Právě je 23 zář 2019, 20:51

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 205 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fan fictions - dauphine
PříspěvekNapsal: 01 zář 2014, 20:36 
Markýzové
Markýzové

Nieco na sposob: "to nie je moj manzel co dnes neposlucha ale rescator" :) :) :)

Profil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: 01 zář 2014, 20:43 
Královská rodina
Královská rodina

Koukám, že zatím si nikdo nevšiml té paralely mezi Fanklubem pana Rochata a naším Ústavem pro výzkum pana dokonalého. Samozřejmě že byl úmysl abychom si s nima byly podobné, do jisté míry... :twisted:

PříspěvekNapsal: 01 zář 2014, 20:46 
Site Admin
Site Admin

dauphine píše:
Koukám, že zatím si nikdo nevšiml té paralely mezi Fanklubem pana Rochata a naším Ústavem pro výzkum pana dokonalého. Samozřejmě že byl úmysl abychom si s nima byly podobné, do jisté míry... :twisted:

Vždyť o tom mluvím a hned při čtení jsem tu paralelu ocenila. Dodneška bych si myslela, že na tyto meta fikce má možnosti jen Táňa, ale teď vidíme, že je tam můžeme dostat všichni, když se chce... ;)

PříspěvekNapsal: 01 zář 2014, 20:55 
Královská rodina
Královská rodina

jeanne píše:
dauphine píše:

Vždyť o tom mluvím a hned při čtení jsem tu paralelu ocenila. Dodneška bych si myslela, že na tyto meta fikce má možnosti jen Táňa, ale teď vidíme, že je tam můžeme dostat všichni, když se chce... ;)

Samozrejme ze som si to ihned vsimla!
Inak by som nenapisala: "sialeny club odbornikov na velkomozneho pana Rescatora! " 8) :lol:

PříspěvekNapsal: 01 zář 2014, 20:56 
Královská rodina
Královská rodina

jeanne píše:
No, vždycky jsi říkala, že jsi úchyl na masky, tak proč byste se na tom s jeho candijským fanklubem nemohli shodnout. V ideálním případě bys mohla být i jejich předsedkyně. :twisted:

Navíc myslím, že občas by (zejména jako boj proti rescatorovským paradoxům), byla za tu nesundávanou masku ráda i Angelika. Nemuset myslet na to, že je to on, který ji rozčiluje a přesto si s ním moct užít. :lol: :lol:

Tak toto sa ti podarilo Jeanne! Neviem na com sa mam skor smiat! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

PříspěvekNapsal: 01 zář 2014, 21:38 
Moderator
Moderator

Dauphine, nevím, jak to děláš! Buď Tě políbila múza v podobě našich fiktivních postav, nebo máš nechutný talent!! :twisted: Čert to vem, hlavně když bude "pokračko"... :arrow:

Stejně jako Arcibiskup, tak i Rochat se nakonec našel ve funkci "neoficiálního Resccatorova životopisce", na což se mimochodem už moc těším!! :mrgreen: :mrgreen:

Řekla bych, že tu jsou určité společné rysy s naším dobrákem arcibiskupem:
Citace:
„Neuvěřitelné…“ vydechl obdivně Jourdain Marrot, který ještě nepřišel na to, že si Rochat rád věci přibarvuje.

Nestálo by za to spolu kluky jednou seznámit?? :wink:

Kromě romanopisce Rochata pasuji na odborníka modifikace sundavání Rescatorovy masky:

Citace:
„Tak jste alespoň zjistil, co se skrývá pod maskou?“ začal jeho konkurent s novou nadějí.
„Bohužel, ani to…“
Zklamáním to zašumělo.
Markýz d’Aubrevillers zaúpěl.
„Jsme ztraceni!“ teatrálně zdvihl oči k nebi, ale hned vzápětí se na svého přítele osopil. „A co jste tam dělal, jak jste jen mohl? Teď už tu záhadu nikdy nerozlouskneme!“ Zdálo se, že teď se pro změnu rozpláče markýz.
„No pardon, a co jsem měl asi dělat, měl jsem mu jí snad strhnout?“

... a vzhledem ke konstrukícím typu "papež a indiánka" se obávám, že mu už nikdy nemůžeme vyjevit holou pravdu. Byla by totiž pro něj příliš banální!!

Citace:
„Podle mě je ta vaše teorie směšná, Rescator je prostě a jednoduše obyčejný bandita.“
„Ale ne, to by bylo příliš jednoduché,“ zavyl Rochat. Který odmítal prostá řešení v otázkách Rescatora.

PříspěvekNapsal: 01 zář 2014, 21:42 
Moderator
Moderator

dauphine píše:

Zase tolik si nefandi, to nebyl takový chyták, jako Jeannina paní de la Fayette zasvobodna :lol: 8)
My máme bradologii, jizvologii a vlasologii, oni zatím mají maskologii, nebo ještě lépe "demaskologii"...

PříspěvekNapsal: 01 zář 2014, 21:55 
Královská rodina
Královská rodina

Dasho, moc děkuji za zpětnou vazbu, jsem ráda, že tě to bavilo. Doufám, že nám Rochata zapasuješ i do své fikce... ;)

Já právě vůbec fantazii nemám, to všechno mi vždy nakukají ty postavy, většinou ve sprše :D, já jsem jen prostý zapisovatel. ;) Pokračko jistě bude a bude právě o tom, jak se Rochat vyrovnává s pravou Rescatorovou totožností... :twisted:
Ano už mě napadlo, že by se arcibiskup a Rochat měli setkat, ale byla by to přílišná fantazmagorie, docela mě baví, že jsou na světě dvě podobné postavy, s úžasně zkresleným názorem na Joffreye ale nikdy se nesetkají... jediná možnost by snad byla, že by se arcibiskup dostavil společně s Rescatorem na autogramiádu Rochatových pamětí, a že si je arcibiskup přečte, o tom nepochybujte :twisted: :twisted:

Pardon, nějak jsem si to špatně přečetla, ovšem že jste natolik bystré čtenářky, aby vás ta zjevná paralela praštila do očí ;). Mimochodem napadla mě ještě jedna: Rescator je vlastně takový Fantomas a Rochat je komisař Juve, který se marně snaží Fantomase dohonit. :mrgreen:

Mimochodem, Moirra se chytře zeptala jak Rochat vypadal, máte nějakou konkrétní představu jak by měl Rochat vypadat?? :)

PříspěvekNapsal: 01 zář 2014, 22:39 
Site Admin
Site Admin

dauphine píše:
Pardon, nějak jsem si to špatně přečetla, ovšem že jste natolik bystré čtenářky, aby vás ta zjevná paralela praštila do očí ;). Mimochodem napadla mě ještě jedna: Rescator je vlastně takový Fantomas a Rochat je komisař Juve, který se marně snaží Fantomase dohonit. :mrgreen:

Tak tahle paralela mě nenapadla, ale je všeříkající a tím pádem je už i jasné, jak vypadá Rochat... :mrgreen:

Ve smyslu těchto úvah je Rochat asi dvojče Fontenaka. Přitom to doteď spíš vypadalo, že si jsou charakterově podobní Peyrac s Fontenakem..., ale zase Peyrac není s Rochatem. Tady je zase Rochat spíš jako dvojče Lauzuna. :roll: Prostě všechny svérázné postavy mají něco spoelčného...

PříspěvekNapsal: 02 zář 2014, 00:47 
Královská rodina
Královská rodina

Škoda že Angelika není sci-fi, to by pak pan Rochat mohl mít teorii, že Rescator odkládá masku pouze v takové té kukani jako měl Darth Vader... :mrgreen: :mrgreen: 8)

PříspěvekNapsal: 02 zář 2014, 19:23 
Královská rodina
Královská rodina

Dauphine, moc pěkně napsaná fikce jako obvykle. :roll:

PříspěvekNapsal: 02 zář 2014, 23:21 
Královská rodina
Královská rodina

Díky Mimi! :)

PříspěvekNapsal: 02 zář 2014, 23:50 
Královská rodina
Královská rodina

dauphine píše:
dasha píše:
My máme bradologii, jizvologii a vlasologii, oni zatím mají maskologii, nebo ještě lépe "demaskologii"...

Mimochodem napadla mě ještě jedna: Rescator je vlastně takový Fantomas a Rochat je komisař Juve, který se marně snaží Fantomase dohonit. :mrgreen:

Mimochodem, Moirra se chytře zeptala jak Rochat vypadal, máte nějakou konkrétní představu jak by měl Rochat vypadat?? :)

Ano,ANO !
Drahe priatelky, dovolte mi v tomto slavnostnom momente officialne menovat Rochata
za odvazneho rytiera DEMASKOLOGIE (genialny nazov Dasha) a zaroven aj predsedom klubu demaskologov.

A, veru ja si Rochata tak trochu Funesovksy predstavujem. :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 05 zář 2014, 21:39 
Vévodové
Vévodové

dauphine, namiesto toho, že mám maľovať obraz orchideí do ktorého sa mi vôbec nechce začať :cry: , som si znova radšej prečítala vaše fikcie,
slnko, morský vzduch, chlapi sediaci v pri dobrom pohári vína a rozkladajú rukami doširoka, doďaleka a debatujú, presne takéto scény mi prídu pred oči, keď si predstavím južanské povahy, úplne super si to vystihla, je to veselé a hlavne také pravdivé, lebo napriek všetkým zákonom prírody mi príde, že chlapi sú viac zvedaví a viac klebetní ako ženy, :twisted: :mrgreen: :mrgreen: :lol: ... som sa dobre nasmiala ako diskutujú, aký je ASI náš pán dokonalý....
až ty raz nevydáš vlastný román... och, večná škoda by to bola ....

PříspěvekNapsal: 05 zář 2014, 22:06 
Královská rodina
Královská rodina

Errnie, děkuji za zpětnou vazbu, jsem ráda, že tě to bavilo. :) :oops: A ano, už jsem poznala dost mužů, co byli větší drbny a víc zvědaví než kdejaká ženská a Rochat je prototyp :D bylo by škoda toho nevyužít, haha :twisted:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 205 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]