Právě je 22 zář 2019, 14:58

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: DISKUSE: Krásy Akádie
PříspěvekNapsal: 14 říj 2014, 14:32 
Site Admin
Site Admin

Tato minifikce je náhled do období, kdy je pan dokonalý poněkud rozdvojený mezi Rescatorem a hrabětem de Peyrac a odnášejí to všichni okolo. :D
Rozvíjí níže přiloženou stránku, kterou po mě minulý týden hodila šéfka ústavu pro výzkum pana dokonalého... a já se nad tím musela trochu zamyslet.

Přílohy:
krasne_potvory.jpg [112.43 KiB]
Zatím nestaženo
 Profil Poslat soukromou zprávu  

Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Krásy Akádie
PříspěvekNapsal: 14 říj 2014, 16:29 
Moderator
Moderator

Teda, nevěřila jsem tomu, že ještě dokážeš napsat lepší fikci, než tu z Paříže, ale stalo se!
Vážně nevím, jak to děláš, královsky jsem se bavila, jistě i proto, že jsi přivedla na scénu drahouška Villedavraye:

Citace:
„Možná by vás madame de Blansac mohla doprovodit do Quebeku,“ ale bystrý pan de Villedavray s intuicí pro všechny veselé intriky konečně spolehlivě zavětřil dohazovačské úmysly.
„Vážení, nevím, o co tady jde, ale možná bych měl zmínit, že jsem ve Francii s radostí pobýval u dvora Philippa d’Orléans,“ prohlásil s lehkým pousmáním a Jerôme se nechápavě otočil k Peyrakovi, který jen zcela nepatrně zakroutil hlavou. Tudy cesta také nepovede.
Pan de Villedavray už byl slušně opilý, takže se ho Peyrakův pobočník zeptal přímo:
„Ale myslel jsem, že vy a Marcellina…“
„Marcellina je ovšem kouzelná žena, která má příliš mnoho dětí a nemá je prakticky z čeho živit. Stát by se měl postarat o matku se sirotky,“ prohlásil soucitně Villedavray, který se s hrdostí považoval ze zmiňovaný stát a pokračoval, „Ale co bych dělal s touhle? Ještě by žárlila na můj skvělý šatník a roztomilý domeček, který mám v Quebeku…,“ hořce se zasmál a pokračoval, „takovou chybu už neudělám. Důležitý úkol v Americe mi byl svěřen jen proto, že můj porcelánový servis byl krásnější, než ten králova bratra…,“ povzdechnul si..

To je prostě nádhera, celý Villedavray :)
Je mi velmi líto nebohého Jeroma, oficiálního správce Rescatorových milostných dobrodružství, jenž zaplatil svému úřadu vskutku nejvyšší daň :)
V dalším pokračování by se mohla mme de Blansac, paní rádobyrescatorová, setkat v Montrealu se skutečnou paní Rescatorovou :wink:

PříspěvekNapsal: 14 říj 2014, 19:04 
Site Admin
Site Admin

Dasho děkuju, jsem ráda, že ses bavila, ale monopol na skutečnou paní Rescatorovou máš ty. Takže tahle představa setkání s jednou z předchůdkyň je na tobě. Já mám dost starostí s politickým vývojem v Paříži 1652. 8)

Řekla bych, že následky rádoby-paní-rescatorových Angelika odnesla už tak dost, ani se s nimi nemusela setkat...
Vycházím z úvahy, že pan dokonalý na jedné straně zná ženy a dobře ví, že jsou to jen krásné potvory, kterým na rozdíl od ostatních mužů ani na chvíli nenaletí, ale stává se tím zase víc podezřívavým, aby to odskákala Angelika. A baví mě, že na druhé straně to nemá tak úplně pod kontrolou a víc, než příjemného rozptýlení, má s nimi samé komplikace. Viz jeho úvaha, jestli je to věkem, místem, dalšími okolnostmi nebo to byl jen jeho dojem, že věci ohledně žen míval pod kontrolou – a lze to vůbec?

Jinak pan Jerôme se v mé původní představě jmenoval pan Milan podle jistého reálného předobrazu, což mi tam zapadá tak nějak zábavněji, jen to opodstatnění pro neobvyklé jméno moc nešlo...

PříspěvekNapsal: 14 říj 2014, 22:39 
Markýzové
Markýzové

Jeanne, genialne :D Chlapske rozhovory medzi otcom a synom su super. To ze Joffrey oslovil Florimonda "pane" to bolo myslene ironicky ? Aj to ze mu vyka mi prislo trochu zvlastne ...

PříspěvekNapsal: 14 říj 2014, 23:10 
Site Admin
Site Admin

Neřekla bych, že úplně ironicky, to spíš až všechno ostatní, proste si v divočině hrají o to důsledněji na šlechtice, navíc ve "vznešeném" vykání člověk mnohdy snáz vyjádří to co by v týkání znělo jen drze, hrubě... Prostě jako se říká, že humor nám umožňuje vyjádřit to, co bychom se jinak ostýchali říct a dotyční by se urazili, tak s vykáním je to podobné. Osobně se ho snažím používat s blízkými lidmi úplně stejně i mimo fikce a docela to funguje. Umožňuje říkat ledasco. ;) A samozřejmě jsem tady taky větší míru tykání zvažovala, ale znělo mi to opravdu víc zálesácky než šlechtický. Ale je možné, že to taky souvisí s tou jazykovou citlivostí a každý to cítíme jinak. :roll:

PříspěvekNapsal: 14 říj 2014, 23:14 
Markýzové
Markýzové

No ja to mam tiez v zivote podobne ... s niektorymi ludmi som si zamerne nepotykala aby si moc nedovolovali :D

Vykanie medzi Angelikou a Joffreyom mi pride vzrusujuce :D ... vhodnejsie slovo mi teraz nenapadne ...

PříspěvekNapsal: 14 říj 2014, 23:59 
Královská rodina
Královská rodina

Jeanne, prohlašuju tě za největší angelikologickou kecku na světě!! Prej: nemůžu psát několik fikcí naráz, nedokážu napsat fikci o dábelském Rescatorovi jako dauphine... bla bla bla : 8) :shock: :mrgreen: :mrgreen: pěkně si vymýšlíš :D Aaaach, tvá fikce mi šla přímo do středu mého totálně rescatored srdíčka a Rescator mi opět způsobil takové to příjemné sevření, takže nemusíš mít starost, že bys snad nezvládala ponuře ironickou atmosféru, tento tebou rozšiřovaný kacířský blud je jednou provždy vyvrácen ;)
Trnu, když pomyslím, že bych ti bývala neposlala ten úryvek z knihy, ach, dobře já! 8) :lol:

To spojení dvou osob - Rescatora a pana de Peyrac je prostě úchvatné!! Aach :oops: . Co se týká vědeckého přínosu - fikce perfektně prospívá v oboru bradologie a maskologie, v tělesné kultuře se samozřejmě realizuje nejvíce, jen se obávám, že věčně nespokojené, pedantské oddělení jizvologie bude mít zas nějaký problém, ale to se snad vyřeší standardizací fikcí a vydáním předepsaných jizvologických kvót, které musí každá fikce obsahovat přesně podle jizvologického manifestu, jak jsem již předesílala 8) .

„Jistě, vaše matka byla světice a já jsem ten nejzkaženější člověk pod sluncem." :twisted: :twisted: ach, pořádná rescatorsky sarkastická poznamka po pracovním dnu bodne. Mimochodem, co tam dělal zamaskovaný?? Zas asi nějaké sofistikované hrátky ne?! 8)

„Můj syn bude vždycky na prvním místě, madame,“ vypálil k ní maskovaný Rescator aaach ♥

„Vaše matka je mrtvá, a nebo zpátky u krále a vy to víte stejně dobře jako já,“ zastavil ho Joffrey a vstal. Měl radost, že tenhle rozhovor se synem nakonec dobře dopadl a nalezli snad nějaké vzájemné pochopení, ale neměl chuť skončit v melancholickém rozpoložení a přemýšlet nad něčím, co nešlo vrátit zpět.
pěkně jsi rozmotala zapeklitý problém :)

V dalších dnech se společnost paní de Blansac, která se nechtěla vzdát své šance na místo paní Rescatorové, stávala stále nesnesitelnější, že si sám zaneprázdněný pan Rescator musel vyhradit čas na schůzku s panem Jerômem.
:twisted: :twisted: hihi, to je zoufalý :D u obou dvou. a Rescator, mistr umění milovat, si musí dávat schůzky se svým hvězdářem, aby ho zbavoval nechtěných exmilenek, to je konec :twisted:

Krom toho všeho, je perfektní jak jsi dokázala do děje zakomponovat všechny ty vedlejší postavy z Akádie - Defoury, Marcellinu, Arpetignyho a samozřejmě drahého Villedavraye s květinovým motivem na vestě, pěkně bys jim tam spřádala intriky, možná lépe než ďáblice :D, a přidala Jeroma, který je úžasně osobitý a úžasně reálný, prostě jak kdyby z kánonu vypadl, je to miláček.

Ze dvora se už zdálky ozývaly rány sekyrou a dunění padajícího dřeva. Když tuhle práci převzal samotný Rescator, neznamenalo to obvykle nic jiného, než aktivní způsob řešení špatné nálady, jíž způsobila nějaká scénka paní de Blansac či jiné předchůdkyně.
„Pane, …pane,“ volal Jerôme už zdálky a vypadalo to, jakoby s konkrétním jménem čekal na okamžik, než dotyčného uvidí, aby se rozhodl, jaké oslovení bude pro dnešek adekvátnější. Pán Gouldsbora se své činnosti zřejmě věnoval od brzkého rána, protože už vypadal docela klidně. Na záda se mu lepila zpocená košile, a když zvedl hlavu s vlasy v černém šátku, dokonce se lehce usmíval.
„Pane de Peyrac,“ oddechl si Jerôme, když ho spatřil v docela dobré náladě.

ach, Rescator štípající dřevo, to je tak vzrušující a vtipná představa zároveň :D a nápad používat oslovení dle nositelovy nálady je naprosto brilantní, naprosto jsi mě tím dostala, předávám ti angelikologický odznak za mimořádně oblažující přínos v oblasti angelikologie ;)

Loni na podzim se jim podařilo najít pro sebe jisté pochopení a od té doby byli zvyklí na poměrně otevřenější způsob humoru. Byla to pro něj příjemná změna, která ho vracela do jeho mládí, protože ačkoli být Rescatorem skýtalo množství výhod, tou hlavní stinnou stránkou byl fakt, že neměl blízké přátele, kteří by s ním bez obav vtipkovali. Nikdo se nedovážil dělat si legraci z obávaného pána Středomoří a piráta z Karibiku. Od doby, co ho chlapci našli, byl jejich otec vždycky vážný, seriózní obchodník, pirát nebo jak ho chtěl kdo nazývat, a kromě těch krásných mrch, co se na něj lepily, se snad nevěnoval žádným koníčkům. Jeho jediný osobní život představovali jeho synové, ale ti tady většinu roku trávili studiem na univerzitě v Bostonu, takže byl ve skutečnosti sám.

ach, ano takhle to přesně vidím, chudáček drahoušek, skoro si pohrávám s myšlenkou mu do Středomoří přece jen nějakou spřízněnou duši poslat. A mimochodem už jsem přišla na to, proč pana dokonalého tak často trápíme, není to proto, že bychom byly masochistky (nebo možná jen trochu) ale proto, že bychom ho rády utěšovaly a opečovávaly a měly jeho osud ve svých rukách ;). Nebo ne? Kdo by o tom nesnil...

PříspěvekNapsal: 15 říj 2014, 09:17 
Site Admin
Site Admin

Uff, to se mi ulevilo, že to sama slečna vedoucí ústavu a zadavatelka výzvy shledala adekvátním a děkuji za zcela rescatored komentář.
Ale předbíháš, ještě nevíme, jaký to bude mít dopad na Paříž, které se teď proto raději věnuji jen rešeršně a tvořím síť pro další kapitoly...

Ty kvóty pro jednotlivá témata ve fikcích jsou úžasný nápad. ;) Stačí stanovit, že musejí obsahovat x% popisů jizvy, x% popisů masky, vlasů, klobouků, plášťů, těla, očí, k tomu definovaný poměr cynických a ironických vazeb a už stačí jen podle potřeby dohodit slova typu zámek, park, král (v případě fikcí z Francie), či Kandie, Rochat, poušť (pro Středomořské) a velryby, krab, Villedavray (u Kanadských). Říká se tomu automatický generátor fikcí. ;)

Ale teď vážně, všimly jste si že americké sérii se s jizvou moc nešermuje? Všichni tam rovnou zbožňují toho rozkošného pana hraběte a Angelika je ta ďáblice nořící se z vod, co ho nejspíš kazí. :D

Co dělal Rescator zamaskovaný ve své ložnici? Ajajaj, a já už myslela, že mám komplet splněnou rescatorovskou fikci a rescatored šéfka mě samozřejmě nachytá, že jsem přešla, jak vypadá takový rescatorovský sex. :twisted: Za tento politováníhodný nedostatek se oddělení zkažeností pana dokonalého srdečně omlouvá a snad vám to vynahradí příští pařížská fikce, která je spíše odpočinková, než se pustíme do toho většího děje a byla hotová už před touhle...
Jinak oddělení tělesné kultury se tentokrát také možná neprojevilo dostatečně explicitně, ale ve scéně sekání dřeva jsem samozřejmě měla na paměti blaho zejména šikmých břišních a širokých zádových svalů, čehož si je jistě vědom i pan dokonalý, který k tomu nepřsistupuje jednostranně, aby zatěžoval obě poloviny těla stejně.

Vyrovnat se s problémem, proč neodjel dávno pro Angeliku do Nového světa byl oříšek, který asi nevyřešíme, takže je třeba ho poobejít.

A k tvé touze po opečovávání pana dokonlého, jakožto ospravedlnění pro jeho trápení... No, nevím, jak by se mu dařilo v našich rukou. Byla by docela zajímavá sci-fi fikce o jedné či více angelikoložkách, které se omylem teleportovaly do jeho doby (kde by se ke všemu stavěly sbevědomě, protože by se ze zkušeností ze svých fikcí cítily jako doma, a stejně by se ně všichni dívali jako na blázny, co se neumějí chovat) a neustále by tam měly potřebu mu zakazovat nějaké provokace, aby chudák neskončil v Bastile, a jeho reakce by samozřejmě byla, že by dělal ještě větší hlouposti a víc provokoval, aby jim ukázal jak to má pod kontrolou a co si všechno může dovolit a žádná šílená ženská mu nebude říkat, co nemá říkat... a ve své snaze o jeho záchranu by ho tam tak ty šílené angelikoložky dohnaly ještě dřív. V opačném případě by měl pod pevným angelikologickým vedením zakázané v podstatě všechno hloupé a nebezpečné (hádám, že by se jeho aktivity omezily na cvičit, sex a vydělávat peníze), že by k tomu pařížskému katovi nejspíš utekl dobrovolně a sám. :twisted:

PříspěvekNapsal: 15 říj 2014, 11:40 
Baroni
Baroni

Ach, já k tomu nemám co dodat, je to prostě úžasné, jak jsi doplnila další dílek do skládačky.

Co se týká toho, proč nedojel pro Angeliku dříve: Přijde mi, že by jeho sebevědomí nesneslo, aby přivedl Angeliku někam, kde není ještě "vládcem oblasti". Však po "popravě" se na ni ptal také až v době, kdy už byla vdaná za Filipa a on byl tou dobou zabezpečený. Navíc si mohl říkat, že Angelika je beztak u krále a bla, bla, bla. Celá příčina tak bude v ješitnosti a touze poskytnout Angelice všechny rozkoše světa, když-už-by.

Hahaha, scifi! :-D No jak kdo. Já bych mu ještě nechala glóbus :mrgreen: :mrgreen: A laboratoř, ale tam bych se ho určitě pořád na něco ptala, až by chudák vyhodil celou laboratoř i s námi do povětří. :oops:

PříspěvekNapsal: 15 říj 2014, 18:36 
Královská rodina
Královská rodina

jeanne píše:

Ale teď vážně, všimly jste si že americké sérii se s jizvou moc nešermuje? Všichni tam rovnou zbožňují toho rozkošného pana hraběte a Angelika je ta ďáblice nořící se z vod, co ho nejspíš kazí. :D

UF! :evil: :evil: Tak to si jazvologicka katedra bude musiet posvietit na tych 8 knih odohravajucih sa v Amerike! :idea:

Este ze aspon takto:
„Nezlobíte se?“ zeptala se překvapeně jeho dospívající kopie bez jizev ve tváři.

Jeanne, tak toto sa ti podarilo! Aaaach! :oops: Prekvapujuca, uzasna fikcia...az mi je luto
ze si hned skocila do roku 1676 :?

Rescator si to uziva z jednou s tych krasnych potvôr z maskou na tvari
ha ha ha :lol: :lol: :lol:

Odteraz sa uz darmo budes vyhovarat ze vo fikciach nevies preskakovat z jedneho obdobia
do ineho!
Uzasne si nam priblizila zivot Joffreya, Cantora a Florimonda v Amerike pred prichodom
Angeliky. Chcelo by to viacej prihod tych troch. :roll:

Zboznujem Joffreyove uvahy a rozhovor z jeho pubertalnou "nezjazvenou kopiou" :mrgreen: :mrgreen: aaach! :P

Joffrey se usmál, něčím mu to připomnělo jeho někdejší vztah s mladým Péguilinem de Lauzun. Bylo to už dobré čtvrt století zpátky a oba byli tak mladí, že to už snad ani nebyla pravda. Ale tohle bylo zkrátka jiné, nic ho nemohlo připravit na takovéto rozhovory s vlastním synem.

aby si stačil uvědomit, že má vlastně štěstí, že má jen syny a žádnou dceru, protože si nebyl jistý, zda by dokázal vést podobný rozhovor stejným směrem a zůstat stejně nad věcí. Bohužel se mu to moc nedařilo a jeho sžíravá ironie vyplouvala dál napovrch.

Jeanne, tato fikcia predbehla moje top oblubene od teba teda na zamocku ,maskovany ples a navsteva u krajcira a zrejme vyhrava prve miesto.

ano dievcata, som cvok :roll: mam svoj "ranking list" na vase fikcie :oops:

PříspěvekNapsal: 15 říj 2014, 20:05 
Site Admin
Site Admin

Děkuji vrchnímu jizvologovi za shovívavost a kladné hodnocení fikce i v situaci nedostatku jejích popisů. Po varování šéfky ústavu a po-anketní jizvologické bouři jsem očekávala nejhorší. :D :lol:

Takže krejčí byl u tebe z nejoblíbenějších tří právě dnes vyřazen? Já ani nevěděla, že ho tam máš. :D No nic, budu se nadále snažit, zatím mu v Paříži po Ninon plánuju ještě jeden neobvyklý vztah, tak uvidíme, jak zajímavě se podaří popsat. :?

PS: Elaine, já úplně zapomněla na glóbus. No, asi brzy napíšu tu sci-fi verzi o návštěvě ústavu pro výzkum pana dokonalého v Toulouse cca 1655 a jak utajené angelikoložky přivedly pana dokonalého k šílenství. :lol: :lol:

PříspěvekNapsal: 15 říj 2014, 21:39 
Vévodové
Vévodové

jeanne,
krásna fikcia, KONEČNE de Peyrac v úlohe otca..... :!: :mrgreen: :twisted: :twisted:
nech si to len "vychutnáva",
hlavne tá mladšia bezjazvová kópia :twisted: je na výchovu ako určená, zrejme to nemá ľahké dávať rady, veď vieme :?: , ako prežíval radosti mladosti on :mrgreen: :mrgreen: ,
výborne sa ti podarilo vyplniť chýbajúce miesta, pretože ako mocnára, piráta,dobrodruha, grófa, manžela, milenca ho poznáme, tak si mi splnila trochu môj sen, ako sa mohol ako otec správať ....

PříspěvekNapsal: 15 říj 2014, 22:02 
Královská rodina
Královská rodina

Jeanne, zajímavá fikce o dosud nepopsaném období života pana dokonalého a jeho otcovské roli. Moc pěkně se to čte.
Teď dočítám 7. díl, kde pan dokonalý občas porážel stromy a už vím, jak na to trénoval v minulosti. :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 15 říj 2014, 23:35 
Královská rodina
Královská rodina

Ano, i mně se zamlouvá ta otcovská role aaach, nicméně jsem si nemohla nevšimnout, jak svou nezjizvenou kopii poučuje k zodpovědnému styku :twisted: není nad rodičovskou radu, která vychází z vlastních tvrdě nabytých zkušeností z mládí v Paříži že? :twisted:

Elaine, dobrá teorie, určitě v tom byla i ješitnost a uraženost, "setkám se s ní až jí budu moct dokázat jak moc jsem mocnej" :D.

A pokud jde o mně, obávám se, že kdybych se s Joffreyem setkala, silně by se ve mě ozval pocit méněcennosti, občas jsem ráda, že ho mám jen (bezpečně) na papíře. :mrgreen: Ale asi bych ho pobízela k většímu cynismu, sarkasmu a ironii, to já ráda... :twisted: :twisted:

PříspěvekNapsal: 16 říj 2014, 06:32 
Markýzové
Markýzové

Joffrey v ulohe otca - genialne ... v duchu si hovori ze este dobre ze ma iba synov :D ...ktovie co by hovoril sestnastrocnej dcere - v podstate dievcatu na vydaj ... :D ... urcite by ju riadne varoval predtym vsetkymi moznymi typkami :D :D :D

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]