:

No, nevím, nevím, jestli by po tolika letech, kdy Anne marně bojovala o autorská práva, aby nakonec zjistila, že jí z oficiálních i neoficiálních vydání spoustu věcí bez ptaní odstranili, byla nějak přehnaně nadšená z toho, že si její oficiální verzi doplňujeme fanouškovskou :wink: .
Každopádně je to, Táni, super nápad, asi to taky tak provedu! Anne by byla jistě minimálně dojatá z toho, že její Angeliku tak milujeme :D .

A to je přesně ten rozdíl :) . My její Angeliku milujeme :D

Diskuse úžasná! Už se těším do vany :wink: , jak si fikce klidu přečtu a nebudou mě tu neustále vyrušovat děti svými absolutně nemístnými dotazy, když se snažím se vžít do příběhu :? :!:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 24 dub 2014, 16:26 
Královská rodina
Královská rodina

A ještě jsem zapomněla dodat, aby si tu Jeanne mohla uklidit :wink: , že sraz ve Vídni je opravdu výborný nápad :D

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 24 dub 2014, 16:56 
Královská rodina
Královská rodina

dasha píše:
Tania píše:

No veru, aj ja som nad tym rozmyslala, ze ako by asi zareagovala. Ale ked prezila tu zlataninu od Zeitouna bez ujmy na zdravi...... Pamätam si ako Joffrey vravel ze sa tesi na to ako sa po smrti dozvie ci sa zem toci alebo netoci. Ja sa tesim na to ako sa raz z pani AG stretnem tam hore v Angelikovskom nebi a ze mi povie ktore z tychto fikcii by pasovali k jej hrdinom a ktore podla nej nie.
A este by som ju samozrejme zasypala kopou inych otazok co by kral, angelika, joffrey..atd. v urcitych situaciach urobili/nikdy neurobili......

PS: Neviem ci je to teraz stastie alebo nestastie ze napriek 8 jazykom, ako na potvoru francuzky pisat neviem. :twisted: :twisted:
PS2: Som rada ze som si tie fikcie nepisala v nemcine, o com som povodne tiez uvazovala......

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 24 dub 2014, 17:05 
Královská rodina
Královská rodina

Za tu slovenštinu jsem hrozně ráda!

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 24 dub 2014, 17:51 
Baroni
Baroni

To já taky! Představa čtení ve Fj... i originál jsem po třech stránkách zabalila, že to vážně nepůjde :-D

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 24 dub 2014, 18:23 
Markýzové
Markýzové

Čo sa týka mňa ja môžem aj fikcie v nemčine :-)

Předmět příspěvku: Jazyky
PříspěvekNapsal: 25 dub 2014, 07:34 
Královská rodina
Královská rodina

Katra píše:
Čo sa týka mňa ja môžem aj fikcie v nemčine :-)

Nemcina by mala jednu vyhodu, ze ma ovela väcsiu slovnu zasobu, ako spisovna Slovencina, ktoru nasi jazykovedci doslova katastrofalne okliestili.
Ale tak ci tak, materinsky jazyk ostava materinsky jazyk, a tym je u mna Slovencina.

Ak budem dostatocne dlho zit, este sa Francuzky naucim. Slubila som si to. Uz par knih v originale mam, ale planujem si zohnat tie uplne stare vydania.

V Nemcine, dokonca aj v Slovencine zacinal kedysi prvy diel Angeliky v uplne starych vydaniach tym ze Angelika je uz vo Versailles a spomina si, pamäta si to niekto? Alebo ma niekto taku knihu s tym prologom?
Rada by som si ten prolog este raz precitala, lebo si ho uz nepamätam, a v tych novsich vydaniach co mam teraz uz nieje.

PS: SDorry Jeanne, toto as ipatri do rubrky knihy, alebo? :roll: :roll:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 502 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 34  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina