Právě je 19 črc 2019, 12:55

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 134 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 01 črc 2014, 17:52 
Královská rodina
Královská rodina

moirra píše:
dauphine píše:
Tak mě napadá, co myslíte, že se stalo s garronským letohrádkem?? Taky ho zbořili jako palác trubadúrské poezie?

Celkom urcite ho nezborili... :mrgreen: :mrgreen: mozno nanho zabudli tak ako napokon
na tu banu co Angelika dostala do vena....a stoji tam na predmesti Toulouse zarasteny burinou
ako zamok sipovej ruzenky a caka na prebudenie.....aaaaaaaahh :oops:
*.¸.*✻✿✻✿ ✻* *.¸.*✻✿

PS: Alebo ze by si ho bol kupil Arcibiskup ??? :shock: :mrgreen: :twisted:

Z Arcibiskupom v Letohradku som prisla ja ;-) (Bol to moj stary koncept kralovstva Francuzkeho)
Katra sa rozmyslala o tom ze ci ho niekto kupil. Toto bola moja odpoved. :mrgreen:
A z otazkou o tom co sa stalo z Letohradkom prisla ako inac Dauphine :lol:
Ved este stale oplakava Toulousky palac..keby sme jej zburali aj letohradok to uz by nerozdychala. :shock:

PS: Jeanne: Zitat: Co je na těchto fikcích nereálného, arcibiskupovy sny? :o

HA HA :lol: :lol: nuz ano hlavne tie sialene sny co som opisala ja :lol: to sa hodi skor do komedialneho
vydania Angeliky

Nuz bol tam iny arcibiskup, neviem co sa stalo z Fontenacom a ci vobec existoval, ci to nebol len
daky farar...ale v case ked sa A & J vracaju do Toulouse bol arcibickup niekto iny...ale este to musim hlbsie
preskumat...lebo o take postavy ako bol on a Andijos prist...to je sialene smutne :cry: :cry:

Profil Poslat soukromou zprávu  

Předmět příspěvku: Re: Nová témata pro budoucí fikce
PříspěvekNapsal: 01 črc 2014, 18:12 
Markýzové
Markýzové

Navrat do Toulouse a Fontenaca nikde ??? To hadam nie ... To tam bude nudaaaaa ... :o :o :o

PříspěvekNapsal: 01 črc 2014, 19:39 
Site Admin
Site Admin

moirra píše:
Z Arcibiskupom v Letohradku som prisla ja ;-) (Bol to moj stary koncept kralovstva Francuzkeho)

HA HA :lol: :lol: nuz ano hlavne tie sialene sny co som opisala ja :lol: to sa hodi skor do komedialneho
vydania Angeliky

Oh, tak to se omlouvám, že jsem tolik zjednodušila prapůvod originální myšlenky. ;)

Ale nezapomeň, že AG je taky velmi velmi komediální. Myslím, že se v těch komediálních momentech zbytečně cenzuruješ. Nečetla jsi snad nedávno zase Quebec, a jak Macolet vstává z rakve, jak Angelika po hruškovici tahá toho psa a reaguje na pana dokonalého jako z Piti piti pa ve stylu "Ne, to nejste vy." atd. atd.? :twisted: I z těchhle scén vždycky slzím smíchy.

PříspěvekNapsal: 01 črc 2014, 20:04 
Královská rodina
Královská rodina

jeanne píše:
Ale nezapomeň, že AG je taky velmi velmi komediální. Myslím, že se v těch komediálních momentech zbytečně cenzuruješ. Nečetla jsi snad nedávno zase Quebec, a jak Macolet vstává z rakve, jak Angelika po hruškovici tahá toho psa a reaguje na pana dokonalého jako z Piti piti pa ve stylu "Ne, to nejste vy." atd. atd.? :twisted: I z těchhle scén vždycky slzím smíchy.

No to je pravda ja sa vzdy dobre zasmejem na komedialnych vlozkach od pani AG. :mrgreen: :mrgreen:
Ale obavam sa ze keby som si raz poriadne popustila uzdu, tak uz ma nic nezastavi a bude stoho len a
len "piti piti pa" ;-) :twisted:
Ale bez Andijosa a Arcibiskupa by to bola nuda... :roll:

PS: Uz vidim ako arcibickup kropi Joffreya svätenou vodou a stipe sam seba do ruky ci to nieje
len daky sialeny sen ked ho najde v letohradku lezerne sediet a fajcit ako povedala Dauphine...
:lol: :lol: :twisted:
Uz ta napada ako si Letohradok prerobil Arcibickup a potom Joffrey naspät ???

PříspěvekNapsal: 01 črc 2014, 20:12 
Site Admin
Site Admin

moirra píše:
Uz ta napada ko si ho prerobil Arcibickup a potom Joffrey naspät ???

Samozřejmě, už to vidím před očima, jen to popsat... :twisted: Dokonce uvažuju, že až (snad tento týden) dokončím text do práce, na kterém teď pracuji, zkusím to, co neumím a děsí mě - tj. dělat na víc fikcích současně. Dokončit den 7 aktuální série, začít díl 1 série "před Angelikou" a popsat ten arcibiskupův letohrádek. Ale je dost možné, že tohle nepůjde, nikdy jsem nedokázala dělat víc věcí najednou.

PříspěvekNapsal: 01 črc 2014, 20:13 
Správkyně časové osy
Správkyně časové osy

Jeanne, když už jsi zmínila ten Québeck, tak přikládám pro inspiraci malý citát z knihy (druhý díl, str. 310-311, české vydání)

1) potvrzení Moirrina poznatku, že palác již není (původně jsem to chtěla dát do jiné sekce, ale když už je tu ta diskuze....):
"Zbytek dne strávili Angelika a Joffrey vzájemným líčením střetů s Irokézi, plánováním budoucího návratu do vlasti, vzpomínkami na palác trubadúrské poezie, jehož růžové zdi vybudují znovu."

2) plány do budoucna, které říká Joffrey Angelice, když jsou konečně o samotě (nejspíš náznak toho, co se bude odehrávat v Království Francie):
"Nejdřív ze všeho začnem v trubadúrském paláci žít tak, abychom měli čas na práci a na zábavu. Bude to jakýsi azyl pro všechny, kdo se, třeba i nakrátko, octnou v jeho zdech. Musí tam být chráněni před nebezpečím i nepříjemnými povinnostmi.
Musíme si umět znovu zkrášlit život. V noci se bude tančit, zpívat, hrát a diskutovat o zajímavých věcech, milovat se budeme v těch tichých odpoledních, kdy všechno odpočívá, jen slunce žhne stejně jako srdce a těla ...
Dál budu s nejkrásnější ženou na světě bránit lásku ..."

Docela dost inspirace pro další pokračování, ne?

PříspěvekNapsal: 01 črc 2014, 20:20 
Site Admin
Site Admin

Ano!, ano!, ano! 8)
Z této citace jsem vždycky vycházela ve svých představách pro Království Francie a hodlám v nich pokračovat! Žádná Paříž, kde už zvítězili fanatici, strach, zatýkání, upalování, všichni se obviňují navzájem a nikdo nikomu nevěří. A ani Ludvík už není to co dřív. Ale Toulouse, klid a zábava! A nový palác bude ještě lepší a letohrádek se předělá po arcibiskupovi! :idea:

A máme jasný příští citát měsíce! :wink:

Tolik vykřičníků jsem v jednom textu ještě nikdy nepoužila, ale tak sem tvoje připomínka zapadla..., ach.

PříspěvekNapsal: 01 črc 2014, 20:29 
Správkyně časové osy
Správkyně časové osy

jeanne píše:
Tolik vykřičníků jsem v jednom textu ještě nikdy nepoužila, ale tak sem tvoje připomínka zapadla..., ach.
To jsem moc ráda, že jsem Tě nadchla :oops: Alespoň něčím, když už nejsem schopná napsat nějakou tu ficki :?

PříspěvekNapsal: 01 črc 2014, 20:54 
Královská rodina
Královská rodina

fantina píše:
Jeanne, když už jsi zmínila ten Québeck, tak přikládám pro inspiraci malý citát z knihy (druhý díl, str. 310-311, české vydání)

1) potvrzení Moirrina poznatku, že palác již není (původně jsem to chtěla dát do jiné sekce, ale když už je tu ta diskuze....):
"Zbytek dne strávili Angelika a Joffrey vzájemným líčením střetů s Irokézi, plánováním budoucího návratu do vlasti, vzpomínkami na palác trubadúrské poezie, jehož růžové zdi vybudují znovu."

2) plány do budoucna, které říká Joffrey Angelice, když jsou konečně o samotě (nejspíš náznak toho, co se bude odehrávat v Království Francie):
"Nejdřív ze všeho začnem v trubadúrském paláci žít tak, abychom měli čas na práci a na zábavu. Bude to jakýsi azyl pro všechny, kdo se, třeba i nakrátko, octnou v jeho zdech. Musí tam být chráněni před nebezpečím i nepříjemnými povinnostmi.
Musíme si umět znovu zkrášlit život. V noci se bude tančit, zpívat, hrát a diskutovat o zajímavých věcech, milovat se budeme v těch tichých odpoledních, kdy všechno odpočívá, jen slunce žhne stejně jako srdce a těla ...
Dál budu s nejkrásnější ženou na světě bránit lásku ..."

Docela dost inspirace pro další pokračování, ne?

AAAAh! Zachranila si mi den Fantina <3 po tej tragickej sprave o smrti Andijosa :( :? :cry: :cry:
Na toto som uz vari celkom zabudla...ano ano ano!!!!!
Ked pani AG nieco taketo do Qeebecu dala, a nechala krala aby Joffreyovi vsetko vratil znamena to len jedno:
uz vtedy planovala ze Palac veseleho poznania znovu ozije! :D :D :D

ja uz som strasne dlho necitala Qeebec a teraz som ho zacala citat znovu ale az tam k tomu miestu som sa este nedopracovala lebo ma vytazuju fikcie, preklady a reserse :roll:

PříspěvekNapsal: 01 črc 2014, 20:58 
Královská rodina
Královská rodina

jeanne píše:
Ano!, ano!, ano! 8)
Z této citace jsem vždycky vycházela ve svých představách pro Království Francie a hodlám v nich pokračovat! Žádná Paříž, kde už zvítězili fanatici, strach, zatýkání, upalování, všichni se obviňují navzájem a nikdo nikomu nevěří. A ani Ludvík už není to co dřív. Ale Toulouse, klid a zábava! A nový palác bude ještě lepší a letohrádek se předělá po arcibiskupovi! :idea:

Jeanne, absolutne s tebou suhlasim! Ani ja som si A&J nikdy nevedela predstavit natrvalo v Parizi alebo poklonkovat
vo Versailles!
Bez slnecneho juhu, blaznivych Gaskoncov a trubadurskej poezie..ah Toulouse! aaaah! :oops: :roll:

PříspěvekNapsal: 01 črc 2014, 21:11 
Správkyně časové osy
Správkyně časové osy

moirra píše:
ja uz som strasne dlho necitala Qeebec a teraz som ho zacala citat znovu ale az tam k tomu miestu som sa este nedopracovala lebo ma vytazuju fikcie, preklady a reserse :roll:
To Tě naprosto chápu, že při tomhle vytížení pak chybí čas ...
A jsem ráda, že máš lepší náladu po té události s Andijosem, já zprvu taky byla hodně zklamaná, ale když jsi pak začala rozvíjet, jak ho oživíš .... no, už se těším na vaše pokračování :wink:

PříspěvekNapsal: 01 črc 2014, 21:31 
Site Admin
Site Admin

fantina píše:
To jsem moc ráda, že jsem Tě nadchla :oops: Alespoň něčím, když už nejsem schopná napsat nějakou tu ficki :?

Ano, moc nadchla, děkuju za připomenutí téhle citace.

Tak moment, tvoje argumenty proti napsání fikce zněly, že bys nedokázala udržet charaktery pana a paní dokonalých. Ale můj včerejší nápad, který se dnes tolik líbil Dauphine a nezavrhla ho ani Moirra zněl, že uspořádáme nějakou povídkově ztvárněnou a více-autorskou slavnost. Takže můžeš klidně napsat příběh třeba právě o panu de Lauzun a nějaké zajímavé dámě, se kterou jsme se někde setaly, a nebo si ji úplně vymyslíš... ;)

PříspěvekNapsal: 01 črc 2014, 21:48 
Správkyně časové osy
Správkyně časové osy

Teda Jeanne, překvapuješ! Ty si to pamatuješ? :mrgreen: :mrgreen: No, to co jsem napsala je pravda, ale mám další problém. Něco mě napadne a než začnu ten příběh nebo dialogy psát, tak to zapomenu, a už se to nevrátí ... pak je z toho blud :? Jak dlouho myslíš, že jsem psala tuhle zprávu? :roll: :mrgreen: Já mám totiž vynikající dlouhodobou paměť, ale krátkodobá nestojí za nic ... myšlenku udržím míň než 10 vteřin, což je hluboko pod průměrem :( .. Ale dobrá, přesvědčila jsi mě, o něco se pokusím ...

PříspěvekNapsal: 02 črc 2014, 07:38 
Site Admin
Site Admin

fantina píše:
Teda Jeanne, překvapuješ! Ty si to pamatuješ? :mrgreen: :mrgreen: No, to co jsem napsala je pravda, ale mám další problém. Něco mě napadne a než začnu ten příběh nebo dialogy psát, tak to zapomenu, a už se to nevrátí ... pak je z toho blud :? Jak dlouho myslíš, že jsem psala tuhle zprávu? :roll: :mrgreen: Já mám totiž vynikající dlouhodobou paměť, ale krátkodobá nestojí za nic ... myšlenku udržím míň než 10 vteřin, což je hluboko pod průměrem :( .. Ale dobrá, přesvědčila jsi mě, o něco se pokusím ...

Hurááá.
Doporučuji tedy spustit proud myšlenek až při koukání do počítače. ;) Já si taky obvykle rozjedu nějaké vtipné dialogy v hlavě při běhání, ale když pak sednu k čisté stránce, zmizí a začne se to tvořit od znova.

PříspěvekNapsal: 02 črc 2014, 08:29 
Královská rodina
Královská rodina

fantina píše:
:mrgreen: Já mám totiž vynikající dlouhodobou paměť, ale krátkodobá nestojí za nic ... myšlenku udržím míň než 10 vteřin, což je hluboko pod průměrem :( .. Ale dobrá, přesvědčila jsi mě, o něco se pokusím ...

Fantina, len pre utechu, zrejme sa ta kratkodoba pamät da trenovat, tak ako vsetko. Mna kedysi
rozculovalo ze pokracovanie pribehou sa mi zjavovalo v tych najnemoznejsich situaciach, prave vtedy
ked bolo vylucene to zapisovat (napriklad pod sprchou).
Samozrejme ze kym som sa dostala k papieru a peru, ci pocitacu uz som to aj zabudla.

Vsimla som si vsak ze ak to z hrdinami intenzivne emocialne prezivam, ulozilo sa mi to do pamäti a
neskorsie sa mi to vratilo aby som to mohla zapisat. :wink: :mrgreen:

PS: Neda mi nespomenut jeden skutocny pribeh jedneho slavneho spevaka a skladatela, ktoremu
sa v hlave zjavila uzasna melodia z textom na pesnicku ked sa 160KM/h rutil autom dialnicou.
Intuitivne vedel ze by to bol super hit.

Nemal v aute ani papier ani pero, aj tak nemohol zastat ci pustit ruky z volantu a vedel o sebe ze
kym dorazi domov, pesnicku istotne zabudne.

Teda len vyvratil oci k nebu a nahnevane povedal: Bud mi tu piesen nadiktujte znova, ked pridem domov
alebo ju dofrasa aspon dajte niekomu inemu! :mrgreen: :roll:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 134 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]