Právě je 21 lis 2018, 17:56

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 66 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 24 srp 2014, 17:27 
Markýzové
Markýzové

dasha- vari ja vravim, aby z toho boli preteky? iba komentuje uzasne vytvory ostatných dám a ticho zavidim, kedze mne samej pisanie velmi nejde (a casu mam velmi malo, kedze pracujem ako opatrovatelka 24 hod.) o "basnickom čreve" ani nehovoriac.

Profil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: 31 srp 2014, 11:42 
Královská rodina
Královská rodina

"Když si pomyslím, jak arcibiskup právě shlíží z výše své arcibiskupské věže na palác
trubadúrské poezie a proklíná mé volnomyšlenkářství. Kdyby věděl, že zrovna prožívám onu
zavrženíhodnou rozkoš s vlastní ženou, jejímuž spojení se mnou sám požehnal."

Jasne ze sa dival z veze ;-) :D Akurat ze pani AG radsej nespomenula ten dalekohlad.

Angelika, markiza Anjelov
Cast druha- Toulouska svadba Kapitola 12

A z akej veze sa to dival? Ja som si dlho myslela ze z veze Toulouskej katedraly St. Etiene
kde by mal ako arcibiskup sidlit, ale nakoniec som si vsimla v knihe z arcibiskup
byval podla mojho tajneho zelania zrejme v Katedrale sväteho Severina,
ktora ma uzasnu vezicku z vyhladovou plosinou :lol: :twisted: :twisted:

Obrázek

Zamyšleně si mnul ruce a opakoval, že je nesmírně potěšen, že se opět setkává se ženou,
která navštěvuje arcibiskupství od toho dne, kdy ji oddával v katedrále svatého Severina,jen velice
zřídka.

Angelika, markiza Anjelov
Cast druha- Toulouska svadba Kapitola 6

A na tejto rozkosnej vezi ma arcibiskup este aj zvonkohru:

Obrázek

PříspěvekNapsal: 05 led 2015, 17:35 
Královská rodina
Královská rodina

Dievčence, neviem či sa vám táto fantazmagória, pri ktorej som riskovala že ak sa o nej
dozvedia dnešní katolícki teológovia z Toulouse, prídu ma tajne upáliť, neviem či sa bude páčiť
ale keď už nič iné aspoň sa z nej dozviete čo to nové o histórii Toulouse, do ktorého sa
jeho pán Joffrey de Peyrac :scar: + :mask: celkom určite jedného dňa vráti. :trubadur:

Dala som si totižto poriadnu prácu z rešeršami. ;)

18 august 1672 – Toulouse – Skutočné Historicke fakty:
Hrozný požiar vypukol na okraji Toulouse. Keď zničil 200 domov a ohrozoval palác parlamentu a celé mesto, arcibiskup sa vyzbrojil sa Najsvätejšou sviatosťou :priest: (hostiou v Monštrancii zo zlata , katolíci veria že znamená skutočnú prítomnosť Krista). Osobne sa s ním vybral na miesto skazy, žiadajúc pritom Ježiša :prayer: , aby oheň uhasil :priest: ..jEžIš však oheň neuhasil.... :disagreement:
O tom čo sa vtedy udialo vedú Toulouskí teológovia búrlivé diskusie až dodnes.
Ešte stále snažia nájsť prijateľné vysvetlenie.

My však vieme že iba jeden muž pozná odpoveď. Spanilý Benoit de Fontenac, arcibiskup Toulousky. :priest:

Pre tých čo sa nevyznajú, ukážka Monštrancie zo zlata:

Obrázek

O Rimanoch a prekliatom zlate z Toulouse, ktoré spomínal Arcibiskup v kanóne bude Joffrey Angelike rozprávať onedlho v šťastných a nešťastných toulouských časoch.....

Zatiaľ pridávam ilustráciu (dva obrazy z tématikou Požiaru v Toulouse v roku 1672 visia dodnes v katedrále
čiernej panny - Daurady)

Toulousky Arcibiskup a jeho procesia mestom:

Obrázek

PříspěvekNapsal: 05 led 2015, 18:13 
Markýzové
Markýzové

nadhera, moirra. :applaus: :applaus:

PříspěvekNapsal: 05 led 2015, 18:41 
Vévodové
Vévodové

teda, moirra, tak to sa ti podarilo.... :applaus: :applaus: nádherná zápletka, dokonalý príbeh....

úžasný objav, :idea:
s tým dátum narodenia a zároveň aj požiar, super, k tomu niet čo dodať, snáď len, že 18. je silné karmické číslo, len silné osobnosti sa s ním vedia pobiť a s osudom, tak by to mohlo sedieť aj Joffreya ,

je to tak super napísané, žeby som vôbec nebola prekvapená, keby sa niečo takého objavilo aj v Kráľovstve Francúzska od pani AG,

jednoducho wau, kompliment :D

PříspěvekNapsal: 05 led 2015, 18:58 
Královská rodina
Královská rodina

ada1987 píše:
nadhera, moirra. :applaus: :applaus:

ďakujem ada

PříspěvekNapsal: 05 led 2015, 19:00 
Královská rodina
Královská rodina

errnie píše:
teda, moirra, tak to sa ti podarilo.... :applaus: :applaus: nádherná zápletka, dokonalý príbeh....

úžasný objav, :idea:
s tým dátum narodenia a zároveň aj požiar, super, k tomu niet čo dodať, snáď len, že 18. je silné karmické číslo, len silné osobnosti sa s ním vedia pobiť a s osudom, tak by to mohlo sedieť aj Joffreya ,

je to tak super napísané, žeby som vôbec nebola prekvapená, keby sa niečo takého objavilo aj v Kráľovstve Francúzska od pani AG,

jednoducho wau, kompliment :D

vďaka Errnie :D ja som si vždy myslela že Joffrey musel byť narodený v znamení leva...

akurát som teraz upravila to s tým kráľom, a dopísala pár viet,
lebo nebol rok ale 2 roky odkedy prezeral kvoli nej ten starý spis.....

PříspěvekNapsal: 05 led 2015, 19:02 
Královská rodina
Královská rodina

Moirro, skvělý příběh. Nádherně spojená fikce se skutečnou událostí. :applaus: :ok:

PříspěvekNapsal: 05 led 2015, 19:09 
Královská rodina
Královská rodina

mimi píše:
Moirro, skvělý příběh. Nádherně spojená fikce se skutečnou událostí. :applaus: :ok:

Vdaka Mimi. :D

Okrem toho požiaru som použila v tejto povedke viacero historických faktov a opisov Toulouse toho času.

PS: Ak by sa niekto čudoval, prečo arcibiskup vchádzal mestkou bránou, Letohrádok bol podla pani AG
na predmestí Toulouse, tak som ho fiktívne umiestnila tam, kde si zvyklo panstvo vtedy svoje letohrádky stavať. ;)

PříspěvekNapsal: 05 led 2015, 19:23 
Vévodové
Vévodové

moirra píše:
vďaka Errnie :D ja som si vždy myslela že Joffrey musel byť narodený v znamení leva...

akurát som teraz upravila to s tým kráľom, a dopísala pár viet,
lebo nebol rok ale 2 roky odkedy prezeral kvoli nej ten starý spis.....

ja som si zo začiatku myslela, že je narodený v znamení škorpióna, ale potom v ďalších dieloch, keď bolo písané, že ten oheň ju spaľuje celý život ( a lev je ohňové znamenie) tak už som si to upravila :mrgreen: :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 05 led 2015, 21:08 
Královská rodina
Královská rodina

Moirro, moc pěkná fikce, i když jsem očekávala že bude více bláznivá :twisted: zas na druhou stranu, požár v Toulouse není vtipná záležitost... a šílených fikcí s drahouškem arcibiskupem si jistě ještě užijem až až. :agree: :agree: Přesto jsem se u tvého hodně pobavila a taky hodně dozvěděla. :!: :ok:

Obdivuju tvoje rešerše, je mi naprosto jasné, jak ohromnou práci ti musely dát. A ač jsou některé rešerše skryté třeba jen v jedné drobné zmínce, věř, že čtenář, možná aniž by to tušil, pozná kvalitu fikce (knihy). A tahle fikce se svými rešeršemi, alespoň dle mého, vyrovná rešerším AG. :applaus: :applaus: Smekám!

PS: možná by si arcibiskup s Joffreyem mohli dát v garonnském letohrádku soukromou hodinu matematiky, kde by ho arcibiskup poučil, jak je to ve skutečnosti s tím jeho datem narození a antikristovým číslem, když si ho tak pěkně ten drahoušek spočítal (na prstech předpokládám). :mrgreen: :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 05 led 2015, 21:15 
Královská rodina
Královská rodina

dauphine píše:

PS: možná by si arcibiskup s Joffreyem mohli dát v garonnském letohrádku soukromou hodinu matematiky, kde by ho arcibiskup poučil, jak je to ve skutečnosti s tím jeho datem narození a antikristovým číslem, když si ho tak pěkně ten drahoušek spočítal (na prstech předpokládám). :mrgreen: :mrgreen:

Ďakujem Dauphine. :D

Práve preto bol vo fikcii zabudovaný matematický chyták, ktorý si nikto nevšimol.
Takže to dám ako Angelikologickú hádanku.

Na začiatku mojej fikcie Arcibiskup :priest: tvrdí že 7 rokov trvalo povstanie, a už je to skoro 7 rokov odkedy Andijos
zlomil meč. Ale od Joffreyovej popravy uplynulo iba 11 a pol roka. A pritom to perfektne vychádza. :agree: Ako je to možné? :twisted: :twisted:

teda dámy, akože to počítal ten Arcibiskup???? :D

PS: Tereza by to istotne vypočítala. :mrgreen:

PS2: Nechcela som si z toho až príliš uťahovať, lebo Toulosania tú čiernu madonu dodnes majú radi, a dokonca z nou chodili po meste aj za nacistickej okupacie a prosili o oslobodenie.

Inak tým opaskom čiernej madony naozaj v Joffreyovych časoch sťahovali ženám pri pôrode brucho, a zrejme ju naozaj od toho cirkusu chcel ušetriť. A tiež od hlúpych rečí o diabolskom dieťati ak by opasok odmietli.

Možeš napísať vtipnejšiu beta-fikciu, avšak stačilo by ak by som preložila teologicke úvahy kňazov a biskupov mesta Toulouse o tom dni, od roku 1672 až dodnes....verte mi že niektoré z nich ďaleko predstihli arcibiskupové fantazmagorie...

PříspěvekNapsal: 05 led 2015, 21:42 
Site Admin
Site Admin

Já jsem si seriózní fikci docela užila - jestli tedy fikce s arcibiskupem může být seriózní. :twisted: Spousta informací zabalená do čtivé formy a k tomu zase jednou pevně ukotvená a neoddiskutovatelná fakta, o kterých si napříště nikdo nedovolí pochybovat - samozřejmě že pan dokonalý je lev. :mrgreen:
Vidíš, jak ti ty rešerše svědčí, baví tě to a ještě tě to vyprovokuje k fikci. 8)

PříspěvekNapsal: 05 led 2015, 21:54 
Královská rodina
Královská rodina

jeanne píše:
Já jsem si seriózní fikci docela užila - jestli tedy fikce s arcibiskupem může být seriózní. :twisted:

No to teda nemože :disagreement: :lol: , a preto dúfam že aspoň pár situácii z "serioznej" fikcie vyludilo usmev na tvári. :mrgreen:

Ďakujem za milý feedback Jeanne :)

PříspěvekNapsal: 05 led 2015, 22:54 
Vévodové
Vévodové

Je to příjemné čtení v návaznosti na skutečné události o jejichž existenci jsem samozřejmě neměla ani ponětí. Klobouk dolů. On ten arcibiskup asi opravdu litoval toho, co se stalo s Peyracem , dohledala jsem , jak v Královských slavnostech mluvil před králem :...Monsignore de Fontenac zvedl ruku, jako by chtěl někomu požehnat.
„Sire, nebuďte smutný. Jsou-li cesty osudu nevyzpytatelné, platí to právě tak o cestách malého boha Erota. Když už jste se zmínil o té dvojici, která vás zřejmě zaujala, můžu vás ujistit, že ten šlechtic a jeho žena se před svým svatebním dnem, kdy jsem jim v toulouské katedrále požehnal, v životě neviděli. A přece po několika letech svazku, posvěceného narozením syna, je jejich vzájemná láska zjevná naprosto každému, kdo se s nimi setká.“
Anna Rakouská na něj vděčně pohlédla a monsignore se pyšně nafoukl.
Je to pokrytec, anebo to myslel upřímně? uvažovala v duchu Angelika.

A ohledně počtů : Jak vidím někde matematický "kvíz", prchám, zvláště tyto : v 7 pytlích bylo 7 koček, každá měla 7 koťat, kazdé kotě 7 blech...Ale dává mi smysl to, že to bude "skoro 7 let" a to, že to vřelo už za solných daní.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 66 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina