Právě je 23 zář 2019, 20:56

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Jeho svatební noc
PříspěvekNapsal: 19 říj 2014, 22:44 
Královská rodina
Královská rodina

PN = sukromna sprava uplne hore v lavom rohu kde si prihlasena mozes posielat hocikomu z fora ;-)

tam kde je:

* Odhlásit [ moirra ] * 0 nových zpráv * FAQ * Hledat * Členové * Uživatelský panel
Poslední návštěva: ned říj 19, 2014 9:42 pm

Profil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: 30 říj 2014, 06:06 
Správkyně časové osy
Správkyně časové osy

Tak tohle bylo snad největší a nejkrásnější překvapení, které jsem tu četla. :P
Kdysi v dětství jsem viděla dvoudílný italský film (bohužel je to tak dávno, že si název nepamatuji) na téma seznámení – soužití – rozchod dvou velmi mladých lidí, kdy první díl se odehrával z pohledu ženy a druhý díl (úplně ten samý příběh) se odehrával z pohledu muže. Tenkrát jsem byla doslova fascinovaná tím, jak moc jsou vzpomínky na ty samé prožité situace pro dva lidi tak moc odlišné, a ten film mě neskutečně nadchl. Tehdy jsem i pochopila, co přesně znamená, že „každá mince má dvě strany“. A stejně tak mě teď nadchlo tvoje vyprávění. :oops: :P

Člověk by si při čtení této pasáže v kánonu řekl, že on prostě „jen odešel“. Možná by někoho napadlo třeba i něco navíc, jako že mohl odjet zpátky na svůj zámek, kde dopil zbytky ze svatební hostiny, nebo že tu růži tam nechal poslat po Margot, která měla ráno zjistit, zda je A. v pořádku, nebo já nevím, co ještě :roll:
Málokoho napadne, jak tuto noc prožíval i novomanžel, protože v té chvíli ještě nikdo není seznámen s tím, že dotyčný má také city – i pro čtenáře je to v tuto chvíli ještě „neznámý pán“. A ještě míň lidí by dokázalo odhadnout, co by se v muži jeho pověsti vlastně mohlo odehrávat – jestli vůbec. 8) A ty jsi nám předvedla něco, co předčilo veškeré očekávání. :) /tleskající smajlík/

To je prostě tak nádherný, poutavý, silný, procítěný, inteligentní, vtipný ... a smutný. Snad poprvé mi bylo p.D. trošičku i líto, každopádně jsem tu „jeho svatební noc“ prožívala až do morku kostí. Je až k neuvěření, jak hluboko jsi dokázala do duše p.D. nahlédnout. :wink: Krásně se ti podařilo propojit popis prostředí s popisem událostí, tok myšlenek s monologem, kánon s povídkami, minulost s přítomností, budoucnost s nadějí ...

Prostě nádhera, nemám slov. Díky, že jsi se obětovala a se svým „sněním“ se s námi podělila :) :)

PříspěvekNapsal: 30 říj 2014, 16:31 
Site Admin
Site Admin

Myslím, že mluvíš o Cayattově filmu Françoise aneb život v manželství a Jean-Marc aneb život v Manželství (1963-64). 8)

Předmět příspěvku: Re: Jeho svatební noc
PříspěvekNapsal: 26 lis 2018, 01:31 
Rytíři
Rytíři

Já tedy žasnu. Nádherně napsané, úžasná slovní zásoba. Vlastně by nebyla ani potřeba korektura. Radím jediné...určitě pište, máte i na vlastní příběh. Takto skvěle a výstižně popsané duševní pochody mnohdy neobsahují skutečné knihy, kterých je dnes ke koupi obrovské množství.

PříspěvekNapsal: 26 lis 2018, 19:41 
Královská rodina
Královská rodina

Děkuji za pochvalu, jsem ráda, že se ti fikce líbila a že si ten příběh našel další čtenářku.
Pokud se náhodou odhodláš číst další, pak se sluší podotknout, že některé z fikcí různých přispěvatelek na sebe nějakým způsobem navazují či se nějak propojují a možná je dobré vzít je tak nějak chronologicky vzestupně podle data.

PříspěvekNapsal: 26 lis 2018, 21:01 
Královská rodina
Královská rodina

Měla jsem za to, že jsem na tuhle fikci dávno reagovala, protože jsem ji četla jako jednu z prvních - a musela jsem sama sebe vyvést z omylu! Nicméně Sofinava už to výstižně napsala za mne.

Terezo, Ty víš, že pro Tvůj styl, náměty i příběhy mám slabost! :applaus:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]