Právě je 18 pro 2018, 17:06

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 386 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 08 lis 2014, 20:11 
Královská rodina
Královská rodina

Po nějaké době jsem zase napsala kousek této fikci. Připravuji pokračování, kde se snad děj více pohne. Pokud bude čas, tak ho brzy přidám.

Profil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: 08 lis 2014, 21:38 
Markýzové
Markýzové

ach mimi, ani nevies, ako si ma potešila. :lol: prave dnes som si vravela, že ti napíšem, kedy bude pokracko. :D ako vidis, som telepatka. :lol: :lol: krasa!

PříspěvekNapsal: 08 lis 2014, 21:45 
Královská rodina
Královská rodina

Ado, děkuji za pochvalu. Jsem ráda, se se ti to líbilo. Mám už v hlavě a poznámkách pokračování, jen je to nutné dopilovat.

PříspěvekNapsal: 08 lis 2014, 22:22 
Markýzové
Markýzové

Mimi ... super ... Takže tajomná neznáma dáma bez záväzkov príde zamiešať karty k Joffreyovcom ... teším sa :D :D :D

PříspěvekNapsal: 08 lis 2014, 22:32 
Královská rodina
Královská rodina

Katro, díky za pochvalu. Na pokračování už pracuji a doufám, že brzy přidám.

PříspěvekNapsal: 09 lis 2014, 09:35 
Markýzové
Markýzové

Veru pokračuje ... A. zisťuje čo bude mať J. na slávnosti na sebe aby sa s ním mohla zladiť je strašne zlaté :D

PříspěvekNapsal: 09 lis 2014, 11:11 
Královská rodina
Královská rodina

Jeanne, jsem ráda, že se těšíš na pokračování. Setkání šlechticů už tak nějak vymyšleno mám, alespoň takovo kostru.

Katro, jsem ráda, že se ti líbil nápad na barevně sladěné oblečení.

Milé Angelikoložky, já mám také dilema, jak dál děj směrovat. Psát o sblížení po slavnostech a držet se kánonu se mi nějak nechce. Ráda bych děj odklonila jinak, jak už v jsem v diskusi naznačila k předčasnému zatčení pana D. Trest by bylo vyhnanství. Tam by ale nepřijel Joffrey jako boháč. Angelika by jela s ním. Tam by teprve začínal jejich společný život. Jenom nevím, jestli s těmi muži mohli třeba cestovat na lodi ženy a děti, pokud tedy měli rodiny. Jak by se prali s tvrdou realitou ještě také nevím, ale bylo by to takové v dobrém i zlém.

PříspěvekNapsal: 09 lis 2014, 11:23 
Site Admin
Site Admin

Mimi, jestli tě tohle téma láká, tak bych se ho nebála. Samozřejmě, že do kolonií cestovaly i celé rodiny... Françoise d'Aubigné se taky narodila v Karibiku, jeden z potomků pana d'Argennes, markýze de Rambouillet taky odjel kamsi tam atd. Jen by byl problém k vyřešení, že když král za odměnu vyhostil své oblíbené jižany do kolonií, tak to obvykle souviselo i s tím, že si jejich ženy chtěl nechat u sebe, třeba Mme de Frontenac. Ostatně to jsou příklady těch tehdejších manželství z lásky, jak jsi použila s tvojí fikční Mme de Chaume. Patří tam manželství Mme de Montespan, Mme de Frontenac, nebo vztah budoucího Lauzuna s jeho sestřenicí, budoucí Mme de Monaco. Ludvík je všechny chtěl a pány poslal na jih, do Kanady nebo v případě Lauzuna poprvé na 6 měsíců do Bastily. Takže bys musela vymyslet zápletku, proč odjela i Angelika s ním.

PříspěvekNapsal: 09 lis 2014, 11:45 
Markýzové
Markýzové

mimi píše:
Jeanne, jsem ráda, že se těšíš na pokračování. Setkání šlechticů už tak nějak vymyšleno mám, alespoň takovo kostru.

Katro, jsem ráda, že se ti líbil nápad na barevně sladěné oblečení.

Milé Angelikoložky, já mám také dilema, jak dál děj směrovat. Psát o sblížení po slavnostech a držet se kánonu se mi nějak nechce. Ráda bych děj odklonila jinak, jak už v jsem v diskusi naznačila k předčasnému zatčení pana D. Trest by bylo vyhnanství. Tam by ale nepřijel Joffrey jako boháč. Angelika by jela s ním. Tam by teprve začínal jejich společný život. Jenom nevím, jestli s těmi muži mohli třeba cestovat na lodi ženy a děti, pokud tedy měli rodiny. Jak by se prali s tvrdou realitou ještě také nevím, ale bylo by to takové v dobrém i zlém.

mne sa ten nápad tiež páči, smelo do toho, mimi! nemozem sa dočkat. :P

PříspěvekNapsal: 09 lis 2014, 16:33 
Královská rodina
Královská rodina

Jeanne, Ado díky za povzbuzení.

Co se týče Ludvíka XIV. a manželek vyhnanců, tak já jsem ve fikci posunula svatbu pana Dokonalého s Angelikou o několik let dříve a ji udělala také starší oproti kánonu. Do vyhnanství by v mé fikci Joffrey mohl odcházet někdy v roce 1653/54. A to bylo Ludvíkovi kolem patnácti let. Nemyslím, že by si v tomhle věku chtěl nechat u sebe asi osmnáctiletou novomanželku. Ale, kdoví? :?:

PříspěvekNapsal: 09 lis 2014, 16:37 
Site Admin
Site Admin

To je fakt, v tom roce, kdy sotva končila fronda, se ještě pořádně nechopil vlády a tyhle tahy nepřipadaly v úvahu... Takže máš o zápletku míň. ;)

PříspěvekNapsal: 09 lis 2014, 19:50 
Královská rodina
Královská rodina

Mimi, pěkné pokračování! Líbí se mi nápad s verši:

Citace:
Vždycky, když se do paláce sjeli hosté a hovořilo se o poezii, tak pánové posílali dámám dopis s verši
a ony měly za úkol uhodnout, který kavalír jim je poslal. Napsaly jeho jméno a dopisy vracely do košíku.

A říkám si, že vínová barva by taky na Joffreyovi nemusela být vůbec špatná, mmm... 8)

Také bych byla pro, aby ses odklonila od děje a vymyslela si vlastní verzi o Joffreyovi a Angelice ve vyhnanství. Příjde mi to jako velice zajímavé, neotřelé a slibné téma a rozhodně by nám to tu ještě dost zpestřilo fikční program. ;)

PříspěvekNapsal: 09 lis 2014, 20:15 
Královská rodina
Královská rodina

Dauphine, děkuji za pochvalu. Jsem ráda, že se ti líbí nápady s veršíky i barva obleku pana D. pro první večer. :)
A i ty se přikláníš k návrhu vývoje děje, který jsem zmínila. Dělám si teď opáčko z dílů v Americe a tak mě třeba něco napadne, jak to ve svém pokračování využít.

PříspěvekNapsal: 11 lis 2014, 20:53 
Královská rodina
Královská rodina

dauphine píše:
Mimi, pěkné pokračování! Líbí se mi nápad s verši:

Citace:
Vždycky, když se do paláce sjeli hosté a hovořilo se o poezii, tak pánové posílali dámám dopis s verši
a ony měly za úkol uhodnout, který kavalír jim je poslal. Napsaly jeho jméno a dopisy vracely do košíku.

A říkám si, že vínová barva by taky na Joffreyovi nemusela být vůbec špatná, mmm... 8)

Také bych byla pro, aby ses odklonila od děje a vymyslela si vlastní verzi o Joffreyovi a Angelice ve vyhnanství. Příjde mi to jako velice zajímavé, neotřelé a slibné téma a rozhodně by nám to tu ještě dost zpestřilo fikční program. ;)

Mimi, uplne sa zhodnem vo vsetkom horeuvedenom z Dauphine. pekne pokracko.
Som velmi zvedava ci Angelika uhadne ktore basne su od Joffreya. :P
A na tu zapletku z vyhnanstvom sa uz tiez velmi tesim.
Podla mna prichadzaju do uvahy tri krajiny: Liberarne Holandsko, Spanielsko alebo Sicilia, kde v kanone
Rescator poslal Cantora do skoly. ;-)

PříspěvekNapsal: 11 lis 2014, 21:52 
Královská rodina
Královská rodina

Moirro, jsem ráda, že se ti pokračování líbilo.
Díky za návrhy zemí, kde by mohli Joffrey s Angelikou začít nový a vlastně skutečný manželský život. Něco už do pokračování mám vymyšlené, něco dávám postupně dohromady. Pak časem bych třeba zkusila dvě linie děje a vybrala tu věrohodnější. :D
Jak si moudře napsala v době mých fikčních začátků, tak mi zase postavy ožily a teď tvořím trochu jiný příběh. Bude to jen krátké, ale snad to není moc velká fantasmagorie. Časem to umístím do svých
fikcí II. Je to jen takový odskok, abych získala nadhled na psaní pokračka o předčasně oženěném panu Dokonalém.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 386 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina