Právě je 21 říj 2018, 19:55

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 246 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 02 črc 2014, 20:01 
Site Admin
Site Admin

moirra píše:
Ach, tak toto som si predtym nevsimla...no zbohom ak si ja dam ten sountrack, zacnem si Arcibickupa
predstavovat ako Funesa a to potom bude teprva poriadne "piti piti pa" v mojich fikciach o nom :!: :lol: :lol: :lol:

Joooj! uz teraz viem ze sa tej vizie nezbavim! :roll: :roll:

Teraz sami prave zjavil pred ocami Funes v aute z akousi mniskou..v ktorom filme to bolo???? :?:

Ta jeptiška je právě moment, co se prolíná četnickou sérií.
Tak až jako Louise de Funès jsem si Benoita de Fontenac ještě nepředstavovala - spíš jako toho ze starých Angelika filmů, ale při jeho šmíráckých výkonech, kdo ví, třeba poupravíme představu. V 80. letech už by mohl mít holou hlavu a k tomu stále stejné nadšení pro spásu toulouského hraběte... A toulouský hrabě stejné nadšení pro představy nevinných svedených jeptišek, takže by si ďábelský arcibiskup se svou jistě vylepšenou sbírkou dalekohledů a ďábelský hrabě s vylepšeným letohrádkem mohli ještě dobře užít. :)

Teď se mi zase zdá, že tohle je zábavnější téma, než 1655 (kdy už určitě s arcibiskupem taky měli vybudovaný jistý vyostřený vztah), a už vůbec nevím, co bych chtěla vidět dřív. :roll:
Aha, už vím, nepsat hlouposti a pracovat na webu international a seznamu postav. :evil:

Profil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: 02 črc 2014, 20:52 
Královská rodina
Královská rodina

jeanne píše:
V 80. letech už by mohl mít holou hlavu a k tomu stále stejné nadšení pro spásu toulouského hraběte... A toulouský hrabě stejné nadšení pro představy nevinných svedených jeptišek, takže by si ďábelský arcibiskup se svou jistě vylepšenou sbírkou dalekohledů a ďábelský hrabě s vylepšeným letohrádkem mohli ještě dobře užít. :)

Teď se mi zase zdá, že tohle je zábavnější téma, než 1655 (kdy už určitě s arcibiskupem taky měli vybudovaný jistý vyostřený vztah), a už vůbec nevím, co bych chtěla vidět dřív. :roll:
Aha, už vím, nepsat hlouposti a pracovat na webu international a seznamu postav. :evil:

Nuz ja si myslim ze si Arcibiskupa mozeme rovnako dobre uzit v roku 1655 ako aj v Kralovstve Francuzkom
po viac ako 20 rokoch :mrgreen: :twisted:

no a teraz som si predstavila ze toto je arcibiskup ktory sa ponahla niekde "nachytat" Joffreya:

http://www.youtube.com/watch?v=iPU1M1eaMCg

ah ha ha ha :lol: :lol: :lol: :lol:

PříspěvekNapsal: 02 črc 2014, 21:06 
Královská rodina
Královská rodina

No mě by do toho špehování Joffreye dalekohledem docela zapadl ten arcibiskup z nové Angeliky.

PříspěvekNapsal: 09 črc 2014, 07:50 
Site Admin
Site Admin

Dobré ráno, drahé dámy, je tu další letní příběh, který vám snad trochu pomůže vylepšit dnešní deštivé ráno/den. Po včerejším FB citátu jsem měla nutkání, nechat naše hrdiny spát odděleně, ale je to první škola lásky, tak věřím, že by nad sebou a svými problémy mohli mít větší nadhled zamilovaných a nechat si ta pořádná nedorozumění až na později. A víme, že tohle taky dobře umí. :mrgreen:

PS: Očekávám vaše komentáře, doplňující mini fikce atd. 8)

PříspěvekNapsal: 09 črc 2014, 09:13 
Královská rodina
Královská rodina

Aaaah ! :shock: Diablica! :twisted:
To mi robis naschval aby som zmeskala do roboty, vsak???? :shock: !!!!!

keby som to teraz zacala citat celkom urcite by som zmeskala...takze si to necham ako
bombonik na vecer ked sa vratim z prace. :roll: :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 09 črc 2014, 16:01 
Královská rodina
Královská rodina

Jeanne, krásná fikce, děkuji za zpříjemnění odpoledne, vzhledem k tomu že jsem dnes vstávala ve 12 (záviďte :D), dočetla jsem jí před chvílí ;)

Moc se mi líbila pasáž kdy Angelika "krmila" Joffreye:
Angelika se slastně uvelebila na další brokátovou pokrývku a rozprostřela okolo sebe velké zářivě modré sukně se zlatou výšivkou. Joffrey klidně spočinul nohama v trávě a ulehl s hlavou podepřenou v jejím klíně. Angelice po tom náročném poledni v ložnici vyhládlo a se zájmem se rozhlédla po nabídce pokrmů.
„Nebudete jíst, pane de Peyrac?“ zeptala se.
„Doufám, že se o mně moje žena postará,“ odpověděl s úsměvem.
„Uvidíme, co se s tím dá udělat,“ zasmála se Angelika a podala mu do úst kousek pečeného bažanta.

Všichni se otočili tím směrem a pan de Peyrac poznamenal jen „Lauzun.“
Markýz de Lauzun právě lovil kus ovoce z živůtku vévodkyně de Chèze, která se smála a vystrkovala svá obří ňadra v dramaticky černých šatech.
„Ještě řekněte, že už vám tyhle nevázané hrátky chybí, pane,“ provokovala Angelika.
„Ještě řekněte, že byste mi je tolerovala, madame?“ odpověděl jí ve stejném duchu Joffrey.

nádhera, je to tak vtipné a svižné. Krásná uvolněná letní atmosféra... ach. Řekla bych že ti tyhle galantní rozhovory jdou nejlépe. :) Haha a určitě se dočkáme nějakého popisu Lauzunovy slavnosti, že ano? :twisted:

Nádherný a překvapivý byl Angeličin rozhovor s Saint-Colombem, moc pěkně si vystihla tu zamyšlenost, je vidět že Angelika je velmi inteligentní, takový tajemný, přemýšlivý dialog mě ve tvé, většinou spíš vtipné fikci, příjemně překvapil, zas něco nového...

Ale asi úplně nejvíc mě zaujal závěrečný rozhovor o Joffreyových milenkách. Ten je napsto dokonalý!! Vždycky mě zajímalo, proč byl vlastně s Carmencitou, je zajímavé si poslechnout co si o tom myslí pan dokonalý sám... Doufám, že tohle téma se nerozebíralo naposledy...

PříspěvekNapsal: 09 črc 2014, 16:51 
Site Admin
Site Admin

Dauphine, díky! Jsem ráda, že se líbilo - říkala jsem, že je další díl poznamenaný prací na seznamu postav, že mě humor nějak přešel. :lol:

Žádný strach, na Lauzunovy slavnosti jednou určitě taky dojde. :twisted:

je zajímavé si poslechnout co si o tom myslí pan dokonalý sám... :lol: :lol: :lol:
To víš, od doby, co ti v tomto lezu do zelí... :D Nezamýšlela jsem se mu vrtat v hlavě, když už se mu vrtám v ložnici, ale ono to všechno tak nějak spolu souvisí, že nebylo zbytí a musela jsem se té otázce postavit. :shock:

PříspěvekNapsal: 09 črc 2014, 18:32 
Královská rodina
Královská rodina

moirra píše:
Aaaah ! :shock: Diablica! :twisted:
To mi robis naschval aby som zmeskala do roboty, vsak???? :shock: !!!!!

keby som to teraz zacala citat celkom urcite by som zmeskala...takze si to necham ako
bombonik na vecer ked sa vratim z prace. :roll: :mrgreen:

Aaaach.. Jeanne! Dokonale som si uzila tu tvoju lahunku,steklivu letnu fikciu. :D :mrgreen:

Ohromne ma pobavilo krmenie Joffeya a ovocne hody Lazuna vcitane jahodovych libanek
Bertranda. Nadherna uvolnena atmosfera ktora len tak dycha letom.

Samozrejme ze si sa nezaprela, ako inac:
„Zabita rozkoší. To není tak špatná smrt, nemyslíte?“ :oops: :oops: :shock: :shock:

Zda sa vsak ze sa popritom z teba stava aj poetka:
„Oba ještě chvíli dál hleděli do prázdnoty noci, která nic neznamenala. Byla tím klidným obrazem nekonečna, na jehož mír se teď oba obraceli.“

PS:Ako mam schudnut, ked po kazdej tvojej fikcii dostanem chut na zakusky??? :shock: :roll:

PříspěvekNapsal: 09 črc 2014, 18:59 
Královská rodina
Královská rodina

Jeanne, Tvoje fikce se mi moc se mi líbila. Ten piknik šlechticů v zahradě, to člověk vidí přímo před sebou.
A Saint-Colombe, hned jsem si vybavila knihu a film Všechna jitra světa.

PříspěvekNapsal: 09 črc 2014, 19:18 
Site Admin
Site Admin

Moirro, Mimi, díky za komentáře.

Zdálo se mi možná trochu nesourodé spojit v jednom příběhu emoce a atmosféru lehké zábavy a tajemného smutku, ale očividně to funguje. :twisted:

Přiznávám se, moje letní fikce je i reklama na klid, zábavu s přáteli a zákusky - když teď mám každý den tu dortovou dietu (dnes mi pan občas skoro-dokonalý upekl další - po jahodových, borůvkových a čokoládových je ostružinový), ;) ale co bych neudělala pro to, aby mi pak fungoval šok z té pravé předsoutěžní diety. :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 09 črc 2014, 19:18 
Vévodové
Vévodové

Jeanne,
krásny letný slnečný príbeh... :P so vším všudy

Zdraví a silná tělesná konstituce jsou podle současných vědců nezbytné pro všechno počínání a štěstí člověka,“ vysvětlil hrabě de Peyrac.
„To už se zabýváte i výchovou a lidským tělem?“ zeptal překvapeně de Lauzun.

pre mňa super trefná poznámka :lol: od de Lauzuna, ako vystihuje grófa, ako ho poznali priatelia, aký mal rozsiahly obzor vedomostí

úžasné vyznanie lásky.... :oops:
To mě těší, že vaše zkušenosti nejsou nekonečné,“ přerušila ho Angelika.
„Vy jste všechny ženy v jediné,“ dořekl vážně a zelené oči se setkaly s černým pohledem.

PříspěvekNapsal: 09 črc 2014, 19:35 
Site Admin
Site Admin

errnie píše:
pre mňa super trefná poznámka :lol: od de Lauzuna, ako vystihuje grófa, ako ho poznali priatelia, aký mal rozsiahly obzor vedomostí

To jsem ráda, Errnie. Tady jsem se trochu bála, že budete myslet, že jsem už nadobro zešílela, když tam cpu už i dějiny výchovy a sportu v 17. století, ale dokud tam nepřijel i Komenský, který v té doby taky žil a tvořil, tak to snad není tak zlé. :lol: :lol: :lol:

errnie píše:
úžasné vyznanie lásky.... :oops:
To mě těší, že vaše zkušenosti nejsou nekonečné,“ přerušila ho Angelika.
„Vy jste všechny ženy v jediné,“ dořekl vážně a zelené oči se setkaly s černým pohledem.

Kdo ví, snad díky tomu mu bylo odpuštěno...?

PříspěvekNapsal: 10 črc 2014, 01:16 
Správkyně časové osy
Správkyně časové osy

Ach, Jeanne, Tvoje fikce se pro mne pomalu začínají stávat "srdeční záležitostí". :)
Nejenže mě fascinuje, jak bravurně píšeš "pánské" rozhovory, u kterých se neskutečně bavím a hlavně jsou naprosto přesný a trefný :mrgreen: (to víš, kdyby se tam alespoň na vteřinu neobjevil Lauzun, tak bych byla smutná :roll: ), ale strašně se mi líbí, jak Tvoje dílo prochází příjemným vývojem :wink: Začalo to vášnivou erotikou, v dalších dílech došlo na střídmé a odlehčené dialogy tak, aby nikoho nevyplašily, úžasné popisy všeho, co nám z těch černých písmenek na papíře může vytvořit pouze naše fantazie, přibyly další zajímavé osobnosti (v kterých už teď mám solidní chaos) a teď už nás pomalu vtahuješ do "skutečných" vztahů se vším všudy, co vztahy obnáší, a které účastníci Školy lásky 1657 začínají prožívat naplno a najednou má zábava vážnější tvář.... Takže člověk už se "jen" nebaví, ale ty situace a myšlenkové pochody ho nutí se nad příběhem daleko více zamýšlet .... Prostě a jednoduše SUPER, já to asi líp vyjádřit neumím :P
Moc se mi líbil ten konec ... :wink:

PříspěvekNapsal: 10 črc 2014, 08:46 
Site Admin
Site Admin

Díky Fantino. Chaos v postavách? :shock: Vždyť jich zase tak moc není, ale myslím, že seznamy postav z fikcí zatím ještě dlouho vytvářet nebudeme :D :D

Kdybychom všechny nevěděly jak to začalo, těžko by se dalo uvěřit, že tu nebyla žádná předem promyšlená zápletka a všechno se to stalo samo...

PříspěvekNapsal: 13 dub 2015, 22:17 
Rytíři
Rytíři

Sláva! Mám dočteno. :D
Dnes v jednu ráno, jsem musela hrubým násilím vypnout svůj obstarožní computer, protože jsem se nedokázala od Této fikce odtrhnout.
Ráno jsem koukala na poradě jako "vejr", takže se úplně bojím touto dobou rozečíst něco nového.
Ne vážně moc, moc hezké čtení. :applaus:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 246 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]