Právě je 24 srp 2019, 05:02

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 76 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: DISKUSE: Angelika a jej laska- moirra
PříspěvekNapsal: 19 dub 2014, 14:13 
Královská rodina
Královská rodina

Rozhodla som sa postnut fikciu ktora sa lepsie hodi k mojej dnesnej "bojovej nalade"
Pisala som ju uz davno a nechcelo sa mi to moc opravovat......

Panecku, musela som mat vtedy blbu naladu ked som v tej fikcii Joffreya zvozila ako sirotu, ale ked nad tym ako matka uvazujem, ja osobne by som ho asi bola za toto zastrelila jeho vlastnou pistolou :D :D :twisted: :twisted:

Budem rada ak mi tu napisete co si o tom myslite :shock: :shock:

Profil Poslat soukromou zprávu  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 19 dub 2014, 20:15 
Site Admin
Site Admin

Jsi si jistá, že to není stránka z originál knížky? :) Dokonale to zapadá, i když tam to jsou ty nevyslovené věci, které se postupně odhalují (a je tam i nějak zdůvodněno, proč jsou nevyslovené).

Každopádně tady se do meta-fikce pouštět nebudu, moc depresivní a vážná témata. Radši zůstanu u legrácek v Toulouse a až mě přestane bavit, přesunula bych se do budoucího Království Francie, nebo případně do Quebeku - jj, to bych si taky dokázala užít. ;)

PS: Přesunula jsem ti tuhle diskusi zvlášť, protože je to hodně jiné téma.
PS2: Do Vídně se chystám 10.5., má se to konat v nějakém nákupním centru, takže to asi bude dost bizarní zábava :)

Předmět příspěvku: Vazna tema
PříspěvekNapsal: 19 dub 2014, 21:50 
Královská rodina
Královská rodina

Uznavam ze toto veru nieje vesele. Ale v zivote sa striedaju vesele obdobia zo smutnymi.
Ja predpokladam ze AG naschval nechala urcite veci zahalene tajomstvom, aby to mohla neskorsie, hadam v tom poslednom diely postupne rozuzlovat, a samozrejme aby Angelika a Joffrey zasa mali co riesit a rozoberat. ;-)

Ked budem pisat ten posledny diel, s ktoreho uz vlastne tak trochu mam, tak samozrejme budem vychadzat z toho, ze Joffrey vie len to o com sme sa dozvedeli z knih AG.

Toto je len taka alternativa, ako to mohlo dopadnut keby sa bola Angelika, na co mala v mojich ociach sväte pravo, poriadne nastvala.

:roll: :shock:

PS: Ak mi das vediet v ktorom nakupnom strdisku vo Viedni a presny cas, dojdem ta pozriet, ved mi to mozes napisat v sukromnej sprave ak chces ;-) :D

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 19 dub 2014, 21:56 
Rytíři
Rytíři

super čítanie,bola som nahnevaná presne ako Angelika a bola som šťastná, že mu to konečne všetko vykričala. fakt super. trošku mi v tej fikcii vadí, že za tie dni nie sú vôbec spomenutí jej synovia - čo ako by sa hnevala na Joffreya, tak by si určite nenechala ujsť príležitosť pohovoriť si s nimi :)

Předmět příspěvku: Synovia
PříspěvekNapsal: 19 dub 2014, 22:03 
Královská rodina
Královská rodina

Abulienka
Veru mas pravdu, presne toto mna tiez napadlo, ked som to dnes sem davala, lebo som to vyhrabala na pocitaci. Ale viem ze kdesi som mala aj to ze samozrejme ju tie dni co bola chora boli navstevovat aj to ze o com sa s nimi rozpravala. Mozno niekde inde alebo na papieri.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 20 dub 2014, 21:20 
Rytíři
Rytíři

márišku - frišku, ale si toho grofa riadne zvozila, :roll: mam pocit ze si to "zlizol" snad za vsetkych muzov, co kedy pochybovali o laske zeny.... aj ked priznam, ze mi ho bolo na koni fikcie az luto :cry:
nastastie vieme, ze mu odpusti.... :oops: ... vsak najviac by urcite trpela ona

