Právě je 20 čer 2019, 18:01

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 65 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 05 zář 2014, 23:10 
Královská rodina
Královská rodina

Ado, měla jsem dojem, že jsi psala, že Rescatora nemáš ráda :D. PDF můžeš číst i v počítači nebo v mobilu :)

Profil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: 05 zář 2014, 23:13 
Markýzové
Markýzové

daupfine- nemam rada rescatora, ale joffreho ano. najma toho z Toulouse.

Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Kráľovstvo Francúzke
PříspěvekNapsal: 23 úno 2015, 00:41 
Královská rodina
Královská rodina

Pridávam rozhovor dvoch mužov vo Versaillských záhradách, ktorí kedysi bývali sokmi, :king: + :scar:
akvšak už dávno zakopali vojnové sekery a na staré kolená si dokonca celkom dobre rozumejú.

Znovuzrodenie Akadémie kvetinových hier ktorou sa kedysi preslávilo Toulouse
nieje moja fantazmagoria ale historický fakt.

Versailles, 14 Februára 1694..... nie dámy ten dátum nieje preklep....
dúfam že ma za to neukameňujete..... :twisted: :twisted:

PříspěvekNapsal: 23 úno 2015, 23:19 
Královská rodina
Královská rodina

Moirro, opravdu příjemné čtení, které je tak trochu populárně naučná encyklopedie dějin 17. století :twisted: :applaus: Mně se náhodou vize rozhovoru dvou stařešinů Joffreye a Ludvíka líbí, má v sobě něco vtipného. :twisted: :twisted: A pak Joffrey určitě i ve vyšším věku (bylo mu 67, počítám správně?) byl rozhodně velice přitažlivý, charismatický a stále dokonalý. A překvapilo mne jak otevřeně a přátelsky spolu rozmlouvají!

A že jsi nám Joffreye konečně představila jako vévodu akvitánského, ach, to mě zahřálo u srdíčka :D ale co bylo ještě lepší: že nám pan dokonalý na stará kolena, ale stále v perfektní kondici, opět začal trochu kulhat, to mě opravdu zahřálo u srdce stejně, jako to jistě těšilo i Angeliku :twisted: . Navíc co může být stylovějšího než návrat do Toulouse jako Velký Kulhavec, ha? :lol: :lol: Chudák pan dokonalý, ten z nás musí být fakt zoufalý. :lol: :lol: :lol:

Som rád že to hovoríte. Po tom čo som si prečítal váš voľný preklad básní starodávnych trubadúrov, i pár vašich básni, priviedlo ma to na myšlienku obnoviť tradíciu slávnych básnických súťaží, tento krát však pre celé kráľovstvo.
aaach :ach: doufám, že o tom se taky ještě něco dozvíme.

Skvělá je zmínka jak Mulaj zasílá listy Ludvíkovi aby se stal Maurem, no údajně to fakt dělal. :twisted:
Moc se mi zamlouvají všechny projekty, kterými se Joffrey zabýval a bombardování Alžíru byla dokonalá třešnička. Překvapilo mne oslovení "Madame" pro paní de Maintenon, to je opravdu zajímavé, dost se to totiž plete s opravdovou Madame - Liselotte. Ach kéž by manželství mme de Maintenon a Ludvíka bylo opravdu tak šťastné, jak jej popisuješ, to by byla nádhera, já z toho nikdy takový pocit neměla, ale to asi záleží na tom, na jakou knihu zrovna člověk narazí...

PříspěvekNapsal: 24 úno 2015, 00:07 
Vévodové
Vévodové

Mně se ten příběh zralých mužů moc líbí. Docela si představuju, že vypadal Joffrey v tom věku jako třeba Harrison Ford nebo Sean Connery, prostě chlap, co má obrovské charisma (někde jsem četla, že je to příklad muže, který nevypadá směšně, když v tomto věku líbá mladou ženu). A to kulhání bylo strašně milé.

PříspěvekNapsal: 24 úno 2015, 00:21 
Královská rodina
Královská rodina

Moirro, opět krásně spojené vyprávění o historických osobách a našich hrdinech. Dva bývalí rivalové, kteří jsou nyní už zralí muži. Joffrey se dokázal velkoryse vyrovnat s minulostí, odpustit křivdy a vrátit se jako opravdový vítěz. On vyhrál, ale přesto to svým chováním nedává najevo. Je to skutečný šlechtic, nejen původem, ale právě tím, jak se projevuje.
Dovedně jsi skloubila skutečné historické události a osudy našich hrdinů. Tak, jak to umí právě paní A.G. v kánonu. Těším se na pokračování. :ok: :applaus: :writer:

PříspěvekNapsal: 24 úno 2015, 09:32 
Site Admin
Site Admin

No tedy, to byla ale smršť reálií! Tak jako to mají ortodoxní fanoušci nejraději. :twisted: Ještě že se tu jako vždycky objevila výstižná anotace. :?
Moc se mi líbí, jak jsi stylizovala pana dokonalého do uvěřitelné podoby, která nám umožňuje pokračovat ve vzdychání nad sedmdesátníkem. :mrgreen:

Mám podobný, Sir, ale zďaleka nie taký honosný ako je ten vášho veličenstva.
:lol: :lol: Hehe, jak mu to jde. A ani ho to určitě tak nebolí, když si to zabalí do své ironie, takže nakonec uspokojí Ludvíka, sebe a nás tím dostane.

Tak jako si oba užijí lodičky na kanále, každý po svém... a vzpomínka na Vivonna, ach. Chybí nám.

PříspěvekNapsal: 26 úno 2015, 23:00 
Královská rodina
Královská rodina

dauphine píše:
Moirro, opravdu příjemné čtení, které je tak trochu populárně naučná encyklopedie dějin 17. století :twisted: :applaus: Mně se náhodou vize rozhovoru dvou stařešinů Joffreye a Ludvíka líbí, má v sobě něco vtipného. :twisted: :twisted: A pak Joffrey určitě i ve vyšším věku (bylo mu 67, počítám správně?) byl rozhodně velice přitažlivý, charismatický a stále dokonalý. A překvapilo mne jak otevřeně a přátelsky spolu rozmlouvají!

A že jsi nám Joffreye konečně představila jako vévodu akvitánského, ach, to mě zahřálo u srdíčka :D ale co bylo ještě lepší: že nám pan dokonalý na stará kolena, ale stále v perfektní kondici, opět začal trochu kulhat, to mě opravdu zahřálo u srdce stejně, jako to jistě těšilo i Angeliku :twisted: . Navíc co může být stylovějšího než návrat do Toulouse jako Velký Kulhavec, ha? :lol: :lol: Chudák pan dokonalý, ten z nás musí být fakt zoufalý. :lol: :lol: :lol:

Som rád že to hovoríte. Po tom čo som si prečítal váš voľný preklad básní starodávnych trubadúrov, i pár vašich básni, priviedlo ma to na myšlienku obnoviť tradíciu slávnych básnických súťaží, tento krát však pre celé kráľovstvo.
aaach :ach: doufám, že o tom se taky ještě něco dozvíme.

Skvělá je zmínka jak Mulaj zasílá listy Ludvíkovi aby se stal Maurem, no údajně to fakt dělal. :twisted:
Moc se mi zamlouvají všechny projekty, kterými se Joffrey zabýval a bombardování Alžíru byla dokonalá třešnička. Překvapilo mne oslovení "Madame" pro paní de Maintenon, to je opravdu zajímavé, dost se to totiž plete s opravdovou Madame - Liselotte. Ach kéž by manželství mme de Maintenon a Ludvíka bylo opravdu tak šťastné, jak jej popisuješ, to by byla nádhera, já z toho nikdy takový pocit neměla, ale to asi záleží na tom, na jakou knihu zrovna člověk narazí...

Dauphine ďakujem za milý feedback

nuž pani AG nám nechala pár nevyriešených problémov....a jeden z nich bola otázka titulu grófov Toulouských
keďže v čase keď priplával Joffrey z Frontenacom do Francie už boli dokonca vyrazene aj mince z podobizňou nového grófa Toulouskeho , kráľového ľavobočka, istotne ho očakával smrteľne urazený Florimond...
tento titul sa totižto neudeľoval odkedy narafičenou svadbou z donútenia pripadli Toulouske léna francúzkej korune ale to nám Joffrey porozpráva sám (pozor dámy, Joffrey už nemal v priezvisku de Toulouse, tým pádom ho nemohol ani Florimond po ňom zdediť)
teda za jediné riešenie som považovala udeliť Joffreyovi titul vyšší inak by to bolo pre posledného potomka grófov Toulouských veľké poníženie a doslova urážka

o znovuzavedení prestížnej básnickej súťaže sa ešte dozvieme .... :trubadur:
a taktiež sa chystám vyrozprávať šialenú historku z bombardovaním Alžíru, pri ktorej mi musíš pomôcť lebo v nej účinkuje aj pán Rochat ktorý sa zasa raz bude teteliť blahom a sľubujem že to bude poriadna mela ...sodoma-gomora akoby povedal :priest:
Kráľové loďstvo, rozzúrená Angelika , jej synovia, nahnevaný Joffrey, pan Rochat, ba dokonca i viacerí tajomný piráti :mask: , Vivonne i Mezo Morte budu učinkovať v tejto skutočnej historickej udalosti....

s tým oslovením Madame pre Maintenonku po svadbe z kráľom som to našla vo veľa zdrojoch, avšak musím to ešte lepšie zrešeršovať lebo sa môže aj jednať o jemné odtienky vo francúzštine, keďže to s tými ich titulmi je veľmi komplikovaná záležitosť.... :roll:

ja som vychádzala preto z toho že vo vzťahu Ludvíka :king: a pani de Maintenon musela byť láska, pretože sa rád zdržoval v jej spoločnosti, dokonca každý deň pracoval v jej izbe, aby jej bol nablízku... prítomnosť iného predsa človek vyhľadáva iba keď sa s ním cíti dobre...

Lizelotta nadávala na celý francúzky dvor takže mi nepripadá nezaujatá

PříspěvekNapsal: 26 úno 2015, 23:02 
Královská rodina
Královská rodina

mimi píše:
Joffrey se dokázal velkoryse vyrovnat s minulostí, odpustit křivdy a vrátit se jako opravdový vítěz. On vyhrál, ale přesto to svým chováním nedává najevo. Je to skutečný šlechtic, nejen původem, ale právě tím, jak se projevuje.

Ďakujem Mimi
aaach :ach: to o Joffreyovi si vyjadrila krásne...áno presne tak nejak som sa ho snažila vykresliť

PříspěvekNapsal: 26 úno 2015, 23:05 
Královská rodina
Královská rodina

Tereza píše:
Docela si představuju, že vypadal Joffrey v tom věku jako třeba Harrison Ford nebo Sean Connery, prostě chlap, co má obrovské charisma (někde jsem četla, že je to příklad muže, který nevypadá směšně, když v tomto věku líbá mladou ženu).

Ano ano, to je veľmi výstižné. :agree:

Díky Tereza, som rada že sa ti príbeh páčil.

PříspěvekNapsal: 26 úno 2015, 23:16 
Královská rodina
Královská rodina

jeanne píše:
No tedy, to byla ale smršť reálií! .......

.....Moc se mi líbí, jak jsi stylizovala pana dokonalého do uvěřitelné podoby, která nám umožňuje pokračovat ve vzdychání nad sedmdesátníkem. :mrgreen:

Mám podobný, Sir, ale zďaleka nie taký honosný ako je ten vášho veličenstva.
:lol: :lol: Hehe, jak mu to jde. A ani ho to určitě tak nebolí, když si to zabalí do své ironie, takže nakonec uspokojí Ludvíka, sebe a nás tím dostane.

Tak jako si oba užijí lodičky na kanále, každý po svém... a vzpomínka na Vivonna, ach. Chybí nám.

Tá smršť reálii bola v mojich očiach potrebná na vykreslenie situácie v kráľovstve v tom čase i po návrate Joffereya a Angeliky.

Diky za feedback :D Och, :roll: a ja som myslela, že práve ty že ma ukameňuješ za ten dátum rovnako ako za to znovukrívanie. :agree: :lol:

Vivonneho si ešte spätne určite užijeme dosť, v mojej fikcii napríklad z Joffreyom :mask: v spoločnej akcii pri bombardovaní Alžíru a keď tú celú bitvu potom názorne budú kráľovi :king: predvádzať na veľkom kanáli. :sailor:
Ach to bude slávnosť!

PříspěvekNapsal: 27 úno 2015, 09:35 
Site Admin
Site Admin

moirra píše:
a ja som myslela, že práve ty že ma ukameňuješ za ten dátum rovnako ako za to znovukrívanie. :agree: :lol:

Proboha proč bych měla, čas běží a proč se někdy nepodívat třeba právě do 90. let. Pokud to chceme pojmout co nejkomplexněji, bude se někdo jednou muset ujmout i teorie o skutečném skonání pana dokonalého. Jakou smrt bychom mu přály? Stářím? V posteli? Infarkt? Ve spánku? Se ženou? V souboji?

PříspěvekNapsal: 27 úno 2015, 11:24 
Královská rodina
Královská rodina

jeanne píše:
Pokud to chceme pojmout co nejkomplexněji, bude se někdo jednou muset ujmout i teorie o skutečném skonání pana dokonalého. Jakou smrt bychom mu přály? Stářím? V posteli? Infarkt? Ve spánku? Se ženou? V souboji?

Ach to je strašně smutné téma, ale už jsem o něm taky uvažovala. Osobně bych Angelice a Joffreyovi přála, aby mohli umřít společně v jeden den, jako lidé co už od života získali všechno (tak jak to Angelice vysvětluje opat Jan). Myslím, že se oba dva natrápili pro toho druhého stejně a tak bych nechtěla aby ani jeden z nich musel znovu toho druhého oplakávat.

PříspěvekNapsal: 27 úno 2015, 15:39 
Královská rodina
Královská rodina

Smrť Joffreya a Angeliky

Aj ja už som o tej téme uvažovala a dospela k rovnakému názoru. Musia jednoducho umrieť spolu. :agree:
Angelika by umierala pomalou smrťou od žiaľu, ak by jej Joffrey umrel skôr ako ona, a veď už vytrpela dosť keď si už raz myslela, 15 rokov!!! že jej umrel.
I keď v kanóne Joffrey Angelike sľúbiť že bude žiť večne. A on jej to, aby ju utešil a upokojil ako správny trubadúr samozrejme aj sľúbil. :trubadur:
Zrejme odpovedal z hľadiska duše a nie smrteľného tela. Veď či jej namiesto prisahania vernosti až do smrti nesľúbil lásku na večnosť, keď jej na prst nastokol novú obrúčku? aach :trubadur:

Otevřel pouzdro a ona uviděla na sametové podložce dva snubní prsteny. Jeden si navlékl sám, jako tenkrát v Toulouse, druhý navlékl jí. Políbil jí obě ruce a vášnivě zašeptal:
„Na život a na smrt a na věky, moje drahé dítě, moje lásko, moje milovaná ženo.“
:love:

Myslím že ak by naopak Angelika umrela skôr, toto by už ani Joffrey nerozchodil. veď či si nekľakol na kolená keď sa bál o jej život po pôrode dvojičiek? Či jej nevravel že teraz by už bez nej nedokázal žiť? Aaaach :ach:

Takže neostáva nič iné ako im vymyslieť štýlovú spoločnú smrť. A ja som si ju už dávnejšie sama pre seba vymyslela.
V tom čase by mohli ťažko umrieť pri páde lietadla či pri autonehode a to by ani nebolo také štýlové ako toto:

Obrázek

Niečo ako:
Do lode sa hrnula všetkými otvormi voda. V tejto búrke ďaleko na šírom mori nemalo vôbec význam spúšťať na vodu záchranné člny. More by ich zhltlo ako orechovú škrupinku.
Angelika uprela na Joffreya svoje ešte stále nádherné zelené oči:
Nebojím sa búrok, a nebojím sa ani smrti. Nebojím sa ničoho, iba keď ste vy so mnou. Bála by som sa iba ak by som mala ostať bez vás sama, láska moja.......

Proste spojení navždy v oceáne lásky...aaach :ach: niekto povie gýč ale mne sa to páči.....

PříspěvekNapsal: 27 úno 2015, 18:41 
Site Admin
Site Admin

Nemyslím, že je to kýč, ale pěkné peklo, které bych nepřála ani největšímu nepříteli. Smrt plná bezmoce jako pád, uhoření, utopení... brr. Vdechování vody do plic, udušené nafouklé mrtvoly. Jediná snad relativně akceptovatelná verze je umrznutí, kdy se údajně člověku chce spát..., ale pořád je tam ta bezmoc v situaci.
Nejde mi ani o to, jestli umřou v jeden den. Když jim bude okolo 85-95 let, tak jim bude asi jasné, že nebudou žít věčně, takže až zase tak o moc nejde, jestli se přežijí o pár měsíců nebo třeba o rok. V mém výčtu variant jsem jim přála příjemnější varianty smrti jako ve spánku, na infarkt apod.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 65 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]