Právě je 20 čer 2019, 18:05

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Krásy Akádie
PříspěvekNapsal: 16 říj 2014, 09:34 
Site Admin
Site Admin

Myslím, že jsme všichni fanoušci pana dokonalého "ako mocnára, piráta, dobrodruha, grófa, manžela, milenca" i otce, protože se v žádné roli nechová standardně: Jako mocný pán se věnuje i obchodu, kterým šlechta pohrdá a radši se nechá živit skrze královské úřady, jako pirát a dobrodruh si drží své vysoké mravní hodnoty a ideály, když odmítá obchodovat s otroky, což podle něj přináší světu jen zlo, jako hrabě klidně funguje i jako výstřední vědec a trubadúr v jednom a o tom, že je nadstandardní milenec, který má tu slabost pro zachraňování žen, nikdo nepochybujeme. :D

Proto ani jako otec nebude zapadat do standardu rodičů 17. století, kdy byl sňatek ekonomická transakce a děti jen ekonomická hodnota. Navíc o tituly přišel a s nimi také o původní motivaci pro zachování rodu. Je zřejmé, že po ztrátě milované ženy jsou pro něj nalezení synové vším, ale současně se do vychovatelské role dostává až coby Rescator, tedy poněkud svérázně (ne, že by byl hrabě de Perac o moc jiný). A v tomto ohledu můžeme jen těžko předpokládat, že by se ani při standardech rodinné výchovy 21. století choval jako nějaká nudná příručka.

Pan dokonalý je v tom lidský jako ve všem, tedy dělá jakési chyby, ale díky svému přesvědčení a pevně ukotveným hodnotám jde správným směrem. Viz rozhovor s nezjizvenou kopií, kdy i přes rescatorovsky svérázné způsoby a převedení své situace na příklad synovy situace dojde k cíli a zabije více much jednou ranou. Navíc se dá předpokládat, že má tu a tam i lehký nadhled nad svou sžíravou ironií, když se jí v průběhu rozhovoru víceméně zbaví; původně jsem ty způsoby nechávala na scéně déle jako "Prostě se jen naučte klepat a nechovejte se jako malé dítě, taky vám nevpadám do vašich nočních schůzek. Protože ještě jednou se takhle zachováte a s radostí to začnu dělat.“ Ale to už mi k němu moc nesedělo.).

Je ale možná otázka jak moc jeho poučování o bezpečném sexu pramenilo z jeho zkušeností a jak moc z Rescatorovské zaneprázdněnosti. Zatímco on si musel všechny problémy v mládí vyřešit sám, nyní akceptuje roli otce a cítí se za případná rizika zodpovědný. Současně má pevnou představu o samostatnosti a nenahraditelnosti zkušenostního učení, takže příliš často do vývoje nezasahuje, aby si vše zažili sami (viz také, "myslím si, že hledání Čínského moře v Kanadě je blbost, ale ať si to jde zjistit sám").

A pak tu máme tradičně otcovský moment pouštění lodiček s mladším synem, v jakých nelze jednoznačně určit podíl motivace, kdy se věnuje synovi, a kdy si sám může hrát s lodičkami (samozřejmě za vědeckými účely). :D

A budoucí rozhovor s dospívající dcerou by bylo jistě taky zajímavé popsat. Chudák Honorina. :) Bude ji chtít varovat před všemi muži a ztratí svůj slavný nadhled nebo ji dokáže jen varovat před riziky, a ať si užívá života? Nebo to hodí na Angeliku a dokáže to neřešit? Ať už je pan dokonalý sebevíc pokrokový - a víme, že sám dává přednost zkušeným ženám a netrpí slabostí pro školačky a klášterní chovanky, tak předpokládám, že přesto lehce trpí tím zoufalým mužským pohledem na věc, kdy on může beztrestně spát s kým chce, zatímco ženě to musí odpustit (viz jak mu vadilo, že Mme de Morant měla chvilku s Lauzunem, i když s ní neměl žádný vztah, nebo v kánonu Angelika s Bardagnem, ale záchrana Sabine byla samozřejmost).

Profil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: 16 říj 2014, 09:48 
Královská rodina
Královská rodina

Oooo, tak to je ovšem dokonalý angelikologický rozbor hodný velké vědkyně :wink: :wink: ty si toho pana dokonalého prostě nutně prosaď jako nějakou vědeckou práci!!! Nebylo by stylové dostat další titul za vědecký výzkum pana dokonalého??!!!! ;) aaach

PříspěvekNapsal: 16 říj 2014, 10:08 
Site Admin
Site Admin

Hehe, Dauphine, jsem ráda, že jsem tě sým rozborem po ránu pobavila, ale obávám se, že to se stane leda v našem angelikologickém světě. Ale ty si můžeš prosadit nějaké pěkné téma na bakalářku (třeba něco, jako obraz módy let 1650-90 v historickém románu a v historických fan fictions, případová studie? Takové pěkné srovnání s dobovými portréty, tvé slavné nákresy..., už to vidím na cenu rektora a výš). ;)
V tomto semestru moji studenti zpracovávají eseje na téma řešení výchovného problému, prezentovaného v nějakém fikčním příběhu. Ach, kéž by mezi nimi nebylo nejpopulárnější téma letošního roku film Protivný sprostý holky a pustil se někdo do analýzy pana dokonalého... to by byla nádhera, ale asi by si to dotyčný odskákal poněkud náročnějšími požadavky, než jeho ostatní jeho kolegové. :D

PříspěvekNapsal: 16 říj 2014, 10:30 
Markýzové
Markýzové

jeanne píše:
V tomto semestru moji studenti zpracovávají eseje na téma řešení výchovného problému, prezentovaného v nějakém fikčním příběhu. Ach, kéž by mezi nimi nebylo nejpopulárnější téma letošního roku film Protivný sprostý holky a pustil se někdo do analýzy pana dokonalého... to by byla nádhera, ale asi by si to dotyčný odskákal poněkud náročnějšími požadavky, než jeho ostatní jeho kolegové. :D

Ale zase stavím sa, že by si sa tomu dotyčnému počas konzultácií maximálne venovala. :D

PříspěvekNapsal: 16 říj 2014, 10:35 
Královská rodina
Královská rodina

Jeanne, neboj, přesně takové nějaké téma mám v plánu a budu se za něj bít do krve :twisted: je možná štěstí, že tví studenti si pana dokonalého nevybrali, ach jáj to by bylo /hysterický smajlík/. A kdyby by se ti do rukou přece jen něco takového dostalo, jsem si jistá, že by ten dotyčný musel být stejný blázen jako my, čili náročné požadavky by si jistě na sebe naložil on sám ;) :mrgreen: a spolu byste pak jen debatovali jako jediní dva co na celé univerzitě ví, ach, a externím konzultantem by byla samozřejmě celá Angelikologická univerzita... ok končim. :| :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 16 říj 2014, 10:46 
Site Admin
Site Admin

dauphine píše:
Jeanne, neboj, přesně takové nějaké téma mám v plánu a budu se za něj bít do krve :twisted:

To ráda slyším. Takže až to budete nominovat na ta ocenění, dodám ti posudek externího odborníka na fanouškovství. :D :D

PříspěvekNapsal: 16 říj 2014, 10:57 
Královská rodina
Královská rodina

jeanne píše:
No, asi brzy napíšu tu sci-fi verzi o návštěvě ústavu pro výzkum pana dokonalého v Toulouse cca 1655 a jak utajené angelikoložky přivedly pana dokonalého k šílenství. :lol: :lol:

Ak to scifi napises nezabudni na polosialeneho jazvologa, ktory bude panna dokonaleho dovadzat do zufalstva tym ze bude neustale kontrolovat stav jeho jaziev a radit mu pri ich najefektnejsom vyuziti. :twisted: :twisted:

PříspěvekNapsal: 16 říj 2014, 12:00 
Královská rodina
Královská rodina

jeanne píše:

A pak tu máme tradičně otcovský moment pouštění lodiček s mladším synem, v jakých nelze jednoznačně určit podíl motivace, kdy se věnuje synovi, a kdy si sám může hrát s lodičkami (samozřejmě za vědeckými účely). :D

ha ha ha :lol: :lol: :lol:

Tak toto si vystihla..uz som videla nejedneho seriozneho dospeleho chlapa ktory vlastnemu synovi
kupil lodicky, zeleznicu ci autodrahu a potom sa s tym hral sam a svojemu malemu synacikovi
este snad aj povedal: nechytaj to, lebo to pokazis! :mrgreen: :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 30 říj 2014, 06:02 
Správkyně časové osy
Správkyně časové osy

Jeanne, co já ti mám na tohle psát? :roll: Vždyť víš, že na hodnocení tvých příběhů moje slovní zásoba nestačí! Je to pořád dokola – dokonalé, dokonalé, dokonalé. Jak se to dá říct jinak?? :lol: :lol:

O tom, že napsané je to skvěle, nemá cenu se ani zmiňovat. To ví každý. Že je to krásný příběh, který zase vyplňuje jeden střípek ze skrytého života p.D. z dob, kdy o něm nebylo vidu ani slechu, to už ti všichni napsali. Že ti Dauphine hodila rukavici a ty jsi ji zvedla s lehkostí a nádherou sobě vlastní, za to už jsi taky byla pochválena. Tak já nevím, že bychom tě alespoň v rámci Angelikologického výzkumného ústavu nominovali na nějaké zvláštní ocenění za zásluhy „v odkrývání záhad tajemného života pana dokonalého“? ... když už ti nikde jinde za něj nechtějí dát ten titul .... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Citace:
Nebyla žádná výhra mít za otce Rescatora, který svůj problém hbitě převede na váš.
Tak tomu říkám trefa do černého :mrgreen: ... že by Florimond nakonec litoval, že je synem Joffreye de Peyrac? :D Chudáček malý ... :mrgreen:

Role otce Joffreyovi nesmírně „sluší“ a alespoň teď víme, kde mohl být počátek jejich důvěrného vztahu, který je pak dál popisován v kánonu – viz jejich společná zimní cesta k jezeru Mégantic nebo jejich rozhovor na konci zimy v Quebeku. Což mi připomíná, že vlastně museli i někdy během tohoto léta nebo třeba předchozího být společně i ve Wapassu, Joffrey se přece zmiňuje, že „tuhle zkratku“, po které tehdy šli za Pont-Briandem, „zakresloval sám“ Florimond. A těch zmínek o společných cestách po americko-kanadském kontinentu je tam samozřejmě daleko víc ... :P

Pobavila jsem se dokonale. Příběh má šmrc a vtip, život „mužské“ části rodiny de Peyrac je opravdu zábavný a samozřejmě, že na americko-kanadské půdě nesmí chybět miláček Villedavray a jeho „život je krásný“, to by opravdu pak snad ani nebyla Kanada. :lol:

Nádherně vyplněná maličká část ze života ztraceného manžela, ale ...

jeanne píše:
Vyrovnat se s problémem, proč neodjel dávno pro Angeliku do Nového světa byl oříšek, který asi nevyřešíme, takže je třeba ho poobejít.

V abstraktu píšeš, že „plánuje poslední cestu do Starého světa“ ... kolikrát tam byl už před tím? :shock:

PS: Ani snad nechtěj vědět, jak byl původně můj komentář dlouhý a jak dlouho jsem ho psala ... :?

PříspěvekNapsal: 02 lis 2014, 02:38 
Site Admin
Site Admin

Fantino, díky za takovouto nominaci. ;)
Ale tedy k výroku o tom, proč neodplul dřív pro Angeliku do Starého světa (teprve jsem si teď všimla, že v mé citaci je do Nového světa, což jsem se samozřejmě přepsala, ale všichni víme, co máme na mysli, takže si toho asi ani nikdo doposud nevšiml).
A kolikrát už byl předtím naskok do Evropy? Kdo ví, vycházela jsem z konzultace s Dauphine, která tvrdí, že občas přece musel zajet do Evropy pro nějaké nářadí na kolonizování Ameriky a tak vůbec. :D :D A tak jsem si říkala, že pro tu chvíli mohl plánovat zajet vyřídit do Evropy něco většího ve smyslu "naposledy" a pak plánoval přece pokračovat dál do vnitrozemí kontinentu a zůstat tam déle.

PříspěvekNapsal: 02 lis 2014, 22:58 
Správkyně časové osy
Správkyně časové osy

Jasně, Jeanne, já opravdu vůbec nenarážela na záměnu pojmů „Nový“ a „Starý“ svět .. vím dobře, co jsi chtěla říct :wink: :D
Tu citaci jsem použila jen kvůli té otázce, tedy „Proč neodjel dávno?“

Ono to totiž souvisí s tím, že jsi mi nedávno položila otázku, nad kterou jsem se bohužel zamyslela asi víc, než jsem měla :? Protože díky tvé otázce, jaký čas by mohl být reálný pro odplutí z Ameriky do Evropy, mě začalo napadat příliš mnoho jiných otázek. A čtení tohoto vyprávění vyvolalo nespočet dalších, nových otázek. Prostě řetězová reakce :roll: :)
Tak jsem si ty úvahy začala sepisovat a dávat dohromady informace z kánonu s tím, že se vás na to zeptám (momentálně mám popsanou asi jednu stranu A4). Ve finále jsem si ale na všechny ty otázky odpověděla sama, takže máte štěstí, nebudu tady ty svoje myšlenkové pochody prezentovat :lol:
Můžu jen říct, že jsem dospěla k tomuto závěru: ano, máš pravdu, „je třeba tuto otázku poobejít“ .... zjistila jsem totiž, že je pro mě někdy lepší na některé otázky nehledat žádné odpovědi ... 8)

jeanne píše:
A tak jsem si říkala, že pro tu chvíli mohl plánovat zajet vyřídit do Evropy něco většího ve smyslu "naposledy" a pak plánoval přece pokračovat dál do vnitrozemí kontinentu a zůstat tam déle.
Myslím, že tohle jsi si myslela správně – dokazuje to i jedna pasáž v kánonu :wink: Já prostě jen v skrytu duše vždy doufala, že to neplánoval „naposledy“, ale „poprvé“...

PříspěvekNapsal: 26 led 2015, 21:59 
Markýzové
Markýzové

velmi pekná časť. :applaus: takze Florimond žiarli na tatínka! :lol: tiez ma pobavilo, ked J. povedal, ze ho sedemnastrocne dievčatá nezaujímali ani v dvadsiatke. Ale v tridsiatich uz áno. :lol:

PříspěvekNapsal: 26 led 2015, 23:48 
Královská rodina
Královská rodina

Aach ♥ Jeanne, ty dobře víš jak moc miluju tvou akadskou minisérii. Opět jsem se velmi pobavila!

Hodila by se asi ara ararauna, napadlo vzhledem k barevné kombinaci Jerôma, který oplýval nadstandardními znalostmi nejen v oblasti hvězd.
co by se stalo, kdyby se setkal drahoušek Jerome s drahouškem Péguilinem? :?:

Obloukem obešel její pokoj a vytáhl z truhlice svůj černý saténový šátek. Zvednul ruce nad hlavu a uvazoval si ho přes husté černé vlasy s vidinou krásného podvečera při sekání dříví na dvoře, když za sebou uslyšel Jerômův hlas:
„Pane, Rescatore…,“
Muž v černém se sekerou v ruce se poněkud rychle otočil a čekal. Jeho zjizvená tvář nepůsobila právě přívětivě.

aaach, budu se opakovat ale výmysl sekání dřeva byl prostě geniální! Aaaach :ach: :twisted: :twisted:

A Joffrey s parukou! To je opravdu šokující, ale má dušička vzdychala, jak jsi už měla možnost pozorovat osobně :D představuju si jí takto: http://www.artsunlight.com/artist-photo ... e-0066.jpg :twisted: :twisted:

Mimochodem vysvětlila bys mě, která má dlouhé vedení, jaký význam mělo vyměnit si s Jeromem oblečení, když je nenachytala mme de Blansac? Nebo to byl jen rozmar, chtěl si Jerome vyzkoušet pro změnu nevzorované oblečení? :D Jo a bradologické oddělení se všetečně ptá, jak to, že je nikdo nerozeznal, když Joffrey v paruce měl narozdíl od Jeroma bradku? Ha? :shock: :D

PříspěvekNapsal: 27 led 2015, 17:46 
Vévodové
Vévodové

Skvělé čtení. :ok: Přípomněla jsi mi dobu, kdy jsem po zjištění prvních synových milostných zkušeností propadla hysterii a manžel tuto situaci zvládl s přehledem a klidem.

A toto bylo kouzelné - až mi bylo toho mláděte líto :Jakmile Marije spatřila pana de Peyrac, Florimoda si už ani nevšimla. A nemohlo to snad být ani tím hloupým pupínkem, co se mu včera zase objevil na čele, zhodnotil to pro sebe.

PříspěvekNapsal: 27 led 2015, 17:56 
Site Admin
Site Admin

Och, tohle je asi tvůj nejdelší komentář Ever, takže díky Ado. ;)

Dauphine, jsem ráda, že to trochu uspokojilo tvé očekávání od akadské fikce, vařené z vody. Ostatně máš teď dost blbé otázky, proč že si pánové prohodili převleky včetně paruky, když měl pravý Rescator stejně bradku. Protože jsi snila o tom, že zrealizují ten Jeromův souboj, co panu Rescatorovi v minulém díle rozpracoval, ačkoli ten ho nejdřív odmítnul s tím, že na blbosti nemá čas... a ty sama jsi mě o Vánocích dokopala k dopsání pokračování. Prostě to byl pro pány alternativní program místo sekání dřeva. Jak jsi to nazvala "rozmar" - a to Jeromův, Peyrakův a tvůj. Samozřejmě že je Florimond i Cantor poznali jediným mrknutím oka, aby to zhodnotili s očima v sloup, "že to bude jen další otcův špatný vtip". Vždyť víš, že pro něj nemají vůbec žádné pochopení oproti panu Rochatovi, a proto se těším, až vezme na prázdniny do Toulouse někoho, kdo to všechno náležitě ocení. Ach... ;) Tak sem s tvým pokračováním, ať ti do něj zase můžu instinktivně zasahovat a doplňovat komentáři našich starých zhýralců. :mrgreen:

Terezo, a pro tebe platí stejná výzva, jako jsem říkala už minulý víkend naší správkyni časové osy, která má taktéž tyto aktuální zkušenosti, zkrátka byste se měly pokračování Akádie o problémech pánů začátečníků, ujmout vy dvě. :agree:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]