Právě je 18 pro 2018, 17:08

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 205 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: DISKUSE: Vyprávění Dauphine
PříspěvekNapsal: 20 dub 2014, 23:30 
Královská rodina
Královská rodina

Tak, piště svoje připomínky, postřehy... cokoliv, všechno se počítá :)

Profil Poslat soukromou zprávu  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 21 dub 2014, 07:47 
Královská rodina
Královská rodina

Ahoj Dauphine
som velmi rada ze si sa k fikciam pripojila :D Super! :D velmi sa tomu tesim
kedze si nahodila hned 3 temy, podme na to po rade:
1. Anulovanie manzelstva - na to by fakt trebalo samostatnu rubriku Joffrey mal tieto moznosti: Znasilnit ju (co dopredu vylucil ) manzelstvo anulovat, , zabit ju (ak by on pokracoval z milenkami a ona by asi neostala vecne panna, takze by ho podviedla, lebo pochybeujem ze by sa len necinne dival)
2. Joffreyov rod som aj ja uz spomenula vo svojej fikcii, co o nom vieme od AG? nebol len grof Toulousky, ale aj pan Auqitanie, co byvalo predtym samostatne kralovstvo a potom existoval titul vojvody z Akvitanie (841-1449), ktory boli poomkami Merovejcov a Karlovcov, cize potomok byvaleho kralovskeho rodu Francie co znamena ze jeho rod je starsi ako samotneho Krala , a niekde v knihe sa spomina ze jeho matka bola Regentka !!! (ja si namyslam ze sa volala Isaura alebo Isabell), zaujimave je ze o zamku v Pyrenejach v Bearne AG hovori ze to bol Joffreyov rodinny zamok......
3. No nezabijem ho? :evil: :shock: myslim Joffreya! Od 6 dielu neustale opakuje ze uz by bez Angeliky nemohol zit a teraz si jednoducho ostane vo Francii a dvojicky uz maju 3 roky????? nepovedala som uz azda vo svojej fikcii ze by som ho bola zastrelila jeho vlastnou pistolou? tentokrat by som odporucala salvu z dela rovno do hlavy ako sa tam pekne prechadza po pobrezi (velmi krasne si ho vsivaka opisala ! :) ) paci sa mi aj typicka Honorine...nemala som ju na zaciatku rada, lebo stala medzi nimi, ale medzicasom si aj mna celkom omotala okolo prstu ;-)

PS: Este ma napadlo k tej teme Anulovanie manzelstva, ze velkost cloveka sa nemera podla toho ako sa sprava ked v zivote prave vyhrava, ale podla toho ako dokaze prijat porazku, pacilo sa mi ze Joffrey napriek obrovskej nespravodlivosti ktora predchadzala jeho odsudeniu, si zachoval svoju hrdost, a vravel ze odchadza z tohto sveta zmiereny

Naposledy upravil moirra dne 21 dub 2014, 08:07, celkově upraveno 1

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 21 dub 2014, 07:55 
Site Admin
Site Admin

Dauphine, díky za další fikce. Jak jsem si všimla nové verze u Ninon, hned mě napadlo, že by tyhle "cvičné slohovky na zadané téma" hodně prospěly všem těm lidem, kteří nejsou schopni dát dohromady smysluplný text. Škoda, že se sem generace s těmito problémy nepřidá. Na druhou stranu, kdo by to četl. :roll: :D
Ještě jsem to nestihla přečíst, ale jestli budeš přidávat pokračování nejen k tvému Království Francie, tak bych to doporučovala rozdělit aspoň na dvě vlákna.

Předmět příspěvku: Joffreyov povod
PříspěvekNapsal: 21 dub 2014, 08:54 
Královská rodina
Královská rodina

Neda mi este nespomenut, ze po povstani v Langedocu sa kral vyjadril v tom zmysle, ze bolo najvyssi cas zasiahnut, cim myslel zlikvidovat Joffreya. Podla mna mu nevadilo len to ze bol taky bohaty, ale aj to ze vlastne pravom svojho rodu, starsieho ako ten kralov, sa mohol stat kralom Aquitanie (ak teda ako Ag vravi jeho matka bola Regentka) ak by sa bolo podarilo juznym provinciam odtrhnut. A ako nas pan de Peyrac casto vravel, zlatom sa ta vsetko kupit, a bol by byval schopny postavit a financovat silnu armadu.

Nepochybujem o tom ze Arcibiskup ktory sa tiez nachadazl na kralovskej svadbe, vykotkodakal pri dvore ze Joffrey vzdy nadaval na "uchvatitelov zo severu", ved aj na svadbe sa na tuto temu zo "svätym muzom" poskriepil. A vtedy sa ho pri rozhovore, ktory zacula Angleika pytal. "teda ma neusetrite?"

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 21 dub 2014, 09:22 
Královská rodina
Královská rodina

Děkuju moc za milé ohlasy :)
Jeanne, díky za připomínku k rozdělení témat, zatím jsem to všechno dala do jednoho, protože se znám, a vím že mi pokračovaní může trvat pěkně dlouho :D tak aby tu zbytečně nestrašilo několik poploprázdných témat, samozřejmě že jestli k tomu něco přidělám, tak to třeba pak rozdělím, nebo to můžete udělat vy.

Moirra: Ještě bych se ráda vrátila k tématu že by Joffrey zabil Angeliku kdyby ho podvedla, to je téma které už jsem tu dlouho chtěla rozebrat, takže konečně je zde můj názor: Podle mě by jí za nevěru nezabil. Angelice to tak řekl, protože to byl prostě temperamentní, žárlivý jižan, nebyla to přetvářka, opravdu to tak cítil, ale kdyby k tomu došlo, nikdy by to neudělal. Byla by to neadekvátní reakce, stal by se pěknou drama queen :D žil přece v 17. století nikoliv ve starověku. Myslím, že by se tím zesměšnil ve společnosti, vždyť v té době byla nevěra něco tak běžného, to by museli vyvraždit vělkou část, možná většinu francouzských šlechtičen! Podle mě by jí dal najevo své pohrdání, možná by se odloučili a asi by si také našel milenku se kterou by se hodně ukazoval, aby všem došlo že mu na Angelice vůbec nesejde a aby Angeliku ponížil a ranil. Takže v případě, že by teda Angelika za ním nakonec dobrovolně nepřišla, což je porostě vyloučený :D no v případě že by se tak nestalo, tak dobře, uznávám, že by to manželství asi anulovali s tím, že by se Joffrey zesměšnil (i když nepochybuju že by to ustál díly svému šarmu :D ) a nebo by žili dva cizí životy vedle sebe, jako tolik šlechtických manželství, každý by měl svého milence/milenku a třeba by se nakonec rozumově domluvili na tom, že by měli splodit potomka kvůli pokračování rodu a pak že půjdou zas od sebe, každý svou vlastní cestou.

Druhá věc je teda s tím Joffreyovým rodem. Jestli jsi o tom už psala tak doufám, že se moc neopakuju, ještě jsem nestihla přečíst všechny ty tvoje báječný fikce, tahleta je prostě nějaké náhlé vnuknutí, potřeba něco takového napsat. Jop je možný že tam jsou rozpory s knihou už si všechno přesně nepamatuju (i přesto že skoro nic jinýho nečtu :D) Navrhuju tedy buď Joffreyově matce jméno změnit, nebo jí tam přihodit ještě jedno jméno, vždyť tenkrát ty lidi měli tolik jmen! Délku rodu bych taky teda mohla trochu pozměnit - díky za připomínku a to s tou regentkou teda asi taky, já jen nechtěla aby jí všichni synové umřeli než se Joffrey vrátil, chudák ženská ne :D.

Třetí věc: ta fikce měla být romantická!!! :D neměla se ti při tom otevírat kudla na Joffreye :lol: :lol: ne to jen vtípek. Já si myslím že Joffreyova velká síla byla v sebezapření, dokázal to mnohokrát v životě se zapřít a vydržet bez věcí které miloval. Jo Angelika je trošku něco jiného já vim, ale prostě oba dva dokázali na chvilku obětovat své štěstí pro nějaký vyšší cíl, prostě viděli dopředu. Co se týče toho věku dětí, tolik bych to nehrotila i AG má s tou periodizací trochu problémy, ale myslím že je to nakonec tak trochu výhoda, je to takové rozmazanější, víc to podněcuje fantazii. Takže věk brát s rezervou je to tam jen tak přibližně.

Ještě poslední věc (to jsem se zas rozepsala :D) zapomněla jsem vás upozornit, že jsem ze svého Království Francie vyloučila část z knihy kterou nemám ráda a se kterou si ani moc neumím poradit a sice Honorinu zasaženou neštovicemi. Prostě mě nenapadá způsob jak v 17. století vyhladit jizvy po neštovicích a nechci aby hned všichni po příjezdu byli smutní - co že se to s tou malou Honorinou stalo bla bla bla :cry: No, kdyby někoho z vás napadlo jak tohle vyřešit, můžete se o to podělit, budu moc ráda...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 21 dub 2014, 10:14 
Moderator
Moderator

Jsem moc ráda, že další fan fikce opustila svůj "hrob" a zazářila na světle božím :lol: A Dauphine opravdu září, protože jak zmiňuje i Jeanne, neznám moc lidí jejího věku, kteří dají do kupy takhle pokročilý text. Jestli jí vydrží nadšení pro Angeliku ještě pár let - a já doufám, že ano, tak nás všechny převálcuje!!!
Baví mě, že u Dauphine vím, kdo je její hlavní "kůň", a na fikci je to pěkně vidět. :oops: :lol:

S těmi neštovicemi to úplně chápu, ale myslím, že ani AG by jistě neplánovala, aby Honorina zůstala zohavená. Takže Angelika prostě použila nějaké odvary, masti... a třeba nějaké jizvy zůstaly, ač na první pohled nejsou patrné.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 21 dub 2014, 15:14 
Site Admin
Site Admin

Tak mám konečně taky dočteno a musím říct, že to vypadá hodně vypilovaně. Jak dlouho jsi to sušila v šuplíku, ha? ;)
1) Teatrální návštěvu u Ninon si umím živě představit :)
2) Jak sama říkáš, s rodovými teoriemi ses pustila do náročného tématu. Asi bych si ale některá tebou doplněná fakta představovala trochu jiná. ;)
3) Království Francie - vůbec nevadí, že jsi vynechala Honorinino uzdravení. V posledních knihách AG taky pokračuje s většími časovými odskoky - a všichni "víme", že bude krásná. Užila jsem si popisy s Honorinou, jako jsme je znali u AG. :) A myslím, že se ti "romantická fikce", jak jsi ji nazvala, určitě povedla.

Jak řekla Dasha, záříš! Taky jsem se nikdy dřív do fan fiction nepouštěla, ale dobře si teď uvědomuju, jak je to těžké. Když jsem teď začala se studiem podkladů k tématu soukromého života v 17. století, mám přirozenou tendenci vrátit se k tomu, co znám, a napsat na web jen popularizační článek a odkázat se na citace z tehdejších publikací. Ale začlenit to do příběhu, je mnohem těžší a tedy větší výzva! Přeju tedy, ať si pokračování, která napíšeš, dobře užiješ. :)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 21 dub 2014, 20:50 
Královská rodina
Královská rodina

Děkuji za krásná milá slova! Pokud jde o fikci o Joffreyově rodu, už včera, když jsem jí dodělávala, mě napadlo, že bych to mohla ještě trochu rozpracovat, tak se k tomu třeba někdy vrátím a vylepším to aby to bylo i v souladu s knížkama. Vlastně tam chybí část, kdy Joffrey chodil na univerzitu do Montpellier...

Každopádně mě už léta láká sepsat nějakou fikci třeba o Joffreyově životě v Orientu nebo v Karibiku, no snad někdy... (koukám dasho že mě máš dokonale přečtenou s tím "hlavním koněm" :lol: ) Jinak ty první dvě fikce jsou takový rychlovky sepsaný před pár dny, to Království už mám rozdělaný strašně dlouho, vlastně je to druhá verze, tu první jsem začala psát před léty, když jsem myslela, že to bude jen pro mě. Takže začátek mám už docela dost promyšlený, horší to pak bude s pokračováním...

Jinak Jeanne, budu se samozřejmě moc těšit na každý další článek, který na web uveřejníš (ale to asi víš :wink: )

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 22 dub 2014, 07:47 
Site Admin
Site Admin

Pevně doufám, že tě má myšlenka nechtěně a nevhodně neovlivní, ale jak jsi zmínila plán popsat Peyrakův život v Orientu a Karibiku, před očima mi přeběhly mayovky z Orientu. Sice jsem na těchto románech vyrostla, ale fakt si jeho cestovatelská dobrodružství představuju spíš úžasným směrem k Bondovi, než ke Kara ben Nemsímu. :D :D
Sama budu uvažovat jak o fikci, tak o článku...

Předmět příspěvku: Kralovstvo Francuzke
PříspěvekNapsal: 22 dub 2014, 07:55 
Královská rodina
Královská rodina

Ahoj Dauphine
precitala som si tvoje fikcie este raz a v klude a tento raz som si ich este lepsie uzila, ako predtym ked som ich citala moc rychlo. Uz sa tesim na pokracovanie posledneho dielu, ale potom by to fakt malo byt oddelene od tvojich ostatnych fikcii. ;-) Ta u Ninon ma este aj pokracovanie?

Veru s tou Honorinou a kiahnami mas pravdu, presne nad tym som si lamala hlavu. To nam teda AG pripravila pekny problemik. Dufam ze ten posledny diel od nej raz vyjde, aby sme mohli potom porovnat nase fikcie z jej.

Povazujem to aj za dobry napad z tou fikciou o Joffreyovom zivote v Oriente a Karibiku (ja sa na ne zatial nechystam).

PS: Nerob si inak nic z toho ze Joffreyovi sem tam poriadne vynadam :), ci sa nehovori "co se skadliva, to se rado ma" ?
Ved aj v knihe niekto Angelike vravi, ked sa nanho stazovala "keby bol iny, nemilovala by ste ho tak"
Mozno je to len tym, ze uz by som nasim hrdinom chcela dopriat aj trosku pokoja a rodinneho zivota, a nie ich stale znovu vidiet mesiace rozdelenych, po tom co si opakovane odprisahali ze sa uz nerozlucia ;-) :)

Niekde tu na fore si baby na Joffreyovi tak dobre zgustli, az tak, ze som mu dokonca napisala obhajovaciu rec. Niekedy ju dokoncim a potom mozno zverejnim ;-)

Takze jednym slovom: Tesim sa a nove prispevky od teba

:D :D

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 22 dub 2014, 16:38 
Královská rodina
Královská rodina

Jéé Mayovky :D na těch jsem taky vyrostla... <3 No, uvidím co vymyslím (snad něco jo no :?) a jestli se má fikce bude podobat Mayovi to budeš muset posoudit sama Jeanne, protože já už si jeho styl vůbec nepamatuju.

Moirro, vůbec to neberu tak že bys snad byla na Joffreye tvrdá, i když on by to někdy potřeboval :twisted:. Já osobně mám třeba takový zlozvyk že si občas s postavama povídám když čtu; ve všech knihách když narazím na Joffreye tak puberťácky vzdychám jak je duchaplnýýý a prostě úžasnýýý :D ale jak se dostanu k jeho neoprávněným obviněním ohledně Angeličiny péče o Florimonda a Cantora, spustím smršť slov které jsou tady nepublikovatelná :twisted: :D

Jinak dneska jsme se sešly s Dashou, samozřejmě minimálně půlka konverzace se točila ohledně našich fikcí. Dasha mě zasyplala naprosto dokonalými náměty jak by to asi mělo pokračování Království Francie vypadat. Za což jí moc děkuju, ale stejně z toho mám hlavu úplně mimo tak si asi budu muset sednout, poskládat si myšlenky a smíchat je s těma mýma. Samozřejmě vás pak upozorním co je její nápad a co můj. Možná by pokračování měla nakonec napsat spíš ona... :D

Jo a Moirro, máš už trochu představu jak bude vypadat ta tvoje fikce posledního dílu?? Jsem napjatá jak se budem lišit!! Páni, musím si pospíšit abys mi nevypálila rybník :D :D

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 23 dub 2014, 10:21 
Královská rodina
Královská rodina

dauphine píše:
Jéé Mayovky

Jo a Moirro, máš už trochu představu jak bude vypadat ta tvoje fikce posledního dílu?? Jsem napjatá jak se budem lišit!! Páni, musím si pospíšit abys mi nevypálila rybník :D :D

Nuz mne sa to väcsinou vzdy vsetko rozvija ako film, ked to zascnem pisat, a kedze sa momentalne venujem inemu obdobiu zo zivota Peyracovcov, nechcem prezradzat, lebo by to potom pre "citatelov" uz nebolo napinave.

Uz sa tesim na to ako si tu svojimi fikciami vzajomne budeme davat "kontra", bude sranda porovnavat a nemyslim si ze by sme pisali to iste, niesme predsa dvojicky, alebo?

vyhoda toho ze som o teba ovela starsia, je ze uz sa nenecham tak lahko ovplyvnit inymi nazormi a konceptami.

Ty pises vynikajuco, na tvoj vek doslova uzasne, takze som si ista ze ti budu postupne prichadzat vlastne inspiracie, uplne rozdielne od tych mojich.
A to tu potom teprva zacne zabava, tak ako ked Jeanne napisala tie pikantne fikcie k fikcii.
Moja zivotna skusenost vravi (a je to aj budhisticke porekadlo) ze ak nieco robis a das do toho cele svoje srdce, tak ten vysledok istotne bude nadpriemerny.
A druha dolezita vec je ostat verny sam sebe. nenechat sa zmiast inymi, co robia "to iste".

Takze. Nic len do toho! :P :P :mrgreen:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 23 dub 2014, 11:24 
Královská rodina
Královská rodina

Tak sem to samozřejmě nemyslela, abys nám tu hned vyklopila co plánuješ ve fikci k poslednímu dílu! :D a když nechceš ani nic naznačit nevadí, je to vlastně i lepší, ráda budu napjatě čekat :)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 23 dub 2014, 14:54 
Moderator
Moderator

dauphine píše:
Jinak dneska jsme se sešly s Dashou, samozřejmě minimálně půlka konverzace se točila ohledně našich fikcí. Dasha mě zasyplala naprosto dokonalými náměty jak by to asi mělo pokračování Království Francie vypadat. Za což jí moc děkuju, ale stejně z toho mám hlavu úplně mimo tak si asi budu muset sednout, poskládat si myšlenky a smíchat je s těma mýma. Samozřejmě vás pak upozorním co je její nápad a co můj. Možná by pokračování měla nakonec napsat spíš ona... :D

Milá Dauphine, za prvé si nevybavuju, že by těch námětů bylo "tolik", a za druhé si nejsem jistá, jestli budou všechny v praxi použitelné. Každopádně se vzdávám všech svých autorských práv, a na oplátku doufám, že budu míc co nejdříve to potěšení přečíst si pokračování Tvé fikce!!!

Předmět příspěvku: Posledny diel
PříspěvekNapsal: 23 dub 2014, 17:17 
Královská rodina
Královská rodina

dauphine píše:
Tak sem to samozřejmě nemyslela, abys nám tu hned vyklopila co plánuješ ve fikci k poslednímu dílu! :D a když nechceš ani nic naznačit nevadí, je to vlastně i lepší, ráda budu napjatě čekat :)

Ani ja som to celkom tak nemyslela, samozrejme ze temy prezradim, len zapletky nie. Nie zo strachu ze by mi niekto ukradol temy, ale preto ze potom by uz nikto z napätim necakal ako to bude pokracovat a ako to dopadne, cize by som pripravila mojich "citatelov" o zazitok(okrem toho zrejme aj seba samu, lebo mne sa "to pise" postupne a casto sama z napätim cakam ako to dopadne)

Uz som tu dokonca niekde na fore pisala ako si priblyzne predstavujem posledny, v slovenskej verzii 15 diel. To ze sa z velkej casti bude odohravat vo Francii, je jasne pretoze AG tomu uz dala nazov Kralovstvo Francuzke. l
Este som sa vsak nerozhodla ci tam ostanu, alebo sa vratia do Ameriky, ale ak sa tam vratia tak to bude potrebovat 16 diel ha-ha a ak sa zase o niecom pohadaju aj 17ty :mrgreen: :mrgreen: takze mam co robit az do penzie.
:roll: :roll: :shock:
Ty si este mlada, takze do penzie stihnes aj pokracovanie o zivotoch Agnes, Honorine, Cantora a Florimonda az kym sa pozenia a povydavaju. Niesu to lakhe pripady, ved maju po kom byt takze budes potrebovat pre nich aspon 5 dielov!!! :P :D na Honorinu samu mozno minies aj dva! A bude krasna, ziadne jazvy po kiahnach jej nezostanu, a ak tak len takmer nepostrehnutelne. Myslim ze som na nieco prisla cim by sa ta koza dal osetrovat.

U mna bude aj zaujimava zapletka z markizom de Vardes, vyriesi sa aj otazka titulu Toulouskeho grofa a aj stretnutie z Toulouskym Arcibiskupom mozno...
Samozrejme pokracovanie sa bude drzat toho co nam doposial prezradila Anne Golon, takze Joffrey sa aj podozveda nove veci z Angelikineho zivota po jeho smrti ale aj samotna Angelika sa podozveda viacej o jeho zivote.
Nevie ci ho poslem do tej Prahy, ale asi nie lebo to by zasa, ako poznam Cechov
:twisted: :D zabralo najmenej tretinu knihy, hlavnekeby tam isiel z nejakym vedcom na pivo ;-) :mrgreen:
Takze tolko asi "v skratke"
samozrejme ze mozeme dalej o tom diskutovat, ale to by asi potom chcelo hodit do rubriky o poslednom diely

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 205 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina