Právě je 23 zář 2019, 20:54

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 246 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 29 čer 2014, 00:03 
Vévodové
Vévodové

jeanne - dokonalé.....
„Ne, musejí si to vyříkat.“ Odpověděl klidně Joffrey, zatímco dva markýzové na sebe útočili pěstmi bez jakéhokoli stylu. „Čekal jsem, kdy to přijde, ale že to vydrží pět dnů, než se k tomu dostanou…?“ kroutil hlavou a v tom všichni konečně uslyšeli očekávané žbluňknutí, když oba pánové skončili ve vodě a ukončili tak svou výměnu. Všichni kromě Françoise se rozesmáli a dál se věnovali své konverzaci a jídlu, jakoby se nic zvláštního nestalo. Angeliku fascinovaly tyto jižanské hádky, kdy jeden tasil meč a druhý citeru. Tak jak vše dramaticky začínalo, tak také vesele končilo.
Lauzun vylezl z vody jako první a tentokrát se už raději nesmál. „V pořádku?“ Nabídl ruku svému příteli.
„V pořádku,“ přijal ji markýz de Salignac a dodal „Ale neopovažujte se to ještě někdy připomínat, nebo přestanu věřit tomu, že se vlastně nic nestalo.“

Profil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: 29 čer 2014, 00:27 
Správkyně časové osy
Správkyně časové osy

jeanne píše:
Takže jsem se s markýzem de Lauzun asi rozhodla správně, když jsem ho taky nechala přijít..., když vás tolik pobavil
No, to teda jo ... nějak na něj trpím :wink: On je to totiž můj velký oblíbenec už z kánonu a Ty ho umíš skvěle vykreslit včetně humorných situací, kdy se lámu smíchy :lol:
Takže u mě by to (podle prožitků z fikce, které by omylem vypluly napovrch) nebylo "Ách, Joffrey ..", ale "Ách, Péguilin" :mrgreen: :mrgreen: Sny o panu dokonalém úplně v klidu přenechám paní dokonalé :wink: ... stejně by si mě ani nevšiml, jako Sabine :roll:

PříspěvekNapsal: 29 čer 2014, 09:54 
Královská rodina
Královská rodina

fantina píše:
Takže u mě by to (podle prožitků z fikce, které by omylem vypluly napovrch) nebylo "Ách, Joffrey ..", ale "Ách, Péguilin" :mrgreen: :mrgreen: Sny o panu dokonalém úplně v klidu přenechám paní dokonalé :wink: ... stejně by si mě ani nevšiml, jako Sabine :roll:

To teda musela byt nebezpecne sialena dvojica Peyrac/Lazun v ich mladeneckych casoch.
Stalo by to za to napisat par ich dobrodruzstiev predtym ako sa Joffrey ozenil.
nieco z cyklu "Joffreyove dobrodruzstva pred Angelikou" ale pssst!
Angelike to nehovorme ved vieme ze neskorsie ziarlila aj na Joffreyovu minulost! :mrgreen: :twisted:

PříspěvekNapsal: 29 čer 2014, 10:03 
Site Admin
Site Admin

:lol: vyborny napad, moje serie se uz stejne blizi ke konci, takze pak muze byt na rade neco takoveho.
Ale klidne se do toho pustte i ostatni.

PříspěvekNapsal: 29 čer 2014, 10:08 
Site Admin
Site Admin

errnie píše:
jeanne - dokonalé.....
„Ne, musejí si to vyříkat.“ Odpověděl klidně Joffrey, zatímco dva markýzové na sebe útočili pěstmi bez jakéhokoli stylu. „Čekal jsem, kdy to přijde, ale že to vydrží pět dnů, než se k tomu dostanou…?“ kroutil hlavou a v tom všichni konečně uslyšeli očekávané žbluňknutí, když oba pánové skončili ve vodě a ukončili tak svou výměnu. Všichni kromě Françoise se rozesmáli a dál se věnovali své konverzaci a jídlu, jakoby se nic zvláštního nestalo. Angeliku fascinovaly tyto jižanské hádky, kdy jeden tasil meč a druhý citeru. Tak jak vše dramaticky začínalo, tak také vesele končilo.
Lauzun vylezl z vody jako první a tentokrát se už raději nesmál. „V pořádku?“ Nabídl ruku svému příteli.
„V pořádku,“ přijal ji markýz de Salignac a dodal „Ale neopovažujte se to ještě někdy připomínat, nebo přestanu věřit tomu, že se vlastně nic nestalo.“

To je jen tim, ze je tam zase ten Lauzun, to se pak deji veci samy. Ale je fakt, ze tady mu byl predobrazem jeden pan, ktery mel potrebu neco takoveho delat dokonce po roce. :roll:

PříspěvekNapsal: 29 čer 2014, 10:27 
Královská rodina
Královská rodina

jeanne píše:
To je jen tim, ze je tam zase ten Lauzun, to se pak deji veci samy. Ale je fakt, ze tady mu byl predobrazem jeden pan, ktery mel potrebu neco takoveho delat dokonce po roce. :roll:

my vsetky zrejme nachadzame modely v skutocnom zivote..a celkom urcite to nebolo inak ani u pani AG :wink:

podozrievam tvojho kolegu z jasterickami ze potajomky cital Angeliku...i ked k tomuto by sa ziadny chlap
zrejme nepriznal.... :roll: :twisted: :mrgreen: :mrgreen:

mali by si to vsak vsetci pani precitat..aspon by vedeli, ako to vravieva pan
dokonaly, po com tuzi zenske srdiecko:mrgreen: :mrgreen:

PS: Akoto ze "moje serie se blyzi ke konci" ci si nevravela ze skola lasky vyda aspon na dva tyzdne ???? :shock: :shock:

PříspěvekNapsal: 29 čer 2014, 12:59 
Site Admin
Site Admin

Lauzun byl sám hodně zajímavá postavička, a jak říkáš, myslím, že už AG ho seskládala z dalších reálných pánů a to samé dál děláme my..., takže bychom jich museli dát dohormady aspoň deset s jejich historkami, aby z toho byl jeden. :)

PS: O dvou týdnech tady vždycky mluvila jen Dauphine. ;) Já říkala, že to vidím maximálně na 10 dní. Ale není všem dnům konec, shodly jsme se přece na tom, že bude i škola lásky po návratu do Francie. A ačkoli bude víc mezigenarční, ani tam rozhodně nebude méně legrace a zábavy. Před časem jsem sdílela cestu do Prahy s našimi trenéry celebrit a někdejšími kulturisty (nebudu raději docela známé pány jmenovat) a ačkoli jim je mezi 50-75 lety, jejich témata jsou pořád jen sex a ženy, ať už jsou to historky z minulosti či současnosti, které jsou samozřejmě doplněné o problémy s prostatou apod. :D Každopádně poslední z jejich podařené čtveřice, který byl neustále přítomen virtuálně po telefonu, jen naříkal, že s nimi Janinku neměl pouštět, neboť ji naprosto zkazí. :D

PříspěvekNapsal: 29 čer 2014, 15:10 
Královská rodina
Královská rodina

jeanne píše:
Každopádně poslední z jejich podařené čtveřice, který byl neustále přítomen virtuálně po telefonu, jen naříkal, že s nimi Janinku neměl pouštět, neboť ji naprosto zkazí. :D

Nechaj ho v jeho ruzovych snoch. Predpokladam ze ty si napokon skazila tych panov :mrgreen: :twisted:
Ktovie ake fikcie verzia 9.0 si im rozpravala. :wink: :twisted:

PříspěvekNapsal: 29 čer 2014, 17:31 
Site Admin
Site Admin

moirra píše:
Nechaj ho v jeho ruzovych snoch. Predpokladam ze ty si napokon skazila tych panov :mrgreen: :twisted:
Ktovie ake fikcie verzia 9.0 si im rozpravala. :wink: :twisted:

Ale kdepak, já jen koulela očima při neskutečných poznámkách a historkách o trojkách, čtyřkách, stopařkách, marockých pannách, které se dávají jako dary v orientu a nevím čím vším. Prostě Lauzunova liga. Kdybych už v té chvíli plánovala fikci o škole lásky 2, dělala bych si poznámky.

PříspěvekNapsal: 29 čer 2014, 17:46 
Královská rodina
Královská rodina

jeanne píše:
Ale kdepak, já jen koulela očima při neskutečných poznámkách a historkách o trojkách, čtyřkách, stopařkách, marockých pannách, které se dávají jako dary v orientu a nevím čím vším. Prostě Lauzunova liga. Kdybych už v té chvíli plánovala fikci o škole lásky 2, dělala bych si poznámky.

Ha HA :lol: :lol: :lol: nehovor ze si si tie poznamky nerobila! teraz uz viem odklial cerpas inspiraciu
na tu tvoju horucu skolu lasky :mrgreen: :twisted:

PS: Ak sa ti vycerpa inspiracia, odporucam dalsi vylet v rovnakej zostave !!! :mrgreen: :evil: :twisted:

PříspěvekNapsal: 30 čer 2014, 10:30 
Královská rodina
Královská rodina

Kdyby ti páni kulturisti tušili, jaké fikce nám tu Jeanne píše :twisted: :twisted: mělas je odkázat na tyhle stránky aby se s tvou tvorbou mohli seznámit, alespoň bychom měly víc lidí zapojených v diskuzi, haha už tě vidím s blogem v jedné ruce a propiskou v druhé, jak si zapisuješ inspiraci pro příští díly :twisted:

Jinak děkuji za zpříjemění včerejšího pracovního dne, krásná vtipná letní fikce, miluju tvé markýze - Lauzun jako kokon zamotaný v prostěradle :D Lauzun, Salignac a jejich souboj v jezírce :twisted: :lol: :lol: haha to jsem se fakt pobavila, nádherně jsi vystihla tu jižanskou povahu, nejdříve by se zapíchli a pak se stanou téměř bratry :D

Lauzun by možná mohl skočit za arcibiskupem ještě v neděli navečír, pak by si rychle stihl najít společnici na noc a ráno by už jen vyběhl na chodbu zabalený v prostěradle :D Ach jo, škoda že ho nebudem moct dát do školy lásky v Paříži :cry:

Hodně mě baví Angelika, která je v tvém podání úžasně duchaplná. Miluju její konverzace :)

A přidávám se k obdivovatelům tvých popisů - teplo a léto z fikce přímo sálá a krásně jsi nám popsala zámeček, super kontrast s toulouským palácem. Možná z toho vybavení v garonnském letohrádku Joffrey pak tak trošku vycházel při zařizování svých rescatorovských paláců... :) Tak mě napadá, co myslíte, že se stalo s garronským letohrádkem?? Taky ho zbořili jako palác trubadúrské poezie?

PříspěvekNapsal: 30 čer 2014, 10:40 
Site Admin
Site Admin

Děkuji za zpětnou vazbu Dauphine. ;)
Bylo právě hrozné horko ve vlaku, poslouchala jsem soundtrack k četníkům ze Saint-Tropez, ...a nějak se mi tam to středomoří v letohrádku muselo projevit. Ano, myslím, že to byl Rescatorův styl. ;)

Doufám, že ho nezbořili!

PříspěvekNapsal: 02 črc 2014, 16:16 
Moderator
Moderator

Opožděně... ale přece jsem se prokousala zbytkem fikce. Kdybych měla popsat moje pocity, mám dojem, jako bych se vypravila na školní besídku a místo dětí vystoupili herci z Národního:)
Fikce je inteligentní, vtipná, dokonale zrešeršovaná (jak jinak:), oproti poetice AG místy možná až příliš popisná, ale velice svižně napsaná - a to se stoupající tendencí. Přiznávám, že otevřenost v milostných otázkách mě zezačátku, řekněme, překvapila, ale postupem času mě začala bavit. Jako inspirační zdroj mi jasně vyvstává 50 odstínů šedi - ale to by mě vlastně nemělo překvapit, když jsem při jejich čtení měla dojem, že nám vykrádají Angeliku, tak to vlastně musí fungovat i opačně, že :).
Moc se mi líbily dialogy, je vidět, že Jeanne baví dvorská etiketa - sofistikované dialogy šlechticů mi místy připomínaly film Nebezpečné známosti. Hltala jsem i zajímavé detaily ohledně dvorských toalet, na které jsou původní knihy možná trochu skoupé - zde jsem Jeanninu precizní popisnost ocenila!
Zápletka kolem slavností trubadůrské poezie byla vystižená přesně tak, jak si téma žádá. A prolínání původního námětu a fikce jako třešnička pro Angelikoložky na závěr :). Jestli jsem to dobře pochopila, tak šmírující Arcibiskup je původně námět z Moiřiny fikce - mám se tedy stále na co těšit, heč!

PříspěvekNapsal: 02 črc 2014, 16:50 
Site Admin
Site Admin

Dasho, jsi hrdinka, jestli jsi přečetla už skoro externí knížku škola lásky 1657 takto v kuse a přežila to. Každopádně díky za vstřícnou recenzi. ;) Teď abych udržela úroveň v dalším díle. :D :D
Já jsem vždycky říkala, že kam se hrabe nějaký pan Grey na našeho pana dokonalého... a to nás teprve čeká série škola lásky 1655! :twisted:
Šmírujícího arcibiskupa dámy vytvořily speciálně pro tuhle fikci, a ještě jedna jeho epizoda (arcibiskupovo snění, pokud jsi tu na něj ještě nenarazila) je od moirry připravena do posledního dílu série.

PříspěvekNapsal: 02 črc 2014, 19:48 
Královská rodina
Královská rodina

jeanne píše:
Bylo právě hrozné horko ve vlaku, poslouchala jsem soundtrack k četníkům ze Saint-Tropez, ...

Ach, tak toto som si predtym nevsimla...no zbohom ak si ja dam ten sountrack, zacnem si Arcibickupa
predstavovat ako Funesa a to potom bude teprva poriadne "piti piti pa" v mojich fikciach o nom :!: :lol: :lol: :lol:

Joooj! uz teraz viem ze sa tej vizie nezbavim! :roll: :roll:

Teraz sami prave zjavil pred ocami Funes v aute z akousi mniskou..v ktorom filme to bolo???? :?:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 246 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]