Právě je 13 pro 2018, 03:42

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: DISKUSE: Jeho svatební noc
PříspěvekNapsal: 09 říj 2014, 08:48 
Vévodové
Vévodové

Ráda čtu vaše fikce. Jsou úžasné, tak jako vaše nadšení pro vše, co se týká knih o Angelice. A měla jsem pocit, že vám něco dlužím. Neumím napsat bez chyby většinu jmen v knize, nevyznám se v šatech a můj vkus je mizerný. A tak jen jeden krátký obyčejný příběh, který bude mít jedno pokračování. Snad se bude líbit.

Profil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: 09 říj 2014, 08:54 
Markýzové
Markýzové

Prečo musím ísť práve teraz na poradu ????? Prečo ????? :twisted:

PříspěvekNapsal: 09 říj 2014, 10:36 
Královská rodina
Královská rodina

Tereza nadhera! Aaaach! :roll: :oops:

to je teda roztomile prekvapenie!

Ubohy Joffrey :cry: :cry: tiez som rozmyslala ako sa musel citit a ze v podstate musel stratit sebakontrolu
inak by z neho take nieco nevyhrklo co som aj sem tam vo svojich fikciach spomenula ale netrufala som si jeho utrpenie rozvadzat...ty si to zvladla dokonale takze vitaj aj ty v klube tryzniteliek pana dokonaleho :mrgreen:

Dokonale to zapada nielen do kanona ale je to aj v perfektnej symbioze z nasimi fikciami

uz sa neviem dockat pokracovania

PříspěvekNapsal: 09 říj 2014, 11:53 
Moderator
Moderator

Tak toto je pecka, vůbec nemám slov, abych se vyjádřila...
Terezo, tento styl psaní je mi velmi blízký, právě "Point of Wiew" pasáže jsou to, co mám z knihy nejraději, a pokud je napsaná takhle dokonale, že na minutu, na vteřinu a na pocit zapadá jako puzzle do jistého okamžiku v knize... tak je to prostě fanouškovská nirvána, ať už pro autora, nebo pro čtenáře.
Vítej mezi námi :D

PříspěvekNapsal: 09 říj 2014, 12:13 
Vévodové
Vévodové

Milá Tereza,
ani neviem, ako to napísať, snáď len že aj ja som prestala dýchať... to je ....... och, :oops: neskutočne a úžasné....
ešte stále mám stiahnuté hrdlo a husiu kožu z tvojho príbehu a z toho úžasného čítania... :P ..

A tak jen jeden krátký obyčejný příběh, který bude mít jedno pokračování.

akože obyčajný???? ooo to veru nie, je to neobyčajné...
verím, že nezostane len pri tomto príbehu a pri ďalšom a určite nám pridáš aj ďalšie príbehy, číta sa to krásne...
och, koľko talentovaných žien spája tento web.... :P

PříspěvekNapsal: 09 říj 2014, 15:14 
Královská rodina
Královská rodina

dasha píše:
právě "Point of Wiew" pasáže jsou to, co mám z knihy nejraději, a pokud je napsaná takhle dokonale, že na minutu, na vteřinu a na pocit zapadá jako puzzle do jistého okamžiku v knize... tak je to prostě fanouškovská nirvána, ať už pro autora, nebo pro čtenáře.

na minutu, na vteřinu a na pocit zapadá jako puzzle do jistého okamžiku v knize...

Presne tak :!: aach... :oops: :oops:

fanúšikovský raj :!:

PříspěvekNapsal: 09 říj 2014, 15:26 
Markýzové
Markýzové

Superrrrr ... neviem koho mi tam bolo viac luto ... obaja do toho spadli a teraz su velmi nestastni a trapia sa :cry:

Pristihla som sa ze v duchu formulujem slova povzbudenia ktore by som povedala aj jednemu aj druhemu ... :)

PříspěvekNapsal: 09 říj 2014, 16:53 
Baroni
Baroni

Krásně se to čte, určitě piš dál! Mám ráda toto nahlédnutí do duše postav.

PříspěvekNapsal: 09 říj 2014, 17:41 
Královská rodina
Královská rodina

Terezo, moc pěkně a zajímavě pojaté zpracování svatební noci z pozice Joffreye. Doufám, že budou pokračování.

PříspěvekNapsal: 09 říj 2014, 19:24 
Vévodové
Vévodové

Jsem ráda, že se vám fikce líbí.

PříspěvekNapsal: 09 říj 2014, 23:01 
Královská rodina
Královská rodina

Já zírám! Člověk tu půl dne není, a co se tu všechno neobjeví!! :shock: :shock: Terezo, jsem nadšená, že jsi se zapojila, budeme všechny moc rády, pokud s námi budeš víc sdílet své názory a i fikce samozřejmě.

Tvá fikce se mi moc líbí!! Baví mě ty krátké, stručné věty - je to takové trefné, když je to vlastně z mužského pohledu, a přitom ta fikce je i detailní a poetická - což je krásná kombinace. Takže děkuji za tak milé překvapení a těším se, na tvé další působení! :)

PříspěvekNapsal: 10 říj 2014, 07:48 
Site Admin
Site Admin

Nemůžu jinak, než začít tradičním "Ach", Terezo nádhera, když jsem si včera stáhla tvou fikci, co jsi mi poslala, zase jednou jsem slzela dojetím/smíchy. Přitom když jsem si přečetla nadpis, napadlo mě, že je škoda, že je to zase to samé, co tu fikce zpracovávaly už několikrát, ale pak jsem se do toho během pár řádků tak dostala, že se okolní svět rozplynul... tak, jak to milujeme u dobrých knížek a fikcí, kdy nás ani nenapadne přeskočit jediný řádek.

Odehrálo se tam mezi dveřmi jednoho pokoje tolik věcí. Jak by jistě jednal, kdyby tam byla zkušená žena, jak si připadal...

Povedlo se ti tam přivést na moje "plátno" představ to, co jsem tam vždycky toužila vidět, ale ještě se nám tahle mrazivě dojemná atmosféra nepodařila. Ten odstín kráska a zvíře pohádky. Měla jsem před očima Pannu a netvora (1978) od Juraje Herze, scénu kdy princi hlasy našeptávají:
„A dost ! Vždyť tě ta divoženka připraví o rozum! Kdyby se proboha někdo dozvěděl, že jsi strávil svou svatební noc téměř bez dechu na pohovce v obavách , aby náhodou manželka neotevřela dveře! Tuto ránu na pověsti neodolatelného muže by jsi asi ani nepřežil. To kvůli ní jsi ztratil svou sebekontrolu! To kvůli ní se chováš jako blázen! Okamžitě odejdi! Vzchop se!“
https://www.youtube.com/watch?v=Ch_gGTqRP3c (asi v 5. minutě)

https://www.youtube.com/watch?v=k7riIeu9hqI (už vím, na jaký film se dnes budu dívat) :)

Do toho dokonale zapadala vzpomínka na Lauzuna, která atmosféru prohloubila, ale vrátila nás zpátky k Angelice...
Seděli u krbu. Jako obvykle vypili více vína, než se slušelo k sofistikované konverzaci. Toulouský hrabě s nohama ležérně překříženýma na stoličce, doutník v ruce. Mladý Lauzun dychtivě předkloněný a hltající každé jeho slovo.

Asi nemusím říkat, že se těším na pokračování. ;)

PříspěvekNapsal: 10 říj 2014, 10:34 
Královská rodina
Královská rodina

Jeanne, toto musi byt telepatia :mrgreen:

ked u mna boal Dauphine som jej prave spominala ten film....

Aj ja som ho uz dlho nevidela takze asi si stiahnem a pozriem....

PříspěvekNapsal: 10 říj 2014, 17:03 
Vévodové
Vévodové

Děkuji za pochvalu. Ale nenechte se děvčata zmást, jsem naprostý amatér.

K psaní - píšu krátké věty, protože se celý život pohybuju mezi chlapy- bratři, muž, synové, sportuju a tam je to samý mužský. A vím, že oni tak fungují - vyjadřují se pokud možno v holých větách, jasně, stručně,přímočaře. A někdy nemluví vůbec a přesto si rozumí.

A ta hezká poznámka, že vše zapadá jako puzzle - díky, ale Angelika brzy usne a celou noc bude patřit ten sebevědomý chlap jenom mě. A já si ho pěkně vychutnám.

Do skládačky toho záhadného večera chybí poslední nevysvětlený kousek z knihy - uhodnete který?

Tu noc pana D. ještě rozdělím neplánovaně do dvou příspěvků, ale to bude vše. A abych ho zcela nezničila, pošlu mu třeba na pomoc záchytné lano ve formě přítele. Ale ještě uvidím, jestli budu mít slitování. Snad o víkendu přidám jeden z nich, už se rýsuje.

Hezký večer všem.

PříspěvekNapsal: 10 říj 2014, 17:33 
Vévodové
Vévodové

Tereza píše:
K psaní - píšu krátké věty, protože se celý život pohybuju mezi chlapy- bratři, muž, synové, sportuju a tam je to samý mužský. A vím, že oni tak fungují - vyjadřují se pokud možno v holých větách, jasně, stručně,přímočaře. A někdy nemluví vůbec a přesto si rozumí.

Do skládačky toho záhadného večera chybí poslední nevysvětlený kousek z knihy - uhodnete který?

milá Tereza, myslím, že práve preto, že sa pohybuješ v spoločnosti chlapov sa ti podaril napísať tak parádny kúsok...

ja tipujem, že do tej skladačky ešte patrí ten ukradnutý bozk keď jej v preoblečení ako trubadúr spieval..... :roll: :?:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina