Právě je 16 srp 2018, 07:53

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 435 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 25, 26, 27, 28, 29

Katarína si balí veci a odchadza z Toulouse. Kam ju mám poslat?
Rusko 38%  38%  [ 3 ]
Anglicko 0%  0%  [ 0 ]
India (Persia) 25%  25%  [ 2 ]
Turecko - Istanbul 13%  13%  [ 1 ]
Paríž a Versailles 13%  13%  [ 1 ]
Čechy - Praha 0%  0%  [ 0 ]
Madagaskar 13%  13%  [ 1 ]
Celkem hlasů : 8
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
PříspěvekNapsal: 07 črc 2018, 22:58 
Markýzové
Markýzové

jeanne píše:
Já jsem v pohodě (po přečtení). Teda my všechny, protože tu čteme u vína společně s Fantinou a Dashou.
Je nám jasný, že Katarína byla domluvená s arcibiskupem a byla to fingovaná smrt a začátek všeho. Cool!
Nicméně, mě osobně zklamala, že není lepší než Peyrac v tom, že to coby vědkyně (=čarodějnice) nedotáhla k upálení na Place de Greve, které jak víme, dává lidem prostor na druhý život po prohlášení za mrtvé. A ten druhý je pak sakra cool - můžete nudně potápět lodě králi ve sklenici vody jako Rescator nebo odplavat po Volze na Sibiř a udělat ze sebe Katarinu Velikou!

vino je zradne, damy!! :mrgreen: :tongue: aj ked je pravda, ze v nom je pravda! :D ale ziadne "zazracne" zmrtvystanie nebude. :disagreement: jedine, ak nieco napisete vy alebo Mimi. :writer:

Profil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: 07 črc 2018, 23:04 
Site Admin
Site Admin

ada1987 píše:
jeanne píše:
Já jsem v pohodě (po přečtení). Teda my všechny, protože tu čteme u vína společně s Fantinou a Dashou.
Je nám jasný, že Katarína byla domluvená s arcibiskupem a byla to fingovaná smrt a začátek všeho. Cool!
Nicméně, mě osobně zklamala, že není lepší než Peyrac v tom, že to coby vědkyně (=čarodějnice) nedotáhla k upálení na Place de Greve, které jak víme, dává lidem prostor na druhý život po prohlášení za mrtvé. A ten druhý je pak sakra cool - můžete nudně potápět lodě králi ve sklenici vody jako Rescator nebo odplavat po Volze na Sibiř a udělat ze sebe Katarinu Velikou!

vino je zradne, damy!! :mrgreen: :tongue: aj ked je pravda, ze v nom je pravda! :D ale ziadne "zazracne" zmrtvystanie nebude. :disagreement: jedine, ak nieco napisete vy alebo Mimi. :writer:

Ale my se těšíme na pokračování Kataríny v Rusku. To tedy půjde paralelně?

PříspěvekNapsal: 07 črc 2018, 23:07 
Markýzové
Markýzové

jeanne píše:
ada1987 píše:
jeanne píše:

Ale my se těšíme na pokračování Kataríny v Rusku. To tedy půjde paralelně?

nie, tato poviedka skoncila. Bol to alternativny koniec. Zabudla som napisat Koniec. ZOPM je volne pokracovanie PM po anulovani a navrate do Prešporku.

PříspěvekNapsal: 08 črc 2018, 09:59 
Královská rodina
Královská rodina

jeanne píše:

Přiznávám, že i mne to napadlo, byť další text mi vzal naději doufat. Každopádně představa Kataríny :katarina: , probudivší se z katatonie a drápající se z krypty mi přišla natolik děsivá, že jsem ráda, že ji nikdo neuchopil a nerozpracoval. (Na to jsem v pubertě přečetla příliš mnoho povídek Edgara Alana Poea.) Navíc počítám, že by se k životu probudila až v době Joffreyova manželství s Angelikou :eyes: , protože jinak by milovaného muže neopustila. Kdyby viděla, že je šťastný s jinou, nechala by ho jít... v opačném případě by musela trpět amnézií a nepamatovat si, jak se do rodinné hrobky dostala, aby se vydala na novou životní dráhu ;) .

Za mne zatím vede verze s anulací manželství a Pierrem, ale počkám si na ruskou linii ;) 8) .

Naposledy upravil PenelopaW dne 08 črc 2018, 10:49, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 08 črc 2018, 10:14 
Královská rodina
Královská rodina

jeanne píše:

ada1987 píše:
[vino je zradne, damy!! :mrgreen: :tongue: aj ked je pravda, ze v nom je pravda! :D ale ziadne "zazracne" zmrtvystanie nebude. :disagreement: jedine, ak nieco napisete vy alebo Mimi. :writer:

Mimi má bujnou fantazii, tak mě napadlo toto:
Joffrey je rozladěný z toho, co mu řekla Katarína. V paláci se nečekaně objeví Carmencita. Oznámí, že se přišla rozloučit, protože odjíždí s manželem do Paříže. Chce si s ním vypít pohár vína na rozloučenou. V okamžiku, když se Joffrey otočil, tak mu do vína něco nalila. J. a C. vypijí víno a Carmencita odejde. Joffreye přemůže únava a malátnost. Dá si šlofíka a prospí den a noc. Zdá se mu o naplnění manželství, které potom tak smutně skončí. Když se probudí rozhodne se manželství ukončit.

P.S. Penelopo, těší mě, že se Ti líbí příběh Kataríny a Pierra. Něco už píšu, jen nevím, jestli už v těch fikcích nebude trochu zmatek. To nechám na rozhodnutí Vás tady na fóru.

PříspěvekNapsal: 08 črc 2018, 10:54 
Královská rodina
Královská rodina

mimi píše:
Mimi má bujnou fantazii, tak mě napadlo toto:
Joffrey je rozladěný z toho, co mu řekla Katarína. V paláci se nečekaně objeví Carmencita. Oznámí, že se přišla rozloučit, protože odjíždí s manželem do Paříže. Chce si s ním vypít pohár vína na rozloučenou. V okamžiku, když se Joffrey otočil, tak mu do vína něco nalila. J. a C. vypijí víno a Carmencita odejde. Joffreye přemůže únava a malátnost. Dá si šlofíka a prospí den a noc. Zdá se mu o naplnění manželství, které potom tak smutně skončí. Když se probudí rozhodne se manželství ukončit.

Haha, čteš mi myšlenky - taky mne napadlo vzít to jako v Dallasu, kdy se Pamela probudila a našla Bobbyho ve sprše, takže všech asi 150 dílů předtím se jí jako jen zdálo ;) .

mimi píše:
P.S. Penelopo, těší mě, že se Ti líbí příběh Kataríny a Pierra. Něco už píšu, jen nevím, jestli už v těch fikcích nebude trochu zmatek. To nechám na rozhodnutí Vás tady na fóru.

Nekoukala jsem na to, jak to holky rozdělily, ale pokud je pro Tvojí verzi příběhu paralelní vlákno, kde na sebe příspěvky chronologicky navazují, tak to dáme ;) .

PenelopaW píše:
jeanne píše:

Každopádně představa Kataríny :katarina: , probudivší se z katatonie a drápající se z krypty mi přišla natolik děsivá, že jsem ráda, že ji nikdo neuchopil a nerozpracoval.

Celé dopoledne mi teď v hlavě zní toto: https://www.youtube.com/watch?v=kgbzJRA1fLw

PříspěvekNapsal: 08 črc 2018, 11:06 
Markýzové
Markýzové

PenelopaW píše:
jeanne píše:

Přiznávám, že i mne to napadlo, byť další text mi vzal naději doufat. Každopádně představa Kataríny :katarina: , probudivší se z katatonie a drápající se z krypty mi přišla natolik děsivá, že jsem ráda, že ji nikdo neuchopil a nerozpracoval. (Na to jsem v pubertě přečetla příliš mnoho povídek Edgara Alana Poea.) Navíc počítám, že by se k životu probudila až v době Joffreyova manželství s Angelikou :eyes: , protože jinak by milovaného muže neopustila. Kdyby viděla, že je šťastný s jinou, nechala by ho jít... v opačném případě by musela trpět amnézií a nepamatovat si, jak se do rodinné hrobky dostala, aby se vydala na novou životní dráhu ;) .

Za mne zatím vede verze s anulací manželství a Pierrem, ale počkám si na ruskou linii ;) 8) .

Jezkovy zraky, co vy mi z nej urobite! :disagreement: nejakeho upira, ktory sa vyhrabe z rakvy! To, ze K. zahryzla J. do krku pocas svad. noci neznamena, ze ma cervene oci, ako upiri z Twilight. :lol: Ani ziadna Buffy na nu necaka. :lol: :lol:
dufam, ze sa toho niektora z vas nechyti :writer: a nebudeme mat tu upiriu grofku Katarinu de Peyrac. :katarina: :katarina:

PříspěvekNapsal: 08 črc 2018, 11:30 
Královská rodina
Královská rodina

ada1987 píše:
dufam, ze sa toho niektora z vas nechyti :writer: a nebudeme mat tu upiriu grofku Katarinu de Peyrac. :katarina: :katarina:

I když mám taky značně bujnou fantazii, tohle by mi přišlo moc. V rámci nějaké humorné mikrofikce budiž, ale jakožto seriózní příběh nikoli. Jsem ochotná se ještě smířit s Katarínou, která se probudí s amnézií v hrobce, neví odkud je, ani že byla vdaná, a když si to vše uvědomí, nechá Joffreyovi jeho nový život, který zatím našel po boku Angeliky. Ale i to je přitažené za vlasy a zavání to fantasmagoriemi :roll: . Takže se vší úctou k paralelním dějovým liniím, na smrt malého Cantora i Kataríny jdu zapomenout a jdu čekat na a) Mimiinu verzi s Pierrem a b) Adinu verzi Kataríny v Rusku.

PříspěvekNapsal: 08 črc 2018, 12:28 
Markýzové
Markýzové

penelopaW-ja som to myslela ako vtip :mrgreen: :lol: samozrejme, ze taku kravinu ako K. ako upirku alebo to, ze sa prebudi v hrobke, nenapisem. :writer: ved je to blbost! :disagreement:

PříspěvekNapsal: 08 črc 2018, 13:49 
Královská rodina
Královská rodina

ada1987 píše:
Jezkovy zraky, co vy mi z nej urobite! :disagreement: nejakeho upira, ktory sa vyhrabe z rakvy! To, ze K. zahryzla J. do krku pocas svad. noci neznamena, ze ma cervene oci, ako upiri z Twilight. :lol: Ani ziadna Buffy na nu necaka. :lol: :lol:

no ono je to dosť lákavá téma :roll: :potapec: hoci aj Katarína veľká v Rusku by neboa od veci :mrgreen:

a okrem toho Katarína sa prezradila:

jeanne píše:
1) "Já to vím, lépe, že umírám..." Katarína poučující Peyraka, že to snad ví líp. Jo, tady se Katarína docela prozradila, že má ještě dost sil.

inak fikce je pekne napísaná, ale aj mňa poriadne zarazil jej obsah....

Joffrey, presnejšie povedané Rescator :mask: , keď si teda presne spomínam, Angeliku :eyes: takto veru neoplakával, keď sa nazdával že je mŕtva .... :disagreement: :shock:
alebo že by sme s kanónu niečo nesprávne pochopili? :roll: :roll:

PříspěvekNapsal: 08 črc 2018, 14:37 
Královská rodina
Královská rodina

Moirro, já si také nepamatuji, že by Angeliku oplakával. Ale kdyby takto smutně skončilo narození Florimona, to si vůbec netroufám odhadnout Joffreyovu reakci. Vzpomínám si také, jak po narození dvojčat na kolenou prosil ty dvě léčitelky, aby zachránily A. a malá dvojčátka. Pokud není něco přesné, tak to bude tím, že už jsem to četla před nějakou dobou, ale myslím, že to tak bylo.

PříspěvekNapsal: 08 črc 2018, 17:18 
Moderator
Moderator

Mě přišlo nepravděpodobné, že by se Katarína, coby lékařka amatérka, na tuto eventualitu nepřipravila: Příběh by mohl začínat nenápadně: "Jednoho dne Katarina zapomněla v laboratóriu umýt zkumavky..." a následovalo by samozřejmě objevení penicilinu a o zásadách antisepse netřeba hovořit.
Ale chápu, že jsi potřebovala příběh uzavřít a zhostila ses toho se ctí. Je od tebe milé, že jsi dopřála Katarině na sklonku života zažít ještě manželské štěstí. Katarinu těhotenství zjemnilo, přestala katarinovat a připadala si šťastná a úspěšná, že v rámci možností splnila svůj úkol, takže byli vlastně všichni spokojení... možná až na arcibiskupa! :priest:

PříspěvekNapsal: 08 črc 2018, 18:28 
Markýzové
Markýzové

dasha píše:
Mě přišlo nepravděpodobné, že by se Katarína, coby lékařka amatérka, na tuto eventualitu nepřipravila: Příběh by mohl začínat nenápadně: "Jednoho dne Katarina zapomněla v laboratóriu umýt zkumavky..." a následovalo by samozřejmě objevení penicilinu a o zásadách antisepse netřeba hovořit.
Ale chápu, že jsi potřebovala příběh uzavřít a zhostila ses toho se ctí. Je od tebe milé, že jsi dopřála Katarině na sklonku života zažít ještě manželské štěstí. Katarinu těhotenství zjemnilo, přestala katarinovat a připadala si šťastná a úspěšná, že v rámci možností splnila svůj úkol, takže byli vlastně všichni spokojení... možná až na arcibiskupa! :priest:

no urcite! :disagreement: :disagreement: a pripravila by Fleminga o slavu! :evil: :evil:

PříspěvekNapsal: 14 črc 2018, 19:35 
Královská rodina
Královská rodina

moirra píše:
ada1987 píše:
.......ale toto nebude ten pripad

-a ani J. ani K. sa s papezom nepoznaju.

nechajte sa prekvapit. :ok: :writer: :writer:

"Ak existujú dve možnosti, vy vynájdete tretiu" povedal raz pápež Joffreovi ...

obaja páni ani vo sne netušili že príde Katarína :katarina: a vynájde možnosť štvrtú ........a možno aj piatu a šiestu .... 8)

V mé ranní somnambulní hodince nespavosti jsem měla vizi... Katarína porodila, nezemřela, ba naopak si děťátka užívala s manželem. Leč jednou se z její pravidelné projížďky vrátil samotný kůň bez jezdkyně. Toulouská hraběnka byla unesena! Svoji kůži nedala lacino, ale těch neřádů byla přesila. Joffrey se pustil do pátrání, ale jeho žena se pokusila o vlastní záchranu též. Únosce se jí podařilo zpacifikovat, ale při potyčce utrpěla zranění hlavy a ztratila paměť. Probudila se zbrocená cizí krví mezi mrtvými těli únosců v cizím státě. Žádný div, že z toho utpěla šok a vyvodila chybné závěry, takže se vydala opačným směrem, než na Toulouse. Jejího syna si vyžádala ku výchově její rodina, takže byl odeslán do Uher. Tím se vysvětluje, že se s ním Angelika nikde nepotkala. Katarína byla po nějaké době prohlášena za mrtvou, takže hrabě se legálně mohl oženit znovu. Po konfiskaci majetku králem synovi z prvního manželství zůstalo jen dědictví po matce, ale Joffrey na něj myslel coby Rescator a zajistil ho z těchto zdrojů. Čímž se vysvětluje, proč si chlapec nenárokoval práva prvorozeného po návratu Peyracových z Nového světa. A Katarína? Ta prožila četná dobrodružství a když se jí paměť vrátila a dala manžela vyhledat, uzřela, že s druhou manželkou je šťastnější, a čestně vyklidila pole. Navštívila papeže a s ohledem na takto mimořádné okolnosti se jí podařilo manželství s Joffreyem zrušit, čímž se jeho sňatek s Angelikou stal platným. Její syn tak sice právně získal status nelegitimního, ale s ohledem na jeho finanční zajištění to beztak bylo každému fuk.

PříspěvekNapsal: 14 črc 2018, 19:55 
Královská rodina
Královská rodina

ha ha :lol: Penelopa ranni fantazmagoricka fikce na Katarinu :ok: je bozi :ach: :slzici:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 435 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 25, 26, 27, 28, 29

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]