Právě je 23 zář 2019, 16:03

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Joffrey
PříspěvekNapsal: 23 lis 2014, 17:07 
Markýzové
Markýzové

ach errnie, nadhera.

Profil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: 23 lis 2014, 18:26 
Královská rodina
Královská rodina

Nádherné mrazivé čtení. Takto nějak jsem si představovala jeho poslední hodiny před "smrtí". Díky té atmosféře nemůžu najít toho pravého smajlíka, takže ještě jedno díky za krásnou zapadající fikci.

PříspěvekNapsal: 23 lis 2014, 18:34 
Královská rodina
Královská rodina

Errnie, souhlasím s Terezu mrazivé a působivé čtení. A ten zvrat, kdy se už Joffrey "vyrovná" s tím, že jeho život končí a pak pozná, že tomu tak není. Krásně popsané.
¨
P.S. Něco podobného prožil Dostojevký. A myslím, že také jeden z odsouzených vůdců stavovského povstání. On takový zážitek musí být ve skutečnosti přímo infarktový.

PříspěvekNapsal: 23 lis 2014, 20:01 
Královská rodina
Královská rodina

Errnie, téda! Četla jsem to tu před Fantinou mou čechoslovenštinou a mrazilo nás obě dvě! Ano je to smutné, ale je dobré si uvědomit jak moc to pro něj muselo být těžké, abychom mohly lépe pochopit jeho další chování. Fikce se ti moc povedla! Každopádně to už nutně chce, abych konečně dorešeršovala všechny ty vazy a šlachy v koleni, a mohla ho dát opět dohromady ;)

PříspěvekNapsal: 23 lis 2014, 20:02 
Královská rodina
Královská rodina

Aaaach Errnie! ♥

Obrázek

tak nadherne si to napisala, uplne to zapadlo do kanonu....
Obrázek

ano strasne nam tam chybalo vidiet vsetky tie udalosti aj z Joffreyovho uhlu pohladu.....

PříspěvekNapsal: 23 lis 2014, 21:26 
Vévodové
Vévodové

ďakujem ada1987, tereza, mimi, dauphine, fantina, moirra :oops: ,

dauphine,
dauphine píše:
Ano je to smutné, ale je dobré si uvědomit jak moc to pro něj muselo být těžké, abychom mohly lépe pochopit jeho další chování. Fikce se ti moc povedla!

ja som dlho nemohla prekusnúť (ešte pred rokmi, keď som to čítala prvý krát) a premýšľala som o tom, prečo sa Joffrey neozval Angelike skôr, ale čím som staršia, čím viac obraciam listy v knihách, tým viac to chápem, prečo tak reagoval, prečo sa neozval skôr a hlavne, aký zázrak bol, že prežil a aj keď ho to veľmi zmenilo, stále kdesi hlboko v srdci mu zostali staré čriepky zo starého Joffreya

mimi,
mimi píše:
A ten zvrat, kdy se už Joffrey "vyrovná" s tím, že jeho život končí a pak pozná, že tomu tak není. Krásně popsané.
P.S. Něco podobného prožil Dostojevký. A myslím, že také jeden z odsouzených vůdců stavovského povstání. On takový zážitek musí být ve skutečnosti přímo infarktový.

mňa snáď najviac chytilo za srdce zo všetkých popisoch o jeho úteku zo 4.dielu str. 44 otec Anton hovorí Angelike o úteku grófa a čo všetko musel podstúpiť ,
"Taká nezlomná vôľa robí ľudskému rodu česť, madame! "

Naposledy upravil errnie dne 23 lis 2014, 22:39, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 23 lis 2014, 21:48 
Baroni
Baroni

Popravdě moc nevím, co na to říct. Jde mi z toho mráz po zádech, ale jsem za to ráda. Člověk pak to přežití obdivuje ještě více, když je popsané tak reálněji.

PříspěvekNapsal: 24 lis 2014, 15:13 
Site Admin
Site Admin

Errnie, doufám, že tedy bude následovat další pokračování, jestliže máš v hlavě rozpracovanou úvahu, jak se změnil a proč se neozval... Tentokrát jsem sledovala racionální a romantickou linii tvého vyprávění mezi (zoufalou a marnou) prací na převodu databáze postav, která nikdy nemůže proběhnout hladce, takže číst o pocitech zoufalství a beznaděje bylo tak nějak na místě. :)

PříspěvekNapsal: 24 lis 2014, 15:48 
Vévodové
Vévodové

ďakujem za odozvy,
myslím jeanne, že túto jeho úvahu a myšlienky pekne rozpísala sama pani AG v románe, žil v arabskom svete a hlavne prežil "vlastnú smrť", kým vôbec začal žiť, toto sa neodvažujem zmeniť mojim písaním... :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 24 lis 2014, 17:41 
Královská rodina
Královská rodina

errnie píše:
ďakujem za odozvy,
myslím jeanne, že túto jeho úvahu a myšlienky pekne rozpísala sama pani AG v románe, žil v arabskom svete a hlavne prežil "vlastnú smrť", kým vôbec začal žiť, toto sa neodvažujem zmeniť mojim písaním... :mrgreen:

Ano Errnie, ale este mas o com pisat. :writer:
Chyba nam este jeho strastiplna cesta do do Pariza, pobyt v u spovednika ktory ho opatroval
a cesta do Marseille. Neodolam tu prezradit ze Dauphine uz pise cast Marseille, o jeho ceste do Fezu
a jeho liecenie. aaaaach! :ach:

Angelika uz nebude mat 6000 stran ale 20 tisic! :writer:

PříspěvekNapsal: 24 lis 2014, 18:51 
Královská rodina
Královská rodina

moirra píše:
errnie píše:
]

Chyba nam este jeho strastiplna cesta do do Pariza, pobyt v u spovednika ktory ho opatroval
a cesta do Marseille. Neodolam tu prezradit ze Dauphine uz pise cast Marseille, o jeho ceste do Fezu

Když už jste v tom psaní, nechcete děvčata konečně dopsat ten poslední díl? :writer: :writer: :writer:

PříspěvekNapsal: 24 lis 2014, 18:55 
Site Admin
Site Admin

Tereza píše:
Když už jste v tom psaní, nechcete děvčata konečně dopsat ten poslední díl? :writer: :writer: :writer:

Nejreálněji to vidím v naší společné skládačce různých příběhů/sérií... ale já sama se nejdřív musím vypořádat s rokem 1652, když už jsem s ním začala. A aby taky měli pánové dost společných vzpomínek, na které se dá v 80. letech navazovat. :twisted:

PříspěvekNapsal: 24 lis 2014, 19:55 
Vévodové
Vévodové

moirra píše:

moirra, mne už len pri čítaní tých dvoch strán o jeho návrate do Paríža (zo 6.dielu na str. 108-109) stisne hrdlo a mám slzy na krajíčku, čo všetko musel prežiť a je mi z toho smutno...

a mám zato, že pani AG to veľmi pekne popísala, úplne mi to nateraz stačí, keď si to predstavím
citát:
6.diel str. 132 -133
.... sa bývalý zmučený odsúdenec, ako zázrakom vyrvaný z temníc francúzskeho kráľa, ocitol zdravý, telesne zotavený, no s dušou hlboko poznačenou na brehu Stredozemného mora.
Myslel po celé tie roky na svoju ženu Angeliku? Bol muž a už sama príroda ho viedla k mocnému prežívaniu prítomnosti. A navyše sa musel zo všetkých síl snažiť, aby vôbec ostal na žive, a už to bolo naňho dosť. Joffrey de Peyrac prežíval vše také telesné muky, že ani myslieť nemohol.

str.134
neznepokojoval sa, nazdal sa, že sa vrátila k vlastnej rodine a netrpí núdzu. Veď krátko pred katastrofou poveril svojho bývalého spoločníka Molinesa, aby sa postaral o finančné záležitosti mladej ženy, ak by sa on sám dostal do nešťastia.

mám niečo v hlave, ale už nie jeho smutne prežité časy, :writer: skôr niečo veselšie,

juj, ale už sa teším na fikciu od Dauphine,

skôr mám niekedy chuť dať jednu do nosa Desgrezovi :swordplay: , keď jej nepovedal o tom, ako ju Joffrey hľadal a nechal ju, aby sa vydala za Filipa :twisted:

PříspěvekNapsal: 24 lis 2014, 20:42 
Site Admin
Site Admin

Errnie, teď to skoro vypadá, jakoby tě do toho tématu všichni nutili a ty sis zatím chtěla psát veselé časy. Nezapomeň, že jsi do toho šla dobrovolně. :tongue: Řekla bych, že to nejtěžší máš za sebou a pokračování by už tak zlé nebylo, ale je to jen na tobě a něco veselého si přečtu asi ještě radši... A třeba někdy někdo další, tak jako ty před časem, ucítí potřebu vyplnit nám dalších pár černých děr v temmných časech.

PříspěvekNapsal: 24 lis 2014, 23:47 
Vévodové
Vévodové

hmmm, nech si tie moje slová obraciam z akejkoľvek strany, nemám pocit, žeby som sa sťažovala, že ma niekto núti písať príbehy.... :disagreement: :shock:

to, čo som sem uverejnila mi jednoducho chýbalo v kanone, o pocitoch Joffreya vo väzení a "posledná" noc pred popravou,
ale, to čo napísala pani AG v 6. dieli pri jeho retrospektívach je pre mňa momentálne zatiaľ dostačujúce, pretože to bolo naozaj smutné obdobie a určite aj on sám ťažko na to spomínal

myslím, že každej z nás sa preháňa v hlave kopec myšlienok, príbehov, ku ktorým nás inšpiruje toto úžasné dielo, čo by bolo, keby..... ;) niekedy stačí zatvoriť oči a už sa tam prevíja film ;) a dej

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]