Právě je 25 čer 2019, 10:29

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: DISKUSIA: Joffrey
PříspěvekNapsal: 23 říj 2014, 20:52 
Vévodové
Vévodové

milé dievčatá, konečne som nabrala odvahu a pridávam aj ja svoju fikciu. Som preto zvedavá, ako sa vám bude páčiť moja prvotina

Profil Poslat soukromou zprávu  

Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA - Joffrey
PříspěvekNapsal: 23 říj 2014, 21:25 
Královská rodina
Královská rodina

Aaaaa Errnie, konečně!!! Jdu na to, moc se těším! :oops: :)

PříspěvekNapsal: 23 říj 2014, 21:47 
Site Admin
Site Admin

Errnie, dost že jsi sem přidala svoje vyprávění, ale hrozně, hrozně moc se mi nelíbí. :cry: :cry: :cry:
Hned po prvních řádcích jsem cítila tu zimu, tmu, bolest, strach, stres, to všechno o čem píšeš a asi teď budu mít noční můry. Víš, že jsme tu už mockrát mluvily o tom, že se nechceme dostat k této části, kterou já přeskakuji i v kánonu, a teď ji máme pěkně do hloubky... Takže obávám se, že pro záchranu svého duševního zdraví nebudu moct číst případné pokračování této série, protože jsi ho napsala příliš reálně i procítěně a důvodů ke stresu mám už tak dost. :)
Pevně doufám, že jsme neobjevily tvou skrytou úchylku v tomto způsobu utrpení pana dokonalého a v dalších vyprávěních ho budeš trápit podle našich dosavadních zvyklostí ve více humorných kontextech, než je vězení a smrt. Uff, budu si teď asi muset doplnit kousek bezstarostně veselého vyprávění z roku 1652 nebo ani neusnu.

PříspěvekNapsal: 23 říj 2014, 21:48 
Královská rodina
Královská rodina

Ach Errnie!! Tak krásná fikce a táák smutná. Líbí se mi ta autentičnost, syrovost, ponurá zimní atmosféra, studené vězení (musela jsem si kvůli tomu obléct svetr :D), bolest (až jsem se z toho rozkašlala :D), beznaděj, a zároveň Joffreyův nezničitelný duch. Všechnos to přesně vystihla a všechno to z fikce na čtenáře dýchá, takže se nedivím, že s tím někteří mohou mít problém :) . No, i já jsem měla co dělat, abych se nerozbrečela. Moc se ti to povedlo, ale skoro se bojím psát si o pokračko, i když si ho hrozně přeju!!

PříspěvekNapsal: 23 říj 2014, 22:02 
Královská rodina
Královská rodina

Ach, Errnie fikce je to pěkně a procítěně napsaná, ale hrozně, hrozně smutná. To samozřejmě vychází z námětu, který jsi si zvolila. Sonda do Joffreovy duše, jeho vzpomínky na Angeličinu lásku a malého synka, to se ti povedlo vyjádřit přesvědčivě. Lidské city a jako kontrast studené vězení, bolest, mučení a Joffreova síla, kterou v budoucnosti Angelika obdivuje v Americe.

Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Joffrey
PříspěvekNapsal: 23 říj 2014, 22:29 
Královská rodina
Královská rodina

Aaaach Errnie, nadherne avsak samozrejme velmi smutne rozpravanie :cry: :cry: :cry:

naozaj si vystihla tu ponuru atmosferu..ten smutok v dusi
vonku snezi v cele je zima a rovnako chladno je aj v Joffreyovej dusi..zohrieva ho iba spomienka
na jeho lasku....ten plamen co hori v jeho srdci.fnuk :( :cry:

neviem preco ma napadol vers z pesnicky:
V atelieri duse pada sneh..... :(

avsak patri to k pribehu Angeliky a Joffreya .... :oops:

vynechavat smutne veci a tvarit sa ze v zivote sa stavaju iba veci dobre a vesele, to je ulohou cervenej kniznice

a my z toho pribehu cervenu kniznicu robit nechceme, ci ano???? :roll: :evil:

PříspěvekNapsal: 24 říj 2014, 07:08 
Baroni
Baroni

Podle mě je to napsané úžasně, a proto se mi to líbí.
Jasně, je to z pochmurného života, ale když se ta pochmurnost dávkuje postupně... Navíc ta tvoje fikce není černočerná, občas do té tmy zabliká bludička. A jak říká Moirra, nechceme červenou knihovnu.

Pokračuj dál!

PříspěvekNapsal: 24 říj 2014, 08:52 
Site Admin
Site Admin

Jak si tady argumentujeme tzv. červenou knihovnou, tak mě to donutilo zamyslet se nad tím, jak je vlastně obecně chápána a co tím rozumíme my, jestliže je to specificky český/slovenský termín, který vznikl podle barevných řad látkových obálek knih vydávaných u nás cca před sto lety. Říká se, že právě v červených obálkách vycházely milostné příběhy. Přitom asi ani tohle vysvětlení nebude přesné, protože v růžových a červených vazbách z té doby je obvykle Dumas, v zelených často tehdejší domácí autoři či obrozenci a právě v modré vazbě prvorepublikové populární příběhy (typu Jiřina hraje o štěstí, Otec Kondelík a ženich Vejvara apod.), tak mi nakonec nepomáhá ani tady to vysvětlení původu. :roll:

Obvykle se asi v obecné rovině pod označením tzv. červená knihovna myslí jednoduché, nepravděpodobné příběhy (v tomto případě o lásce). Tedy žánrová literatura, jako jsou třeba dobrodružné romány. Napsané jednoduchým stylem (pro moderní podobu je pak asi typické vyprávění v přítomném čase). Nejde o to, jak moc je daný romantický obsah dramatický, právě utrpení všech Tristanů a Isold je nedílnou součástí nepravděpodobného romantického příběhu, nemusí ani dopadnout dobře, jeho úkolem je ždímat emoce a slzy a někdy na konci hlavní hrdina umírá a pořád to chápeme jako červenou knihovnu (např. Barbara Taylor Bradford a Tajný román, kde její hrdina zemře). Z toho vyplývá, že Angeliku neposouvá dál za hranice nepravděpodobné žánrové literatury míra zobrazovaného utrpení (kdybychom chtěli být k vlastnímu milovanému kánonu kritičtí, tak tahle joffreyovská popravně-dramatická zápletka a její šťastný konec a celá milostná linie napříč 13 knihami je to, co Angeliku v očích veřejnosti posouvá k té tzv. červené knihovně). Jak fanoušci dobře vědí, Angeliku směřuje dál práce s historickými postavami, událostmi, místy, satirické prvky, seznámení s volnočasovými specifiky doby atd., tedy styl, jakým je napsaná a komplexní. To celé nepravděpodobné vlákno romantického milostného příběhu o popraveném a znovu-nalezeném manželovi ji jen drží pohromadě. Rozumím tomu tak, že kdyby se dílo AG seřezalo jen na tuhle linii příběhu o šťastně objeveném manželství, utrpení a znovu-shledání, pak by bylo spíš oprávněné označovat jej tzv. červenou knihovnou.

Prostě je to otázka stylu jakým je vyprávění vedené, viz třeba hromady zfilmování Marie-Antoinetty. Popkulturní verze od Sofie Cooppoly končí před částí o utrpení a smrti a rozhodně ji nepovažujeme za "červený" žánr, naopak mizerné televizní minisérie, které dojímají diváky scénami ve vězení a na popravišti jsou tím, co chápeme jako tzv. "lacině červené". Nejde tolik o obsah, ale o formu a styl.

Končím svoji úvahu s klidným vědomím, že dělení filmů či knih na někdejší žánry, které se vždycky prostupovaly a doplňovaly, je stejně přežitek, proto se v posledních cca dvaceti letech pracuje spíš s tematickou průřezovostí a jinými kategoriemi. :twisted:

PříspěvekNapsal: 25 říj 2014, 20:06 
Moderator
Moderator

Errnie, úplně jsi mi vyrazila dech!!
Vůbec jsem nečekala téma - a je pravda, že zrovna v téhle části knihy mi Joffrey hrozně chybí - dokonce snad víc, než Angelice :? Takže ten kousek jsem velmi uvítala. Co se zpracování týká, vůbec nemám vysvětlení pro to, jaktože Angelika přitahuje samé nadané lidi :lol: . Úžasné. Nádherné. Silné.
Čekám bez dechu na pokračko! :wink:

PříspěvekNapsal: 25 říj 2014, 21:02 
Vévodové
Vévodové

ďakujem za vaše odozvy dievčatá :oops: :oops:

Dostať sa do väzenia roku Pána 1660 asi nebolo moc príjemné , ktohovie aké to tam naozaj bolo

Joffrey prežil síce neľahké detstvo, ale potom ako mladý si už splnil veľa snov, cestovateľských, vedeckých, ženy, záľuby...
a zrazu bola taká nezávislá osoba uväznená na dlhú dobu do Bastily, musel veľmi trpieť, jeho slobodný duch bol riadne pošliapaný a keď sa s ním nič nedialo,vlastne až do tých Vianoc, keď ho konečne previezli do Justičného paláca, to muselo byť na zúfanie :cry: ....

tak som sa snažila zachytiť jeho smútok, určite sa držal života za každú cenu, aj keď to zúfalstvo určite niekedy na neho doľahlo

myslím, že by stála za úvahu jeho posledná noc pred popravou, ale to by bolo veľmi veľmi veľmi smutné, takže dobrovoľne sľubujem, že ja ho trápiť nechcem.. :mrgreen: :twisted: ...

dasha, ďakujem, to má na svedomí pani AG napísala jeden úžasný román, ktorý nabáda k fantázii

PříspěvekNapsal: 25 říj 2014, 21:24 
Královská rodina
Královská rodina

Katro, román paní A.G. je opravdu zdroj vyvolávající fantazie. My jsme toho důkazem. :wink:

PříspěvekNapsal: 30 říj 2014, 06:19 
Správkyně časové osy
Správkyně časové osy

Errnie, krásné vyprávění. :oops: :oops: A také velké překvapení, souhlasím s Dashou, kde se to proboha ve vás bere :?: Tolik talentovaných lidí tady :!:

Popravdě, když jsem toto téma otevřela, abych ho přečetla, moje první reakce byla – au, to zrovna nemusím .. :roll: Já totiž mám takový zlozvyk číst od konce, takže jsem automaticky sjela kurzorem dolů, abych zjistila, jak je text dlouhý, a po přečtení poslední věty mi bylo jasné, na jaké téma to je a co mě čeká. Ale v tom, CO mě čeká, jsem se velmi spletla. :shock:

Čekalo mě totiž úžasné vyprávění o tom, jak člověku je, když neví proč je tam, kde je, co se s ním bude dít, jestli přežije a hlavně ta tíha vědomí, že s tím vůbec nic nemůže dělat. Bezmoc, která vládne situaci, musí být pro tak aktivního člověka, který je zvyklý mít věci pod kontrolou a jakým je p.D, horší než fyzická bolest. A bolest lze jen přežít, když si člověk dokáže udržet zdravý rozum a má záchytný bod, který mu v tom pomáhá. A ty jsi svým vyprávěním dokázala, že takovým člověkem p.D byl a svůj „záchytný bod“ vlastnil.
Moc se mi to líbilo, opravdu, napsala jsi to skvěle. :P :P

A určitě piš dál, nenech se odradit tím, že tohle téma zrovna v tuto chvíli není tolik vítané, protože teď je asi nejvíc aktuální užívat si slastí a krás života p.D a jeho nádherných přítelkyň, společně s jejich „utrpením“ pouze ve formě zlomených srdcí a ne duše (či kostí).... jednoho dne tohle krásné vyprávění náležitě ocení i ostatní. Takže já se moc těším už teď, jaké další "tajemství roku 1660/1661" nám ještě poodhalíš :wink: :P :P

PříspěvekNapsal: 30 říj 2014, 10:05 
Královská rodina
Královská rodina

Fantino, tos napsala hezky! Já bych znovu ráda zdůraznila, že se mi tahle fikce mo líbí, Errnie to dokonale vystihla, dokonce je tam i lehká poetičnost (jak je to možné?! :P ) a to že je to smutné téma je věc jiná. Takže já rozhodně si fikce "náležitě cením" už teď, a budu ráda, pokud bude pokračování!

PříspěvekNapsal: 05 lis 2014, 20:17 
Vévodové
Vévodové

fantina píše:
Errnie, krásné vyprávění. :oops: :oops: A také velké překvapení, souhlasím s Dashou, kde se to proboha ve vás bere :?: Tolik talentovaných lidí tady :!:

A určitě piš dál, nenech se odradit tím, že tohle téma zrovna v tuto chvíli není tolik vítané, protože teď je asi nejvíc aktuální užívat si slastí a krás života p.D a jeho nádherných přítelkyň, společně s jejich „utrpením“ pouze ve formě zlomených srdcí a ne duše (či kostí).... jednoho dne tohle krásné vyprávění náležitě ocení i ostatní. Takže já se moc těším už teď, jaké další "tajemství roku 1660/1661" nám ještě poodhalíš :wink: :P :P

ďakujem fantine, :oops: :oops: ...
aj smutné veci patria k životu, aby sa človek mohol odraziť vyššie a ísť ďalej, myslím, že pre pána D. muselo byť to väzenie naozaj veľmi strašné a musel mať neskutočnú vôľu, že to prežil

a napíšem, napíšem, len nestíham :twisted:

PříspěvekNapsal: 23 lis 2014, 16:43 
Vévodové
Vévodové

pridávam moju fikciu, použila som aj pár citátov z kánonu, lebo mi tam jednoducho pasovali..

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]