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 20 dub 2014, 21:55 
Moderator
Moderator

Moirra, tomu říkám palba!! A všechno si to ten zmetek zasloužil :lol: :lol:
I když psychologové doporučují nedustit své pocity v sobě a všechno si to vyříkat, v knížkách se tyhle výčitky odehrávají víceméně jen jako Angeličiny vnitřní monology.. a Joffrey si na ní stěžuje, že je "příliš mlčenlivá" - no, nevím, jestli by si to ještě nerozmyslel, kdyby to měl jednou zažít :wink: .
Peyrac měl mimo jiné i štěstí v tom, že Angelika je v podstatě optimistka a velkorysá, málokdy se dokáže zlobit dlouho. V jinak opět brilantní fikci mi tentokrát trochu chyběly právě ty Angeličiny vnitřní monology, které by nás provázely od vzteku, beznaděje, přes smířlivější náhled na věc až k odpuštění.
BTW si nejsem jistá, jestli by se Peyrak po takové náloži jen kál a omlouval - kromě toho, že není absolutně zvyklý na to, aby s ním někdo takle mluvil, se dozvídá dost šokující věci o Angeličině životě, které, ač byly nepřímo zaviněny jeho nemilostí, ve finále vrhají stín na Angeliku - znásilnění, život v bídě, strádání dětí... a on už při přemítání na lodi zjistil, že jí vlastně zazlívá to, že se neuchovala pro něj nedotčená ostatními muži (ač připouští nelogičnost a okrajovost této úvahy.. :roll: ) Spíš mně napadá, jestli by nakonec nevytáhl ten argument, proč neodjela s dětmi na venkov, případně by nejprve argumentoval a až pak se omlouval. Každopádně díky za další námět k zamyšlení!

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 21 dub 2014, 00:09 
Královská rodina
Královská rodina

wow člověk tu týden dva není a jak se to tu rozšířilo!!! Měly jste vidět můj ksichtík když sem na to dneska přišla :D :D a to sem chtěla věnovat příští dny seminárce a povinné četbě... tak to asi půjde do kopru... ale co, za ty krásný fikce to stojí, moc ti za ně děkuju Moirro!!
Hrozně se mi tu líbí nová poloha Joffreye jakožto kajícníka, jinak sdílím názor že by se Joffrey měl dozvědět co se s Angelikou dělo po jeho popravě, snad jen vyjma těch znásilnění a tak, ale asi by to měl zjistit od někoho jiného než od Angeliky, vždyť ta mu to nechtěla říct právě proto že byla příliš hrdá nechtěla se před ním "litovat".

Předmět příspěvku: Navrat do Monteloupu
PříspěvekNapsal: 21 dub 2014, 09:23 
Královská rodina
Královská rodina

Kazdy to vnima inak, ale co mne z knihy vyplyva je to ze sa Angelika do Monteloupu vratit NEMOHLA podla mna si len Joffrey myslel ze by sa Angelika bola mohla vratit domov, lebo nepoznal celu zufalu situaciu svojej manzelky do ktorej sa medzicasom dostala, pretoze sa ho odmietala vzdat a opustit ho v najhorsom

zda sa mi ze pani AG osvetluje na viacerych miestach vo svojich knihach preco tomu tak bolo..ked sa ktomu dostanem tak tu tie dovody napisem ;-) momentalne nemam moc casu, lebo cez sviatky mam navstevu aj programm...

Ale aspon jednu vec tu uvediem:
ked Molines nutil Angeliku aby sa nevspierala sobasu proti jej voli, bolo celej jej rodine jedno ze ju predavaju domenelemu diablovi. Molines ju vydieral tym ze jej vravel ze otec pojde za dlhy do väzenia a ze v podstate by to bol koniec slachtickeho rodu de Sance. Cela rodina vytazila z Angelikineho vydaja, obchod so Spanielskymi mulami umoznil jej bratom a sestram dobry zivot a aj studium.
Ale ked upadla do nemilosti, nielen ze sa na nu vykaslala Hortenzia (co nebolo az tak prekvapujuce) ale aj jej brat cirkevny hodnostar Raymond (nebol by si veru mohol bez nej dovolit studovat, takze by bol byval NIKTO).
Takmer cela rodina jej viac menej dala najavo ze by bola najlepsie urobila ak by uz neexistovala.
Ked ju vyhnali z Templu, nemala uz ani peniaze, ani priatelov, ani rodinu. Vsetci sa jej zriekli.A uz nebola ani slachticna. Kral jej zobral vsetky tituly, cize nebola viacej ani len "de Sance".

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 21 dub 2014, 10:02 
Markýzové
Markýzové

Moirra, ja to vidím presne tak.

Ešte jednu vec mám z knihy zapamätanú ... Joffrey poprosil Molinesa aby sa o Angeliku postaral keby sa mu niečo stalo.
Aj preto si myslel, že sa vrátila do Monteloupu a je o ňu a o deti v podstate postarané. Myslím, že toto bolo v šiestom dieli (súčasť spomienok na minulosť).

Předmět příspěvku: Molines
PříspěvekNapsal: 21 dub 2014, 10:37 
Královská rodina
Královská rodina

Ahoj Katra,
ano tak presne si to Joffrey myslel, ked poveroval Molinesa aby "usporiadal Angelikine majetky". Nazdaval sa ze ak sa nieco raz stane na majetky ktore budu patrit oficialne Angelike kral nesiahne.

Ale mylil sa, lebo z toho co vravel Molines Angelike ked ako notar pripravoval jej svadobnu zmluvu z Philipom jasne vyplyva ze aj tam boli kralovi uradnici zabavovat, a ze ich hrabivosti ciastocne usla len bana, ktora bola povodne jej venom. Ale ani s tou sa nedalo disponovat, lebo Molines vravel ze roky bolo nejasne v koho vlastnictve teda ta bana teraz je. (mozno aj kvoli tomu ze ona uz nebola "de Sance")

Poznamky na okraj:
A obchod zo spanielskymi mulami a tazba v bani uz samozrejme po Joffreyovom "upaleni" neexistovali, co muselo znamenat ze Angelikin otec nemal znovu ziadne prijmy.

Ti co cheli Angeliku zabit uz v Louvri by ju boli V Mounteloupe bez problemov nasli a zlikvidovali, a mozno aj jej deti aby sa im carodejnikovi synovia raz nepomstili.

Odhliadnuc na to ze Angeliku v Mounteloupe uz nikto nechcel vidiet, ani len o nej radsej pocut (ako keby si ona tu svadbu vynutila!!!) Nemala ani vyndru ktorou by cestu tam mohla zaplatit, a ani nikoho kto by jej nieco dal. Spominam si ze dokonca aj mestek z peniazmi co jej dal Desgrez dala katovi aby usetril jej milovaneho Joffreya od pomalej smrti upalenim) Cize dala zanho aj posledne! A to by jej mal este aj vycitat? :roll: :roll: :(

Na cestu z Pariza do Mounteloupu, potreboval mat clovek vela penazi ale aj stastia. (spomenme si na opis cesty z Mounteloupu do Toulouse, alebo ze Joffrey cestoval zamaskovany do Pariza, pretoze vsade na cestach boli zbojnici a tulajuci sa zoldieri) Cesty boli nebezpecne a islo to slimacim tempom (aj po ceste do Toulouse isla Angelika casto vedla koca, lebo tak "rychlo" isli vtedy tie koce a vozy po cestach celkom znicenych vojnami a Frondou).

341 Km by peso, bez penazi (clovek musi sem tam aj nieco jest a pit) z dvomi malymi detmi, a este cerstvo po porode by asi tazko zvladla.....

Předmět příspěvku: Re: Fikcia k 6 dielu
PříspěvekNapsal: 22 dub 2014, 20:57 
Vévodové
Vévodové

[quote="moirra"]

Panecku, musela som mat vtedy blbu naladu ked som v tej fikcii Joffreya zvozila ako sirotu

ufff, tak to bolo super.... konečne dostala Angelika zo seba po tie dlhé roky potláčané city a pocity von... a de Peyrac na kolenách - :twisted: to bol pekne diabolský plán od teba :D .... to si musela byť naozaj riadne nahnevaná
ale nenechaj ich dlho od seba, to nerobi dobrotu :lol: :lol: :lol: ... budú sa trápiť oveľa viac... :wink:

Předmět příspěvku: Re: Fikcia k 6 dielu
PříspěvekNapsal: 23 dub 2014, 09:14 
Královská rodina
Královská rodina

errnie píše:
moirra píše:

ale nenechaj ich dlho od seba, to nerobi dobrotu :lol: :lol: :lol: ... budú sa trápiť oveľa viac... :wink:

Dlho to urcite nevydrzia. ;-) :mrgreen:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 24 dub 2014, 15:53 
Královská rodina
Královská rodina

Tak jsem si to dneska přečetla.
Uff. Bulela jsem u toho snad celou dobu. Ale nikdy (ve smyslu: teď si nevzpomínám, jestli někdy) jsem v žádné knížce u žádné postavy nebyla tak propojená. Jako by Moirra vypsala úplně přesně mé pocity smutku a beznaděje, které jsem párkrát prožila. Nezáleží na důvodu, ale ten obrovský smutek, kdy si myslíte, že už nikdy nevysvitne slunce. Smutek, který už nikdy nepřestane. Pocit, že všechno skončilo. Pocit, že nic už na světě nemá význam.

Joffrey na mě působil rušivě. Vadil mi. Vadilo mi, jak prosí. Nechtěla jsem, aby to dělal. Připadala jsem si vydíraná. On ještě něco po mně chce!

Možná máš pravdu, že by to Angeliku obměkčilo. Koneckonců, ona není jen obyčejný člověk. Láska je v ní pevně ukotvená. Už si nepamatuju, jak jsem se tenkrát z toho pocitu vyhrabala.

Ne, máš pravdu. Joffreyovi slzy by mohly zabrat. I když překonat to zklamání z něj bude trvat asi mnohem delší dobu (jestli lze vůbec překonat).

Asi jsem ráda, že mu to "ve skutečnosti" neřekla. Dokud to člověk nevysloví, tak si to plně neuvědomí a nemá to na něj takový dopad.

Předmět příspěvku: Sklamanie
PříspěvekNapsal: 24 dub 2014, 16:29 
Královská rodina
Královská rodina

Tania píše:
Uff. Bulela jsem u toho snad celou dobu. Ale nikdy (ve smyslu: teď si nevzpomínám, jestli někdy) jsem v žádné knížce u žádné postavy nebyla tak propojená. Jako by Moirra vypsala úplně přesně mé pocity smutku a beznaděje, které jsem párkrát prožila. Nezáleží na důvodu, ale ten obrovský smutek, kdy si myslíte, že už nikdy nevysvitne slunce. Smutek, který už nikdy nepřestane. Pocit, že všechno skončilo. Pocit, že nic už na světě nemá význam.

To je asi preto lebo som sa do tej Angeliky celkom vzila. Ako ty hovoris, kto uz nieco podobne zazil, vie sa s tym uplne zzit.
:roll: :roll:
Ten pocit ze uz na svete nic nema vyznam, je jeden z najsmutnejsich ktory clovek na tejto planete moze zazit. :x :cry:

PS: Joffreyova obhajoba je v tych dvoch listoch co jej napisal a polozil k posteli. Uvidime ci sa dokaze obhajit. ;-)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 76 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]