Právě je 18 čer 2019, 11:36

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 496 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 30, 31, 32, 33, 34  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 19 úno 2015, 20:52 
Vévodové
Vévodové

Jedna .

Profil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: 27 úno 2015, 18:43 
Site Admin
Site Admin

Tak o tohle bych fakt starost neměla. Všichni víme, že by se v našich vyprávěních o reálných postavách 17. století poznalo hodně našich přátel a kolegů.

Uklidila jsem sem obě vlákna, aby nebyla v googlu dohledatelná. Prosím nikam nepřesouvat. Díky.

PříspěvekNapsal: 29 lis 2015, 20:48 
Vévodové
Vévodové

Ryhle jsem listovala a na toto jsem si vzpomněla, že mě pobavilo. Třeba Ti to k něčemu bude.

M + M , str 68 :
„Viděla jste, že ani ta poslední, kterou jsme pozvaly, nezabrala. Ženy ho úplně přestaly zajímat. Žije teď jen prací a stává se z něj zarytý obchodník bez smyslu pro zábavu, což je jistě dobré pro jeho peníze, ale ne pro jeho tělo a duši,“ oponovala jí kudrnatá paní de Montchevreuil.
„Budu o tom ještě přemýšlet a zkusím si vzpomenout na nějaké své přítelkyně, které by ho mohly zaujmout…,“ zakončila marný rozhovor dáma s pihami na nose.
[b]„Mimochodem, proč tohle vlastně děláme? Pokud vím, tak jsme obě stejně dávno ze hry,“ otočila se ještě paní de Morant na odchodu z malé, ale elegantní místnosti.
„Přece pro tu potenciální možnost, drahoušku,“ zvolala za ní z pohodlného křesla paní de Montchevreuil a dodala „už jen pro to vědomí, že někde existuje muž jako on… A navíc, nikdy nevíte, co se může stát. Už proto ten pocit to za to stojí,“ odpověděla
[/b]

Ninon str 48
„Líbilo se vám to trochu?“ zeptal se jí se zářivým úsměvem.
„Vy vždycky musíte být ten pan dokonalý, co má všechno pod kontrolou, že?“ řekla, zatímco se snažila zklidnit svůj dech.
„Nemůžu si pomoct,“ pokrčil rameny.
„Řekněte, kde jste se tohle všechno naučil?“ zeptala se se zvědavým úsměvem.
„Hodně jsem cestoval, poznával země Blízkého i Dálného východu a všude našel něco nového,“ řekl tak, že se v jeho odpovědi pojila přirozenost s povzneseností nad jakýmikoli maličkostmi.
„V tom případě by na dlouhé plavby měli posílat všechny muže,“ odpověděla Ninon a její společník se rozesmál.

madame de Montchevreuil, str.110
„Madame de Longueville bude letos třiatřicet a je stále krásnější,“ začala paní de Montchevreuil, protože věděla, že to je jistý způsob, jak ho pro téma zaujmout.
„A jistě je taky stále schopnější v intrikách a politice. Tahle dáma je pro mě nezajímavá,“ odpověděl.
„A proto spí jen s těmi, kteří jsou důležití pro její politické intriky. Pořád to není vzrušující výzva, být výjimkou, pro kterou vzplane bez dalších vyhlídek na revoluci?“ provokovala ho přítelkyně, která si stále přepudrovávala tváře.

PříspěvekNapsal: 15 pro 2015, 12:51 
Královská rodina
Královská rodina

Moja oblúbená kapitola bola tá v ktorej záhadne zmiznú šaty....

Inak myslím že som náhodou objavila celkom pekné ilustrácie k tvojmu Dobývání Paříže po jižansku:

:roll: :twisted: :twisted: :twisted:

Typicky Francúzke: Vysoko erotické a odvážne ale nie nevkusné či perverzné.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázky kreslil Paul-Émile Bécat
Tu si môžete dievčatá pozrieť z akej knihy pochádzajú:
Choderlos de Laclos - Les liaisons dangereuses - Illustrations de Paul-Emile Bécat

http://veiling.catawiki.nl/kavels/93111 ... euses-1949

PříspěvekNapsal: 15 pro 2015, 14:15 
Královská rodina
Královská rodina

Takto si predstavujem lauzuna v staršom veku ako si píše na zadku nejakej dámy erotické básničky. :slzici:

Obrázek

Ešte nejaké:

http://assets.catawiki.nl/assets/2014/1 ... c5079b.jpg

http://assets.catawiki.nl/assets/2014/1 ... 390b7a.jpg

http://assets.catawiki.nl/assets/2014/1 ... 1ffebd.jpg

http://assets.catawiki.nl/assets/2014/1 ... e8fcba.jpg

PříspěvekNapsal: 30 říj 2016, 00:49 
Rytíři
Rytíři

Dobývání Paříže po jižansku jsem četla už několikrát a moc se mi líbilo. Vlastně se mi líbilo tak moc, že jsem si ze zvědavosti nakonec koupila Paříž v extázi. Ohledně té bych měla jednu otázečku... Proč vlastně došlo k Joffreyovu postaršení? Vzhledem k tomu, že není oslovován jménem a dokonce má jen malou jizvu a nekulhá, což jsou pochopitelné změny, i změna věku, nedává moc smysl...

Snad jediné co mě na chování mladšího, Joffreye zaskočilo, bylo to, jak si užil s tou mladičkou služkou. Ale služtiny obavy, že tam v pokojí vraždí madame Morant, neskutečně pobavily :slzici:

Taky mě tahle fikce přiměla k zamyšlení, jakpak by asi vypadala Joffreyova a Angeličina návštěva Paříže po králově svatbě, kdyby Joffrey nebyl zatčen. Jak by asi Angelika ustála ten nápor světaznalých zhýralých bývalých milenek. Je teda asi pravda, že s tím se musela asi potýkat už v Toulouse. Především v Toulouse. Ale paní Golonová se nám o tom moc nerozepsala. Teda kromě Carmencity. A pak to působí dojmem, jako by to byla jediná bývalá milenka, kterou měl, a která mu dělala problémy. Což je značně neuvěřitelné. Při tom, jaký byl. :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 02 lis 2016, 15:29 
Site Admin
Site Admin

Claro, děkuju za zpětnou vazbu... Postaršení pana dokonalého prostě jen přišlo z pocitu větší věrohodnosti, nepoznala jsem moc panů dokonalých tohoto formátu pod 30... kdybych psala další Dobývání s ještě starším panem dokonalým, bylo by těch scének s nejednou partnerkou ještě víc. 8)

PříspěvekNapsal: 10 črc 2017, 14:33 
Vévodové
Vévodové

Zachytila jsem v rádiu zprávu, že známá postava z Dobývání Paříže( která dala vlastně pana hraběte a Diane dohromady) Blaise Pascal, by měl být papežem Františkem blahořečen.

PříspěvekNapsal: 08 zář 2017, 00:05 
Královská rodina
Královská rodina

Jeanne, čtu si Dobývání Paříže při nočním kojení už druhý den, a prokousala jsem se sice zatím jen do poloviny, nicméně Ti musím složit hold :applaus: . Dle zákulisní šeptandy jsem čekala explicitní P, takže mne (velmi příjemně!) překvapilo množství historických osobností, popisy osob, míst a veškerá rešeršní práce, co za povídkou stála. Někomu by vadilo prokousávat se množstvím textu k další "akci", ale já si to vyloženě užívám a alespoň trochu stimuluji svoji myšlenkovou kapacitu snahou zapamatovat si ve 4 ráno všechna jména a příbuzenské vazby. A s ohledem na přidělenou "roli" se bavím mladým Lauzunem :) .

A též některé narážky se mi velmi líbily (např. "kdo se může osudově zamilovat do dívky s klášterním jménem") :lol: .

Ovšem zatím jsem ještě nerozlouskla identitu maskované dámy, ale s ohledem na její znalosti stran těžby a obchodu tipuji, že jde o Katarínu! :katarina: :katarina: :katarina:

PříspěvekNapsal: 08 zář 2017, 09:54 
Site Admin
Site Admin

Haha, to mě těší, že se bavíš v nočních hodinách louskáním starých fikcí..., tak starých, že to už ani není pravda. Ach, teď jsi to odhalila: Katarína. Tenkrát jsme ještě o její existenci neměli tušení, asi bych tu fikci měla přepsat... (kdybych se jednou nudila). Hmm, Dobývání s Katarínou by konečně získalo na skutečné kvalitě! :ach: :ach:

PříspěvekNapsal: 08 zář 2017, 10:36 
Královská rodina
Královská rodina

O la lá, nevím, jestli chci svoji představivost popustit tak daleko :) . Mimochodem - nemohla se Katarína coby pokroková žena znát s Ninon minimálně korespondenčně? Předpokládám, že si nedopisovala jen s významnými vědci své doby, ale i s čelními představitelkami ženského hnutí v jiných evropských zemích... To je slovo do pranice! Nechcete se toho někdo ujmout a napsat fikci v dopisech? ;)

Nicméně jsem zvědavá, co mi z další četby přejde do mléka :lol: .

PříspěvekNapsal: 09 zář 2017, 00:36 
Královská rodina
Královská rodina

Dočteno...

Za mne mi to přijde takové neuzavřené... Skoro bych čekala, že to skončí dobytím Joffreyova srdce po příjezdu malé "matky představené" z Poitou, ale uznávám, že tenhle příběh už naservíroval někdo jiný :) . Každopádně jsem čekala alespoň rozuzlení, kdo tedy nasbíral více bodů za svedené ženy ;) .

PříspěvekNapsal: 09 zář 2017, 07:50 
Site Admin
Site Admin

Prestan pasivne cist, zacni psat. ;)

PříspěvekNapsal: 09 zář 2017, 09:12 
Královská rodina
Královská rodina

jeanne píše:
Prestan pasivne cist, zacni psat. ;)

Já u toho i píšu, ale potřebuji sehnat někoho na francouzskou gramatiku :) (google translator je zlo). Na slovíčka jsem oprášila slovník :) .

PříspěvekNapsal: 09 zář 2017, 15:19 
Site Admin
Site Admin

PenelopaW píše:
Já u toho i píšu, ale potřebuji sehnat někoho na francouzskou gramatiku :) (google translator je zlo). Na slovíčka jsem oprášila slovník :) .

Klidně mi to pošli. Jestli to urychlí okamžik, kdy si přečteneme tvou fikci, zalistuju i ve starých skriptech... nestrávila jsem 3 roky se studiem francouzské gramatiky a literatury pro nic! :oops:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 496 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 30, 31, 32, 33, 34  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]