Právě je 13 pro 2018, 03:43

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 10 črc 2014, 10:26 
Markýzové
Markýzové

moirra píše:
Tania píše:

Ťažký život Toulouského Arcibiskupa :lol: :lol: :lol: - už jen ten název ve mně vzbuzuje nekonečné veselí :lol: .
Nevím, jestli bych dokázala být nestranná :o a nebylo by mi ho trošinečku líto. I když, poslat mu tam takovou Tamaru za hospodyni, třeba by mu ani Joffrey nepřipadal tak strašný :wink: . Ano, to by byla krásná komediální fikce.

Jaaaaaaj! :lol: Tamara ako hospodyne Toulouskeho Arcibiskupa! :lol: :lol: :lol:

musis to napisat! Uz sa neviem dockat! :mrgreen: :twisted: :twisted:

Tak to bude iná "Cecilka" :lol:

Profil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: 10 črc 2014, 11:35 
Královská rodina
Královská rodina

moirra píše:
Tania píše:

Ťažký život Toulouského Arcibiskupa :lol: :lol: :lol: - už jen ten název ve mně vzbuzuje nekonečné veselí :lol: .
Nevím, jestli bych dokázala být nestranná :o a nebylo by mi ho trošinečku líto. I když, poslat mu tam takovou Tamaru za hospodyni, třeba by mu ani Joffrey nepřipadal tak strašný :wink: . Ano, to by byla krásná komediální fikce.

Jaaaaaaj! :lol: Tamara ako hospodyne Toulouskeho Arcibiskupa! :lol: :lol: :lol:

musis to napisat! Uz sa neviem dockat! :mrgreen: :twisted: :twisted:

Jsem si naběhla, ale já obdivuju vaše historické znalosti a přehled, když bych se dokázala obejít bez podrobností, tak by to možná i šlo :) . Ale představa je to krásná :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 10 črc 2014, 13:20 
Site Admin
Site Admin

Tania píše:
Jsem si naběhla, ale já obdivuju vaše historické znalosti a přehled, když bych se dokázala obejít bez podrobností, tak by to možná i šlo :) . Ale představa je to krásná :mrgreen:

Klidně to můžeš nějak posunout i do verze 21. století... 8)

PříspěvekNapsal: 11 črc 2014, 11:37 
Královská rodina
Královská rodina

Cecilka byla ještě mooooc hodná :D

Myslíš, že by v 21. století měl nějaký arcibiskup takový vliv? Dřív se ho museli obávat, ale dneska a v ateistických Čechách? Nejsem si jistá.

Teď se mi kouří z hlavy - starosta by to být nemohl, ten se často mění a chybí tedy kontinuita. Dneska se možná lidi nejvíce obávají médií. Možná tak jedině nějakého zatvrzelého žurnalistu z nějaké nejmenované televizní stanice, který by měl pochopitelně dlouholetou asistentku. Usilovně by se snažil se svojí kamerou něco na Alexandra vyšťourat a jako komediální prvek popletená asistentka, která ať se snaží, jak se snaží, tak to často všechno nějak "zvojtí". Ale zase by toho nesměla poplést moc, jinak by byla bez práce. Heleď! Už mi z toho začíná vylézat Růžový panter :) . Je vidět, že témata se stále opakují. Pravda - pan farář a Cecilka jsou tomu také velice blízko :mrgreen: .

PříspěvekNapsal: 28 črc 2014, 22:09 
Královská rodina
Královská rodina

Rescator a Cierny Drak.....myslim ze Angelika zosedivie :roll: :twisted:

Ale trochu sialenych fantazmagorii nikdy nezaskodi...alebo? :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 28 črc 2014, 22:14 
Markýzové
Markýzové

moirra píše:
Rescator a Cierny Drak.....myslim ze Angelika zosedivie :roll: :twisted:

Ale trochu sialenych fantazmagorii nikdy nezaskodi...alebo? :mrgreen:

No ešte že má svetlé vlasy :) :) :)

Fantazmagórie neškodia ale takto pred spaním ? :D To bude zase zaujímavá noc :lol:

PříspěvekNapsal: 29 črc 2014, 00:59 
Správkyně časové osy
Správkyně časové osy

Ach, ten Andijos je pořád stejný :mrgreen: Moirro, díky, že ho pořád tak skvěle popisuješ, téhle dušičky by bylo opravdu škoda, kdyby odešla z tohoto světa ještě dřív, než se podívá do Ameriky :wink:
Moc hezká fikce, hodně jsem se bavila. A taky si posmutnila ... tím, jak věrohodně píšeš, tak mě to vždycky úplně vtáhne a já pak ty pocity našich hrdinů prožívám tak nějak stejně ... takže i když je to "Fantazmagorie", jak jsi to hezky nazvala, tak já některé části prostě úplně oddělit nedokážu.

A ten naoko žárlivý Peyrac:
- Ked si dobre spominam je to v kratkom case uz druhy „znepriateleny“ pirat ktoreho vasnivo objimate!- Obavam sa aby sa vam to nestalo zvykom! Uskrnul sa.

Ach, tak to je teda trefný! :mrgreen: :mrgreen:

Víc raději vyjmenovávat nebudu, ať se toho čtenářky nedozvědí dopředu příliš mnoho :wink: Prostě opět úžasný :!: :P

PříspěvekNapsal: 29 črc 2014, 08:07 
Site Admin
Site Admin

Asi jsem tam podle tvých poznámek během přípravy čekala trochu větší legraci, ale nakonec bylo všechno spíš mile dojemné. Takže zklamání (že tam není bláznivý humor, který jsem si podle tvých poznámek představovala) a příjemně dojemné překvapení v jednom. :)

- Tragediou vsak ostava, ze tie zle veci, ktore by som najradsej bol zanechal v tom starom zhnitom prachnivom svete, sem vobec dovazat nemusim. Dostavaju sa mi bez namahy a zadarmo. Prenasleduju ma az sem, bez toho aby sa ma pytali. Neustale zakopavam o fanatickych sluzobnikov Francuzkeho krala a ani tu mi prepiate horlivi svätuskari neprestali hadzat pod nohy krize. Avsak teraz pre zmenu chceli vyhlasit za bosorku moju manzelku.
- Coze? vytrestil Bernard oci.
Joffrey nedbalo mavol rukou.
- Ach! Prenasleduje nas tu niekto, v porovnani s kym mi nas stary dobry arcibiskup Frontenac ktory vsade a vo vsetkom videl diabla, pride ten najrozkosnejsi a najneskodnejsi sluzobnik bozi ktoreho som kedy stretol.
- Och, aj o tom Toulouskom svätuskarovi ti mam toho dost co povedat!

PříspěvekNapsal: 29 črc 2014, 08:35 
Královská rodina
Královská rodina

fantina píše:
Ach, ten Andijos je pořád stejný :mrgreen: Moirro, díky, že ho pořád tak skvěle popisuješ, téhle dušičky by bylo opravdu škoda, kdyby odešla z tohoto světa ještě dřív, než se podívá do Ameriky :wink:
Moc hezká fikce, hodně jsem se bavila. A taky si posmutnila ... tím, jak věrohodně píšeš, tak mě to vždycky úplně vtáhne a já pak ty pocity našich hrdinů prožívám tak nějak stejně ... takže i když je to "Fantazmagorie", jak jsi to hezky nazvala, tak já některé části prostě úplně oddělit nedokážu.

Víc raději vyjmenovávat nebudu, ať se toho čtenářky nedozvědí dopředu příliš mnoho :wink: Prostě opět úžasný :!: :P

Dakujem Fantina :oops: :D

I ked to zacalo ako fantazmagoria. Andijos si v kazdom pripade zasluzi seriozny pristup :wink: :mrgreen:
Tak som sa totizto tesila ako sa vynori z tiena v Kralovstve Francuzkom.... :?

kaslat na dejiny..v mojej verzii Kralovstva Francuzkeho Andijos bude celkom urcite pritom
ako budu znovu budovat ruzovy trubadurky palac.... 8)

PříspěvekNapsal: 29 črc 2014, 08:40 
Královská rodina
Královská rodina

jeanne píše:
Asi jsem tam podle tvých poznámek během přípravy čekala trochu větší legraci, ale nakonec bylo všechno spíš mile dojemné. Takže zklamání (že tam není bláznivý humor, který jsem si podle tvých poznámek představovala) a příjemně dojemné překvapení v jednom. :)

Nuz Jeanne je mi luto ze to nebolo dost "blaznive" :twisted: ale bolo vskutku nemozne aby taketo
stretnutie po rokoch prebehlo bez sentimentalnych emocii... :roll: :oops: to by bolo aj v tej najsialenejej
fantazmagorii "nerealisticke"....

dakujem za to "prijemne dojemne prekvapenie" :)

PříspěvekNapsal: 29 črc 2014, 11:51 
Královská rodina
Královská rodina

To mě tahle nová fikce teda bavila hrozně! Andijos nemůže zklamat, je pořád stejně roztomilý a tys ho vyhmátla suprově, je vidět kdo je tu odborníkem! Řehnila jsem se a vždychala zároveň ;) Miluju totiž sentimentální vzpomínání na staré dobré toulouské časy...
Moirro, nádherně jsi původní fantazmagorii rozvedla.

Moje nej:
- Azda ma este naostatok nezacnes podozrievat ako tuto moja zenuska ze ja niesom JA? Este doteraz smuti za mojou kratkou nohou. No povedz, kto by sa vyznal v zenach?
- Ja som myslel ze ty! Odvrkol pohotovo Cierny Drak.
hahaha :D moc se mi líbí všechny ty detaily, jak si Andijos všiml že nekulhá atd. atd. a samozřejmě odkazy na knižní kánon i naše fikce

- Pani a damy, ked ste mi tak nesmierne laskavo potvrdili moju identitu podme sa teda venovat inym dolezitym otazkam.
co dodat typické Joffreyovy poznámky, těch není nikdy dost a vždycky potěší i pobaví

Ako keby chvilami zabudali kto vlastne bol Rescator, nebolo im po voli ze tu neustale prima kadejake piratske individua. Z toho posledneho ktory mal odvahu doplavit sa az sem urobil guvernera. Uz teraz sa im pod prilbami jezili vlasy pri pomysleni na to co podobne diabolskeho ich pan azda chysta s tymto podozryvym individuom.
haha Joffrey prostě rád šokuje, jsem zvědavá co udělá s Andijosem... minimálně tam bude nějaké pozdvižení ohledně jeho nového domu ne? :D třeba si bude vymýšlet že nechce takové štuky na strop ale jiné a že ta dáma na stropní fresce by měla být více odhalená a zvenčí to samozřejmě bude dřevěná chatrč jako má Joffrey a všihni se tím budou bavit. :D

- Ach, teda toto je teraz tvoj palac? To si na tom veru horsie ako ja kedysi s tou mojou „zrucaninou“ za ktoru si sa mi neustale vysmieval! :lol: :lol: :lol: naprosto dokonalá poznámka, Andijos si i po těch letech nemohl odpustit zkritizovat Joffreyovo obydlí, jen co se mu naskytla příležitost hned se jí chopil aby příteli oplatil jeho škádlivé poznámky na barabiznu v Toulouse :D dokonalé, živě jsem si to představila :D :D a jak to pěkně navazuje na tvé toulouské fikce...

– Ste este krajsia ako kedysi. A uz vtedy to veru bolo na nevydrzanie! Nikdy som neolutoval ze som si vas vtedy v Mounteloupe vzal za manzelku! Z usmevom jej pobozkal ruku.
- V zastupeni, kamarat, v zastupeni! Dokedy ti to este budem opakovat? Zvrastil Rescator obrvy v predstieranom hneve.
- No ale v kazdom pripade ja som bol prvy! Nedal sa len tak lahko odbit pojaseny Gaskonec.
Andijos prostě vždy bude přesvědčený ba na to hrdý, že si vzal Angeliku za ženu :D to je tak roztomilé a gaskoňské, aach

- Ten prekliaty Arcibiskup ma teraz v pazuroch tvoj letohradok. Usiel pozornosti kralovskych drabov ked zabavovali tvoje majetky.
V kazdom pripade ked dovolis tvojim poddanym postavit si tu kostol z vezou, davaj si pozor aby
tie veze neboli prilis vysoke.
Zagulal markiz velavyznamne ocami.
- Proti tomu sa da lahko bojovat! Uchehctol sa peyrac. Ako vidis uz teraz je moja veza dost vysoka. A ak bude treba postavim si este vyssiu. Avsak ak by chcel niekto vidiet do tychto okien, musel by si postavit vezu v rozburenom oceane
. a dle tradice samozřejmě i arcibiskup se do toho nutně musí zmotat :D, doufám, že to ještě rozvedeš :D Já to vidím takhle: arcibiskup natolik cítil povinnost dbát na morální život toulouského ďábla, že jakmile se dozvěděl že je v Americe, přehodil přes svou oblíbenou sochu sv. Prokopa bílé plátno aby se na ní neusazoval prach, sbalil sbírku dalekohledů a nastoupil na první loď která jela do Ameriky. Tajně se vylodil a prozkoumal si okolí, když viděl že zde nebude moct špehovat toho ďábla o kterém se se zděšením dozvěděl že je navíc ještě pirát!, vzal si velký sud do kterého se nalodil se svýma dalekohledama a odpádloval na moře, kde čekal na pravou vlnu která by ho vymrštila výše a umožnila mu nahlédnout do okna pevnosti toho zhýralce... prostě takový surfařský posel víry :mrgreen: ...a tak nějak dále. :D toť má fantazmagorie...

Myslím, že pravý Andijos na tu tvou fikci někde zvrchu kouká a pěkně se směje, tedy za předpokladu že na naše fikce nemá stejný názor jako jistá osoba... :mrgreen:

Shrnuto podtrženo, určitě přidej více sentimentality po Toulouse, té není nikdy dost, akce tam bude určitě ještě spousty o tom nepochybuju, jasně že se hned nemohlo začít akčně! A skoro si začínám říkat, že jsi nám ještě nenapsala dostatek fikcí na téma toulouské časy :D jak Andijos s Angelikou ochutnávali krabí koláčky, kulinářské zážitky... ale samozřejmě že i tam se můžeš ještě dostatečně fikčně vyřádit. Ať se to nekomu líbí nebo ne! :twisted: A moc oceňuju způsob, jakým se Joffrey dozvídá o Angeličině minulosti, ona by mu to jistě neřekla, takhle je to citlivé... tuším že další pokračování bude v příštím díle, soudě podle názvu... těším se!

PříspěvekNapsal: 29 črc 2014, 12:10 
Královská rodina
Královská rodina

Moirro, moc krásná fikce. Spojení sentimentu, dobrodružství a vzpomínek. Náš milý ď Andijos, Joffrey a Angelika jsou zase spolu jako za starých zlatých toulouských časů. Fikce je vtipná, ale probleskují i vážné momenty, když si Joffrey vzpomíná, čím prošel při mučení. A on se zase dozvídá, jak se Angelika dostávala postupně do bídy a až do poslední chvíle bojovala za jeho záchranu.
Sami by si to jeden druhému asi tak otevřeně neřekli. Ale ď Andijos jim vlastně pomáhá k větší otevřenosti a poznání mezi nimi.

PříspěvekNapsal: 29 črc 2014, 13:02 
Královská rodina
Královská rodina

dauphine píše:

Ako keby chvilami zabudali kto vlastne bol Rescator, nebolo im po voli ze tu neustale prima kadejake piratske individua. Z toho posledneho ktory mal odvahu doplavit sa az sem urobil guvernera. Uz teraz sa im pod prilbami jezili vlasy pri pomysleni na to co podobne diabolskeho ich pan azda chysta s tymto podozryvym individuom.
haha Joffrey prostě rád šokuje, jsem zvědavá co udělá s Andijosem... minimálně tam bude nějaké pozdvižení ohledně jeho nového domu ne? :D třeba si bude vymýšlet že nechce takové štuky na strop ale jiné a že ta dáma na stropní fresce by měla být více odhalená a zvenčí to samozřejmě bude dřevěná chatrč jako má Joffrey a všihni se tím budou bavit. :D

- Ten prekliaty Arcibiskup ma teraz v pazuroch tvoj letohradok. Usiel pozornosti kralovskych drabov ked zabavovali tvoje majetky.
V kazdom pripade ked dovolis tvojim poddanym postavit si tu kostol z vezou, davaj si pozor aby
tie veze neboli prilis vysoke.
Zagulal markiz velavyznamne ocami.
- Proti tomu sa da lahko bojovat! Uchehctol sa peyrac. Ako vidis uz teraz je moja veza dost vysoka. A ak bude treba postavim si este vyssiu. Avsak ak by chcel niekto vidiet do tychto okien, musel by si postavit vezu v rozburenom oceane
. a dle tradice samozřejmě i arcibiskup se do toho nutně musí zmotat :D, doufám, že to ještě rozvedeš :D Já to vidím takhle: arcibiskup natolik cítil povinnost dbát na morální život toulouského ďábla, že jakmile se dozvěděl že je v Americe, přehodil přes svou oblíbenou sochu sv. Prokopa bílé plátno aby se na ní neusazoval prach, sbalil sbírku dalekohledů a nastoupil na první loď která jela do Ameriky. Tajně se vylodil a prozkoumal si okolí, když viděl že zde nebude moct špehovat toho ďábla o kterém se se zděšením dozvěděl že je navíc ještě pirát!, vzal si velký sud do kterého se nalodil se svýma dalekohledama a odpádloval na moře, kde čekal na pravou vlnu která by ho vymrštila výše a umožnila mu nahlédnout do okna pevnosti toho zhýralce... prostě takový surfařský posel víry :mrgreen: ...a tak nějak dále. :D toť má fantazmagorie...

Myslím, že pravý Andijos na tu tvou fikci někde zvrchu kouká a pěkně se směje, tedy za předpokladu že na naše fikce nemá stejný názor jako jistá osoba... :mrgreen:

Ach Dauphine Dakujem! ♥ :oops: :D

Avsak musim povedat ze ty uz si vlastne napisala v tvojich komentaroch super fikcie na moju fikciu a ja tu
doslova revem od smiechu! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Nechcela by si tu fikciu o Arcibiskupovi, sude a dalekohladoch trosku rozviest? Uz sa tesim ake oci mu vybehnu po tom co tam v okne uvidi, nebude to Joffrey ani Angelika....ha ha :twisted: :twisted:

PříspěvekNapsal: 29 črc 2014, 13:06 
Královská rodina
Královská rodina

mimi píše:
Moirro, moc krásná fikce. Spojení sentimentu, dobrodružství a vzpomínek. Náš milý ď Andijos, Joffrey a Angelika jsou zase spolu jako za starých zlatých toulouských časů. Fikce je vtipná, ale probleskují i vážné momenty, když si Joffrey vzpomíná, čím prošel při mučení. A on se zase dozvídá, jak se Angelika dostávala postupně do bídy a až do poslední chvíle bojovala za jeho záchranu.
Sami by si to jeden druhému asi tak otevřeně neřekli. Ale ď Andijos jim vlastně pomáhá k větší otevřenosti a poznání mezi nimi.

Dakujem za pochvalu Mimi, :oops: :D

Tak krasne si to vyjadrila "Andijos jim vlastně pomáhá k větší otevřenosti a poznání mezi nimi"

pamätas si este ze v Toulouse bol Andijos jediny kto ani na chvilku nezapochyboval ze Joffrey prezije ked bol zraneny po suboji,
a tiez ze mu uz od pociatku tvrdil ze Angelika ho lubi? :wink: :)

PříspěvekNapsal: 29 črc 2014, 13:17 
Site Admin
Site Admin

surfující arcibiskup je slušná vize! Co takhle mu o tom napsat další sen? Víme přece, že jeho snění nezná mezí, tak proč by se v něm nemohl dopustit takovéhoto dobrodružství? :twisted:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina