Právě je 19 pro 2018, 11:23

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 13 říj 2014, 14:46 
Vévodové
Vévodové

Něco na někdy mám v hlavě, asi jsme si nerozuměly, třeba někdy, až bude více času. Netušila jsem, jak je psaní náročné. Máte všechny tady můj obdiv.

Profil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: 14 říj 2014, 19:36 
Moderator
Moderator

Netušila??? Vždyť Ty jsi rozená spisovatelka!! :D Píšeš poutavě, máš talent pro zkratku, napětí, zkrátka to máš v sobě.
Při čtení té první fikce jsem byla tak konsternovaná, že jsem Tě zapomněla pochválit za to, jak mistrně proplétáš kánon s našimi fikcemi..

Citace:
Mladý Lauzun dychtivě předkloněný a hltající každé jeho slovo. Tématem večera byly dámské šaty – kdy je pomalu rozebírat, kdy je nerozebírat vůbec a jen zvednout sukně, v jaké situaci šaty několika prudkými pohyby jednoduše sundat za cenu totálního znehodnocení.

Představa žárlícího a trpícího hraběte mi vůbec nebyla nepříjemná :P

Citace:
Doslova se mu v žilách vařila krev. Díval se, jestli některý tanečník polibek zbytečně neprodlužuje. Měl pocit, že mu to dělají naschvál ….a že si to dokonce užívají. Zuřil. V duchu se upřímně omluvil všem mužům, kterým pomáhal nasadit parohy. A jak se rozhlédl po sále, nebylo jich málo.

Díky fikcím si konečně můžeme představit, jaký výkon podal Peyrac v tom roce, kdy dobýval Angeliku - a myslím, že ty pány v sále tím Angelika dostatečně pomstila :wink:

PříspěvekNapsal: 16 říj 2014, 11:15 
Site Admin
Site Admin

Dokonalé finále svatební noci. :oops: :oops: :oops:
A ještě jsme se dozvěděli nové informace o věrném sluhovi. Takže všichni v okolí pana dokonalého se chovali stejně... :shock: :roll:

Jeho pán měl v jeho očích jen dvě neřesti. Rád zachraňoval zoufalé dámy – což Kouassi-Ba nemohl pochopit – a nikdy, ale opravdu nikdy si sám neuložil boty. Proč si je prostě ten téměř dokonalý muž – teda až na ty zoufalky – nedokáže alespoň trochu urovnat?
Další snaha o polidštění pana dokonalého jednou tak přízemní neřestí... No, hrůza :D :lol: :lol: :lol:

Nemohl uvěřit, že je schopen udělat to, k čemu se rozhodl. ach... :twisted:
K tomu další odkazy na jeho pojetí a znalosti života pramenící z poznání z cest a závěr „Joffreyi, ta žena je tvoje největší životní výzva.“

Nádhera a už se moc těším na tvou novou sérii, ať už bude o čemkoliv!

PříspěvekNapsal: 16 říj 2014, 12:26 
Královská rodina
Královská rodina

Ach Terezo, nádhera, kolik krásného se dá vyždímat z jedné růže, ach, doufám, že to jednou Joffrey Angelice bude vyprávět. :oops: :) Moc se mi líbí kombinace nešťastné romantiky a něčeho tak přízemního jako neuklízení bot, krása! A myslím, že přesně tahle kombinace je celý Joffrey, a dokonce v tom nešťastném zlozvyku pokračoval i na Gouldsboru, až ho na to sama paní Angelika musela upozornit - že si zničí koberec :mrgreen: . No, jestli nám teď nezačneš psát novou sérii, budeme jistě hodně zklamané, ale to ty budeš, že jo?? :)

PříspěvekNapsal: 16 říj 2014, 17:49 
Moderator
Moderator

Zázraky se pořád dějí!
Není to tak dávno, co náž web zcela zel prázdnotou - sice už jsme všechny věděly, jak jsou staré naše děti, ale stran Angeliky to vypadalo, že už jsme si mezi sebou všechno řekly a nic nenasvědčovalo tomu, že se ještě na něco vzmůžeme. Dnes tu nové fikce přibývají tak rychle, že mám pořád rezervy v jejich čtení :wink: , máme erudované odborníky snad úplně na vše a nejlepší časovou osu na světě :mrgreen: ... a do toho se tu zjeví Tereza!!
Kdyby existovala soutěž "Angelique hledá super-pisatelku-fikce", byla bys, Terezo, pro mě osobně takové zjevení, jako třeba Susan Boyle v jisté soutěži :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=RxPZh4AnWyk

Citace:
Za jiných okolností by nezaváhal. Zvedl by přikrývku a svým prstokladem by rozehrál na jejím těle tu nejkrásnější serenádu. (...)Spala na boku, stočená do klubíčka, lokte přitisknuté ke kolenům, dlaně sevřené v pěst a složené podél obličeje. Procestoval tolik míst, ale všude to bylo stejné. Tak se choulili muži a ženy trpící bolestí. Tak usínaly osiřelé děti na ulici. Ta dívka byla… zraněná. Zraněná z vědomí, že má cenu starého dolu, z opuštěnosti, jeho výstřednosti, jizvy, nohy. Víc už nebyl schopen unést. Odešel.

Tak neuvěřitelně empatické a dotažené po všech stránkách!!
Nepochybuji o tom, že p.D. by byl jistě takové empatie schopný. Otázkou spíše je, zda by dovolil těmto myšlenkám prodrat se na provrch přes jeho samolibou masku lva salónů a svůdce žen 8)
Co si o tom myslí katedra maskologie - mohou nastat i takové momenty, kdy p.D. odkládá i své vnitřní masky? :D

PříspěvekNapsal: 16 říj 2014, 18:04 
Královská rodina
Královská rodina

Terezo, krásné zakončení svatební noci pana Dokonalého. Představa, jak poslouchá, co se děje za zdí s uchem u hrnku, mě opravdu pobavila. A jeho dojetí, když uviděl spát schoulenou Angeliku. A odhodlání získat její lásku.
Už se těším na tvou další fikci.

PříspěvekNapsal: 16 říj 2014, 18:05 
Královská rodina
Královská rodina

dasha píše:

Tak neuvěřitelně empatické a dotažené po všech stránkách!!
Nepochybuji o tom, že p.D. by byl jistě takové empatie schopný. Otázkou spíše je, zda by dovolil těmto myšlenkám prodrat se na provrch přes jeho samolibou masku lva salónů a svůdce žen 8)
Co si o tom myslí katedra maskologie - mohou nastat i takové momenty, kdy p.D. odkládá i své vnitřní masky? :D

Podla toho co nam o Joffreyovi porozpravala pani AG, bol Joffrey aj v Toulouskom obdobi schopny
odkladat svoje vnutorne masky. Okrem toho kratkeho vylevu duse v Integrale Toulouskej Svadby sa vsak vacsinu dozvedame az v retrospektive, v neskorsich dieloch kde Joffrey prezradza co to o sebe v Toulouskom obdobi.

Ked spomina ako si nadaval do blaznov a prezerajuc si nepeknu tvar v zrkadle, a ze by bol na Angeliku cakal
ovela dlhsie, ze bol do nej celkom blazon a preto vcas neusiel ked uz vedel ze ponom idu...atd. atd.

Iba absolutny blazni maju o sebe vzdy na 100% tu najlepsiu mienku a nikdy o sebe nepochybuju, povazuju sa za dokonalych a neomylnych (peknym prikladom by snad bol sialeny rimsky cisar Nero). Clovek by im este mohol aj zavidiet :lol: :lol:
Mozno preto je v biblii napisane "blahoslaveni chudobni duchom".....a Joffrey chudobny duchom celkom urcite nebol :twisted: :twisted:

PříspěvekNapsal: 16 říj 2014, 18:16 
Královská rodina
Královská rodina

Tereza, aaaaachh ...musim ti to tu vysrdieckovat ♥♥ ♥♥ ♥ ♥♥♥♥♥

Mozno preto som to s tou ruzou uhadla, lebo som uz davnejsie rozmyslala o tom,
ci ju v noci nepriniesol Joffrey. kedy tam bol, ako to ze ho Angelika nepocula
...a teraz sa mi splnil stary sen, lebo mam pocit
ze konecne citam tu stratenu cast ktoru vydavatelia kedysi pani AG vyskrtli...aaach! :oops: :oops:

nadherne empaticke vcitenie sa a typicky Joffrey, ktoreho pozornemu oku nikdy nic neujde:

Náhle ucítil takovou bolest, jako by se mu srdce roztrhlo na kusy. Ne proto, že tam spala nahá - to bylo něco úchvatného. Ale proto, jak spala. Pod tenkou pokrývkou jasně viděl obrysy jejího těla. Spala na boku, stočená do klubíčka, lokte přitisknuté ke kolenům, dlaně sevřené v pěst a složené podél obličeje. Procestoval tolik míst, ale všude to bylo stejné. Tak se choulili muži a ženy trpící bolestí. Tak usínaly osiřelé děti na ulici. Ta dívka byla… zraněná.

Konecne som sa dozvedela o JEHO svadobnej noci a okrem neustaleho vzdychania som
sa aj z chuti zasmiala...raz na tych cizmach, ano ten zlozvyk mal este aj neskorsie v Novom svete,
a druhy raz samozrejme na tomto:

On, Joffrey de Peyrac, de Morens, d'Irristru, hrabě z Toulouse, se plíží vlastním domem bos jako zloděj, váhá před dveřmi do ložnice vlastní manželky a chystá se – špehovat! Taková potupa! Přesto jednoduchým pohybem zasunul vlasy za ucho, přiložil hrnek na dveře a poslouchal.

Tereza, jednym slovom nadhera :!:

PříspěvekNapsal: 16 říj 2014, 20:04 
Vévodové
Vévodové

Děkuji za slova chvály, ani tomu nemůžu uvěřit. Poslední, co jsem kdy v trochu větším rozsahu napsala, byla maturitní slohovka. A to bylo opravdu, ale opravdu dávno.

Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Jeho svatební noc
PříspěvekNapsal: 19 říj 2014, 11:40 
Královská rodina
Královská rodina

Tereza ako zelanie citatela by som si zelala z tvojho pera :oops:

tu poslednu Joffreyovu noc pri Angelike pred tym ako ho zatkli....

urcite sa preto celu noc na nu dival lebo tusil ze ju uz tak skoro neuvidi....

chela by som sa dozvediet nad cim v tu noc rozmyslal, co sa odohravalo v jeho hlave....

povodne som to zacala pisat sama ale teraz mam pocit ze tuto cast v nasej vlastnej spolocnej "integrale"
tu na fore by som si najradsej precitala od teba :roll: :roll:

PříspěvekNapsal: 19 říj 2014, 19:58 
Vévodové
Vévodové

Jsem přesvědčená, že příběh té poslední noci napíšeš skvěle. Určitě pokračuj. Já si momentálně zahrávám s myšlenkou, proč se vůbec pan D. oženil. Ta bitva s Molinesem je velká výzva.

Naposledy upravil Tereza dne 19 říj 2014, 20:13, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 19 říj 2014, 20:11 
Královská rodina
Královská rodina

Ano, ano, ano, já chci taky poslední noc s Angelikou, myslím, že bys to Terezo napsala tak, že bychom u toho všechny prolévaly potoky slz :twisted: :twisted: ne, vlastně chci dvě verze, od Terezy a od Moirry, prosííím :)

Na bitvu s Molinesem se těším, to bude bomba :twisted: :twisted: dva rovnocenní protivníci to bude... hihi

PříspěvekNapsal: 19 říj 2014, 20:49 
Královská rodina
Královská rodina

Tereza píše:
Jsem přesvědčená, že příběh té poslední noci napíšeš skvěle. Určitě pokračuj. Já si momentálně zahrávám s myšlenkou, proč se vůbec pan D. oženil. Ta bitva s Molinesem je velká výzva.

Mozno. Ale ja som tuzila po tom tvojom "chlapskom" myslienkovom monologu.

8) z tej bitvy z Molinesom uz mam nieco napisane davnejsie, avsak nikdy som to nedokoncila...
...tak som zvedava v com sa zhodneme a v com nie

PříspěvekNapsal: 19 říj 2014, 20:50 
Královská rodina
Královská rodina

dauphine píše:
Ano, ano, ano, já chci taky poslední noc s Angelikou, myslím, že bys to Terezo napsala tak, že bychom u toho všechny prolévaly potoky slz :twisted: :twisted: ne, vlastně chci dvě verze, od Terezy a od Moirry, prosííím :)

Umna maju A&J este vela na praci kym sa dostanu az k tomu smutnemu dnu :cry: :evil:

Takze velmi dufam ze sa tereza necha prehovorit..ved to nemusi byt hned....

PS: Tereza uz som ti poslala v PN inkriminovane uryvky z knih ;-)

PříspěvekNapsal: 19 říj 2014, 21:20 
Vévodové
Vévodové

Co a kde je PN? Děkuji.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina